|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 [6] 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
6.8.2012 12:59:15   
vesna1
Dobro bre luge,kako moze da veruvate deka vadi ziva od teloto. Ako bese taka cel Veles ke otidese i ke im go iscistese teloto od ziva i olovo. Gledate babini lagi, podmetnuva nekoe topcence ziva dodeka ne gledate kako sto pravat magionicarite i si zima pari.I uste nekoj gore napisal kako mu dal 100 evra,strasno kakvi lekoverni luge ima.Ostanala bremena bidejki psihicki se oslobodila deka nema veke precka.
Ako se vadese taka ziva nemase da prakaat po evropa na specijalizirani labaratorii da utvrdat kolku ziva imaat vo telata tuku ke gi pratea kaj nego da im ja izvadi.
Taka nekna i drugarka mi takov muabet, nemozam da poveruvam deka od osoba koja studirase matematika se pretvori vo takva osoba koja ide po bajaci i site i se krivi osven ona sama.
Bev vamu mi izvadi ziva, bev kaj nekoj oda neznam na kolku mesta ima otideno,samo ja slusam i ne komentiram.Sakam da kazam nekoj luge za svojata nesreka gi obvinuvaat site drugi osven samite, bidejki taa moja ista drugarka imase eden zlaten decko,mnogu ja sakase, raboti vo Avstrija i i nudese brak da se zemat i da si odi tamu da dostudira a taa go otkaci debel bil ne i se svigal. I sega lele majko ima 40 god. ne se omaziv site mi se krivi magii mi pravat.

(Одговор на членот maripoza)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
6.8.2012 14:47:24   
Ljubovce
Sekako deka postojat takvi gavolski raboti megutoa sekoj sto ima golema i cvrsta vera vo Gospod nikogas nemoze da go fati bilo kakov urok ili magija. covek samo si odbira vo zivotot koj pat ke go sledi,dali ako nemoze da zabremeni ke odi po bajaci i slicno ili pak sprotivno od toa ke odi vo crkva i ke se moli na Boga da im podari edno sonce,vo slucaj koga bebceto e mnogu voznemireno i place,se budi noke,nemoze da spie mozes da trgnes po tie paganski raboti a mozes i da go odneses vo crkva da mu procitaat molitva za mir vo dusickata i za ubav i miren son,nedela na pricest i sl...
Ne bi sakala nikogo da navredam ama koga imas potreba od pomos sam ke odlucis dali ke pobaras od Boga ili od ....

Moja bivsa koleska 8 godini ne mozea da imaat deca,invitra,cuda,bajaci sto ti uste ne ne pravea ama nisto,i mnogu e tesko vo vakov moment nekomu da solis pamet deka bajacite nisto ne moze da pomognat ili sl.pogotovo sto ne ti se bliski luge. Megutoa i kazavme deka vo manastirot sv.Jovan Bigorski postoi cudotvorna ikona,luge so bilo kakov problem odat se molat a posebno bracni parovi sto go imaat ovoj problem,samo sto najbitnoto ensto sto i go kazavme e toa deka dokolku ne veruva deka ikonata moze da i pomogne voopsto da ne ni odi,zosto so praznoverie Bog ne moze da te blagoslovi da bides majka.
pomina moze 1 godina i ona posaka da odime vo Bigorski,otidovme site zaedno,otecot procita molitva na ikonata se molea,bese period na veligdenski post,za prv pat vo zivotot trebase da postat i toa bez zejtin dve nedeli,no toa bese najlesnata rabota sto mozese da ja napravat za svoe bebnce.....MOLITVA I POST...... ova se sluci kraj na fevruari a istata godina na 29 dekemvri se rodi Maksim. A sega imaat veke i kuklice :)




