|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Повреди во домот и надвор од него
6.8.2011 15:44:04   
Џесика
Ништо не му е, исто и внука ми така се гризна, отидоа и во болница, не се нафатија ништо да прават, не е изводливо дека е мала и самото и зарасна...душиче, којзнае колку го болело.
А пред некој ден Борјан кај мајка ми опнал мои папучи и пиејќи сок се сопна и со лицето право на касата од вратата... сега обравчето модро...user posted image


< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:12:09 >


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Повреди во домот и надвор од него
6.8.2011 15:50:04   
arh_diz
Marko denes od spalna kaj nego o krevetce od pamet se izvaiv.Negovoto krevetce e doblizeno do spalnata toj odi po spalnata a se drzi za krevetceto i denes se prevrte

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:12:35 >


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Повреди во домот и надвор од него
22.9.2011 15:47:41   
dostickage
viktor zavcera se kaci od krevetot na kutiite za spisanija i padna od niv.se izvadivme od pamet.
posle toa ja napravivme dnevnata so raspored na ordinacija user posted image
of lele

p.s. izgleda so arh_diz sme na ista frekfencija so beljive na beljadziite nasi user posted image

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:13:00 >

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Повреди во домот и надвор од него
16.10.2011 17:19:34   
AnnaMolly RR
Денес Филип се качуваше на столчето што го купивме вчера (онакво како за во двор пластично, за деца), се наведна нанапред и удри со челото право во аголот на панелот за греење! Му излезе модрица за буквално две секунди по ударот, веднаш со маргарин го намачкав и значително му спадна отокот и црвенилото. Ова ми е совет од тетка ми user posted image

А ова ни е првата поголема повреда до сега, ниеднаш ми нема паднато како бебе, ниеднаш немал џумка или поголема модрица... Ама ете, и тој ден мора да дојде некогаш. Среќа добар е.

А столчето право на таван, ќе го чуваме за летоска.


< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:13:28 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Повреди во домот и надвор од него
17.10.2011 8:19:58   
Felly RR
Анамоли тоа за со маргаринот, не знам точно како делува, ама и јас имам слушнато дека треба со нешто мрсно (сало, масло, маргарин...) да се намачка, тоа го намалувало отокот. А свеки еднаш Матеа плус и со шеќер ја мачкаше. Не знам каков ефект има, ама па и сигурно не е штетноuser posted image
Ќе му помине, така растат децата.user posted image


< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:13:51 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Повреди во домот и надвор од него
17.10.2011 8:46:38   
AnnaMolly RR
Мене свеки ми рече да сум му ставела изџвакан лебuser posted image , ама многу гадно ми е тоа и решив маргарин user posted image Ама навистина помогна. Со оглед на тоа дека се удри директно во аголот на панелот, нема никаква џумка и има само една минијатурна модрица.

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:14:23 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Повреди во домот и надвор од него
17.10.2011 8:54:34   
dostickage
maslo e zakon,probana rabota

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:14:47 >

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Повреди во домот и надвор од него
17.10.2011 9:27:47   
anedespo
Jas na udreno i na otok stavam led. Znaci ladnoto go namaluva otokot i go sprecuva krvarenjeto, i ne se pravi modrica. Za ova so lebot, masloto i margarinot nemam logicno objasnuvanje. AKo znae nekoj, neka objasni. 

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:15:16 >

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Повреди во домот и надвор од него
17.10.2011 10:28:23   
Pregnant
Кај нас малата сега е во период кога прави работи кои и ги браниш. Има 17 месеци и ако и речам не трчи по спалната таа намерно се качува и трча, скока, а мене срцето ми застанува. Па уште ме имитира и прави фаци како да се плаше. Или се качува на едно платнено столче и се исправува, а ако изгуби рамнотежа може главата да ја расцепе на масичката. Само Господ нека ги чува. Уште повеќе што се две, со постарата ќерка често се бркаат и само викам по цел ден.

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:15:42 >

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Повреди во домот и надвор од него
17.10.2011 17:02:09   
Џесика
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Мене свеки ми рече да сум му ставела изџвакан лебuser posted image , ама многу гадно ми е тоа и решив маргарин user posted image Ама навистина помогна. Со оглед на тоа дека се удри директно во аголот на панелот, нема никаква џумка и има само една минијатурна модрица.

Убо ти рекла свеки, мене секогаш изџвакан леб ми ставаа, значи, да се напраи ко тесто, така скробот делува за модрилото... за масло, маргарин не сум слушнала ја, ама па мраз си е мраз user posted image

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:16:10 >


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Повреди во домот и надвор од него
14.11.2011 14:40:45   
AnnaMolly RR
Е во петокот се изгоре од панелот во дневна. Знае дека таму е жешко и не оди натаму, но си играше со една топка и несакајќи се допре. Се утепа од плачење, душава ми се скина. Сега има црвенило на дланката каде што се изгоре, ама не реагира веќе.
Му го држев рачето под млаз вода и по некое време престана да плаче, си продолжи со играње како ништо да не било.


< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:16:51 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Повреди во домот и надвор од него
15.11.2011 9:56:07   
Felly RR
Многу се нежнички Анамоли. Еднаш така и Матеа се изгоре. На шпоретот имав ставено некое тенџере, и потпрена дрвена лажица (со пластичен дел на крајот) на тенџерето. МАтеа да меша, ја фати лажицата за пластиката и се изгоре - и се познаваа рецки на прстето. И јас така под млаз вода и го ставив рачето и ја намачкав со маст за изгорено, па и помина за еден ден.


< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:17:10 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Повреди во домот и надвор од него
9.4.2012 14:44:20   
SkCura77
Денес срцево престана да ми чука, бев во кујна да направам млеко и ручече за срцката моја, а син ми 8 месеци во дубаче се шуткаше низ дневна. И само слушам некој метален тресок и кога втрчав гледам железото за сушење алишта го бутнал врз себе. Не плачеше скоро ич, ја плачев за него и продолжи нормално да си се понаша. Го викнав маж ми, одма дојде и демек да не го носиме во болница, имаше само малку црвенило на главчето и мала џумка. Јанѕа ме јаде уште, сега легна да спие и демек се е во ред, ама ме гризе зашто не го прибрав железото, се нервирам колку маж ми остана прибран, а ја се нервирам и се секирам, раце ми се тресат се каам зашто не го прибрав железото ќе си пукнам

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:17:32 >

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Повреди во домот и надвор од него
9.4.2012 14:45:37   
SkCura77
првпат вакво нешто да ми се случи, 8 месеци го пазам, го чувам од удари секакви, да не ми падне од кревет, зашто опасни се удари по глава, ќе пукнам од нерва и секирација


< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:17:54 >

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Повреди во домот и надвор од него
9.4.2012 14:49:17   
Maca25
ее уште колку ќе паѓа!! Без грижи, колку и да сакаме не може цело време да бидеме до нив и да ги пазиме. Ако не дома, во градинка или на игралиште ќе падне!

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:18:16 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Повреди во домот и надвор од него
9.4.2012 14:55:35   
AnnaMolly RR
Ќе се навикнеш и на паѓање, на удирање... Деца како деца, нема шанси да не падне или да се удри.
Само смирено реагирај.


< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:18:38 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Повреди во домот и надвор од него
9.4.2012 15:04:20   
SkCura77
Тоа ме гризе, ај да бев не знам каде, ама во кујна што е залепена до дневната и јадење за него правев и пак не го дочував, криво што осеќав сабајлево дека нешто ќе се случи, ама глупача не им поверував на инстинктите и не го допазив.
Алал да ви е на нервите, знам дека децата ви се поголеми и дека имате повеќе искуство ама мислам дека никогаш нема да се навикнам дека не може да ги допазиме

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:19:01 >

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Повреди во домот и надвор од него
9.4.2012 15:08:09   
vezilka RR
Их, Никола веќе редовно го наоѓаме под жицата за алишта, штом ја начека празна без алишта и може да ја помести, веднаш ја повлекува и нормално бидува заробен под неа. Секако дека не можеме секоја секунда да бидеме покрај нив, ама пак и ние некогаш сме си криви оти не го обезбедуваме просторот доволно. И јас сто пати сум си рекла зошто не ја тргам таа жицата кога е празна на пример user posted image

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:19:40 >

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Повреди во домот и надвор од него
9.4.2012 15:10:58   
AnnaMolly RR
Мила, Филип има 22 месеци, па и не е толку голем за да се имам навикнато. Тој првпат падна на 12 месеци. До тогаш ништо му се немаше случено. Од тогаш дали уште 2-3 пати максимум се има повредено, ама ништо сериозно не му било.
Првиот пат е најтешко. Чекај нека се удри уште 2-3 пати, ќе е научиш дека тоа е нормално кај децата.


< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:20:04 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Повреди во домот и надвор од него
9.4.2012 15:47:25   
stela
Stefan pred nekolku dena tolku opasno padna, fala bogu, gospod go cuval. Bevme kaj komsiite na gosti. I oni imaat detence, malce pogolemo dodusa 4 godinki, no nikogas nemale problem so nego da faka na masice ili bilo sto sto mu e na dofat, taka da masiceto sstakleno sstaveno tuka do garniturata normalno a do nego edno malo detsko sstolce. Napravi trissta akrobacii niz sstanot, i taman koga mislevme sega ke sse smiri, se pofana, od se go trgnavme, vo eden moment na izdiska, on da se kaci na maloto sstolce i od nego da padne na ivicata na masiceto-sreka na okoto ne padna, tuku malce pod okoto, na rabot na obrazot auuuu luge se ispotresovme site koga pocna da vristi, ne mozevme da si dodjeme na sebe...strasno...

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:20:27 >

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Повреди во домот и надвор од него
20.5.2012 10:21:51   
AnnaMolly RR
Прееска Филип со свекрва ми беа кај еден комшија, а Филип паднал и си го одрал носот и челото, ама здраво! Цел е со крвави гребаници user posted image   Го измив само со вода, еве сега е мирен, не плаче, си игра...

Ама сакав да прашам дали треба да го мачкам со нешто? Да го исчистам ли со хидроген? Да не го пече? ХЕЛП ако има некој искуствоuser posted image


< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:20:48 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот stela)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Повреди во домот и надвор од него
20.5.2012 10:26:24   
Felly RR
Анамоли, јас така за гребаници, не ставам хидроген, туку само со ракија го поминувам местото.

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:21:25 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Повреди во домот и надвор од него
20.5.2012 10:30:56   
AnnaMolly RR
Леле, ми е страв со ракија да не го боли.
А и немам ракија дома до душа user posted image Пак со водичка го измив. Ај ќе побарам од комшии ракија и ќе го избришам со памукче.
Да го видите само како гревче е целиот одран user posted image


< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:21:53 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Повреди во домот и надвор од него
20.5.2012 10:34:53   
Felly RR
Е па ќе го пржи малку, ама за дезинфекција. Ајде ќе му помине.

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:22:14 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Повреди во домот и надвор од него
20.5.2012 15:16:10   
AnnaMolly RR
Најдов кантарион и го мачкам денес од тоа. Ама по едно 30-40 минути му се појавија и модринки на образот и челото и изгледа многу страшно. А не се жали дека го боли. Ќе помине, па и уште колку паѓање и гребење ќе има....

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 10:22:48 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?