|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  92 93 [94] 95 96   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Знаци на бременост
12.11.2013 23:49:15   
kapina
Jas go napraviv testot preku krv na denot koga trebase da mi dojde ciklusot I pokaza bremenost inaku togas go napraviv testot oti bese15den od embriotransferot

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2326
   RE: Знаци на бременост
13.11.2013 14:33:14   
struzanka
devojki mi kasnuva 9 dena, pram test (4 testoj) testot pokazuva negativno. prv pat olku mi kasnuva neznam sto moze da bide pricinata.
dali vas vi se desilo vakvo nesto?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2327
   RE: Знаци на бременост
13.11.2013 15:55:25   
Палешка РР
Struzanka, може од се да биде - стрес, антибиотска терапија, промена на време...и многу други фактори. Но најдобро е да посетиш гинеколог.
user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот struzanka)
Непосредна врска до пораките: 2328
   RE: Знаци на бременост
16.11.2013 14:04:56   
pilenca
Zdravo mamaicki eve me mene da go spodelam mojot da ne recam problem so vas.Trebaseda mi dojde na 11 noemvri na 10 sprema 11 nokata me oznaci na toaletnata hartija so krv si pomisilv deka mi dojde,se srediv staviv vloska i si legnav,sabajleto koga stanav nemav nisto na vloskata set_aka do vcera i seuste nemam,vcera kupiv test i mi pokaza dve crtki ama ednata epten crvena a drugata bleda ne se bas poznavase kako ednata,dali e rano i ne moze seuste da kaze tocen test,na maticnata zvonev ne mi se javuva najverojatno ne e ovde,sega sakam od vas da slusanm iskustava,inaku tri meseca ne se pazime pravime obid i tocno znam deka na 2728,29, imavme nezastiteni odnosi ,dali e seuste rano ili ima mesto za panika


< Поракaта ја уредил pilenca -- 16.11.2013 14:05:58 >

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2329
   RE: Знаци на бременост
16.11.2013 14:08:36   
Bethany
Пиленца, добредојде на РР. Те поканувам да не дружиш низ форумот и понатаму.

И да ти честитам, две црти се две црти user posted image user posted image штом тестот покажал, тоа е, нема што да биде рано.
Ти посакувам лесна и убава бременост. user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот pilenca)
Непосредна врска до пораките: 2330
   RE: Знаци на бременост
16.11.2013 14:09:33   
Melanija RR
pilenca добре дојде на Ринегараја user posted image

Воопшто не е рано веќе 5 дена ти доцни и си видела бледа црта user posted image ако неможеш во понеделник да одиш на ехо тогаш направи тест преку крв.Мислам дека тоа е тоа user posted image дајбоже да се радуваш user posted image

Пиши ни повторно user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот pilenca)
Непосредна врска до пораките: 2331
   RE: Знаци на бременост
23.11.2013 21:33:49   
macika4
Здраво на сите ...Ме немаше некое време па да ви пишам што се случи ми кажаа дека сум бремена нели ама од кога пишав тука дека сум можеби бремена ми кажавте да проверам прекуу крв и мене тоа ме замисли затоа што кај нас стварно нема лекар ко што треба за да ми каже да испитам преку крв а баш беше викенд и неможев да чекам и отидов на приватен лекар да проверам и лекарот гледа и вика ја не гледам бременост никаде како така докторот заклучил дека има нешто и ништо си отидов од таму се разочарав многу кое радување и на крајот ништо.Кога отидов пак кај матичен да провери сега вика и тој дека нема бременост како тогаш виде а после тоа не, важно после се тоа ми падна имунитетот и добив тровање од храна салмонела ....Моето прашање е бидејки се проверив нема бактерија дали можеме пак да пробуваме за бебче или треба да чекам уште

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2332
   RE: Знаци на бременост
27.11.2013 10:55:27   
ana mari
zdr na site eve i jas da pisam ovdekauser posted image cela god imav redovna men ama ovoj mesec od kako resivne da ostanam bremena mene ne mi dojde trebase da mi dojde na 23.11 veke 4 dena mi kasniuser posted image proveriv test negativen se isplasiv mn sto li moze sega da bide odluciv da cekam do sab i sabota da napravam uste eden test ako i togas e negativen togas sigurno e nesto drugo.... ima li nekoja vakov slicen problem treba li da se plasam ili se e ok

(Одговор на членот macika4)
Непосредна врска до пораките: 2333
   RE: Знаци на бременост
27.11.2013 10:57:17   
ana mari
inace zaboraviv da napisam deka prvite 2 dena imav bolki vo dolniot del od stomakot i gradite...user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 2334
   RE: Знаци на бременост
27.11.2013 11:32:40   
mommy_angels RR
Ана мари можно е да си бремена,ама рано било за тестот. Почекај уште некој ден и направи нов тест

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 2335
   RE: Знаци на бременост
8.12.2013 11:48:46   
dacem
Zdravo ringerajki eve me pak eve mesec ipol mi kasni ne sum se uste bila na lekar neznam sto e pred 10 meseci otstraniv polip na matka i doktorot mi rece posle ova da ostanam bremena ama jas eve ovoj mesec dena mi kasni dal e mozno da sum bremena imam cusvitelni gradi i imam zgolemen bel icedok . Ako imal nekoj od vas vakov problem neka mi pise nekoj sovet !! blagodaram sakam da ostanam bremena i nikako se e dobro jas nemozam user posted image !!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2336
   RE: Знаци на бременост
8.12.2013 12:09:17   
Goddess*
Test ne li napravi?Sepak,treba da si posetish i ginekolog,pogotovo ako tolku dolgo ti docni ciklosot.