(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
6.8.2012 14:54:46   
Barbicki2
jas ne veruvam mnogu vo magija,a mnogu veruvam vo prenesuvanje na negativna energija,imam oseteno pojke pati.e da vi kazam za svekrvami i nejzinata svekrva,si ziveele mnogu ubavo slozno,super da recam.no odednas pocnale da pravat golemi kavgi za mn mali sitnici i da se mrazat.koga eden den babava kopala vo dvor i nasla filgan so salo poln zakopan.neznam dali go odnele negde,ama do dendenes se karaat za nisto.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
6.8.2012 14:59:43   
Barbicki2
isto i mnogi mnogu ne se falam dali mi jada decata dali spijat,dali ne placat,zosto sekogas ama bas sekogas koga ke kazuvam taka abe po pola saat se se smenuva na obratno.i zatoa nekoja majka ko ke mi kazuva jade moevo mn,spie,i vikam ne kazuvaj na site taka ima sekakvi luge.pa neli sum vo pravo?ednas najdov vo pantalonite od mm od odza praveno nesto vo dzebot bese,a coekov so mu gi dade pantalonite mu vika na zemi gi,mali mu se na sin mi.koga vidov doma,mi se stemni,a ja prva go fativ toa cudoto.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
6.8.2012 15:43:14   
lilicka
Абе чоек што има било каква мака во се ќе поверува и во магии и во баби во деветини...
Незнам шо да речам и верувам и не верувам......ама па не треба и да се забегува ептен!
Имам една ептен добра другарка детево штом и заплаче одма бара бајачка урочено и е и секогаш и викам дека забегува и ми се лути,од кога и е родено детево мора да го носи неколку пати неделно на бајачка....е многу ми е без везе ова!

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
6.8.2012 16:01:40   
Barbicki2
moite deca koga placat poveke denovi gi izmivam so krstena voda i gi podcaduvam so temjan,i se smiruvaat,i jas veruvam deka e od toa.

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
10.8.2012 18:11:24   
cacisk
Auuuu da znaete sto me snajde sega, Jas samo sto se vrativ od rabota i vidov deka sum zaboravila da kupam leb i otidov do prodavnica se vracam doma i na skalite(vo kuca ziveam) gledam mrtvo vrapce.user posted image user posted image Se vrtev okolu da ne go donela nekoja macka ili kuce ama nema sansi bidejki nie ne cuvame milenicinja, i si imame ubava ograda okolu dvorot. Jas celata sum potresena da ne mi pravi nekoj nesto, a plus veke 3 godini skoro nemozam da imam decauser posted image user posted image Go zedov vrapceto so lopata i go frliv vo kanta i si frliv sol na skalite. Dali nekoj znae nesto nekoja molitva zosto epten sum subejlija za ovie raboti.

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
10.8.2012 21:08:06   
Pepelaska *
цациск некогаш самите сугестивно си правуме филмови во главата и ни е лошо од тоа.Можеби сосема случајно паднало врапчето во вашиот двор ( било повредено, жедно ( сепак беше многу топло ).

Ако ти е шубе толку запали си свеќа во црква, помоли се и не мисли на тоа.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
16.8.2012 12:50:17   
Yummy Mammy
Dali nekoj ja znae Marina sto gradi manastir Sv. Troica vo Skackovce, Kumanovsko?

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
4.9.2012 16:43:41   
sevda
dali nekoj ima telefon od Marija od Petrovec ?

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
4.9.2012 17:11:30   
Maria
Леле незнам зошто ама воопшто не верувам во вакви работи.А мислам дека постои нешто,ама и да се уверам,пак не верувам.Ете таква сум си.Сигурно не ме снашло нешто лошо,па затоа.Пу пу недај Боже.user posted image

