|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Повреди во домот и надвор од него
22.10.2009 10:13:45   
mami
леле..позната ситуација..во последно време ако пеглам додека е буден(обично таа активност ми е оставена за откако ке заспие) застанува до даската, таман е со очињата да ѕирка одоздола и ја фаќа со двете рачиња и ми ја тресе даската..он се гази од смеење а мене нозе ми се сечат дека ке ми летне пеглата...
добро е што со малку поминал. А бевте на лекар нешто?или не му се многу залепени прстињата?< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 9:38:27 >

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Повреди во домот и надвор од него
10.11.2009 12:05:52   
mother 29
Марко во неделата падна од спална.рипаше и се струполи!лелел луге во секунда а мм стоеше до него.сега има мала џунка на челото,туку добро помина како ли само лошо се тресна !после цел ден бев во кома ,само го следев и посматрав како реагира.сега е супер,му помина црвенилото user posted image

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 9:38:53 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Повреди во домот и надвор од него
25.11.2009 10:50:32   
mother 29
сабајле пред да го носам в градинка ,си стоеше до столчето и да клекне се удри од него и се преапа!лелел цела уста крв!па добро што сум присебна во такви ситуација,го избришав да видам да не нема некој заб скршенuser posted image ама добро минавме само преапано долно усте. му сопре крвта и готово!ама мене ушта главата ме боле!ама пак јас не сум битна ,нели?!

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 9:39:25 >

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Повреди во домот и надвор од него
2.12.2009 12:04:33   
mami
Лука има нова игра- застанува на сред соба и почнува да се врти во круг...е сега опасноста е- никогаш не знаеш кој ќош од масата или комодата ке го погоди кога паѓа...во ист момент му се смеам и срце ми се стега кога ке почне да паѓа на некоја страна

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 9:39:59 >

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Повреди во домот и надвор од него
2.12.2009 12:09:16   
profesorica
вчера дамјан гледаше трактор том и одеднаш падна од столче и удри со главата на под а мм стоеше до него.леле ама се изнервирааав.јас миев садови а он наместо да го пази.user posted image user posted image user posted image малку поплака ама нема џумка.само црвено му беше, а сабајле немаше ништо.

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 9:40:28 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Повреди во домот и надвор од него
2.12.2009 20:48:56   
Еца
Професорица: Дали обезбедивте доволна заштита за детето во вашиот дом или во домот кај што го носите на чување своето дете?Дали ги обезбедивте сите штекери, остри агли, дали детергентите и други опасни материи ги тргнавте вон дофат на детето.

Ние на штекерите ставивме капачиња а постојат и катанци за разни вратнички кај што стојат опасни материи. Дамјан стално отвара врати од кујнките елементи и ако дојдат гости ќе се чудат кога ќе видат како сме ги обезбедиле.Една метална шипка од крај до крај за да не се отвараат вратничките пошто под умивалник ми стојат вим, и др. опасни детергенти а вратата од купатило е стално затворена за да не оди натаму за да не чепка.

Мотхер 29: Profesorica hehehe vie  alkatras doma ste napravile?!


Професорица: А, ќути смешно е.па отвара фиоки многу и чепка и моравме некако да се обезбедиме.

Евгенија: stavivme samo vraticka na skalite i zatvaraci za stekerite..mislam deka treba da mu se dade na deteto da faka- toa taka istrazuva, zapoznava...sekoako pod nadzor- ne da mu go ostavite detergentot otvoren, ama ke vidite deka ako mu dadete da go vidi, da gopotrkala posle ke zagubi interes...kaj nas e se otvoreno, se se faka, se se zema, se igra i mama posleraskreva, ama ne e vazno samo toa da mi e srekno i zadovolno

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 9:40:53 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Повреди во домот и надвор од него
2.12.2009 21:40:26   
sunchips
Kako gi zastituvate vasite deca od razno raznite kabli doma? Znam deka postojat nekoi ciindri, no nemam videno. Dali nekoj od vas koristi? Nie seuste ne sme pocnale so zastita, ama aktivno razmisluvame na taa tema, najgolem problem ni e televizorot, zasega stoi na obicna komoda za TV, no mora da go zakacime na dzid, sto e malku komplicirano za instalacija ili da kupime druga komoda so dodatok za zakacuvanje.
Ovde prasav za kablite zasto znaete sto se sluci so kerkickata na Majk Tajson, poradi nevnimanie na majkata vo toj moment i eden sloboden kabel devojceto veke ne e zivo user posted image .
Fakt e deka kolku i da sakame, ne moze da gi ispazime malite bas sekoja sekunda, zatoa podobro e da se spreci, otkolku da se leci.

