|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  95 96 [97] 98 99   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Знаци на бременост
28.2.2014 22:53:45   
Melanija RR
Yana и Danaiii добре дојдовте на Рингерајаuser posted image ви посакувам што поскоро user posted image user posted image т.е. за некој ден user posted image

Yana почетар 3-4 дена па тест ,а Danaiii ако си имаш прилично точен циклус повтори го тестот поскоро бидејќи многу ти доцни

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Danaiii)
Непосредна врска до пораките: 2401
   RE: Знаци на бременост
1.3.2014 12:10:18   
Anonimen
zdr. mojot posleden ciklus bese na 8 februari pret nekoj den zabelezav kafeav iscadok go imav 4 dena no po malku od vcera nemam nisto ova mi se slucuva prv pat pa ako ima nekoj vakvo iskusvo bi saka da znam sto znaci user posted image i odvreme navreme osekav bolki vo jajnicite ne mnogu jaki

(Одговор на членот Melanija RR)
  Непосредна врска до пораките: 2402
   RE: Знаци на бременост
2.3.2014 15:57:58   
Yana
Благодарам меланија рр,сеуште немам добиено сеуште се истите болки како пецкање во долниот дел на стомакот и половината ме боли ќе почекам уште некој ден и ке направав тест .

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2403
   RE: Знаци на бременост
3.3.2014 20:02:16   
Danaiii
eve me mene pak denes 11ti den mi docni i pravev pred malku test izleze negativen pa ispaniciv i trknav do apteka i aptekarkata mi kaza deka urinata trebalo da bide najmalku 4 casa za da bide skoncentrirana...sto kaj mene e nevozmozno bidejki mi se ide u wc na sekoj 5 min user posted image dali e mozno da mi tocni tolku a uste da ne pokazuva na sekoja urina....zedov uste eden test pa sabajle ke vidime user posted image

(Одговор на членот Yana)
Непосредна врска до пораките: 2404
   RE: Знаци на бременост
3.3.2014 21:10:01   
Melanija RR
Danaiii најчесто треба барем 2 часа да не се празниш и може во било кој дел од денот да направиш тест. 11 дена е многу ,незнам дали на толку дена влијае што често мокриш па неможе да го покаже хормонот.
Најсигурно е сепак преку крв user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Danaiii)
Непосредна врска до пораките: 2405
   RE: Знаци на бременост
4.3.2014 13:53:33   
Danaiii
nisto dojde user posted image user posted image ovoj pat stvarno se razocarav bidejki nikogas mi nema kasneto tolku mnogu ama i testovite si bea vo pravo jas popusto se nadevav....a i toj sabajle sto go napraviv si pokaza negativen i posle 3 casa dojde vesterkata

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2406
   RE: Знаци на бременост
4.3.2014 13:57:04   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Danaiii

nisto dojde user posted image user posted image ovoj pat stvarno se razocarav bidejki nikogas mi nema kasneto tolku mnogu ama i testovite si bea vo pravo jas popusto se nadevav....a i toj sabajle sto go napraviv si pokaza negativen i posle 3 casa dojde vesterkata


Не се секирај, ќе дојде и твојот ден, само продолжете со бидите, сега доаѓа пролет, таман хормоните се будат, па да ни пишеш наскоро нешто ново. Испитувања имаш правено?

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Danaiii)
Непосредна врска до пораките: 2407
   RE: Знаци на бременост
4.3.2014 14:27:25   
Danaiii
nemam nekoi posebni ispituvanja praveno ...vo noemvri bev na pregled tuka vo italija na privaten genikolog (bidejki sum mazena vo italija maz mi raboti tuka) i mi rece deka uste e rano za posebni ispituvanja i deka treba aktivno da rabotime na slucajotuser posted image barem dve godini i deka sum mlada (imam 23) ,me prasa dali imam redovna menstruacija i dali imam bolki koga dobivam ,a jas ne mozam od krevet da stanam koga mi doaga....i me pregleda so jajnicite i matkata bilo se vo red mi rabotele ubavo i toa...ne znam koga treba da idam za posebni ispituvanja a do maj ke napravime veke edna godina od kako se obiduvame

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2408
   RE: Знаци на бременост
4.3.2014 14:33:55   
LoveableMe RR
Еехееееееееее, чекај ем си млада, ем кратко време сте во брак, не брзај уживкај сигурно ќе биде, немаш гајле.

