|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  47 48 49 50 [51]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Хистероскопија
24.4.2017 19:18:25   
Kvisko
Јас би ти препорачала замрзнување и трансфер кога се ќе биде во ред.
Јас имав така прекинување на постапката додуше кај мене беше заради хиперстимулација ама докторот процени дека е подобро така и навистина беше. Од таа постапка сега има синче од година дена.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1251
   RE: Хистероскопија
16.9.2017 17:55:35   
soncence**
Дали знаете колку се чека за хистероскопија на ГАК?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1252
   RE: Хистероскопија
16.9.2017 22:19:28   
kapina
Mnogu se ceka ako nemas vrski na gak za histeroskopija ako imas vrski ke zavrses rab za eden mesec

(Одговор на членот soncence**)
Непосредна врска до пораките: 1253
   RE: Хистероскопија
17.9.2017 21:01:32   
soncence**
Ти благодарам капина. Јас некако си дадов рок барем до 3 месеца,ама по твојот одговор ми се чини дека ќе да еповеке .

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1254
   RE: Хистероскопија
18.9.2017 18:28:59   
kapina
Racunaj jas lani bev vo mart da se dogovaram so dr trajanova i mi rece da nemase vrski ke cekase do septemvri za histeroskopija i zaradi toa sto imav vrski zavrsiv rab vo maj

(Одговор на членот soncence**)
Непосредна врска до пораките: 1255
   RE: Хистероскопија
10.10.2018 17:41:30   
kate..
iskustva posle otstranuvanje polip se nerviram seuste nemam dobieno a treba da dobijam i da odam na eha i da mi gi vratat embrionite mi kasni 6 dena dali na nekoja posle histeroskopijata i ima kasneto menstruacijata

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 1256
   RE: Хистероскопија
21.3.2019 16:07:45   
bubibubi
Здраво на сите, ја сум нова на форумот. и јас да си ја истурам мојата душа ако не ви пречи:)Мојата приказна почна во 2016, правев хистероскопија и лапараскопија во Ремедика. После тоа со првото инвитро останав бремена но за жал во 10та недела престана срцева реакција. После тоа следува уште 6 неуспешни инвитра, хормонски стимулации и боцкања. На крај се решивме да смениме болница, услови, доктор, терапија и прво одење во Систина останав бремена на природен циклус,(докторот само ме премачка со некој лек за задебелување на ендометирумот и мислам дека имаше голем ефект), бременоста течеше одлично се до 14 недела кога дознавме дека бебчето има даунов по што решив со тешко срце да прекинам иако веќе имам 39 години. Не се нафаќаа да ме чистат бидејќи било доцна па морав да го доносам до 18та недела (4 недели како 4 години, да го галиш стомчето, да го гледаш како расте е навистина тешко). Во 18та недела имав пораќај со провокации и после чистење. Е после тоа чистење по месец дена сватија дека останало некое ситно парче па пак уште еднаш чистење. Испив две дози циклопрогенова и после првото и после второто чистење за да добијам циклус. После првото чистење добив но после второто чистење престанав да добивам циклус, односно увидоа дека ѕидовите на матката се залепиле од премногу тенок ендометирум. Па мораше хистероскопија, и плус вметнаа спирала обична не хормонска за да ги држи ѕидовите еден месец. Сега сум на естрофем и искрено се надевам дека ќе се среди. Инаку редовни менструации и овулации како швајцарски саат, проодни канали испитани, спермограм добар, тестот за дали сме компатибилни добар, хормони супер, генетика испитана и во ред, и сите доктори (сменив едно 5 доктори за да видам различно мислење) ми викаа дека природно ќе останам трудна но никако не фаќаше затоа и ја почнавме таа голгота со инвитро. Единствена позитива од сето ова си викам бар знам дека можам да го носам и едно искуство повеке за пораѓајuser posted image . Тоа е мора да останеме позитивни, од страна никој што нема поминато низ ова нема да не разбере и не може да разбере колку е тешко. Сега собирам сили за нов обид кога ќе извадам спирала и искрено се надевам дека нема ништо од ова погоре да ми се повтори!

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 1257
   RE: Хистероскопија
23.3.2019 12:35:17   
kapina


