|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Бритни Спирс е бремена со трето дете во 40-та година

Редакција Рингераја, 12.4.2022
Пејачката е во страв бидејќи во претходните бремености поминала низ тешка ситуација која ја криела

image
/11


 

Бритни Спирс на својот Инстаграм профил објави дека е повторно бремена! На четириесетгодишната пејачка ова ќе и биде трето дете, додека прво на нејзиниот вереник Сем Асгари.
Пејачката на својот профил откри добри вести, но и детали од претходните бремености за кои јавноста не знаеше. Таа напишала дека за време на одморот во Мауи забележала дека килограмите ? се разликуваат, дека мислела дека повторно се здебелила, иако претходниот период многу ослабела, но нејзиниот вереник сепак и предложил да направи тест за бременост. Кога го направила тоа, било откриено дека чекаат бебе.
Бритни откри дека нема многу да излегува од дома бидејќи не сака папараците да ја сликаат.
„Стомакот ми расте, ако има две бебиња внатре ќе полудам! Овој пат ќе бидам уште малку дома и нема да излегувам за да не им дадам шанса на папараците да заработат врз мене“, напиша Спирс, а потоа откри дека била бремена низ многу маки.
"Тешко е затоа што се сеќавам дека имав перинатална депресија за време на мојата претходна бременост. Морам да кажам колку е апсолутно ужасно. Жените тогаш не зборуваа за тоа, некои мислеа дека е опасно ако трудницата се пожали. Но фала богу, жените зборуваат сега за тоа секој ден и не мора да го чуваме во тајност“.
Да потсетиме, Бритни 13 години била насилно под грижа на својот татко, каде била принудена да пие контрацептивни таблети. Пред неколку месеци се ослободи од тие окови и сега ужива во љубовта со својот вереник на кој наскоро ќе му подари бебе.
Бритни од бракот со Кевин Федерлајн ги има Шон Престон (16) и Џејден Џејмс (15).

Бритни Спирс на својот Инстаграм профил објави дека е повторно бремена! На четириесетгодишната пејачка ова ќе и биде трето дете, додека прво на нејзиниот вереник Сем Асгари.

Пејачката на својот профил откри добри вести, но и детали од претходните бремености за кои јавноста не знаеше. Таа напишала дека за време на одморот во Мауи забележала дека килограмите ? се разликуваат, дека мислела дека повторно се здебелила, иако претходниот период многу ослабела, но нејзиниот вереник сепак и предложил да направи тест за бременост. Кога го направила тоа, било откриено дека чекаат бебе.

Бритни откри дека нема многу да излегува од дома бидејќи не сака папараците да ја сликаат.

„Стомакот ми расте, ако има две бебиња внатре ќе полудам! Овој пат ќе бидам уште малку дома и нема да излегувам за да не им дадам шанса на папараците да заработат врз мене“, напиша Спирс, а потоа откри дека била бремена низ многу маки.

"Тешко е затоа што се сеќавам дека имав перинатална депресија за време на мојата претходна бременост. Морам да кажам колку е апсолутно ужасно. Жените тогаш не зборуваа за тоа, некои мислеа дека е опасно ако трудницата се пожали. Но фала богу, жените зборуваат сега за тоа секој ден и не мора да го чуваме во тајност“.

Да потсетиме, Бритни 13 години била насилно под старателство на својот татко, каде била принудена да пие контрацептивни таблети. Пред неколку месеци се ослободи од тие окови и сега ужива во љубовта со својот вереник на кој наскоро ќе му подари бебе.


Бритни од бракот со Кевин Федерлајн ги има синовите Шон Престон (16) и Џејден Џејмс (15).

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Подготовка за породување
Дознајте што се' ве чека на породувањето
5
Метален вкус во устата за време на бременоста
Бременоста влијае прилично на секој дел од вашето тело, а устата и вкусот не се изоставени. Но, да се има кисел метален ...
4
Дали бебето плаче во материцата?
Сигурно не очекувавте ваков одговор, но еве што се случува додека вашето дете удира и се врти
4
Во што најмногу уживаат бебињата во утробата?
Мајката и бебето имаат силна врска, дури и пред да дојде бебето на овој свет. Додека остатокот од светот можеби нема ни ...
4
Анкета

ТЕЛЕВИЗИЈА.
пеперутка16

Колку време вашето дете гледа телевизија дневно?