sovet od pravnik (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сешто



Порака


Eva72 -> sovet od pravnik (6.10.2015 15:53:33)

Jas sum nov clen tuka I golem pozdrav do tvorecot na ovoj sajt koj e dosta sodrzaen.
Imam prasanje do pravnik/advokat za semejno pravo.
Pred razvodot so poranesniot soprug na negovo insistiranje gi podelivme decata ednoto kaj mene a drugoto kaj nego bidejki ne sakase da plaka alimentacija koja jas nikogas ne ja barav no sudot odlucuva sepak.
Po pominata godina dena od razvodot I poveke sinot vrz koj on ima staratelsvto ne saka da zivee so nego.Decata imaat 17 I 10god.Me interesira kako do promena na staratelsvoto I sto se jas mozam da napravam za da
dokazam deka na deteto ke mu bide podobro so mene.Za zal tatkoto se odnesuva kon nego kako kon predmet koj go poseduva I sekogas mu go nafrla toa deka on e negov straratel i ke bide kako
on sto ke kaze dodeka deteto ne napolni 18 god.Jas nemam kontakt so poranesniot soprug bidejki on taka saka ne odgovara na mote poraki nikogas za nisto ne se sovetuva so mene za decata smeta deka nema potreba.
Jas ziveam vo London momentalno I ne znam kako toa bi vlijaelo na odlukata na sudot za promenana staratelstvo.
Sekoe iskustvo I sovet e dobredojden.

Odnared blagodaram




lukajana RR -> RE: sovet od pravnik (6.10.2015 17:25:07)

Eva72 добредојде на р-раја [sm=smiley1.gif]
Ваква тема веќе имаме и твојот пост ке го префрлам Овде во темата Совет од правник




Страница: [1]