|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Хистероскопија
11.5.2011 0:39:55   
Olivia
ИЗВОРНА ПОРАКА: bvnohrid

zdravo na site. jas sum nova na forumov sakav da prasam za histeroskopija nesto ako mozit?


ИЗВОРНА ПОРАКА: Gorde J

histeroskopijata se pravi vaginalno so anestezijai toa e postapka so koja sto moze da se vidi matkata od vnatresnata strana i dokolku ima potreba od nekoja intervencija se pravi na lice mesto vo istiot moment malku sum kratka ama mislam jasna pozdravce

ИЗВОРНА ПОРАКА: bvnohrid

jas se praev histeroskopija mi vadea polipi vo sv lazar na 26 april i nemav nikakva m,aka posle to ama posle 5 dena ponav da krvaram ne obilno kako za menzis ama dovolno da me nervirat i sekirat dr. velit bez gajle to e zs se obnovuvat mestoto.... ama eve vekje 7 dena ...dali imal nekoj takvo iskustvo? fala

ИЗВОРНА ПОРАКА: veckasr

da jas imav takvo krvarenje od histero i laparoskopijata i se sopre samo od sebe koga si dojde ciklusot 




_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот natnat)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Хистероскопија
21.5.2011 13:07:47   
emaaaa
zdravo jas bev na pregled vo gak i doktorot mi kaza samo posle menstruacija da zakazam pregled prasav za sto oj mi kaza ke vidi maticniot i ke ti napise a na listot pisuva upat za PRO HSC ET LPSC nemam pojma sto e moze li nekoj da mi objasni i ako znae nekoj nesto za dr sapunov da mi kaze pozzz do site

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Хистероскопија
21.5.2011 13:47:31   
kapina
emaaa toa znaci histeroi laparoskopijatie kratenki se zatoa

(Одговор на членот emaaaa)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Хистероскопија
22.5.2011 15:45:08   
emaaaa
fala mnogu stvarno ne mi e jasno a taa operacija ti ja pravat na lice mesto mene mi pronajde polip boli toa ili ne.Znae li nekoj kolku denovi se lezi vo gak i kolku cini

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Хистероскопија
22.5.2011 22:35:22   
pinokio2010
Ne boli, mene dva pati mi imaat vadeno a kolku cini vo GAk ne znam, za histeroskopija te pustaat istiot den a ako pravis i laparoskopija drugiot den, znaci 24 casa pominuvas vo bolnica.

_____________________________

4 x IUI =0
1.ICSI (02/2011) -:(
2.ICSI (07/2011) -:(
3.ICSI prir.ciklus + FET - :(

(Одговор на членот emaaaa)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Хистероскопија
22.5.2011 23:38:15   
kapina
emaa vo gak prviot den te podgotvuvat za laparo i histeroskopija vtoriot te pravat tretiot te pustat doma inace  so sino kartonce cini 2200denari

(Одговор на членот pinokio2010)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Хистероскопија
23.5.2011 17:56:16   
emaaaa
vi blagodaram mnogu na site sto mi objasnivte cekam da mi dojde pa da zakazam pregled a kakov doktor e sapunov jas kaj nego ke go ostranuvam polipot pozzz do site

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Хистероскопија
23.5.2011 18:51:40   
nadbet
Mislam deka dr. Sapunov e dobar i iskusen doktor. Posebno za takvi in tervencii im e rutina i sekojdnevno gi pravat taka da ne se sekiraj se ke se sredi. So sreka i se najubavo!

(Одговор на членот emaaaa)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Хистероскопија
28.5.2011 16:59:48   
emaaaa
fala mnogu se nadevam deka dobro ke si pominam pozzzz

(Одговор на членот nadbet)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Хистероскопија
5.2.2012 18:41:45   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: LUBA

Mili moi ajde kazete mi kaj koj doktor da odam vo Gak za histerolaparoskopija od koj ste zadovolni?