Можно е од промена на средината/земјата, климата, дури се адаптираш, многу работи се во прашање, опуштено и ќе си дојде. Поззuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Danaiii)
Непосредна врска до пораките: 2409
   RE: Знаци на бременост
4.3.2014 16:03:18   
Danaiii
mozebi e taka ama jas sepak sum razocarana bidejki bas vo istata godina site prijateli na maz mi se ispozenija i site bremeni a jas kako kutriot tom se nema nisto novo kaj mene koga i da prasaat user posted image ...i samata si nabivam kompleksi i duri vo nekoj momenti si mislam deka sum izrod a i mu stvaram i pritisok na mm sabajle koga go pravev testot vo 5 casot go dignav na nozi da mu placam oti bila edna linija user posted image zenska glava toa ti e ...fala za podrskata user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2410
   RE: Знаци на бременост
6.3.2014 1:33:49   
milen4e123
Zdr ;D ve molam za pomos .. eve vakaa znaci so decko mi imavme 2 pati odnosi vo istiot den .. posle nekolku denna pocnaa siptomi da mi se pokazuvaat .. Gadenje ,macnina,povrakjane,cesto mokrenje,zgolemen apetit,krvarenje prvin rozovo pa malko crveno toa traese pola den ... posle 2 dena imav mal kafeav iscedok ... gradite mi se promeneti i pozglomeeni ... pocnav da se isipuvam kako fleki na grb .. zgolemena rabota na srce .. zgolemeno lacenje na plunka .. Vaka denes pravev test so decko mi testot izleze NEGATIVEN :( .. ne mi e jasno gi imam site siptomi a mi izleze negativen ... Pomos ve molam nekoj sovet da mi kazete dali e mozno da sum bremena .. Pozz

(Одговор на членот Lady)
Непосредна врска до пораките: 2411
   RE: Знаци на бременост
6.3.2014 2:26:57   
Defne90 RR
Сакаш да кажеш дека не си добила ни менструација туку само она што го опиша погоре розово па малку црвено пола ден и кафеав исцедок.Па јас мислам дека големи се шансите да си бремена.Не мора да значи дека тестот е точен.Значи направи си уште еден тест,но гледај да не пиеш многу течности и да не мокриш барем три часа за да биде поконцентрирана мокрачата.А инаку можеш да го направиш во било кој дел од денот.Јас лично сум најзадоволна од оние тестовите Sure Check.Нај сигурни и најточни се.А мошно е и да не се работи за бременост тику за некоја инфекција па доколку и по втор пат ти се покаже тестот негативен ти советувам да си посетиш гинеколог.А за симптомите што ги имаш од што си под стрес дека можеби си бремена самото тело ги емитува и прави затоа што ти му испраќаш таква порака.Поздрав и секое добро.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот milen4e123)
Непосредна врска до пораките: 2412
   RE: Знаци на бременост
6.3.2014 8:29:04   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: milen4e123

Zdr ;D ve molam za pomos .. eve vakaa znaci so decko mi imavme 2 pati odnosi vo istiot den .. posle nekolku denna pocnaa siptomi da mi se pokazuvaat .. Gadenje ,macnina,povrakjane,cesto mokrenje,zgolemen apetit,krvarenje prvin rozovo pa malko crveno toa traese pola den ... posle 2 dena imav mal kafeav iscedok ... gradite mi se promeneti i pozglomeeni ... pocnav da se isipuvam kako fleki na grb .. zgolemena rabota na srce .. zgolemeno lacenje na plunka .. Vaka denes pravev test so decko mi testot izleze NEGATIVEN :( .. ne mi e jasno gi imam site siptomi a mi izleze negativen ... Pomos ve molam nekoj sovet da mi kazete dali e mozno da sum bremena .. Pozz


