|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  45 46 [47] 48 49   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Хистероскопија
8.5.2016 19:24:06   
Pinky30
Lejla so lesnoooo neka ti e bremenosta da si bide se po red ko sto treba.Cestitkiii ;-)

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1151
   RE: Хистероскопија
10.5.2016 13:19:17   
kapina
Mene najmnogu mi stana krivo koga po biohemiskata bremenost bev kaj dr lazarevski i go prasav za nova histeroskopija mi rece oti ne mi treba a e trebalo sega sakav da prasam za torch kade se prave i sakav da prasam dali e normalno da krvaram po malku po nekolku kapki krv

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 1152
   RE: Хистероскопија
10.5.2016 14:56:53   
malena1
Нормално е капина да крвариш по малку, по некое време ќе стане кафеаво не се плаши. На трудниците честитки од срце

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1153
   RE: Хистероскопија
11.5.2016 15:52:58   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: lejla5

....Samo da kazam deka jas na 26ti januari pravev histeroskopija vo remedika kaj Dr.dimitrov,mi otstrani ogromen septum ....Cel mesec po zafatot krvarev,apstinirav od odnosi dva meseci,I Sega odma otkako prestanav so terapijata Gledam mi kasni,si velam gotovo mi se poremetija hormonite,pravam test I op dve crtki,....


lejla5, честитки за бременоста


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот lejla5)
Непосредна врска до пораките: 1154
   RE: Хистероскопија
11.5.2016 17:22:41   
MademoiselleNina

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Mene najmnogu mi stana krivo koga po biohemiskata bremenost bev kaj dr lazarevski i go prasav za nova histeroskopija mi rece oti ne mi treba a e trebalo sega sakav da prasam za torch kade se prave i sakav da prasam dali e normalno da krvaram po malku po nekolku kapki krv

Kapina и јас крварев така, во следните две недели, може да ти престане, па да ти дојде, ако не е ептен обилно (повеќе од менструални) тогаш е нормално. Не се секирај сега, опушти се се реши проблемот.
Е за TORCH и јас сакам да правам, има во авицена и во хемолаб на приватно околу 4000-5000 (не се сеќавам точно), а на државно не знам каде има. Кога ќе одам на конторла за 10 тина дена ќе го прашам матичниот.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1155
   RE: Хистероскопија
12.5.2016 11:25:15   
butterfly 00
Torch moze da napravis vo Institut za javno zdravje na Klinika za da ne plakas privatno

_____________________________

3 inseminacii, 2 IVF = / , 2 FET = /

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1156
   RE: Хистероскопија
12.5.2016 20:50:39   
kapina
Jas utre sum na kontrola po histeroskopijata da videme dali ubavo e zarasteno se kontrolata ke ja pravam ovde vo strumica

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 1157
   RE: Хистероскопија
12.5.2016 22:22:58   
Kvisko
Не ти е рано малку за контрола Капина?

Јас бев на контрола дури откако добив циклус. Значи чеква да добијам па во втора половина на тој циклус бев на контрола за да се види дали добро се спителизирала матката после терапиајат сама од себе.
После лапароскопијата само ми ги извадија конците по недела дена а на контрола на ехо бев исто наредниот циклус.

Како и да е со среќа и со лесно.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1158
   RE: Хистероскопија
12.5.2016 23:41:08   
kapina
Lazarevski mi rece po ciklus a tie vo strumica za utre kazaa da odam sabajle na oddelenieto toj dr sto odam na privatno ke bide na smena zatoa

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 1159
   RE: Хистероскопија
13.5.2016 1:48:35   
kapina
Na mene mi rekoa oti bil bas na dnoto na matkata doktorite taka kazaa i oti e bila golem septum i oti sega se e reseciranoi dr trajanova kaza duri oti nema potreba od kontrola samo so pozitiven test za bremenost pravo da odam kaj nea gore na oddelenieto mi kazaa i dr lazarevski i ona oti dr lazarevski ne vode takvi rizicni bremenosti kako mojata naredna bremenost

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1160
   RE: Хистероскопија
13.5.2016 1:52:57   
kapina
A i bez toa za 3 nedeli otprilika ke bide otpusnoto pismo pa pak ke mi naprave lazarevski si ostanuvam kaj nego oti mi dade terapija za genetskata mutacija a i da odam kaj drug ne mi se ode so nego i se karame i se so maticniot sabajleto se ispokaravme okolu boleduvanjeto nesto i jas oti besna oti ne go vide i on na hsg septumot mu go kazav toa

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1161
   RE: Хистероскопија
13.5.2016 1:54:18   
kapina
Vcera zavrsiv so mikroginonot i ovie denovi cekam da dobijam ciklus

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 1162
   RE: Хистероскопија
13.5.2016 12:26:23   
kapina
Mojata kontrola pomina se e uredno odlicno napravena histeroskopija i resekcija na septumot

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1163
   RE: Хистероскопија
13.5.2016 14:43:05   
Pinky30
Odlicnooooo kapina ajde koga ke treba probuvajte si i prirodno nikogas ne se znae koga ke se fati zatoa sega smiretesi se uzivajte i Gospod zlaten da dade kaj site...