_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот emaaaa)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Хистероскопија
21.2.2012 17:28:56   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: LUBA

Zdravo jas denes zvonev vo Gak za histerolaparoskopija i mi kazaa koga ke dobijam prviot den da i se javam,a do sega ne sum bila kaj nieden dr vo gak i ne znam kako e neli prvo treba nekoj dr da mi gi razgleda dokumentite pa posle da mi zakazat operacija i ne znam se pijat li nekoj apcinja i od koj den na ciklusot ili togas ke mi kazat i uste nesto sakam da ve prasam od koj doktor ste zadovolni vo gak za histerolaparoskopija.pozz


quote]ИЗВОРНА ПОРАКА: angell

Zdravo Luba,
eve go moeto iskustvo: minatata godina tocno ova vreme pravev histerolaparoskopija vo sistina , me operiraa slobodan lazarevski i dr. pancevski, se pomina vo najdobar red, da nemav katetar za tri dena ke bev doma, vaka ostanav sedum dena no bolki posle tretiot den nemav :-) vo septemvri ostanav bremena so ivf od prv pat, posle tri neuspesni inseminacii, znaci sega sum petti mesec bremena :-) se sto te interesira po detalno slobodno prasaj:-)) pozdrav


ИЗВОРНА ПОРАКА: LUBA

Zdravo jas denes zvonev vo Gak za histerolaparoskopija i mi kazaa koga ke dobijam prviot den da i se javam,a do sega ne sum bila kaj nieden dr vo gak i ne znam kako e neli prvo treba nekoj dr da mi gi razgleda dokumentite pa posle da mi zakazat operacija i ne znam se pijat li nekoj apcinja i od koj den na ciklusot ili togas ke mi kazat i uste nesto sakam da ve prasam od koj doktor ste zadovolni vo gak za histerolaparoskopija.pozz















Zdravo angell me intersira kolku te kostase histerolaparaskopijata vo sistina zosto najverojatno i jas ke pravam privatno posto vo gak uste ne rabotat aparatite a i da gi napravat ima lista na zeni sto cekaat i odeka da dojdam jas pak nema da se pravat ne mi preostanuva dr zosto taka samo gubenje na vreme ke bide,a i koja e razlikata od gak i privatno na ovaa operacija ne znam sigurno ima zosto golema razlika vo cena bilo,ti imase li rezovi pod popok,prasuvam mnogu zosto ic ne mi e jasno ne sum zapoznaena so ova.Pozz i blagodaram za odgovorot




< Поракaта ја уредил Bogdancanka RR -- 21.2.2012 17:33:14 >


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Хистероскопија
21.2.2012 22:34:43   
bebabeba
Zdravo devojki,i jas denes dobiv i treba da pravamhisteroskopija imam polip na matkata.Mojata maticna doktorkami veli deka moze da go izvede zafatot taa vo nejzinata privatna ordinacija,no mojot maz se plashi,mi veli da odam vo drzavna vo Skopje ili vo sistina.No sega neshto citam deka nekoi aparatio ne rabotat vo GAk.Dali e toa postapka so celosna anestezija,kolku koshta vo Sistina kolku vo GAK,i dali ima nekoja prethodna priprema ?Keve molam pishetemi shto i da znaete

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Хистероскопија
22.2.2012 9:48:31   
vezilka RR
Зафатот се изведува под целосна анестезија и во ГАК кошта некоја симболична сума, не се сеќавам точно ама околу 500 денари мислам дека беше. Во Систина кошташе пред 2 години 24.000 денари. Сега не знам колку кошта. Иначе припремите се состојат од проверка на општа задравсрвена состојба, крвна слика и сл. како пред секаоја опреција и мене ми дадоа да пијам јасмин таблети некое време пред опрацијата. Срќно, за каде и да се одлучиш.

