|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  44 45 [46] 47 48   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Хистероскопија
5.5.2016 22:57:00   
MademoiselleNina
Не си згрешила, штом не си јадела после 18 во ред е. Не се секирај. А кој ден од циклус ти е? Пиеш контрацепција, така?
Ајде со позитивни мисли денес да си легнеш, и така утре да се разбудиш, и да биде се во ред.

user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1126
   RE: Хистероскопија
5.5.2016 23:12:39   
kapina
Da pijam mikroginon pri kraj sum so nego veke da doktorite me ubedija deka ne e nisto strasno da ne se plasam mnogu da ne panicam oti pak ke si napravam steta i na hormonite uste 6 apcinja imam mikroginon

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1127
   RE: Хистероскопија
5.5.2016 23:14:48   
kapina
Oni se tuka za mene sega site doktori osven lazarevski on e otiden na kongres zatoa ne e dostapen za mene sega ke bide uspesno se

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1128
   RE: Хистероскопија
6.5.2016 11:22:11   
kapina
Projde histeroskopijata sega cekam da dojde doktofkata da mi kaze sto kako e bilo znam oti matkata e bila zadebelena mi kazaa drugoto sega ke mi go kazat

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1129
   RE: Хистероскопија
6.5.2016 11:41:24   
kapina
Imalo e septum i voda vo tubite mi kazaa se otstraneto

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1130
   RE: Хистероскопија
6.5.2016 12:07:53   
MademoiselleNina
Капина, ти како се чувствуваш? Имаш болки? Со анестезијата како помина?
Ете значи сепак имало нешто, септум и те како може да прави проблем.
Но добро е штом се отстранил. А септум во тубите, не сум знаела дека и такво нешто може да има...
Најубаво ќе видиш во отпуното писмо што пишува.
До кога ќе бидеш во болница?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1131
   RE: Хистероскопија
6.5.2016 12:35:23   
bambina34
ajde so pomin neka e Kapina , daj boze veke da dojde kraj na tvoite problemi i naskoro da si drzis bebule vo race

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1132
   RE: Хистероскопија
6.5.2016 13:34:27   
kapina
Vo tubite e imalo voda a vo matkata septum.

Sega me pustija pravo odma dr trajanova dojde i mi rece se mi objasni kako e bilo.

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 6.5.2016 14:02:28 >

(Одговор на членот bambina34)
Непосредна врска до пораките: 1133
   RE: Хистероскопија
6.5.2016 14:03:39   
LoveableMe RR
kapina, со лесно, помина и тоа...а од каде бре септум, нели имаше ти операција пред неколку години за тоа..? А вода во тубите од што ти се направило?

Пиши ни подетално што ти кажа докторката, дали рече да продолжите со ИВФ или природно?

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1134
   RE: Хистероскопија
6.5.2016 17:04:21   
Pinky30
Kapina so lesno ajde sega so Gospod napred probuvajte si i prirodno cim e podobreno kaj tvojot soprug...Sega sredile se sanirale se sto pravelo problem i sto poskoro da si ostanes bremena ti posakuvam od se srce.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1135
   RE: Хистероскопија
6.5.2016 18:52:00   
kapina
Doktorkata kaza oti septumot se gledal i na hsg vo tubite imalo gnoj se iscisteno cel cas traese operacijata besna sum sto nikoj dosega ne go e videl ova ni lazarevski ni nikoj a se e gledal mnogu sum besnaa dve invitra mi se upropastijaa zasto zaradi lekarska greska i na prvata histeroskopija ne se go otstranile ama se prekina zaradi pad na pritisokot sega pijam po dva estroferm edna nedela mikroginonot da go dopijam i vibramicin i ivf ke prave dr lazarevski ama bremenosta nema da ja slede on dr trajanova ne dava on da ja slede bremenosta

