|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  46 47 [48] 49 50   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Хистероскопија
28.5.2016 23:23:37   
kapina
Ne e tolku strasno hsg na gak ne pravat dijagnosticka samo operativna histeroskopina ako ima nekoj polip nekoja pregrada da ja otstranat taka da mora prvo hsg

(Одговор на членот lida1985)
Непосредна врска до пораките: 1176
   RE: Хистероскопија
30.5.2016 22:12:12   
kapina
Inaku jas denes go zemav otpusnoto pismo i pise oti mi se otstranile cervikalen polip i septum 13 mm ne bil golem mi rekoa septumot megutoa moze da preci

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 1177
   RE: Хистероскопија
31.5.2016 21:12:24   
вераинадеж
Kapina,cestitki sto si ja otstranila taa precka.Se nadevam deka naskoro ke imas dve crtki :) Jas utre vo 8h treba da odam na GAK i ke mi pravele nekoi ispituvanja za podgotovka za histeroskopija.Treba da dobijam na 3-4 juni.Ako mozes da mi kazes kako odi toa i vo koj den od ciklusot pravese histeroskopija?Mnogu e glupavo vaka koga ne znaes sto i koga ke se slucuva.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1178
   RE: Хистероскопија
31.5.2016 22:10:44   
kapina
Sega ke ti zemat krv utre i ke ti otvorat istorija i anestezioloski pregled i ke ti se javat koga da odes pak na histeroskopija s ega ke ti kazam srecno i ne e nisto strasno

(Одговор на членот вераинадеж)
Непосредна врска до пораките: 1179
   RE: Хистероскопија
31.5.2016 22:17:05   
kapina
Gi ispi li kontraceptivite sega ili uste pies na mene uste patohistoloskiot naod ne e gotov ama jas imam druga maka sega mi se vlosi sostojbata so tiroidata i neznam i da bide gotov koga ke mozam da odam da go zemam denes treba doktorite od endokrinologija da go razgledaat mojot slucaj sto ponatamu sto ke bide so mene jas i zatoa kazav ne odam za vtoro dete na ivf ednostavno nervi nemam veke mi doaga da odam i da si podnesam baranje za posvojuvanje kako sto napravi edna koleska pred nekojden i dadea devojce 9meseci staro

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1180
   RE: Хистероскопија
31.5.2016 22:19:12   
вераинадеж
Fala ti, se nadevam deka nema pak da im se rasipe nesto kako za HSGto zosto do sega smireno im pristapuvam, ama filmot mi e pred pukanje,pa da ne eci cela GAK od mene :)

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1181
   RE: Хистероскопија
31.5.2016 22:25:05   
вераинадеж
Utre gi zavrsuvam primolut nor,planski kako sto se dogovorivme so doktorot za da dobijam na 3-4 juni,a drugo ne mi dale da pijam.Samo da ne im tekne sega nesto deka trebalo,pa deka "mi kazale"ama jas sum "zaboravila",zosto za krvna grupa i pap deka treba da nosam doznav od forumov,ne od niv.Od sto brzaat da te otkacat si podrazbiraat deka sme vidoviti nie i deka se odnapred si znaeme.

(Одговор на членот вераинадеж)
Непосредна врска до пораките: 1182
   RE: Хистероскопија
31.5.2016 22:36:57   
вераинадеж
Kapina,moze dolgo se obiduvas,ama uste si mlada,edna godina si postara od mene.Na nasi godini na nekoi rano im e da se mazat,a ne da se macat da zabremenat.Imam koleska na 45 god uste ne se otkazuva,pa nemoj i ti.Jas mislam posto histeroskopija ti e napravena,uste tiroidata da se sredi i deka ke bide.Imam druga koleska pak sto ima dete so IVF i sega e bremena so vtoro dete prirodno,taka sto psiholoskiot faktor mnogu vlijae.Ako si vo moznost druzi se,bidi so luge,prav nesto sto te smiruva i te odmara za da ti pomine ovoj DOWN period.Imas uste mnogu vreme da uspees.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1183
   RE: Хистероскопија
31.5.2016 23:14:04   
kapina
Se mi dojde mnogu histeroskopija na koja mi kazuvaat oti pregradata se gleda na hsg snimkite a ne e napisana zaradi toa izgubiv dve bremenosti od stres jak stres vlosi mi se sostojbata so hipofizata pred nekojden bev na eho na tiroidata posto pijam eutirox i mi kazaa kapina ti pies li redovno lekovi vikam da doktore se redovno pijam i kontroli pravam kapina znaes li oti hipofizata pak ti se sire a tiroidata ti se namaluva na ehoto tiroidata ne e vo red se zbuniv shok kako e toa mozno za sveti kiril bese ova i se dogovorivme so dr iskra da gi odnesam dokumentite starite snimki od mr da go razgledaat mojot slucaj i sto ke bide so mene neznam

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1184
   RE: Хистероскопија
1.6.2016 19:12:07   
вераинадеж
I mene denes koga bev na anesteziolog,pritisokot mi bese visok.Jas mislam deka od stres ni se vlosuva sostojbata.Edvaj cekam da zavrsi histeroskopijata,za da mozam psihicki malku da se rasteretam i da pocnam i so drugi raboti da se zanimavam,da zboruvam za drugi nesta,da gi trgnam mislite od toa, i mislam deka togas i tiroidata ke ja sredam.Se ke pomine i se ke bide dobro.Pozdrav Kapina :)