(Одговор на членот bebabeba)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Хистероскопија
23.2.2012 9:49:54   
natnat
Vi vetiv deka ke vi pisuvam..pa i jas pominav na redot pravev histeroskopija vo GAK kaj dr. Jadranka, dobro pominav, polipi imav 3 koi se otstraneti, a terapija osven vibramicin ne dobv nisto..Dobro se cuvstvuvam, normalno so bolki malce ali ne e strasno..krvarenje imav obilno posle zafatot znaci vo ponedelnikot..a sega imam mnogu malce. Utre odam na pregled kaj maticnata pa ke videme sto ke kaze..pozz, i srekjno!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Хистероскопија
23.2.2012 17:42:53   
bebe7
Dragi moi . Ako malu sum od pomos eve edna istorija od 7 godini sterilitet .
LAPAROSKOPIJA pravev vo 2004 god na GAK . Me operirase togas DR. Stojoski. Nakratko pravat 3 reza , pod pupakot i 2 od stranata prema jajnicite. So nekavi cevcina pravat ispituvanje i "produvuvanje" na jajcevodite. Jas posle 2 dena bev doma .
Vo 2006 godina pravev HISTEROSKOPIJA pak na GAK, kaj Dr. Dimitrov . Veke vo 2007 god Maj ostanav bremena , no 3 meseci podocna imav spontan . Megji drugite pricini bese spomato deka prvata Histeroskopija ne bila celosna i sl pa vo 2009 pravev uste edna Histereoskopija kaj Dimitrov . I so dvete operacii nemase koplikacii , lezev po 2 dena vo bolnica . Vo megjuvreme imav 8 insemenacii kaj mojot maticen lekar i 3 oficijalni na GAK . Nisto .
Vo 2010 pravev invitro vo Remedika . I pokraj super rezultatite sto gi imav , prokrvarev i pak nisto.  Vo Oktomvri se javiv vo Sistina kade prvo mi bea ostraneti 2 polipa ( operacijata cinese 27.000 MKD) lezev pola den i si dojdov doma . Vo Noemvri napraviv invitro i sega sum 14 nedeli bremena so bliznaci . Se nadevam deka dobro ke izdrzime do kraj.
Ova vi go pisuvam za da ne se plasite od operaciite , jas gi imav nekolku, i se izboriv za toa sto go sakam a toe e bebe ( jas ke dobijam 2) Samo hrabro . Pozdrav do site    

(Одговор на членот natnat)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Хистероскопија
26.2.2012 1:59:13   
bebabeba
user posted image ,bravo dushicke,si uspeala mila i veruvam deka ovaj pat ke bide se kako shto treba,site sme so tebe i ja imash srekata od site nasuser posted image .
kissce

(Одговор на членот bebe7)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Хистероскопија
27.2.2012 13:10:16   
LUBA

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: LUBA

Zdravo jas denes zvonev vo Gak za histerolaparoskopija i mi kazaa koga ke dobijam prviot den da i se javam,a do sega ne sum bila kaj nieden dr vo gak i ne znam kako e neli prvo treba nekoj dr da mi gi razgleda dokumentite pa posle da mi zakazat operacija i ne znam se pijat li nekoj apcinja i od koj den na ciklusot ili togas ke mi kazat i uste nesto sakam da ve prasam od koj doktor ste zadovolni vo gak za histerolaparoskopija.pozz


quote]ИЗВОРНА ПОРАКА: angell

Zdravo Luba,
eve go moeto iskustvo: minatata godina tocno ova vreme pravev histerolaparoskopija vo sistina , me operiraa slobodan lazarevski i dr. pancevski, se pomina vo najdobar red, da nemav katetar za tri dena ke bev doma, vaka ostanav sedum dena no bolki posle tretiot den nemav :-) vo septemvri ostanav bremena so ivf od prv pat, posle tri neuspesni inseminacii, znaci sega sum petti mesec bremena :-) se sto te interesira po detalno slobodno prasaj:-)) pozdrav


ИЗВОРНА ПОРАКА: LUBA

Zdravo jas denes zvonev vo Gak za histerolaparoskopija i mi kazaa koga ke dobijam prviot den da i se javam,a do sega ne sum bila kaj nieden dr vo gak i ne znam kako e neli prvo treba nekoj dr da mi gi razgleda dokumentite pa posle da mi zakazat operacija i ne znam se pijat li nekoj apcinja i od koj den na ciklusot ili togas ke mi kazat i uste nesto sakam da ve prasam od koj doktor ste zadovolni vo gak za histerolaparoskopija.pozz















Zdravo angell me intersira kolku te kostase histerolaparaskopijata vo sistina zosto najverojatno i jas ke pravam privatno posto vo gak uste ne rabotat aparatite a i da gi napravat ima lista na zeni sto cekaat i odeka da dojdam jas pak nema da se pravat ne mi preostanuva dr zosto taka samo gubenje na vreme ke bide,a i koja e razlikata od gak i privatno na ovaa operacija ne znam sigurno ima zosto golema razlika vo cena bilo,ti imase li rezovi pod popok,prasuvam mnogu zosto ic ne mi e jasno ne sum zapoznaena so ova.Pozz i blagodaram za odgovorot




