|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Повреди во домот и надвор од него
8.2.2010 11:53:03   
mother 29
тој си трчка и на трчкање не му се приметува,оди на прсти,се качува по скали,лази...се прави,само кога оди полека ја штеди таа нога ккао помалку да ја гази..ке му ја фатам и ке му малку масирам и посилно ке го фатам,да видам како ке реагира ,тој никако не прави фаца...не ме ни регистрира..значи не го боли......го прашувам,ми вика не го боли?!
и сега ,зашто така оди?!!!!!
леле колку се нервирам.а др. ми вика ке му помуне,нема потреба од ренген...ама јас сум уф мори мајкоuser posted image

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:01:08 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Повреди во домот и надвор од него
8.2.2010 11:53:26   
big_mama817
а со сапун и врела вода да пробаш или пак да го измасираш со конскиот балсам го има во аптеките

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:01:36 >


_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Повреди во домот и надвор од него
8.2.2010 11:55:04   
mother 29
конски балсам,така да го барам?!!!!
и да со сапун и потопла вода го масирам!

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:02:00 >

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Повреди во домот и надвор од него
8.2.2010 11:56:34   
BEBICA
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

знае ли некој отприлика после колку време поминува климнато ноже?
не е шинато,исместено,ни жила изместена...не го боли на допир,не му е модро
ние пак истата песна,само сега подолго време го држи................еве веке недела како си ја штеди ногата!?


Zlato moj sovet ti e prvo na pedijatar pa verojatno ona ke vi preporaci na fizijatar da go pogledne>Cim on go stedi sigurno mu e izmesteno toa mora da se namesti mother.Nemojd a se igras.


< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:02:26 >


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Повреди во домот и надвор од него
8.2.2010 11:56:53   
big_mama817
може малку се исплашил од ударот а бидејќи децава ни се малку свиленкасти така реагират син ми кога ја изгоре и тоа само малку ни пликови немаше цела недела не ја даваше таа рака значи не држеше играчки и сл. не му се секирај воопшто сврти му го вниманието да не мисли на ногата поз

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:02:56 >


_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Повреди во домот и надвор од него
8.2.2010 11:58:49   
big_mama817
да обично и да му е шинато има оток на ногата јас занм по себе може малку го набил ноџето и толку да му е скршена не дај боже или нешто слично до сега ќе му беше верувј многу потечена

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:03:18 >


_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Повреди во домот и надвор од него
18.2.2010 9:43:11   
mami
Ете од што сме мирни сега носиме убава гребаница на окото...Се качи вчера на креветот во собата кај што сииграме и почна да рипа бидејќи му се погоди Бајага на комп. Ама ни јас ни мм не бевме баш близу..Кога отскокна, кога се излизга, среќа што го прифативме да не летне на земја директно па помина само со гребанива крај окото од што се изрина од фротирката на креветот

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:03:39 >

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Повреди во домот и надвор од него
23.3.2010 17:27:15   
Mucka
sin mi se opekao prije 4 tjedna.....i to bas opekao....grozno....skinuli smo povez,i smiruje se.....vaelinske gaze,rivanol,lidaprim su napravili da  zacjelil se i sad mazemo sa melemom od bozge i kantarion zajedno u melemu....velike kolicine vitamina c...i ta raznovrsna hrana i tecnost....i sad jos strah da pobjedimo i da se naucimo zivjeti sa tom nezgodom sto nam se dogodila....bolno za njega i za nas .......a dona sve nezgode nemozes predvidjet.....ali zato ljeto cu ih vani drzati sto vise mozemo.....parkovi,bazen,set_alista.....i akobogda ljetovanje!

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:04:10 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Повреди во домот и надвор од него
26.4.2010 21:50:32   
mother 29
хехех ова страм да те фати хехе само моето ли се повредува бреј
да пријавам нова гребаницаuser posted image на муцетоuser posted image


< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:04:32 >

(Одговор на членот Mucka)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Повреди во домот и надвор од него
26.4.2010 22:32:34   
Еца
ООООООООО јас ако пријавував за Мартина 100 страна одамна ќе беше помината, абе на рамно паѓа, Господ да ја чува. Се чудам што трапаво дете, последнотот и беше на саем кога си исчука тоа забите на масата, еве Весна е сведокuser posted image

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:05:03 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Повреди во домот и надвор од него
12.7.2010 13:54:12   
Lili ***
Здраво друштво,јас сум нова на форумов и се надевам на пријатна дружба user posted image

Во врска со темава,мислам дека животот ми се скратува од тие непријатни случки.
Мене најмногу ми е страв што имаме внатрешни скали,и секоја прилика гледа само да ми се искраде да се качува по нив...коскиве ми се тресат кога ќе го видам качен на скали.Милион пати му кажувам и објаснувам дека може да падне дека сам не смее таму ама џабе него му е интересно да се качува.А ич не го оставам сам,постојано сум со него и го пазам,ама арно викаат за лошо малку треба.
Сега мора да наместиме вратничиња на скалите,и баш ми е гајле дали ќе биле скалите убави со вратничиња или не,најважна ми е безбедноста на моето дете.


< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:05:36 >

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Повреди во домот и надвор од него
6.8.2010 1:04:37   
Џесика
Леле женииии, колкава џумка му се напраи на челото, како можеше бе да зарине со главата на бетон, па ми текна на муабетот на Маца25 за мачкање со павловичева, ама ова ништо не го бере... отече, помодре и сеа спие така измачкан и истрескан...една џумка ќе помине, друга ќе заработи

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:06:06 >


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Lili ***)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Повреди во домот и надвор од него
9.9.2010 23:42:03   
Mamicka3
denes najstaroro detence trgna nadvor da si igra i koga svika toa go kasnala osa vo noset_o negde kaj 11:00 nisto ne mu bese no kaj 19;00 siroto pocna da otekuva celiot se deformira aj brzo vo Negotino na dezuren eden urbazon i loratadin mu dadoja sega bas go gledam otokot veke pocna po malku da spadnuva.

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:06:29 >


_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Повреди во домот и надвор од него
10.9.2010 9:31:39   
blue_blue
Мамичка3, Ова ми личи на алегрија на убоди од инсекти. Јас ја имам, а и татко ми ја имамше (наследна е). Имај си дома лоратадин или инјекција Синопен (или нешто лсично што ќе ти каже докторот) за да можеш одма да реагираш. Некогаш знае да биде многу страшно, толку отекува целиот организам од внатре да доаѓа до гушење. Не дека сакам да те плашам - не е страшно, ама мора одма да се реагира. Татко ми еднаш го касна оса - не бевме во близина на болница, ни требаа 45 минути да дојдеме - мислам дека во последен момент му ставија инјекција - почна веќе да се гуши.

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:06:55 >

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Повреди во домот и надвор од него
10.9.2010 15:26:48   
Mamicka3
Ova e prv pat da go kasni osa,inaku do sega koga bese pomal na dva pati nesto go kasna i celiot se deformirase a edniot pat pocna i da se gusi koga go nosev na lekar doktorot mi vika ne panici de tolku toa e samo kasnato od pajak a onaka celiot deformiran mi bese cudno od pajak takva reakcija

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:07:20 >


_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Повреди во домот и надвор од него
23.9.2010 11:21:23   
misticia
Симона синоќа кај десет саатот дојде кај мене, јас ја доев Мартина
и ми вика „Мамо ти убава си“ и јас и викам „Што имаш сторено ти?“ вика „имам книга во носот, ставив“ Кога ќе видам одлепила парче од етикетата од тротинетот и го пикнала в нос до горе
и којзнае колку време било таму, додека и засметало па ми кажа
Една паника кога ме фати, сакав право на уво грло нос да ја носам на државна. ај некако собравме храброст со свекрва ми таа ја држеше јас со пинцета и го извадив
и сега после градинка ќе ја носам на уво грло нос да ја прегледаат да не останало нешто и да скапува внатре
таа етикетата како што е цврста со фолија кога ја извадив растопена беше и ми се искина в рака- многу ми е страв да не има остатоци дури се каам што ја однесов во градинка, а сега секако неможам сама со неа и со мартина мораме да го чекаме мм


< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:07:42 >

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Повреди во домот и надвор од него
23.9.2010 11:24:15   
misticia
ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

Мамичка3, Ова ми личи на алегрија на убоди од инсекти. Јас ја имам, а и татко ми ја имамше (наследна е). Имај си дома лоратадин или инјекција Синопен (или нешто лсично што ќе ти каже докторот) за да можеш одма да реагираш. Некогаш знае да биде многу страшно, толку отекува целиот организам од внатре да доаѓа до гушење. Не дека сакам да те плашам - не е страшно, ама мора одма да се реагира. Татко ми еднаш го касна оса - не бевме во близина на болница, ни требаа 45 минути да дојдеме - мислам дека во последен момент му ставија инјекција - почна веќе да се гуши.


и јас имам на лекови ваква алергија и мм на јајца - мало невнимание и се правиме како бумбари
во ваков случај одма одам на лекар не чекам ни минута - како што сум дома по трењерки по влечки одма одам


< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:08:02 >

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Повреди во домот и надвор од него
17.10.2010 14:52:10   
rosii
na 09 septemvri se vrakame so maz mi od park,naredniot den sestrami pravi svadba i se dogovarame ,sto kako vo kolku saat,,Na Nikola mu se prispa ago nosev vo race i mu vikam na maz mi cekaj da go stavam vo kolicka zosto dreme,go staviv i da ne go rasonam aj vikam ne go vrzuvam,ama imase sonce i nastresnicata ja povlekov,mu vikam na maz mi pazi ne e vrzan,zosto znaeme kolku e nemiren a ima 1.3 meseci,pominuvame ulica toj veke spie,vozejki se doblizuvame do igraliste so fudbal,toj vo son slusnal glasovi i ripa ,naednas so glava na beton,,,,,,,,,,,,luge,zivotot mi se skrati,brzo go digam,krv tece od nos,od usta,potece vednas,,,,,,,,,,,,cel den na hirurgija,,,,,fala mu na gospd nemase potres na mozokot ,ni skrsenici,pa po nekolku dena mu pomina,,,,,,NIKAKO BEZ VRZUVANJEEEEEE,,,,,,