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 1136
   RE: Хистероскопија
6.5.2016 19:48:57   
Hopeful RR
Kapina, фала богу што помина и тоа, и што се е како што треба. Ова со септумот мислам стварно, а за тубите па исто... ајде не се нервирај за минати работи, било-поминало, сега важно се е ок, средено исчистено, и е спремно за бебуле, или бебулиња user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1137
   RE: Хистероскопија
6.5.2016 19:54:04   
kapina
Da taka e hopeful vo pravo si e sega za odnosi koga ke moze da imame ne mi kaza doktorkata

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1138
   RE: Хистероскопија
6.5.2016 19:56:11   
kapina
Celden ne e dostapen lazarevski za mene sakav da zakazam kontrola nisto ne mi se javuva sestra anita

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1139
   RE: Хистероскопија
6.5.2016 20:38:54   
butterfly 00
Kapina na odmor e Lazarevski od ponedelnik baraj go

_____________________________

3 inseminacii, 2 IVF = / , 2 FET = /

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1140
   RE: Хистероскопија
6.5.2016 21:11:33   
kapina
Ke go baram ima da go najdam i te kako ne sakam pogresno da bidam sfatena no utre ke razmisluvam potrezveno sto kako ke bide treba on kontrolite da gi prave negova e greskata na hsg se gleda oti imam septum mi go pokaza dr trajanova kade e bil tocno i edvaj go izvadija i tubite odvaj gi iscistija se e sredeno mi kaza duri i nema potreba od kontroli sega kaza so pozitiven rez od bremenost kaj nea da odam ocekuva da ostanam i prirodno bremena dojde pred operacijata mi dade uteha oti bev isplasena znaese oti se plasam

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 1141
   RE: Хистероскопија
7.5.2016 12:45:47   
kapina
Neznam samo dali da odam do new born klinik cisto edna konsultacija da napravam imam dve drugarki mnogu se zadovolni od tamu inaku za odnosi mi kaza posle edna ili dve uredni menstruacii i mnogu me raduva toa sto sega sum mnogu poslaba stomakot mi se namali bolki imam po malku seuste no ok odmaram si doma na boleduvanje sum

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1142
   RE: Хистероскопија
7.5.2016 22:48:19   
MademoiselleNina

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Neznam samo dali da odam do new born klinik cisto edna konsultacija da napravam imam dve drugarki mnogu se zadovolni od tamu inaku za odnosi mi kaza posle edna ili dve uredni menstruacii i mnogu me raduva toa sto sega sum mnogu poslaba stomakot mi se namali bolki imam po malku seuste no ok odmaram si doma na boleduvanje sum


Понекогаш се случува на снимки да се гледа нешто а лекарите да „не го видат„ , сакам да кажам дека не ја гледал само еден лекар твојата снимка, туку у тие во фонд што одобруваат ваучери и во Плодност, и во систина, сигурно и матичниот ти ја видел, но не секогаш ја толкуваат исто. Мене со забите ми се случуваше ова, едни викаа вака, едно така, а сите иста снимка гледаа, не знам кај колку забари бев, и на клиника кај 3 различни, и на 2 приватни, за на крај еден хирурга да види и да каже што е проблемот. И после се среди.
Така што не се секирај веќе, пробемот ти е решен, уште само да се опуштиш. За односи е различно, на некој му викаат веднаш после престанок на крварење, на некој да почека,зависи од ситуација. Ја не се сеќавам кога почнавме... мислам дека после 2 недели... не знам. Пиев циклопрогинова, и имав огромна сексуална желбаuser posted image
Ако можеш секенирај го оптпусното писмо и прати му го на Лазаревски по маил, и прашај и тоа штоа сакаш да знаеш.
За косултации оди во New born, да видиш каков впечаток ќе ти остават, нема штета од муабет.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1143
   RE: Хистероскопија
7.5.2016 23:07:25   
kapina
Ne gi pustiv tie snimki od hsg tuku samo otpusnoto pismo od niv na koe ne pisuva oti ima septum lazarevski gi gledase tie snimki isto i otpusnoto pismo od prethodnata histeroilaparoskopija pred ivf sega mu pisav na email oti sakam licno so nego da se slusnam za kontrolite on ke gi prave a bremenosta narednata bremenost dr trajanova ne dava drug da ja slede od edna pricina sto ona ja operirase matkata