Zdravo Bogdanicka jas napraviv pred 3dena histerolaparoskopija na privatno vo Plodnost i me kostase 63500den kompletno ama ic ne mi e krivo za parite prezadovolna sum vo celost od site vo klinikata.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Хистероскопија
6.3.2012 16:21:16   
ana_banana
Zdravo na site.Bev vcera na kontrola so snimkite od hsg.Tolku ne sum se iznervirala ne znam od koga.Prvo dr. gi gleda snimkite i demek super e se ova ona.Posle go cita izvestajot i pak gi gleda i i mi vika imas arcuate uterus. Jas pojdena za da zakazam inseminacija i mi vika da me pravel operacija.Mozno e da ima membra a mozno e i ne.Mozno e da pravi problemi a moze i ne.mozebi spermatozoidite ne mozat da navlezat od membranata koja mozebi postoi a mozebi i ne.Togas kako navleze kontrastot od ispituvanjeto? Mu kazav deka mnogu me bolese pri snimanjeto i deka se vitkav od bolki pa mi vika mozebi i od toa da e.Znaci ajde da te napravime operacija ke si platis 15000 za sekoj slucaj,ako ima nesto togas 30000.Na internet citam deka ova nema vrska so problemi vo bremenosta ama aj sega. Nebare jas sekoj mesec imam spontan pa da pravi problem.Ajde go sredivme prolaktinot koj mi bese pokacen,ajde spermogramot kaj mm se podobri i sega nema sto drugo pa operacija.Abe aman.Ke ima nekogas ova kraj?user posted image Sega ke odam kaj drug doktor na konsultacia. dajte sovet ve molam

(Одговор на членот LUBA)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Хистероскопија
6.3.2012 17:10:52   
Melanija RR
ana_banana слободно појди си на консултации никаква штета,ако има нешто подобро операција па инсеминација за да не биде за џабе ако прави пречки.Ти посакувам убаба завршница и дај боже да нема потреба од операција user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот ana_banana)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Хистероскопија
7.3.2012 9:56:06   
Gisa
Pochituvana Ana_banana,

Bez grizi ke pomine, jas mislam sepak da si pojdete na drugo mesto za drugo mislenje,
nemoj da si ostavas na drugi da ti resavaat, i na kraj kraeva ako se e vo red ajde ke bide i user posted image user posted image .

Dokolku si vo moznost sakam da te podprasham:
Prolaktin - ako bil visok so koja terapija go simna, za kolku vreme i na kolku vreme pravese testiranja za istiot?
Spermogramot - i kaj mm ne e bas sjaen, terapija koja ja piese za podobruvanje, kolku vreme i koj ja prepisal taa terapija?

Te molam mozebi se opsirni prashanjava ama navisitna mi se potrebni i vasite mislenja RR?

P.S. Nie sme momentalno skoro na istata dijagnoza Prolaktin visok i Nedostatog na glavichki (<1 Milion) i slaba podviznost.

Eden mal sovet i mislenje ako imas spontani, vidi, prochitaj ili sovetuvaj se so nekoe postruchno lice za genetikata.

(Одговор на членот ana_banana)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Хистероскопија
7.3.2012 20:57:40   
ana_banana
Draga Gisa.Nivoto na prolaktinot mi bese 60,29 najvisko sto imav.Mi dadoa Bromergon polovina na sabajle i polovina na vecer.posle toa mi namalija na cetvrtina na sabajle pa polovina navecer i posledno koga piev samo polovina navecer.E sega otkako mi kaza doktorot da prekinam da gi pijam merev pak i bese 34 so nesto.Ne piev bromergon i po eden mesec pak mereve i bese 26 so nesto.Toa ti e hormon koj se aktivira od stres (barem kaj mene bese taka) inace na terapija bev pa edno dobri 5-6 meseci poradi toa sto ne se simnuvase lesno,jas sekoj mesec go merev na 3 den od user posted image .Terapijata ne se prekinuva naednas,jas ednas napraviv taka i ja dobiv taa vrednost od 60,29. Kaj maz mi spermogramot bese oligozoospermija ili taka nesto,namalena podviznost,mnogu deformirani (so dve glavi,dve opaski) koga go slusnav toa kosata mi se krena user posted image mrzlivi.Sega mu se podobri,mu dadoa da pie spimen no tesko se najduvaa,ispi samo edna doza i tolku.A sega posto odi vo teretana i pie dodatoci,proteini ova ona spermogramot mu se podobri i sega e normalen. Imav samo eden spontan vo dek.2010.Na 19 imam zakazano za vo sistina pa da vidime sto i kako. Srekno pa izraduvaj ne so user posted image

