|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  93 94 [95] 96 97   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Знаци на бременост
27.12.2013 14:28:42   
Melanija RR
sibela тие симптоми после се појавуваат ,и јас немав ама баш никакви такви симптоми

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 2351
   RE: Знаци на бременост
27.12.2013 16:53:27   
Defne90 RR
Sibela ne se sekiraj simptomite kako povrakanje gadenje osetlivost itn se pojavuvaat duri vo vtoriot mesec.Ponekogas moze da se sluci vo tekot na zacnuvanjeto da te boli stomakot kako za menzis no i ne mora.Jas so prvoto ne ni znaev deka sum bremena dva meseci a so vtoroto bolki strasni na pocetokot.T velam kaj site e razlicno i so site bremenosti isto taka kaj edna ista zena e razlicno.Ne se nerviraj ajde cekame i nie so tebe se nadevame deka ke ne izraduvas so user posted image .Ti stiskame palci site na forumov.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2352
   RE: Знаци на бременост
31.12.2013 0:25:24   
sibela
Dragi moi prijatelki ama si se razocarav 3 den si dobiv mu kazav I na dr.i on mi se nasmea mi veli trpenie .sega Koga e se ok samo gospod.user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 2353
   RE: Знаци на бременост
31.12.2013 0:28:04   
Мамичка85
Ajde Sibelce ke bide se vo red so novi sili vo Novata godina pozz user posted image

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 2354
   RE: Знаци на бременост
2.1.2014 0:03:24   
fernandez
zdravo luge ,sakam da se posovetuvam pa ako znae nekoj nesto da mi kaze.veke pred nedela dena mi se losi na rab nemozam da izdrzam,vrtoglavici imav premnogu.nemozav da stojam sekoj moment ke padnev,srceto voznemireno mi cukase i se cuvstvuvav omalaksano kako nekja temperatura da imav,otidov kaj maticen i vika nastinata sum mnogu,pokaceni leukociti so nema veze mi dade antibiotici amoksiklav i nekoi si apcinja himoral gi piev 2 dena i deneska praev test i pokaza user posted image pozitivno.a samo 2 dena mi docnese,seado zadutre dodeka idam na lekar ispanicena sum mnogu imam nekoja griza da ne nastetile nesto apcinjata mnogu se nerviram,prekinav momentalno se da pijam duri i sirupot sto grloto me boli veke ne go pijam.mn se plasam ako znae nekoj da mi kaze vlijaat li apcinjata ovie 2 dena sto gi piev ,pa i na zgora se pred nekoj den koa bev na lekar mi stavi i inekcija deksametazon za smiruvanje deka mi se loselo,neznam veke sto da mislam ova bese sosema neocekuvano pozz

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 2355
   RE: Знаци на бременост
2.1.2014 11:49:12   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: fernandez

zdravo luge ,sakam da se posovetuvam pa ako znae nekoj nesto da mi kaze.veke pred nedela dena mi se losi na rab nemozam da izdrzam,vrtoglavici imav premnogu.nemozav da stojam sekoj moment ke padnev,srceto voznemireno mi cukase i se cuvstvuvav omalaksano kako nekja temperatura da imav,otidov kaj maticen i vika nastinata sum mnogu,pokaceni leukociti so nema veze mi dade antibiotici amoksiklav i nekoi si apcinja himoral gi piev 2 dena i deneska praev test i pokaza user posted image pozitivno.a samo 2 dena mi docnese,seado zadutre dodeka idam na lekar ispanicena sum mnogu imam nekoja griza da ne nastetile nesto apcinjata mnogu se nerviram,prekinav momentalno se da pijam duri i sirupot sto grloto me boli veke ne go pijam.mn se plasam ako znae nekoj da mi kaze vlijaat li apcinjata ovie 2 dena sto gi piev ,pa i na zgora se pred nekoj den koa bev na lekar mi stavi i inekcija deksametazon za smiruvanje deka mi se loselo,neznam veke sto da mislam ova bese sosema neocekuvano pozz


Фернандез, честиткиииииииииииииииииииииииииииииииииии!!! Te ставивме на списокот Сакаме две црти!! Мислам да се посоветуваш со стручно лице за терапијата што ја примаше, но знам трудници што им даваат сумамед, тоа е најјак антибиотик, па пак имаат здрави бебиња. Во секој случај, побарај добар гинеколог, најдобро ќе ти каже, па пиши што ти кажале. Има тема Настинки во бременоста, може таму ќе најдеш нешто што те интересира.

