|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Дете кое паѓало од 3-ти спрат, спасено од странец!

Редакција Рингераја, 20.3.2014
На вистинско место, во вистинско време! Konrad Lightner и неговата сопруга Jennifer го носеле својот душек дома кога виделе како едно дете виси од прозорецот на третиот спрат. Без многу размислување се наместиле под прозорецот и му го спасиле животот

image
/11


 

Мајката на детето кое падна од прозорецот од 3-от спрат, вели дека никогаш нема да може да му доплати на парот кој го спаси животот на нивното дете со душекот.

"Кога видовме дека неговата нога виси од прозорецот Jenny повика полиција. Откако детето падна од прозорецот се фати за телефонскиот кабел, а ние тогаш со душекот кој го носевме се затрчавме да се наместиме под него. Детето почна да плаче и знаевме дека веќе не може да се врати назад, па бевме подготвени. По само 40 секунди детето ги пушти рацете и паѓаше скоро 10 метри директно на душекот."

 

1

 

Од инцидентот биле шокирани родителите на детето, кои не биле свесни што се случува, се додека не ги известил соседот.

Шокираната мајка кажува дека му велела на детето да не фрла играчки низ прозорецот, но дека детето е аутистично и има проблеми со комуникацијата.

 

2

 

Мајката низ солзи изјавува:"Никогаш нема да можам да им доплатам за ова што го направија."

Детето е пренесено во болница на преглед, но на неговото тело не се забележани повреди.

"Единствената причина заради која се најдовме таму беше заглавениот лифт. Господ дефинитиивно не донесе во вистинско време на вистинско место."

Бебенце мое, пребрзо ми растеш...
Додека гледам како спиеш, усните полека ти се движат како да сонуваш дека пиеш млеко, не можам да не мислам дека растеш ...
14
Тие мали очиња мислат дека си совршена
Емотивно писмо од мајка до сите останати мајки
4
Зошто е важно читањето сликовници?
Зошто е важна сликовницата за правилен развој на детето?
4
Едно јајце на ден - за децата да бидат здр...
ДАЛИ ЗНАЕВТЕ: Едно јајце на ден им помага на децата да растат правилно
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Возачка дозвола
predrag

Имате ли возачка дозвола

ДА (81%)

НЕ (19%)

Сега полагам (0%)


Број на сите гласови: 37

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!