(Одговор на членот Gisa)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Хистероскопија
17.3.2012 0:24:02   
kacha 11

ИЗВОРНА ПОРАКА: Olivia RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: bvnohrid

zdravo na site. jas sum nova na forumov sakav da prasam za histeroskopija nesto ako mozit?


ИЗВОРНА ПОРАКА: Gorde J

histeroskopijata se pravi vaginalno so anestezijai toa e postapka so koja sto moze da se vidi matkata od vnatresnata strana i dokolku ima potreba od nekoja intervencija se pravi na lice mesto vo istiot moment malku sum kratka ama mislam jasna pozdravce

ИЗВОРНА ПОРАКА: bvnohrid

jas se praev histeroskopija mi vadea polipi vo sv lazar na 26 april i nemav nikakva m,aka posle to ama posle 5 dena ponav da krvaram ne obilno kako za menzis ama dovolno da me nervirat i sekirat dr. velit bez gajle to e zs se obnovuvat mestoto.... ama eve vekje 7 dena ...dali imal nekoj takvo iskustvo? fala

ИЗВОРНА ПОРАКА: veckasr

da jas imav takvo krvarenje od histero i laparoskopijata i se sopre samo od sebe koga si dojde ciklusot 



user posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Хистероскопија
17.3.2012 0:29:32   
kacha 11
Zdravo na site
za site onie koi ne znaat ili koi ne odlucile sto da pravat.
Moj sovet vi e da ne odi nikoj na klinika, mene tamu so meseci pametot mi go vadea, i mislam deka veke psihicki popustiv.
So meseci ne mozea dami go lociraat problemot, i izmisluvaa trista gluposti, me setaa po sekakvi ispituvanja...prosto da poludis.
Za na kraj da otidam kaj dr. Lazarevski vo sistina, i toj mi kaza sosem desetto, no rece ke go potvrdime i sredime samo so laparo i histero. I taka bese... Me operirase pred 2 nedeli, i vednas mi potvrdi deka problemot bil vo subseptum koj do sega so godini nikoj ne uspea da go vidi. Koj saka da si go najde careto da odi samo kaj nego, i nikade na dr mesto. Covekot e CAR.

(Одговор на членот kacha 11)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Хистероскопија
17.3.2012 0:33:02   
kacha 11
Krvarenjeto e individualno, vo zavisnost od intervencijata. Kaj mene imase dosta vnatresno secenje, i krvarev samo 5 dena. Neka ne te plasi toa, isto kako ciklus e, nisto posebno, biten e efektot od seto toa.

(Одговор на членот kacha 11)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Хистероскопија
17.3.2012 15:48:53   
sonja.cvet
Zdravo milicki,kacha e vo pravo mislama deka navistina dr.Lazarevski e car,nemam zborovi.I mene mi pravese histerolaparoskopija i togas me cinese 56000den.Jas ostanav samo dva dena,posle HSG mi kaza deka mora da ja pravcam ovaa intervencija bidejki imav spontan abortus i so ovaa intervencija mi pronajde deka imam spusten septum i so metroplastika go sredil toa.Potoa pravev 4 insiminacii i so dve ostanav bremena imav spontani abortusi pak,no napravivme uste ispituvanja se pronajde pricinata i potoa si ostanav prirodno bremena i sega si imam edno zlatnouser posted image .Inace jas sum mnogu zadovolna od Dr.Lazarevski.POZZ

(Одговор на членот kacha 11)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?