А ако имаш марифет како забремениuser posted image , сподели го со нас во темата Рецепт за зголемување на можноста за забременување. Позз, имај лесна бременост

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот fernandez)
Непосредна врска до пораките: 2356
   RE: Знаци на бременост
2.1.2014 12:08:38   
rina13
Фернандез нема пореба од грижи, јас во првите три месеци од бременоста пиев и панцеф и суамед и хиконцил на 3 наврати поради инфекции така да нема простор за паника. Секако честитки за бременоста и со лесно.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2357
   RE: Знаци на бременост
2.1.2014 15:57:46   
fernandez
fala vi za odgovorite,si zakazav za utre na ginekolog ,pa ke vidime kako ke bide,daj boze da bide se vo red pa ke piseme ubav den i srekna nova g na site user posted image

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 2358
   RE: Знаци на бременост
3.1.2014 2:18:28   
Defne90 RR
Fernandez najprvo cestitki i od mene i se najubavo vo bremenosta so lesno da si go iznosis bebceto.Veruvaj nema potreba od zagrizenost ne si gi piela dolgo dva dena ne se nisto.Jas so vtoroto dete cel mesec piev lidaprim zatoa sto voopsto ne znaev deka sum bremena ispiv dve dozi i nisto ne mu se sluci na bebusot si se rodi zdravo i pravo.Ne se zamaraj so toa nepotrebno sigurna sum deka i lekarot ke ti go rece toa i pocni da uzivas vo svojata bremenost.Pozz i sekoe dobro.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот fernandez)
Непосредна врска до пораките: 2359
   RE: Знаци на бременост
3.1.2014 15:48:35   
fernandez
eve bev na ginekolog,isto mi rece doktorot ne e strasno deka sum piela 2 dena sega osven folna nisto drugo,i da se cuvam ama sega sum mnogu zagrizena na ehoto ne se gledase uste nisto samo mi rece deka matkata mi e zacvrstena i da pojam pak vo cetvrtok i sega epten mi e nekako tesko da ne e deka uste e rano,jas epten na prviot den sto mi kasnese i otkriv deka sum trudna,a grloto me kine od bolenje neznam sto da se napijam a ginekologot mi rece vnimavaj da ne nastines vo golema zabluda sum epten user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 2360
   RE: Знаци на бременост
9.1.2014 13:56:55   
tila
zdravo pak na site,me nemase dolgo vreme da se aktiviram na forumov ,no nisto ne epromeneto, seuste imam cisti i se macime so soprugot da dobieme bebe eve skoro 3 godini, no nikako user posted image user posted image ne biva, kako i da e sakam sovet od vas koj znae da mi pomogne.Na 4 Noemvri imav user posted image pa potoa istiot mesec na 29 mi dojde pak , a maticniot ginekolog mi rece na 8 den od menzusot da odam na pregled iako imam seuste krvarenje, na pregledot mi rece deka imam nekoe zadebeluzanje na matkata i mi rece da pojdam za dva meseci na kontrola,od togas samo tamu mi e pametot.No kako i da e jas eve od 29 Noemvri do 12 dekemvri imav menzis, trebase da mi dojde na 01.01.2014 spored mene no seuste nemam dobieno ,inaku imam neredovna menstruacija.denes napraviv test i ispadna negativen neznam dali e rano za test so ogled na toa sto imam neredona menstruacija i polocisticni jajnici.I drugo pred 5 dena za vreme na odnos so soprugot prokrvarev i si rekov gotovo dobivuser posted image , no nisto od toa toa bese togas drugiot den nisto ,e sega sum vo dilema i strav zatoa sto dosega nikogas nemam prokrvareno za vreme na odnos , pa ve molam za sovet.

