|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кломифен
11.12.2010 23:39:51   
lukas
ИЗВОРНА ПОРАКА: wannna baby

Draga Lukas edno prashanje. Velis deka imas pieno klomifen 14, 16 i 18 den od menstruacija, sto ako plodnite denovi se do 14 den odnosno ako dojde do pukanje na folikulite vo 14 den pa i 13 dali vo toj slucaj ima efekt. Blagodaram
ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas



lele pa jas kaj sum bila stalno tuka ama ne tuka sto ne sum mu odgovorila na nikoj...
jas ne go piev 14-16-18 den klomifenot togas imav odnosi,a ako e na 13 ti ovulacijata sepak vo mene ima uste znajs so od mazot mi..user posted image ,ete taka mi rece doktorot i taka napraviv i bidna...i izvini za zadocnetiot odgovor..pozz


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот wannna baby)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Кломифен
12.12.2010 10:29:22   
sesilija
te molam napisi go tvojot nacin na pienje

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Кломифен
12.12.2010 12:50:18   
lukas
na 3-ti den od ciklusot-2 apcinja klomifen
4-ti den-2 apcinja
5-6-7 den-po 3 apcinja na den.
na 10 ti den od ciklus na pregled za merenje na folikulite.
i odnosi na 12-ti den,14-ti den,16-ti den od ciklus.po moznost od sabajle.

vo livceto kade sto imam napisano duri sega gledammi dosla menstruacija na 02/06/09god. na 10-ti den 11/06/09 bev na pregled
13-14-16/06/09god.imav odnosi i na 3ti 07/09 otkriv deka sum trudna..uhu me vrativte unazad so ova livceto edvaj go najdov..pozz no nemoj na svoja raka ovaa terapija da ja primas sepak treba da zbornis so doktor..pozz


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Кломифен
12.12.2010 17:41:48   
sesilija
uste samo koja e gramazata na apcinjata pa moze i na svoja raka da gonapravam arno ama nie imame los spermogram

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Кломифен
12.12.2010 17:53:17   
lukas
klomifen od 50 mg.10 tableti sto se.od belupo,se ti kazav na opakovkata sto pisiuser posted image .

sepak treba toj da ti go prepisi ginekologot,zborni si kazi mu da pocnis vaka da gi pies..vidi sto ke ti reci sepak na tvoja raka nemoj..posto ovde idat 13 apcinja,a vo pakovanje ima 10 e sega zatoa e plus da si zbornis so doktorot,a za spermogramot nezz..pozzz


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Кломифен
12.12.2010 17:55:45   
cleo
Lukas, da te prasam nesto mila, tebe ti stavaa Pergnil za pukanje ili sami si pukaa? Eve mene mi e 3 den so Klomifen denes i me boli leviov jajnik. Inace jas imam pco i slaba ovulacija. A ispituvase hormoni pred i za vreme na Klomifenot i dali i kaj tebe bese dijagnozata pco? Pisi ako mozes, gledam si on line. Fala pozdrav

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Кломифен
12.12.2010 18:00:22   
lukas
da stavav pregnil na sekoe pienje,a ostanatoto nisto ne te razbrav,a da hormoni ispitav.mi bea ugore udolu...za drugoto srcka ne te razbrav..pozdravce..

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Кломифен
12.12.2010 18:11:26   
cleo
Srcka ti velam imam dijagnoza policisticni jajnici i retka ili nikakva ovulacija. I te prasuvam dali i ti bese so istata dijagnoza? I drugo denes mi e tret den od pocetok so Klomifen, znaci 5 den od mc. A sto znaci ugore udole so hormonite user posted image ? Jas ispitav na 3 den od mc - imav pokacen testosteron i namalen estradiol, drugoto e ok. Pozdrav mila, se nadevam ke me snajde istoto kako tebe so Klomifenov  user posted image  Inace imam edno nesupesno ivf pred kratko vreme

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Кломифен
12.12.2010 20:51:26   
lukas
oh mila koj pamti kako mi bea hormonite jas se cudam sto uste ova sto ti go kazav dosega kako go pamtam,nezz sto da ti kazam samo se nadevam i tebe istoto ke ti se sluci kako i mene,pozz ako ima nesto da me prasas plus slobodno prasaj me,ako znam ke ti kazam od moeto iskustvo...pozzz,




_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Кломифен
16.12.2010 10:39:58   
vere
klomifenot e super lek.....celo vreme citam i konecno se setiv da se registriram na vasava stranica..super ste i ubavo e sto ima vakva stranica kaj sto ke moze idnite majki da se posovetuvaat so nekoj sto ima iskustvo za ovaa rabota...pozdrav do site clenovi