(Одговор на членот sevda)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
24.9.2012 23:38:24   
mosa
lele dragi moi i jas kako site porani nikako ne sum veruvala vo vakvi raboti,mislev deka nisto nema vrska i se e do nasute glavi.Sekogas cvrsto stoev na svojot stav,deka ako veruvas vo takvi raboti,takvi raboti i ke ti se slucuvaat.Mm(togas decko) sekogas mi vikase da ne vikam taka,deka maka i zort ke go natera covek na se i koga imas maka ke odis sekade kade sto ke te pratat.Mi se imaat sluceno nekolku raboti vo koi veruvam i sum sigurna deka postoi .Na primer koga devme so mm bas taa godina kopga se zemavme odnosno pred da se zeme bevme na odmor ,no pred da odime na odmor nekoja si komsika na zolva mi mu gledala na kafe(mm malku poveke veruva vo tie raboti) na mm i mu rekla deka ke ima problemi i so nekoj maz od moja strana i da vi kazam pravoo deka navistina ispadna taka.Yoj maz bese tatko mi.No mu rekla ke se sredat rabotite.I navistina bidna taka po nekpe vreme se bese ok .Otidovme na odmor,a koga se vrativme istat zena pak mu gledala i mu rekla TI KE IMAS PODNOVA,DA SI KUPIS NESTO I DA ODNESES VO CRKVA.A mm kakva podnova sto zboruvas,a taa mu rekala. KE IMATE DETE ZENATI E BREMENA KUPI NESTO DA ODNESES VO CRKAV. Koga mi kaza mm sto mu rekla samo fino mu se iznasmeav,mu velam kakva bremenost be ajde begaj nataka jas ne veruvam vo nisto.No posl;e samo nekoj den kupivme test i testot ispadna pozitiven.Otidov na gin ,pa i toj mi ja potvrdi bremrenosta. A posle nekoe vreme istat zena go sretnala mm vo avtobus i mu rekla prasavte li kakvo ke bide user posted image .MM rekol ne uste.Jas ke ti kazam ke imate masko dete.I navistina ispadna taka.A pred da se zemem so mm i pred da se sluci steo ova mislam bev 1 godina na fax,mm imase trezga kade sto prodavase i denta posle fax otidov do tamu kade sto rabotese,ajde si velam i ke mu pomognam i ke se vidime.Dodeka mm rabotese na edniot karaj na tezgata mi prijde edna postara zena.Moram da kazam deka izgledase mnogu cudno imase edno oko zeleno,a drugoto plavo.Zastana pokaraj mene i mi vika: Daj mi malku od piperkite.Koga ja poglednav si mislev sigurno e nekoja bolan zena pa i rekov :Ne mozam ne se moi.A taa mi veli:ti si mnogu dobra licnost,ti mnogu go sakas nego( za mm).Nemi se veruvase ceklata bev zbuneta i preplasena .Dojde mm,a na nego mi vika:ti si mnogu nervozen covek(sto e vistina mm navistina e takuv malku e impulsiven sekogas brzo reagira),pa pak se svrte nakaj mene i mi vika:ti nego ke mu rodis masko dete,a na mm mu vika pak ti ke si najdes ubava rabota ama ako skas da najdes ke go zemes ova drvce(mu dade edno kako grance)ova e lek mu recei ako skas da go zemes daj mi dvesta denri ili nesto od tezgata za decata imam pet deca.Mm bese totalno zbunet neznaese sto pravi,zema edna kesa ja napolni so jabolki i i ja dade,kesata,a zenata si otode. I se sto kaza ispadna vistina.I posle ova mozam da kaza deka veruvam vo se,Znaci i ovaa godina tervbase da mi pomine super,ama bas od tie losi ,ljubomorni i zavidlivi luge mm cela gosina ja pomina bez rabota i pominavme edna mnogu teska rgodina koja se nadevam deka nikogas nema da mi se povtori.Sega posledno edna zena na majka mi i rekla deka na mene mm i sin mi zastitnicka mi e Bogorodica i deka od ovoj ) septemvri mesec _ ke mi se sreduvaat rabotite.I navistina e taka pred nekoj den vese bogorodica pa si bev vo crkva i si zapaliv sveki.Za mojot mir i za da mi bidat dusata i srceto cisti.Ja na ovaa tema mozam da zboruvam uste,Porano ne veruvav,no sega so dokazi veruva vo se.Izvinite za dopgiot post no imav potreba seto ova da go spodelam so vas.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
25.9.2012 10:11:54   
AnnaMolly RR
Јас имам пишувано дека категорично не верувам во такви работи. Најново нешто што слушнав, а се изнасмеав до солзи, е следново.