(Одговор на членот dacem)
Непосредна врска до пораките: 2337
   RE: Знаци на бременост
8.12.2013 15:18:54   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: dacem

Zdravo ringerajki eve me pak eve mesec ipol mi kasni ne sum se uste bila na lekar neznam sto e pred 10 meseci otstraniv polip na matka i doktorot mi rece posle ova da ostanam bremena ama jas eve ovoj mesec dena mi kasni dal e mozno da sum bremena imam cusvitelni gradi i imam zgolemen bel icedok . Ako imal nekoj od vas vakov problem neka mi pise nekoj sovet !! blagodaram sakam da ostanam bremena i nikako se e dobro jas nemozam user posted image !!



Dacem, обавезно направи тест и пиши, ти ја пуштаме целата среќа па пиши user posted image

(Одговор на членот dacem)
Непосредна врска до пораките: 2338
   RE: Знаци на бременост
8.12.2013 15:32:30   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: dacem

Zdravo ringerajki eve me pak eve mesec ipol mi kasni ne sum se uste bila na lekar neznam sto e pred 10 meseci otstraniv polip na matka i doktorot mi rece posle ova da ostanam bremena ama jas eve ovoj mesec dena mi kasni dal e mozno da sum bremena imam cusvitelni gradi i imam zgolemen bel icedok . Ako imal nekoj od vas vakov problem neka mi pise nekoj sovet !! blagodaram sakam da ostanam bremena i nikako se e dobro jas nemozam user posted image !!


ajde dacem brgu test da pravis,mesec ipol e dolg period sepak...ajde da se nadevame deka si bremena ti pustame srekja i obavezno da pises

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот dacem)
Непосредна врска до пораките: 2339
   RE: Знаци на бременост
13.12.2013 0:15:16   
Мамичка85
Ajde dacem i jas ti stiskam palci da si user posted image bez nervozi se ke bide vo red pozz cekame ubavi vesti user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2340
   RE: Знаци на бременост
13.12.2013 1:39:45   
Defne90 RR
Dacem i jas ti posakuvam da ja dobies najubavata vest na ovoj svet.Ti stiskame site palci i ti pozeluvame sreka i ostvaruvanje na tvojot najgolem son.Ajde te cekame da ne iznenadis so pozitiven rezultat.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 2341
   RE: Знаци на бременост
16.12.2013 21:31:57   
dacem
zdravo eve jas pak sum na stranata deneska napraviv test testot e nagativenuser posted image denovite ke odam na lekar da vidam sto e rabotata stvarno neznam vo s to e problemot user posted image

(Одговор на членот dacem)
Непосредна врска до пораките: 2342
   RE: Знаци на бременост
16.12.2013 21:52:04   
LoveableMe RR
Dacem, не очајувај, трк на лекар и потоа пиши, тука сме за помош и совет. Позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот dacem)
Непосредна врска до пораките: 2343
   RE: Знаци на бременост
26.12.2013 10:17:30   
sibela
Devojki vo dilema sum.imav folikul 24mm pred Edna nedela I Sega mi docni Eden den inace samo mail bolki osekam vo jajnicite nisto dr.pred 3meseci p
Pravev laparo I histero.i of togas navamu e se ok.dobivav na vreme ama be zabremeniv e Sega daj boze da so Vidamuser posted image ama se plasam sto ako folikulot ne prsnal pa da ne mi..bide neso drugo.tem sabajle mi e 36 so 2.a popladne 37.znaci Li ako so bremena moras da imas pokacena tem.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2344
   RE: Знаци на бременост
26.12.2013 12:01:31   
Melanija RR
sibela ако мислиш на општа температура не е веродостојна,најдобро е мерење на базална но за да споредиш потребно е 3 месеци по ред да мериш,прочитај повеќе во темата Базална телесна температура
Ако си немала стимулација би требало фоликулот да пукне ,барем 3 дена да ти доцни би покажал домашен тест

Стискаме палци за user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 2345
   RE: Знаци на бременост
26.12.2013 15:25:30   
BILE.F
Пријателки мои, да ве прашам нешто: Не мoжам да дочекам да дознаам дали ке имам user posted image , треба да добијам на 7ми. Ако го правам тестот сега има ли шанси да покаже user posted image ? Знам дека е рано,ама ......

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2346
   RE: Знаци на бременост
26.12.2013 15:53:10   
Melanija RR
BILE.F многу е рано за тест и преку крв неможе да покаже

Дај боже user posted image па да не дружиш почесто user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 2347
   RE: Знаци на бременост
27.12.2013 1:15:59   
Мамичка85
Bile od moe iskustvo testot moze da go napravis samo ako ti kasni bar nedela dena pa da pokaze user posted image Daj Boze da gi vidis sto poskoro pozz imaj ubav den utre pa da slusneme ubavi vesti user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2348
   RE: Знаци на бременост
27.12.2013 8:59:04   
sibela
user posted image  daj boze site sto si cetuser posted image  d si docekaat sto poskoro..  i mene ova mie 2 vtor den kako mi kasni , ke pocekam uste 4 dena i ke napravam test, i ako vidam user posted image  ke ve pocastam po eden cok. dedo mrazuser posted image  ,,ama malce mi e tesko sto ne osekam nikakvi simtomi nitu mokrenje nitu gadenje nisto. a imav folekul 24mm . i se plasam od seta maka pa drugo da ne mi izleze nesto

(Одговор на членот Мамичка85)
Непосредна врска до пораките: 2349
   RE: Знаци на бременост
27.12.2013 14:18:18   
Мамичка85
Ajde Sibela bez sekiracii ke bide se vo red izdrzi uste nekoj den napravi test i te cekame so ubavi vesti t.e user posted image pozz i imaj ubav ostatok od denot user posted image

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 2350
Страница:   <<   < Претходна страница  92 93 [94] 95 96   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  92 93 [94] 95 96   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?