|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кломифен
28.11.2010 13:12:44   
cleo
Ameli i drugite koi piete Klomifen, od koj den na ciklus pocnavte da go piete - od 3 ili od 5? Mene mi go dadoa od 3-ti den na ciklus, a citam deka na poveketo go davaat od 5-ti. Sto bi mozelo da e razlikata? Pozdrav

(Одговор на членот ameli)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Кломифен
28.11.2010 16:20:54   
sesilija
Razlikata e vo traenjeto na menstrualniot ciklus.I mene doktorkata mi rece deka od sega ke pijam klomifen i mi rece na 5tiot den od menstruacijata.Jas nemam nikavo iskustvo so klomifenot i malku mi e strav.

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Кломифен
29.11.2010 13:42:40   
reli
najprvo zdr na site ke didam pojasna mi treba sovet ne 5 ovaj mesec bev na ginekolog mi kaza deka imam mala cista i deka ne pravi problem i mi prepia klomifen bas toj den imav menstruacija i mi rece da gi pijam od tretiot den na menstruacijata ama  sega povtordo dobiv pred 2 dena sakam da kazam deka 2 pati vo mesec dobiv dali ima vrska od klomifenot

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Кломифен
29.11.2010 13:50:32   
reli
ima li nekoj tuka za odgovor

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Кломифен
29.11.2010 13:54:57   
Glück90
pa zavisno od tvojot ciklus kako ti doaga nemora da znaci deka toa se slucuva od klomifenot.no sepak konsultirajse so gin.

_____________________________

When you focus on problems, you will have more problems. When you focus on possibilities, you will have more opportunities. Dream. Wish. Make it happen.

(Одговор на членот reli)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Кломифен
29.11.2010 13:56:20   
veckasr
na kolko dena ti bese rastojanieto od edniot do rugiot ciklus 

(Одговор на членот reli)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Кломифен
29.11.2010 21:27:59   
reli
sepak fala  se konsultirav so gin. i mi kaza deka ne e strasno bidejki sum imala na pocetokot i na krajot od mesecot

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Кломифен
30.11.2010 22:26:30   
Acina
бев денес на гин ми рече дека не ми пукнале 3 фоликули и примив прегнил или така некако и ми рече вечер и утре односи и да си чекам да ми дојде или не па во секој случај да појдам кај неа,а мм ми денес крена температура ко за белја user posted image

(Одговор на членот reli)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Кломифен
30.11.2010 23:26:48   
lukas
jas ke ti preporacam nesto eden sovet od mene,i jas bev celo vreme vaka pregnil odnosi,klomifen ,pregnil ,odnosi,i.t.n.
namesto vecerva da imate odnosi utre od sabajle se dodeka ste topli dvajcata...pozz ajde se najubavo..i da ne raduvas..so user posted image


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Acina)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Кломифен
1.12.2010 10:46:10   
Glück90
denes sum na ginekolog i da vidime sega sto ke kaze posle prva doza klomifen.me interesira dali ke mi pravi vaginalno eho ili abdomenalno.i sto obicno se pravi posle prva doza klomifen

_____________________________

When you focus on problems, you will have more problems. When you focus on possibilities, you will have more opportunities. Dream. Wish. Make it happen.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Кломифен
3.12.2010 15:26:02   
sesilija
gluck90 sto se sluci i jas sum vo ista situacija ama ssamo sto pocnav i prva doza mi kako bese kaj tebe

(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Кломифен
3.12.2010 15:26:54   
sesilija
lukas dali ti zavrsi rabota so klomifenot

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Кломифен
8.12.2010 17:53:39   
Glück90
sesilija izvini nemav otvoreno na temava inace posle prvava doza klomifen bev i me gledase i mi kaza deka sum imala edna folikula od 22.5mm i rece deka e super i mi rece deka toj den da nemam odnosi pa sledniot i posle toj.jas go ispocituvav toa ama plodni denovi mi bea vcera i denes i mislam ne propustivme so mm.vo sreda sum povtorno i ke vidime sto e sledno.ke cekame user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When you focus on problems, you will have more problems. When you focus on possibilities, you will have more opportunities. Dream. Wish. Make it happen.

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Кломифен
8.12.2010 18:14:35   
sesilija
gluk90 bese li na pregled jas ne osekam od denes nisto inaku me kornea jajnicite uste ne me gledala vo sabota ke odam ne znam sto da ocekuvam treba li da osekam nesto

(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Кломифен
8.12.2010 18:18:41   
Glück90
od klomifenot nemav nekoj pojavi nisto ne osetiv,a inace sega za plodni denovi da imam bolki vo jajnicive me bolat posebno desniov

_____________________________

When you focus on problems, you will have more problems. When you focus on possibilities, you will have more opportunities. Dream. Wish. Make it happen.