Одам кај една комшика и почнавме за зимници да зборуваме. И кај неа имаше една роднина на гости и ми раскажува колку се изнервирала кога и се понудила јатрва и да и помогне со ајварот, а имала добиено! Женава вика „И се развикав, како може да доаѓа да прави ајвар со мене на добиено, нечиста!“ Ја прашувам што има врска тоа, а таа вика дека ако некоја „нечиста“ жена прави зимница (ајвар, туршија и слично) ќе скиснела и ќе се расипела зимницата. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
25.9.2012 11:50:06   
Barbicki2
e ova zimi majka go nemam slusnato :),ke i kazam posle na svekrva mi ako ima dobieno da ne pravi utre ajvar hahaha.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
25.9.2012 11:51:35   
mosa
изнервирала кога и се понудила јатрва и да и помогне со ајварот, а имала добиено! Женава вика „И се развикав, како може да доаѓа да прави ајвар со мене на добиено, нечиста!“ Ја прашувам што има врска тоа, а таа вика дека ако некоја „нечиста“ жена прави зимница (ајвар, туршија и слично) ќе скиснела и ќе се расипела зимницата. user posted image user posted image user posted image
ahdeeeee se ima covek da cue,pa dobro do tolku vo vakvi gluposti ne veruvam .user posted image user posted image ke se rasipela zimnicata beeeee ajdeeeeeeeeeee

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
1.10.2012 18:41:50   
sevda
kje moze li nekoj da mi kaze kako da zakazam kaj Dule od Veles povekje od eden mesec vrtam na brojot no postojano e zafateno

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
3.10.2012 0:23:14   
majka na eva
user posted image не верувам во такви работи воопшто!

(Одговор на членот sevda)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
25.10.2012 16:16:14   
deni123
Ve molam kazete mi kako se doadja do toj covek od Saraj?Se zakazuva li,ima li nekoj telefon od nego?

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
25.10.2012 16:24:53   
majka na eva
не си ги трошете залудно времето и парите,бидејќи никој освен Господ не може да знае и да ви каже како ќе биде и што ќе ви се случи.не постои таква сила што може да ја промени судбината.мое мислење е ШТО ТРЕБА ДА СЕ СЛУЧИ ЌЕ СЕ СЛУЧИ ПА КОЛКУ И ДА СЕ ТРУДИМЕ ДА ГО ИЗБЕГНЕМЕ ТОА.а бајачи,гатачиuser posted image тоа е ѓаволска работаuser posted image кој како сака нека ме сфати...

(Одговор на членот deni123)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
25.10.2012 16:30:29   
Cipi Ripi
А каков проблем имаш дени123?

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
26.10.2012 8:38:02   
deni123
Bi ve zamolila ako nekoj znae telefon od toj covek vo Saraj da mi kaze ili koi denovi mozam da otidam tamu?Pozdrav

(Одговор на членот jaca)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
15.3.2013 21:34:17   
kate45
Ve molam ako mozete da mi kazete nekoj zena sto vadi ziva ama za zenski??? pobrozo odgovorete hitno e

(Одговор на членот maripoza)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
7.6.2013 16:46:12   
moromo
dali nekoj znae zena sto bae od vnatresni jacmeni ,i zena so zivi ve molam za pomoz ako nekoj znae neka kaze ve molam, hitno e,[sm=smiley13. vi blagodaram odnapred

(Одговор на членот kate45)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
22.6.2013 16:19:07   
SandraRo
Neznam dali prasanjeto e Za tuka ama moram da prasam zbaci utre se odi v crkva i se raDava A dusa neli e sega nie so mazot mi sakavmeda odime na plaza ama drmek ne se odelo utre na pat ne cinelo deka seustr sme ne vencani ne cinelo trebalo da odime vcrkva ne veruvam bas vo takvi raboti ama nekako mi e sube sto mislite vie

(Одговор на членот moromo)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
22.6.2013 16:30:33   
vezilka RR
И јас не верувм, уствари не само што не верувам, туку и сум голем противник на такви работи. Ама шом велиш дека ти е шубе, значи дека не ти е баш сеедно. Што знам мое правило е да не оди човек против себе, за недајбоже, утре да си префрлаш без врска.

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 5 [6] 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 [6] 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?