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 9:41:34 >

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Повреди во домот и надвор од него
31.12.2009 10:36:13   
Iva
Леле луѓе, пред некој ден заборавив да ви кажам, Михајло со мм ја китат елката и на крај да ги уклучат сијаличките, ама сијаличките не работат. Мм ги остави така вклучени во струја и не знам каде отиде некаде низ стан се моташе. Михајло отиде и го зема во раце оној пластичниот дел каде се уклучуваат различните модови на светење на сијаличките, демек он ќе пробал да ги уклучи. Кога во еден момент се врта накај мене со плачење и покажува на прстот. Јас се испаничив што му стан одеднаш. И ми вика џиш мама, џиш. Го прашувам се изгоре, тука ли допре. Он вика да. Тоа да ти го фатило струја и го изгорело, затоа викал џиш. Среќа не беше ништо страшно ама можело да биде и пострашно. Ептен се потресов.

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 9:42:00 >

(Одговор на членот sunchips)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Повреди во домот и надвор од него
11.1.2010 19:44:42   
mami
леле Ива а замисли нешто повеќе да било..Лука сега се качува на се што е столче па дури и на ова кај компјутерот што се врти и лизга целосно и нозе ми се сечат кога ке го видам, во секој момент може да се струполи надолу и да се испокрши...Ги чува само некое ангелче па ништо не им е..

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 9:42:29 >

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Повреди во домот и надвор од него
11.1.2010 19:54:46   
mother 29
Marko pred saat ripna od foteljata i seuste malku ja stedi nogata..si ja ima ubieno....ako e sinato ili sl.ke potece ,taka?ili?

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 9:42:53 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Повреди во домот и надвор од него
11.1.2010 20:01:20   
mother 29
aj molam look ovde!kkao izgleda sinato noze?OTECENO ILI?????????


< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 9:43:17 >

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Повреди во домот и надвор од него
11.1.2010 20:03:36   
BILJANA_G
Mojto Angelce nekolku pati si gi faka prstinjata na fiokite sekade otvarta mnogu saka da gi vade alistata i gi ''rede'' nogu e vredna samo cel den da odis po nea i da sobiras ke ti otvore dupla rabota.A za paganjeto taka po nekogas ke se potsprepne ama ne pominuva so loso,ne daj Boze.

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 9:43:44 >

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Повреди во домот и надвор од него
11.1.2010 20:05:58   
pacuvce
Mislam deka otekuva samo ako e skrseno,a ako e sinato togas verojatno samo ke go boli pri dvizenje...Mozebi ne sum vo pravo,ne znam...Ako nekoj znae,neka me popravi...

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 9:44:10 >


_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Повреди во домот и надвор од него
11.1.2010 20:06:15   
BILJANA_G
Mother jas bi ja odnela da se vidi da ne e sinato.ima dosta zeni sto masiraat pa bi ja odnela.

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 9:44:39 >

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Повреди во домот и надвор од него
11.1.2010 20:09:03   
mother 29
Marko e,a inaku stapnuva na nego,samo malku pri odenje go stedi..ne place ine se zali..kkao da ne bilo nisto,samo jas go posmatram user posted image i se mislam a?ne mu e ni modro,nis a?vesel si e,ete si gleda traktor tom

valjda!!!!!!!!

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 9:45:04 >

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Повреди во домот и надвор од него
11.1.2010 20:09:04   
mis.
Јас сум склона кон шинување на раце нозе врат и до сега никогаш не ми беше отечено.Тоа многу боли и кате ако е шинато не може да мрдне со ногата а не да оди.ако е шинато веднаш се познава по болката.Ако ја гази не е шината.Деца само од памет да те вадат.