А колку дена ти доцни? Можеби е рано да покаже тестот. Тестот покажува резултати минимум 15 дена после овулацијата,односно денот кога требало да настане забременувањето. А и симптомите, ретко кога се појавуваат предходно. Доколку не си добила циклус туку само еднодневно слабо крварење кое не е вообичлаено за тгебе, и да не си бремена, јас ти советувам да појдеш на гинеколог и да утврдите од што се случило така. Пиши ни што си направила. Поздрав.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот milen4e123)
Непосредна врска до пораките: 2413
   RE: Знаци на бременост
6.3.2014 13:47:01   
milen4e123
Zdravo na site.. Vaka poslednata menstruacija mi bese na 30 januari.. Imavme 2 pati odnos so decko vo ist den.. Osetiv siptomi. Povrakjanje.macnina.gadenje.zgolemeni gradi.mnogu pocnav da jadam..imav malo krvarenje koe traese pola den prvin mi bese rozenikav ..malku crveno posle 2 dena imav kafeav iscedok .. Polovina me boli..zabrzana rabota na srce..zgolemeno lacanje na plunka isto taka I akni pocnaa I fleki po grb.. Ve molam za pomos..vcera napraviv test izleze negativen.. Deneska otidov na ginekologija gi objasniv siptomi I ni terkoa dea sigurn postooi bremenost.. Ve molam vase mislenje sto mislite dali postoi sansa da sum bremena pozz mamicki

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2414
   RE: Знаци на бременост
6.3.2014 13:52:15   
Defne90 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: milen4e123

Zdravo na site.. Vaka poslednata menstruacija mi bese na 30 januari.. Imavme 2 pati odnos so decko vo ist den.. Osetiv siptomi. Povrakjanje.macnina.gadenje.zgolemeni gradi.mnogu pocnav da jadam..imav malo krvarenje koe traese pola den prvin mi bese rozenikav ..malku crveno posle 2 dena imav kafeav iscedok .. Polovina me boli..zabrzana rabota na srce..zgolemeno lacanje na plunka isto taka I akni pocnaa I fleki po grb.. Ve molam za pomos..vcera napraviv test izleze negativen.. Deneska otidov na ginekologija gi objasniv siptomi I ni terkoa dea sigurn postooi bremenost.. Ve molam vase mislenje sto mislite dali postoi sansa da sum bremena pozz mamicki

Значи штом ти доцни земи си тест за бременост и како што ти напишав во претходниот пост пробај да не пиеш многу вода и да не одиш во ве це барем три часа за урината да ти биде поконцентрирана затоа што така таа содржи поголемо ниво на хцг.Поздрав и секое добро па пиши ни што направи дали е позитивен или негативен тестот.Инаку можеш да го направиш во било кој дел од денот.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот milen4e123)
Непосредна врска до пораките: 2415
   RE: Знаци на бременост
6.3.2014 14:04:56   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: milen4e123

Zdravo na site.. Vaka poslednata menstruacija mi bese na 30 januari...............Deneska otidov na ginekologija gi objasniv siptomi I ni terkoa dea sigurn postooi bremenost..


Ако сеуште не си добила од 30 јануари, а имаш редовна менструација, треба да направиш тест. Ти си направила домашен тест и бил негативен, а викаш си била на гинеколоија и тие рекле постои бременост??? Нели ти кажаа да испиташ преку крв? Само таков тест најточно ќе ти каже дали си бремена или не. Позз, пиши што ќе направиш


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот milen4e123)
Непосредна врска до пораките: 2416
   RE: Знаци на бременост
6.3.2014 14:59:02   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: milen4e123

Deneska otidov na ginekologija gi objasniv siptomi I ni terkoa dea sigurn postooi bremenost.. Ve molam vase mislenje sto mislite dali postoi sansa da sum bremena pozz mamicki


Ниеден нормален гинеколог нема да ти одговори така,туку ќе те прати на тест и види на ехо.жНешто не си јасна


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот milen4e123)
Непосредна врска до пораките: 2417
   RE: Знаци на бременост
7.3.2014 14:22:43   
milen4e123
Nemam jas moj ginekolog... Otidov cisto na ginekologija da objasnam sto kako mi se slucuva.. I rekov na doktirkata deka imam test napraveno mi rece rano ti e .. Jassabajle koga stanav pak napraviv test izleze. Negativen..neznam na sto sum .. Odam vo vece mnogu .. Mnogu jadam golem apetit imam site siptomi gi imam I ete napraviv test I niso... A menstruacija ja nema.. Imav malo krvarenje koe traese pola den ..malku rozivo pa malku crveno po 2 dema imav kafeav iscedok .. Mnogu se nerviram.. Imam mali bolki vo stomakot..