(Одговор на членот fernandez)
Непосредна врска до пораките: 2361
   RE: Знаци на бременост
9.1.2014 14:09:25   
LoveableMe RR
tila, добредојде назад. Имаме тема Полицистични јајници, мислам прочитај убаво од искуствата на другите, мораш да ги средиш хормоните и ако треба да земеш терапија, исто та испиташ дали има некоја инфекција и потоа може да се обидувате. Најубаво доктор да ти каже што се случува, да не наѓаѓаме ние. Позз, ајде пиши наскоро и да се израдуваш што поскороuser posted image user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот tila)
Непосредна врска до пораките: 2362
   RE: Знаци на бременост
9.1.2014 14:26:00   
Melanija RR
tila за тие 3 години,што имате испитано?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2363
   RE: Знаци на бременост
10.1.2014 18:49:30   
tila
sve ..pev i terapija za reguliranje na hormonite, sega se podobri no treba uste edna terapija da ispijam.samo nikogas sum nemala krvarenje pri odnos toa mnogu me zagrizi zakazav za na ginekolog naredna nedela pa ke vidam sto se slucuva.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2364
   RE: Знаци на бременост
13.1.2014 14:39:04   
leonicka
Здраво девојки нова сум на форумов, ги имам вообичаените ПМС симптоми моментално сум 3 дена пред добивање, но овој пат чувствувам гадење по јадење или пиење кафе, не се прејадувам но чувствувам како некоја нервоза или некоја грутка во желудникот. Инаку не сме планирале бебе едноставно одлучивме да не се пазиме и да водиме љубов опуштено па што биде нека биде user posted image user posted image . Кога да се тестирам? Ви благодарам. :*

(Одговор на членот tila)
Непосредна врска до пораките: 2365
   RE: Знаци на бременост
13.1.2014 14:51:55   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: leonicka

Здраво девојки нова сум на форумов, ги имам вообичаените ПМС симптоми моментално сум 3 дена пред добивање, но овој пат чувствувам гадење по јадење или пиење кафе, не се прејадувам но чувствувам како некоја нервоза или некоја грутка во желудникот. Инаку не сме планирале бебе едноставно одлучивме да не се пазиме и да водиме љубов опуштено па што биде нека биде user posted image user posted image . Кога да се тестирам? Ви благодарам. :*


leonicka, добредојде на форумот, се надевам ќе се дружиме. најдобро е тест да се направи неколку дена по предвидениот термин за добивање на мензис, тоа зборувам за оние од аптека, а исто и преку крв кој е многу попрецизен. Позз, па пиши што има ново

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот leonicka)
Непосредна врска до пораките: 2366
   RE: Знаци на бременост
13.1.2014 15:39:41   
ana mari
zdravo na sitee... me interesira so znaci rosev iscedok dali e toa znak na bremenost ili nesto drugo e vo prasanje...... inace rabo mi e za dobivanje a pred nekoj den imav toauser posted image user posted image inace da kazen deka imam bolki i vo zeludnikot sto nikog ne sum imala ako nekoj nesto znaee neka mi piseee

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2367
   RE: Знаци на бременост
13.1.2014 16:08:26   
kapina
Napravi si test za bremenost I odi na gin za toj iscedok

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 2368
   RE: Знаци на бременост
13.1.2014 20:49:33   
ana mari
pa ja mislam test za bremenos e rano

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2369
   RE: Знаци на бременост
17.1.2014 11:31:23   
LoveableMe RR
StefanijaStefi, постот е префрлен во Имав успешна ИВФ постапка за забременување

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 2370
   RE: Знаци на бременост
21.1.2014 2:05:48   
clen1
dali simptomi na bremenost moze da se javat po 5-6 dena od odnosot,i koi se prvi simptomi koi se javuvaat??

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2371
   RE: Знаци на бременост
21.1.2014 8:25:33   
vezilka RR
Добредојде clen 1 на нашиот форум. Единствен симптом кој може дасе јави толку рано, за кој јас знам е благо крварење кое се случува заради имплантацијата на оплодената јајце клетка во матката. Тоа се неколку капки крв. И обично се случува од 6 до 12 ден ос овулацијата, Тест за бременост преку крв покажува резултати неколку дена после имплантацијата.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот clen1)
Непосредна врска до пораките: 2372
   RE: Знаци на бременост
21.1.2014 9:38:54   
clen1
simptomi na vrtoglavica,bolki vo stomakot i oteceni gradi...moze da bide od bremenost???

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 2373
   RE: Знаци на бременост
21.1.2014 11:40:47   
Melanija RR
clen1 ако е настанато оплодување ,треба да се имплантира а тоа може да биде до 12 дена.Така што такви симптоми не се бременост.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот clen1)
Непосредна врска до пораките: 2374
   RE: Знаци на бременост
24.1.2014 21:51:42   
Anonimen
zdr vaka sega na 6 januari dobiv i ovie denovi pocnav da osejkam bolki vo gradite dali e seuste rano da osejkam nekoj simtom za bremenos inaku se obiduvame 3 dolgi godini dosega gradite me bolea samo 4 ili 5 dena pret dobivane

(Одговор на членот Melanija RR)
  Непосредна врска до пораките: 2375
Страница:   <<   < Претходна страница  93 94 [95] 96 97   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  93 94 [95] 96 97   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?