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 9:45:32 >

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Повреди во домот и надвор од него
11.1.2010 20:10:14   
mother 29
au mi olesna Vesna  i jas taka mislev ,ama budala sum epten ,100 filma si storiv hahhahaa

fala

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 9:45:58 >

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Повреди во домот и надвор од него
12.1.2010 8:56:55   
mother 29
samo malku mi e ubieno nozeto,Si gazi na nego ama sigurno koga ja sviva (na pr.koga se simnuva po stepenici)go boli.ili koga odi ne ja sviva ,ja drzi ramno ,ja stedi ....

dali vie ste imale nEsto slicno i dali postoi nekoja krema,nesto za mackanje sto ke mu ja ublazi bolkata...?vcera nezno go masirav so viks!A INAKU TOJ SI E VESEL,GO ODNESOV VO GRDINKA,SAMO KOGA KE GO STREKNE NOZETO TOGAS REAGIRAuser posted image

aj pogLed ovde!ITNO E!


< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 9:46:30 >

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Повреди во домот и надвор од него
12.1.2010 9:04:56   
profesorica
lele kate sega vidov.има една маст за ладење и болки ама незнам дали е за деца, ваљда можеш.

се вика ВИОФРЕЗЕ.


< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 9:46:54 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Повреди во домот и надвор од него
12.1.2010 9:06:38   
mami
имаше некоја крема слична како виксот, исто лута што ја мачкавме ние на извидници така кога незгодно ке стапневме и се ке ни се испревртеше во ногатаuser posted image ама да ме убиеш не ми текнува името, во секој случај ти мачкај и масирај и побрзо ке му помине, ништо страшно, добро што не е шината

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 9:47:18 >

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Повреди во домот и надвор од него
12.1.2010 9:10:32   
Еца
Кате можеби само при скокот си ја набил ногата, како што велиме ние, значии не е шината, но предизвикал стрес на самото место и сега чувствува болка, ако било нешто посериозно досега ќе му отечела или ќе вриштел од болка. Барем јас така додека играв ракомет често пати се повредував, и осеќав тапа болка по неколку дена, но ништо страшно,затоа следи до и денес, масирај го со крема (прашај во аптека за деца нека ти дадат некоја)и ако ситуацијата не се промени и утре, тогаш знаеш:правец на конторла кај др.

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 9:47:44 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Повреди во домот и надвор од него
12.1.2010 9:12:04   
mother 29
ja imam taa biofreeze,neli mm pred nekoja nedela koga si go istegna muskulot,mu go dade fizioterep.,ama upatstvoto e zalepeno na tuibata so gelot i pola e skinato ..ne mozam da procitam i sega ne znam dali moze za dve godini..inaku mm vika deka epten mu pomognala,epten go ladela mestoto i nekoe vreme go ublazuvala bolot.i sega citam do polauser posted image

aj so da pravamuser posted image

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 9:48:08 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Повреди во домот и надвор од него
12.1.2010 9:13:06   
profesorica
мачкај од биофрезето, па маст е не е сируп

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 9:48:39 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Повреди во домот и надвор од него
12.1.2010 9:14:20   
profesorica
и на мм кога му беше укочена кичмата многу му помогна таа маст.

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 9:49:07 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Повреди во домот и надвор од него
12.1.2010 9:15:02   
caci20
Bas pred nekoj den Petar taka odejki go svitka nodzeto na strana. Izvesno vreme ne sakase da stapne na nego nitu da odi, ama posle saat dva se bese po staro. I jas go proveruvav go cepkav po nodzeto go stiskav i nisto ne reagirase, si bese raspolozen. Go fakjas li za nodzeto? Ako ne se zali ne e nisto samo malku go boli kako nie koga ke se sopneme, ako ne dozvoluva znaci go boli. Ako e sinato ke otece mislam na mestoto i vo zglobovite

< Поракaта ја уредил mila mama RR -- 8.7.2012 9:49:31 >

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Sto mislite za proizvodite na Vincinni?
sibela555

Sto mislite za proizvodite na Vincinni? Jas mislam deka se prekrasni

najdobri (56%)

vkusni (44%)


Број на сите гласови: 9

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!