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:08:24 >

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Повреди во домот и надвор од него
23.11.2010 12:23:12   
suzeto
uh povredi kolku da sakas,ali najstrasno sto se sluci koga bese pomal ...mnogu bese besen trcase okolu masa i so zalet vo cosot od masata za malku vo oko,i nekolku metra se vrati nanazad, mu vtona celoto i od toj den stolovite se rasporedeni po tri od devete strani za da se pokrijat cosevite... nie kolickata mozda do tri god.i poveke mozebi e koristevme uzivase vo nea i obavezno vrzan

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:08:46 >

(Одговор на членот rosii)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Повреди во домот и надвор од него
30.7.2011 0:36:10   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Riva

Zdravo na site majki,

Na forumov sum prv pat, no sakam da ja iskoristam moznosta da se konsultiram ili spodelam iskustvo so site majki. Majka sum na ednogodisno dete, koe sekako kako raste taka stanuva popalavo i popalavo, a toa znaci i grizite kaj majkata se pogolemi. Verojatno kako i site drugi, taka i moeto since stava vo usta se sto ke mu dojde pri raka. Denes, vo toj kontekst imav pogolem stres. Neznam kako uspealo da mi ja izvadi od uvo obetkata i sekako da ja goltne vo istata sekunda. Koga vidov deka mi ja nema, mi bese jasno kade moze da bide. Bevme na urgenten, mu napravija snimka i sreka obetkata e vo digestivni patista, a ne vo disni. Sega ostanuva da pocekame den-dva da vidime dali ke ja isfrli preku stolica, vo sprotivno sigurno ke treba da se pravi nekoja intervencija.
Za mene kako majka, grizite doprva pocnuvaat. Ne se plasam od neprespani noki, samo posakuvam pobrzo i polesno set__o toa da se zavrsi.
Se obrativ na forumov za da vidam dali nekoja od vas ima vakvo ili slicno iskustvo. Veruvajte, sekoj sovet ili razgovor na ovaa tema ke mi bide dobrodojden.

Vi posakuvam na site prijatna nokj.


< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:09:09 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Повреди во домот и надвор од него
30.7.2011 6:46:24   
Палешка РР
Марио еднаш голтна петлица, но беше поголем. Се какаше во нокшир и ја најдов петлицата.
Но ова е обетка и има остри делови. Следи му ја каката Рива.
Се надевам дека ќе поминете со лесно.

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:09:32 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Повреди во домот и надвор од него
30.7.2011 14:13:28   
Riva
Tokmu toa me zagrizuva, sto obetkata ima ostar vrv. Se nadevam se pomesala so izedenata hrana, pa nema da napravi nekoj problem. Sega go sledam stomaceto, dokolku pocne da se poduva znaci ima gasovi, a toa e veke problem. Sega za sega e vo red, toplo se nadevam deka taka ke prodolzi.
Ke pisam obavezno kako sme pominale.
Golem pozdrav do site!


< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:09:51 >

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Повреди во домот и надвор од него
31.7.2011 11:36:22   
Riva
Zdravo uste ednas,

Denes so povesel ton, sabajlevo sin mi ja iskaka obetkata. Iskreno, nemase posreken covek vo toj moment. I pokraj toa sto recisi site ti velat deka ke ja iskaka, sepak neizvesnosta i pomislata na moznite posledici, ti go odzemaat zdivot.
Kako i da e, pomina se najdobro.
Od ova iskustvo, mojata poraka do site e da se vnimava na deteto vo sekoja sekunda, nema trgnuvanje oci od nego, a za steknuvanje verba deka nema da napravi glupost, seuste e rano :-).

Se citame na forumov, se nadevam i za mnogu poveseli temi.

Golem pozdrav!


< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:10:14 >

(Одговор на членот Riva)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Повреди во домот и надвор од него
31.7.2011 13:21:26   
Felly RR
ДОбро е штом сте поминале со лесно. И ајде, како што пиша, се читаме на повесели темиuser posted image

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:10:40 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Riva)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Повреди во домот и надвор од него
6.8.2011 15:18:57   
AnnaMolly RR
Во кујната кај свекрва ми има две мали скалички што водат до дневната. Филип секогаш си се симнува по нив без проблем, прво ќе си клекне, ќе го спушти едното ноџе, па другото и се симнува. Ама вчера падна и си го гризна јазикот, му течеше мнооогу крв! Од памет се извадив, плаче детево и полна уста крв! Го измив со вода и му престана брзо. На јазичето има исеченица од околу 1 см. user posted image
Ама после тоа супер беше, не покажуваше дека го боли, јадеше, пиеше нормално...


< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:11:09 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

baby name
julimarti

blagodaram za pomosta

andrea (34%)

nikol (13%)

gabriela (4%)

tamara (13%)

izabela (21%)

viktoria (16%)


Број на сите гласови: 219

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!