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1144
   RE: Хистероскопија
7.5.2016 23:09:02   
kapina
Neznam kako septumot i gnojta vo tubite doveduvaat do spontani abortusi

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1145
   RE: Хистероскопија
7.5.2016 23:39:05   
kapina
Ke zakazam kontrola koga ke go zemam otpusnoto pismo i ke mu go odnesam pravo nemu drugote lekari koga im kazav sto se sluci onie sto gi nemat videno snimkite od hsg posto se stari 10 god ostanaa zaprepasteni na hsg mi rekoa isto kako dr trajanova oti obicno se gleda septumot mojot e bil golem kontrola samo treba da se naprave minkaza da se vide dali e ubavo zarasten endometriumot iako e moze da probuvame da ostanam bremena po priroden pat sega se e iscisteno

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1146
   RE: Хистероскопија
8.5.2016 11:52:44   
lejla5
Kapina Mila bas mi e milo Sto se pominalo dobro,Samo da to kazam deka jas na 26ti januari pravev histeroskopija vo remedika kaj Dr.dimitrov,mi otstrani ogromen septum Sto prethodno nitu eden doktor neuspea da go vidi,piev dva meseci yasmin I cycloproginova Cel mesec po zafatot krvarev,apstinirav od odnosi dva meseci,I Sega odma otkako prestanav so terapijata Gledam mi kasni,si velam gotovo mi se poremetija hormonite,pravam test I op dve crtki,eve Sega vo vtornik sum na prva kontrola,se nadevam deka se ke e vo red,taka da mila so dobra misla,stom go izvadile toa Sto precelo se ke bide,ke gi vidis I tvoite dve crtki,Pozdrav I Samo opusteno :*

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1147
   RE: Хистероскопија
8.5.2016 14:06:59   
kapina
Lejla dusicle cestitam od se srce jas pak ne krvaram samo edna bela tecnost mi istece sinoka mmogu me namokri i tolku jas da gi dopijam mikroginonot i estroferm 7dena treba da pijam i vibramicin i tolku

(Одговор на членот lejla5)
Непосредна врска до пораките: 1148
   RE: Хистероскопија
8.5.2016 14:19:42   
lejla5
Ke se sredi se,jas krvarev Cel mesec po zafatot I toa obilno kako menstrualno krvarenje,krvta mi oslabna Epten,Samo bidi strpliva pocekaj barem dva ciklusi za matkata ubavo da se obnovi sepak neli ima ranicka Sega vnatre secele gorele dodeka go trgale septumot a potoa vo akcija za bebe,I moj sovet nemoj da se optovaruvas so plodni neplodni denovi,otkako ke ti zavrsi menzis Sekoj vtor den imajte odnosi za da mozat da se sozdadat I zdravi I podvizni spermatozoulidi

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1149
   RE: Хистероскопија
8.5.2016 15:51:52   
kapina
Da da sega sum si domce si odmaram na boleduvanje posto sakam da se ispazam da ne krevam tesko maticniot gin mi dade15dena boleduvanje i na mm edna bliska rodnina dimitrov ja operirase od septum prethodno e imala spontani abortusi i sega si ima dve deca kaj nas spermogramot bese los no sega e ok mnogu mi bese krivo sto toa morav da mu go pisam na dr lazarevski a na tase cekam da bide gotovo i da mu pisam i na nego

(Одговор на членот lejla5)
Непосредна врска до пораките: 1150
Страница:   <<   < Претходна страница  44 45 [46] 47 48   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  44 45 [46] 47 48   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?