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Кломифен
16.12.2010 11:38:13   
lukas
http://www.ringeraja.mk/forum/m_59/mpage_19/key_/tm.htm

klikni tuka i pretsavini se dokolku toa go nemas napraveno i dobrenidojde...pozdravce...user posted image


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот vere)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Кломифен
17.12.2010 15:26:42   
vere
milo mi e i na mene sto ve zapoznav..inaku vrabotena sum na ginikologija i zatoa sakav da ucevstvuvam vo ovoj razgovor....mada i jas go primenuvav seto ova...pozdravce do vas user posted image

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Кломифен
18.12.2010 9:10:15   
sesilija
mojata doktorka insistira da prodolzam so klomifenot a jas si vikam prvo da go podobrime spermogramot na maz mi i da ispitam proodnost na kanali pa posle da prodolzam ne znam sto da pravam ama zosto da pijam klomifen koga ne e sigurna spermata ona vika deka i so tojprocent 30 posto podvizni moze imate li sovet za mene

(Одговор на членот vere)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Кломифен
18.12.2010 9:16:02   
lukas
i jas mislam deka ako ne gi imas tie kontroli napraveno proodnosta i spermata nezz zosto taa insistira na klomifen...nezz insistiraj i i ti...nezz sto da ti recam..pozz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Кломифен
18.12.2010 12:08:48   
veckasr
sesilija kaj koja doktorka odes ti

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Кломифен
18.12.2010 18:37:36   
cleo
Sesilija i drugite koi pijat Klomifen, imam edno prasanje do vas. Kolku mm vi bese endometriumot pred inseminacija? Kolku mm vsusnost treba da bide za da ima uspesna implantacija. Fala pozdrav do site

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Кломифен
18.12.2010 19:52:36   
sesilija
od 7 do 10 ili 13 e dobro 6 dava nadez i treba da raste a podolu e nedovolno

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Кломифен
18.12.2010 19:54:27   
sesilija
vecka sr odam vo radovis oti tamu rabotam a tuka e dobra taa kaj picerijata elizabet

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Кломифен
18.12.2010 20:23:23   
iki82
cleo mene mi bese 7,4 mm dva-tri dena pred inseminacija. valjda do denot na inseminacijata i ovulacija porasnal uste malku, ne mi kaza doktorot kolku mi e. inaku parametrite sto ti gi kaza sesilija se tocni.

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Кломифен
18.12.2010 20:37:58   
veckasr
nee tocno deka 30%progresivno podvizni e normalno treba da bidatnad 50% progresivno podvizni pa da moze prirodno da zabramenee  na mene taka mi rekoa koga pravev inseminacija na maz mi bea 53% posto progresivno podvizni pa rekoa deka e malku a pod 50 % ne pravat inseminacija vo gak

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Кломифен
20.12.2010 16:25:48   
vere
pa mislam deka doktorkata e vo pravo...moze da ima dejstvo klomifenot i so toj procent na aktivnata sperma....a da  pravis odma dali ima proodnost na kanalite mislam deka ti e seuste rano mozes bar uste malce da pocekas i da vidis dali ke ima rezultati od klomifenot zasto sepak toa e eden vid na operacionen zafat....

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Кломифен
21.12.2010 22:13:59   
cleo
Dragi prijatelki moze li nekoja da me posovetuva za slednovo - Ako na primer denes, t.e. vecerva e inseminacijata, koga e najdobro sledno da imame odnosi? Utre vecer ili zadutre? Ve molam za odgovor, mnogu mi e vazno

(Одговор на членот vere)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Кломифен
21.12.2010 22:21:45   
Olivia
quote]
cleo



 Dragi prijatelki moze li nekoja da me posovetuva za slednovo - Ako na primer denes, t.e. vecerva e inseminacijata, koga e najdobro sledno da imame odnosi? Utre vecer ili zadutre? Ve molam za odgovor, mnogu mi e vazno

[/quote]
 
Po izvrsuvanjeto na inseminacijata mene doktorot mi rece obavezno da imame seksualni odnosi naredniot den, iako bevme so slab spermogram seuste e preoraclivo!!! pozz

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Кломифен
21.12.2010 22:28:29   
cleo
Blagodaram mila Olivia! Ajde so Gospod napred ovoj dedo mraz da ni gi donese user posted image  na site koi beskrajno gi posakuvame user posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Кломифен
21.12.2010 22:33:03   
Olivia
cleo



Blagodaram mila Olivia! Ajde so Gospod napred ovoj dedo mraz da ni gi doneseuser posted image na site koi beskrajno gi posakuvame


samo So nasmevka na liceto i verba ke stigneme douser posted image .....pozz Cleo se nadevam deka si dobrouser posted image


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?