|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   sovet od pravnik
6.10.2015 15:53:33   
Eva72
Jas sum nov clen tuka I golem pozdrav do tvorecot na ovoj sajt koj e dosta sodrzaen.
Imam prasanje do pravnik/advokat za semejno pravo.
Pred razvodot so poranesniot soprug na negovo insistiranje gi podelivme decata ednoto kaj mene a drugoto kaj nego bidejki ne sakase da plaka alimentacija koja jas nikogas ne ja barav no sudot odlucuva sepak.
Po pominata godina dena od razvodot I poveke sinot vrz koj on ima staratelsvto ne saka da zivee so nego.Decata imaat 17 I 10god.Me interesira kako do promena na staratelsvoto I sto se jas mozam da napravam za da
dokazam deka na deteto ke mu bide podobro so mene.Za zal tatkoto se odnesuva kon nego kako kon predmet koj go poseduva I sekogas mu go nafrla toa deka on e negov straratel i ke bide kako
on sto ke kaze dodeka deteto ne napolni 18 god.Jas nemam kontakt so poranesniot soprug bidejki on taka saka ne odgovara na mote poraki nikogas za nisto ne se sovetuva so mene za decata smeta deka nema potreba.
Jas ziveam vo London momentalno I ne znam kako toa bi vlijaelo na odlukata na sudot za promenana staratelstvo.
Sekoe iskustvo I sovet e dobredojden.

Odnared blagodaram
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: sovet od pravnik
6.10.2015 17:25:07   
lukajana RR
Eva72 добредојде на р-раја user posted image
Ваква тема веќе имаме и твојот пост ке го префрлам Овде во темата Совет од правник

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Eva72)
Непосредна врска до пораките: 2
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?