ИЗВОРНА ПОРАКА: bubibubi

Здраво на сите, ја сум нова на форумот. и јас да си ја истурам мојата душа ако не ви пречи:)Мојата приказна почна во 2016, правев хистероскопија и лапараскопија во Ремедика. После тоа со првото инвитро останав бремена но за жал во 10та недела престана срцева реакција. После тоа следува уште 6 неуспешни инвитра, хормонски стимулации и боцкања. На крај се решивме да смениме болница, услови, доктор, терапија и прво одење во Систина останав бремена на природен циклус,(докторот само ме премачка со некој лек за задебелување на ендометирумот и мислам дека имаше голем ефект), бременоста течеше одлично се до 14 недела кога дознавме дека бебчето има даунов по што решив со тешко срце да прекинам иако веќе имам 39 години. Не се нафаќаа да ме чистат бидејќи било доцна па морав да го доносам до 18та недела (4 недели како 4 години, да го галиш стомчето, да го гледаш како расте е навистина тешко). Во 18та недела имав пораќај со провокации и после чистење. Е после тоа чистење по месец дена сватија дека останало некое ситно парче па пак уште еднаш чистење. Испив две дози циклопрогенова и после првото и после второто чистење за да добијам циклус. После првото чистење добив но после второто чистење престанав да добивам циклус, односно увидоа дека ѕидовите на матката се залепиле од премногу тенок ендометирум. Па мораше хистероскопија, и плус вметнаа спирала обична не хормонска за да ги држи ѕидовите еден месец. Сега сум на естрофем и искрено се надевам дека ќе се среди. Инаку редовни менструации и овулации како швајцарски саат, проодни канали испитани, спермограм добар, тестот за дали сме компатибилни добар, хормони супер, генетика испитана и во ред, и сите доктори (сменив едно 5 доктори за да видам различно мислење) ми викаа дека природно ќе останам трудна но никако не фаќаше затоа и ја почнавме таа голгота со инвитро. Единствена позитива од сето ова си викам бар знам дека можам да го носам и едно искуство повеке за пораѓајuser posted image . Тоа е мора да останеме позитивни, од страна никој што нема поминато низ ова нема да не разбере и не може да разбере колку е тешко. Сега собирам сили за нов обид кога ќе извадам спирала и искрено се надевам дека нема ништо од ова погоре да ми се повтори!
zdr Mila imas li napraveno kariotip imas li ispitano vitamin d I insulinemija


(Одговор на членот bubibubi)
Непосредна врска до пораките: 1258
   RE: Хистероскопија
26.3.2019 16:06:45   
bubibubi
imam i kariotip, i d vitamin i insulinemija, ne znam veke sto ne ispitav, se tesham samo sto na priroden ciklus pravev invitro i bese uspesno i sto bez problem stignav do 5 mesec skoro....

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1259
   RE: Хистероскопија
5.4.2019 20:20:19   
kapina


ИЗВОРНА ПОРАКА: bubibubi

imam i kariotip, i d vitamin i insulinemija, ne znam veke sto ne ispitav, se tesham samo sto na priroden ciklus pravev invitro i bese uspesno i sto bez problem stignav do 5 mesec skoro....
zdr a trombofilija imas li ispitano mila 


(Одговор на членот bubibubi)
Непосредна врска до пораките: 1260
   RE: Хистероскопија
7.4.2019 19:45:24   
bubibubi
da imam, mislam deka nema sto nemam ispitano se e vo red......

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1261
   RE: Хистероскопија
10.4.2019 23:49:42   
kapina


ИЗВОРНА ПОРАКА: bubibubi

da imam, mislam deka nema sto nemam ispitano se e vo red......
на имунологија ли испитуваше тромбофилија


(Одговор на членот bubibubi)
Непосредна врска до пораките: 1262
   RE: Хистероскопија
18.6.2019 16:36:01   
S.12.G


ИЗВОРНА ПОРАКА: bubibubi

da imam, mislam deka nema sto nemam ispitano se e vo red......(Одговор на членот bubibubi)
Непосредна врска до пораките: 1263
   RE: Хистероскопија
18.6.2019 16:36:30   
S.12.G
Za sto pravese histeroskopija?

(Одговор на членот bubibubi)
Непосредна врска до пораките: 1264
   RE: Хистероскопија
30.6.2019 4:01:46   
S.12.G
Kakov seltium imase?poz

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1265
   RE: Хистероскопија
30.6.2019 23:30:17   
S.12.G


ИЗВОРНА ПОРАКА: S.12.G

Kakov seltium imase?poz(Одговор на членот S.12.G)
Непосредна врска до пораките: 1266
   RE: Хистероскопија
3.7.2019 3:23:59   
S.12.G
I dali si zadovolna ve citam odama sega imam slicen slucaj i dali si bremena niz sto pomina?

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 1267
   RE: Хистероскопија
4.7.2019 2:19:46   
S.12.G
A sega dali si vo red bremena si?

(Одговор на членот bubibubi)
Непосредна врска до пораките: 1268
   RE: Хистероскопија
26.2.2021 16:38:45   
Ana1111
Zdravo, posle histeroskopia posle kolku vreme moze da imate odnosi?

(Одговор на членот S.12.G)
Непосредна врска до пораките: 1269
   RE: Хистероскопија
23.3.2021 1:19:49   
Anne^


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ana1111

Zdravo, posle histeroskopia posle kolku vreme moze da imate odnosi?Ако е оперативна препорачливо е после 3 недели.

_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот Ana1111)
Непосредна врска до пораките: 1270
Страница:   <<   < Претходна страница  47 48 49 50 [51]
Страница: <<   < Претходна страница  47 48 49 50 [51]
Оди на:


Анкета

Женско име
mama_sk

Ве молам да гласате за најубаво женско име според вас. Благодарам!

Неда (20%)

Миа (48%)

Клара (32%)


Број на сите гласови: 600

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!