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Кломифен
8.12.2010 18:37:12   
sesilija
kolkavi treba da bidat folkulite po golemina se sovpaga li denot na ovulacija normalniot so toj od klomifenot tebe ke ti dava li hormon za prskanje na folikulite jas sum mnogu zbuneta i ne sakam nisto da propustam vo vtornikot prestanav da gi pijam ama ne sum bila na merenje


_____________________________

ne e gotovo dodeka ne e gotovo

(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Кломифен
8.12.2010 18:46:02   
Glück90
ni jas nisto neznam i jas sum zbuneta e sega za sovpaganje jas uvidov deka toj mi rece da imame odnosi tie dva dena posle klomifenot a mene eve posle edna nedela mi se plodni denovi.A kolkavi treba da se folikulite nemaat soznanie samo mi rece deka toj od 22.5 bil super deka ne ni ocekuval tolkav da porasneuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When you focus on problems, you will have more problems. When you focus on possibilities, you will have more opportunities. Dream. Wish. Make it happen.

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Кломифен
8.12.2010 18:46:37   
Glück90
aj nekoj poiskusen da ni odgatne nekoja gatanka sto imame so sesilija

_____________________________

When you focus on problems, you will have more problems. When you focus on possibilities, you will have more opportunities. Dream. Wish. Make it happen.

(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Кломифен
11.12.2010 21:09:54   
Acina
да ли некој од искусните со кломифен знае да ли може да ја одложи менструацијата а да нема бременост?кажете ми да не се надевам напразно или да купам тестче...ми доцни додуша не многу само еден ден...а немам никакви симптоми за user posted image а ниту за user posted image немав ни пмс ко што го имам инаку 5-6 дена пред user posted image немам никаков симптом за ништо а денес ми е 29дц секогаш иди на време на 28дц збунета сум user posted image

(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Кломифен
11.12.2010 22:07:35   
lukas
ИЗВОРНА ПОРАКА: Glück90

aj nekoj poiskusen da ni odgatne nekoja gatanka sto imame so sesilija


jas piev klomifen,no vednas posle pienjeto na klomifenot odev odma na merenje,mi bea nekade stalno posle pienjeto nekade18-19,i mi velese narednite tri dena da imam odnosi,nekogas primav pregnil za prskanje na folikulite nekogas ne,e sega doktorot treba da vi kaze koga ke odite posle pienjeto na klomifenot kolkavi se i koga da imate odnosi,jas i koga ke mi recese deka nemora da odam odev..nezz kolku vi pomognav no go kazav moeto iskustvo..jas ni dodeka gi piev a pak ni koga mi bese ovulacijata ne osekav nisto ni bolki ni pritisok...pozzuser posted image




_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Glück90)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Кломифен
11.12.2010 23:08:11   
sesilija
jas se razicarav od mojata doktorka me gldease ednas na 5ti den od klomifenot folikulite mi e najgolemiot 14 mm i mi rece sega rastat vie imajte odnosi sekoj den pa koga ke bide ovulacijata nikoj ne moze da kaze i mi zakaza za 7 dena kako vaka na slepo pa sekoj den ne sum vo moznost da imam seks rabotime po cel den so mm i ne mozeme sekogas inaku ovulacijata od klomifenot i normalnata ne se poklopuvaat

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Кломифен
11.12.2010 23:26:05   
lukas
ИЗВОРНА ПОРАКА: sesilija

lukas dali ti zavrsi rabota so klomifenot


da,jas zavrsiv odamna so nego,imam bebce jas sega 9 i pol meseci,i kaj vas sto pobrzo i vie da imate,jas imav praveno muabet so eden doktor od slovenija,toj mi dade drug nacin na pienje klomifen malku poinakov imam na edno livce zapisano na koj nacin gi piev i namesto narednite tri od koga ke mi kazi deka mi e primer tolkav folikulot jas imav savajleto ne navecer,i togas toj pat fati zamisli od samo eden folikul kaj mene imase problem sto odvaj samo edniot jajnik ako sozdadese eden folikul.pozz




_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Кломифен
11.12.2010 23:27:53   
lukas
ИЗВОРНА ПОРАКА: sesilija

jas se razicarav od mojata doktorka


ako ne si zadovolna odma smenija.kako taka imajte sekoj den odnosi pai spermta na mt slabee ako imate sekoj den,bar ja taka znam,i kako mozi taa da ne znae prema folikulot da ti presmeta bar od prilika koga ke nastani ovulacija..pozz


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Кломифен
11.12.2010 23:35:41   
Glück90
sesilija i jas bev na 5 den od koga go piev klomifenot i togas mi bese folikulot 22.5mm i mi rece da imame odnosi drugiot i tretiot den aposle koga kako sakame i eve sega vo sreda ke odam pak za da vidime sto bidnalo.jas stiskam palci za site da se izraduvame so eden user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When you focus on problems, you will have more problems. When you focus on possibilities, you will have more opportunities. Dream. Wish. Make it happen.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Кломифен
11.12.2010 23:36:00   
lukas
ИЗВОРНА ПОРАКА: Marija28


Iskreno ne znam, verojatno zatoa sto mnogu loso reagiram na hormonska terapija, znaci so otekuvanje, so bolki itn...A kazi mi sega sredena ti e menstruacijata, zasto iskreno se plasam za kratko treb da gi prekinam i pojma nemam sto ke se slucuva. Fala ti i pozdrav



lele marija 28 duri sega go gledam ova,vo tekot na terapijata jas imav ubav ciklus,posle ostanav trudna i sega posle poragajot uste belkim ne mi e sredena od toa.nezz sto da ti odgovoram amozi i kasno ti odgovaram ama me interesira sto napravi..pozz i izvini sto duri sega gledam..


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Marija28)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?