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1185
   RE: Хистероскопија
1.6.2016 19:48:09   
kapina
Pozz milicka mozno e od stres da ti se pokaci pritisokot ne panici ne e nisto strasno ne se plasi mozda i istiot den ke te pustat pravo kako na mene sto ti rece sestra blaga koga ke bide histeroskopijata

(Одговор на членот вераинадеж)
Непосредна врска до пораките: 1186
   RE: Хистероскопија
1.6.2016 21:17:16   
вераинадеж
Sestra Zore me vodi,prvo treba da dobijam,da gi pocnam mikroginon,toa treba da bide vikendov i vo ponedelnik da se javam koga sum dobila.Histeroskopijata mi rekoa deka treba da se izvede vo tekot na tie 21 den dodeka go pijam mikroginonot.Taka da mesecov ke bide ama ke vidime koj den ,rekoa ke mi se javat den pred intervencijata.Tred=ba da bidam dostapna na mobilen non stop i da ne pravam planovi za mesecov.Jas iskreno se nadevam deka drugata nedela cetvrtok,petok deka ke pravam,taman da mi zavrsi.Se sto e posle toa e dolga neizvesnost,cekanje,maltretiranje,ama ako treba i toa ke se izdrzi.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1187
   RE: Хистероскопија
1.6.2016 21:39:27   
kapina
aj prasaj ako sakas koga ke dobies dali e gotov mojot rez od histopatologija potocno koga ke se javes da kazes oti si dobila ke ti pratam pp za poveke informacii

(Одговор на членот вераинадеж)
Непосредна врска до пораките: 1188
   RE: Хистероскопија
1.6.2016 21:47:40   
вераинадеж
ok :)

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1189
   RE: Хистероскопија
3.6.2016 9:10:12   
kik@
Devojki preporacajte mi dobar doktor vo drzavna bolnica vo Skopje za histeroskopija.Vasi iskustva.


_____________________________

Ne pravi im go na drugite ona sto ne sakas tie da ti go napravat na tebe.

(Одговор на членот вераинадеж)
Непосредна врска до пораките: 1190
   RE: Хистероскопија
3.6.2016 12:07:29   
kapina
Dr trajanova i dr tofovski se najdobri ama vo juli i avgust ne pravat histeroskopii

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 1191
   RE: Хистероскопија
3.6.2016 13:40:32   
kapina
I ne ocekuvaj oti skoro ke zavrses so histeroskopijata jas uste go cekamhistoloskiot naod od mart kako pocna eve ustene sum zavrsila

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1192
   RE: Хистероскопија
4.6.2016 21:53:10   
Sanji4e
Здраво на сите!!!Јас сум нова на овој форум и сакам да го споделам моето искуство во врска со хистероскопијата.Ја правев на 24 Март и ме правеше др.Тофовски!!!Презадоволна сум и не чекав ама ич!!На 7Март ми правеа припреми а на 23 ми се јавија да појдам на клиника.За точно три недели беше готова отпусната!!Ме интресира сите оние што го имаат поминато овј пат после овој зафат дали правеле ИВФ и дали спермограмите може да се од две исти болници!!!Поздрав

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1193
   RE: Хистероскопија
4.6.2016 22:06:19   
kapina
Ako si bila so vrski da ama ako si bez ke cekas i jas go zemav za3 nedeli otpusnoto pismo megutoa vidi dali go imas hpa histopatoloskiot naod dali ti go imat dadeno

(Одговор на членот Sanji4e)
Непосредна врска до пораките: 1194
   RE: Хистероскопија
4.6.2016 22:10:25   
kapina
Ne treba da se od razlicni bolnici spermogramite jas go cekam histopatoloskiot naod od 6maj mozda vo pon ke bide gotov mi rekoa da se javam ti vadea li nesto za vreme na histeroskopijata polipi .pregradi ili nesto slicno ako e da niv gi nosat otkako ke gi izvadat na patologija i cekas histopatoloski naod

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1195
   RE: Хистероскопија
4.6.2016 22:16:13   
Sanji4e
Mi ostranuvaa septum i polip megjuto za takvo nesto ne mi rekoa!!!Me interesirase dali dvata spermograma moze da bidat od sistina !!!!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1196
   RE: Хистероскопија
4.6.2016 22:33:38   
kapina
i na mene istoto mi go napravija prviot pat mi otstranija polip i imam i otpusno i histopatoloski naod i sega imav i polip i septum otpusnoto pismo mi go dadoa a za histopatoloskiot naod da se javam vo ponedelnik ne bil gotov a spermogramite da treba da se od razlicni bolnici

(Одговор на членот Sanji4e)
Непосредна врска до пораките: 1197
   RE: Хистероскопија
4.6.2016 22:35:48   
kapina
javi se na gak za nego prasaj dali ti e gotov hpa

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1198
   RE: Хистероскопија
4.6.2016 22:41:52   
Sanji4e
treba vo ponedelnik ili vtornik da se javam na klinika i bas ke prasam inace dali nekoja od forumot e kaj mitko ivanov i kako ste zadovolni od doktorot!!!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1199
   RE: Хистероскопија
4.6.2016 22:50:42   
kapina
vidi dali imas napisano na otpusnoto pismo oti treba da se javes za hpa na mene taka pisuva ima naglaseno dr trajanova

(Одговор на членот Sanji4e)
Непосредна врска до пораките: 1200
Страница:   <<   < Претходна страница  46 47 [48] 49 50   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  46 47 [48] 49 50   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?