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2418
   RE: Знаци на бременост
7.3.2014 14:30:59   
LoveableMe RR

milen4e123, ако не добиеш следната недела, направи тест преку крв, земи упат од матичен и ќе знаеш на што си сигурно. Од 30 јануари поминати се повеќе од 30 дена, така што можеш да направиш преку крв. Позз


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот milen4e123)
Непосредна врска до пораките: 2419
   RE: Знаци на бременост
7.3.2014 14:46:08   
Melanija RR
milen4e123 ако си имала и мало крварење а ако си бремена може треба терапија не е шега треба што поскоро да знаеш дали си или не си.Инаку зголемен апетит се јавува покасно.Како рано 37 ден тоа ако е бременост е 5 недела

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2420
   RE: Знаци на бременост
7.3.2014 14:59:11   
milen4e123
Vase mislenje mozno li e da postoi bremenost ? Gi obasniv site siptomi.. Gadenhe macnina povrakjanje bolki vo polovina bolki vo stomakot zgolemeni grafi I bradavici zgolemen apetit cesto mokrenhe zamor cesti gasovi akni zgolemena rabota na srce krvarenhe . Zgolemeno lacenje na pluna .. A test negativen .. Vase mislenje mozno li e da sum bremena .. Pomos .. Has bi sakala da e oozitiven

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2421
   RE: Знаци на бременост
8.3.2014 1:15:54   
Goddess*
Moze,a moze i ne,zatoa shto golema e i verojatnosta na potsvesno predizvikuvanje (lovenje )na takvi simptomi.Taka da ,ti preporachuvam da ne se naslonuvash na tie simptomi,nego da si poset_ish ginekolog ili da si napravish test preku krv,taka ke si znaesh dali si ili ne si trudna.

< Поракaта ја уредил Goddess* -- 8.3.2014 1:16:33 >

(Одговор на членот milen4e123)
Непосредна врска до пораките: 2422
   RE: Знаци на бременост
8.3.2014 2:09:02   
milen4e123
Vo vtornik so decko mi ke odime kaj ginekolog pa ke vidime sto kako user posted image .. inace deneska mi varirase temperaturata prvin mi bese 36 so 7 pa 37 pa 36 so 8 pa 36 so 4 .. Stvarno ne znam sto se slucuva ... se nadevam deka su bremena bidejki gi imam site siptomi ... no koga otidov na ginekologija da se rasprasam mi rekoa deka mi e rano za test da napravam pa reiv vo vtornik da odam na ginekolog da vikam eho si e eho najsgurno .. da ne se e.... so tija testovi user posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 8.3.2014 19:37:49 >

(Одговор на членот Goddess*)
Непосредна врска до пораките: 2423
   RE: Знаци на бременост
9.3.2014 8:32:34   
Yana
Dobro utro ,go napraviv testot sabajle vo i || crti ,a mi docni 10 dena od simtomi samo gradite me bolat i peckanje vo dolniot del na stomakot i polovinata me boli,zgolemeno lacenje na plunka,i vcera nagon za povrakanje.

(Одговор на членот milen4e123)
Непосредна врска до пораките: 2424
   RE: Знаци на бременост
9.3.2014 12:15:04   
Melanija RR
Yana што те буни, со тоа а ти доцни 10 дена?user posted image
10 дена и user posted image и тоа е тоа user posted image чекаме потврда да срценце кога ќе одиш на гинеколог user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Yana)
Непосредна врска до пораките: 2425
Страница:   <<   < Претходна страница  95 96 [97] 98 99   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  95 96 [97] 98 99   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?