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1164
   RE: Хистероскопија
13.5.2016 15:02:46   
kapina
Posle dve uredni menstruacii mi rekoa denes da probuvame da ostanam po priproden pat

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 1165
   RE: Хистероскопија
13.5.2016 23:14:39   
kapina
Sega vo pon ke pravam kontrola na prl i tsh i t4 i ke zakazam za mr na hipofizata ako e vo red prolaktinot mnogu bev pod stres ovie denovi sega kako kee neznam ama resiv da se opustam oti i dr trajanova i tie tuka sto mi ja pravea kontrolata rekoa oti sega se ke bide vo red lazarevski posebno se raduva deneska oti se e vo red

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1166
   RE: Хистероскопија
14.5.2016 11:40:49   
kapina
E sega sakav da prasam za ciklusot jas vo sredata gi dopiv mikroginonot no seuste nemam dobieno ciklus vie posle kolku vreme od histeroskopijata dobivte ciklus dali vi docnese ili ne

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1167
   RE: Хистероскопија
15.5.2016 14:12:12   
kapina
Jas denes si dobiv najnormalen ciklus no imam malku poveke bolki od prethodno no toa e

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1168
   RE: Хистероскопија
22.5.2016 23:52:26   
JarecXx
Zdravo Zivo i od mene Zenki .....Ne sum bas cesto aktivna na sajtov no od vreme na vreme se pojavuvam....Sum pisuvala na tema inseminacija i za zal neuspesna Pominav poveke mislenja i kliniki za na kraj Dr.Lazarevski Sistina da mi otkrie na levatiot jajnik Lateralno nepravilna cisticna formacija koja e najverovatno HIDROSALPINKS user posted image Mi predlozi da go povtoram HSG za da se potvrdi toa sto go gleda na Eho...HSG go napraviv isto vo Sistina i sekako se potvrdi mislenjeto na Dr.Lazarevski....Predhodno vo ovie 5g.Nikoj ne mi vide nisto user posted image ...
Operativniot zafat vo Sistina kosta okolu 78 oood. Preskapo mi e...Sakam da ve prasam mislenje za Gak ? koga se pravi histeroskopija i laparoskopija i kako odi seta taa procedura.Dr.Lazarevski mi rece da se javam na prv den od ciklus,eve mene denes mi e prv den pa dali treba uste utre da se pojavam na Gak za da prodolzam nataka....
user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1169
   RE: Хистероскопија
23.5.2016 0:22:49   
kapina
Na gak prvo treba da zakazes kaj koj doktor sakas jas najmnogu sum zadovolna od dr trajanova na mene ni lazarevski ni tase nikoj ne vide oti imam pregrada na matkata na snimkite od hsg ona ja vide i treba vrski da si fates za da bide poskoro histeroskopijata jas so vrski cekav mesec i pol a taka imalo od sept sto cekale uste toa dr trajanova mi go rece vo mart mesec kaj mene bese na gurgovden histeroskopijata imav gnoj bo tubite i pregrada na matkata

(Одговор на членот JarecXx)
Непосредна врска до пораките: 1170
   RE: Хистероскопија
24.5.2016 1:12:52   
JarecXx
Fala ti puno kapina user posted image
jas definitivno treba prvo da si go smenam maticniot ginekolog (nemozam da go premolam za Uput da mi dade) user posted image user posted image
zdravje ke si pocekam do septemvri pa ideme ponataka user posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1171
   RE: Хистероскопија
28.5.2016 1:11:50   
kapina
Jas denes se javiv da prasam za otpusnoto pismo od histeroskopijata i gotobo e mi rekoa i ke odam vo pon da go zemam i ke gi nosam snimkite od prethodnite magnetni rezonanci na dr iskra da gi gleda posto tiroidnata zlezda na ehoto e namalena mi rece dr venjamin a toa se slucuva od hipofizata najverojatno imam adenom iako ne se prikaza na mr voopsto samo pise oti hipofizata e prosirena a ne se gleda adenom mozno e mi rekoa da e pod 3milimetri

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 1172
   RE: Хистероскопија
28.5.2016 12:12:15   
MademoiselleNina
Земи го отпуното писмо, и почекај ја новата снимка од МР на хипофиза, намалена тироида не значи дека е нефункционална.
Со сите резултати заедно, ама овие поновие ќе видиш што ќе ти кажат, ситуацијата во организмот се менува постојано. Мисли позитивно, и верувај во успех, не се секирај пемногу, за се има решение.
Ајде наскоро сите да си бидеме навистина среќни.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1173
   RE: Хистероскопија
28.5.2016 20:42:40   
kapina
Ne e funkcionalna primam eutirox no sto e tuka e ke me snimat vo nakskoro mozno vreme

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1174
   RE: Хистероскопија
28.5.2016 23:19:37   
lida1985
Zdravo na site

Jas sum nova tuka...sakam da prasam dali nekoj znae,dali pred da se napravi histeroskopija mora da se pravi HSG ili moze direktno samo histeroskopija...mi kazaa deka pred histeroskopija mora hsg a mene mi e strav hsg da napravam bidejki ne se pravi so anestezija

I dali ke mi zakazat odma vo GAK skopje,da receme za mesec dva...ili odi podolgo

Pozdrav

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 1175
Страница:   <<   < Претходна страница  45 46 [47] 48 49   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  45 46 [47] 48 49   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?