|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Често мислам на...
23.8.2009 12:19:32   
Еца
Дали има некоја личност (другар-ка, познаник, професорка,тетка, баба...) која често е во вашите мисли. Едноставно некој кој оставил силен впечаток во вашиот живот, некој на кој ќе се сеќавате постојано?

Имам многу луѓе на кои се потсетувам (а сега немам контакт со нив), но само три личности успеале да врежат еден посебен дел во мојот живот, а тоа се Милка( Кратово), Тијана (Белград) и Стефани (Париз). Без разлика женски каде и да сте, често ве мислам како сте и што правите во животот, и ви посакувам само убави работи.user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 23.8.2009 12:20:31 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Често мислам на...
23.8.2009 13:34:28   
nadica
често мислам на една колешка од факултет Марија многу ми недостига ама еве сега ке и пишам

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Често мислам на...
23.8.2009 16:15:49   
Natasha5
Cesto mislam na site poznanici od fakultet,onie koi mi bile najbliski.Mislam na cimerkite od studenski i komsiiteuser posted image user posted image user posted image user posted image  mnogu mi nedostigaat site.A isto taka cesto mislam na edna prijatelka od detstvoto,so koja nemame kontakt okolu 12 godini se vika Sofija i e od Skopje( ako se omazila vo drug grad sega ne e od Skopje) user posted image i se prasuvam kade e ,sto pravi dali se omazila deca....

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Често мислам на...
23.8.2009 18:50:16   
milijana
Cesto mislam na mm.I dodeka ne so mene..postojano go mislam..boze..voa ne e normalno..a i toj postojano mi se javuva.kako toa da ne mi e dovolno. samo mislam..jaden li e..izmoren li e.Raboti vo drug grad..patuva..pa mozebi zatoa go mislam mnogu.Na den se slusame po tri pati najmalku. Ako ne se forumive..neznam. Koga ne odi na rabota..najsrekna sum...a izgleda i toj..ne mozeme da se iznazborime. da se izguskame..taka.Bas ubava tema..da si kazam sto mi lezi na srcevo.Pominaa 20 god..kako sme zaedno(5 odevme-15vo brak)..a uste so baknez go isprakam..i so baknez go precekuvam. Moze ne e adekvatno ova moe mislenje..ama taka se custvuvam sekoj den.Me otepuva misla ,,samo ziv i zdrav da si dojde doma,, Nikogas ne sum pomislila deka e so druga..samo mislam kako mu e ..sto mu..i toa. Opsednata sum so mm..i toa od ljubov.Pozz na site.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Често мислам на...
23.8.2009 19:11:24   
kiki_riki
zdravo na site! cesto gi citam vasite komentari, pa resiv da se zaclenam, 

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Често мислам на...
20.9.2009 23:47:54   
mami
еден другар од факултет кој замина за Црна гора ез никому да се јави, да каже број или адреса како да го најдеме ако треба...некако имам огромна желба да го видам и да видам што се случува со него..па често си го мислам каде е и што прави...

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Често мислам на...
21.9.2009 9:07:01   
Палешка РР
...татко ми...пречесто!

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Често мислам на...
21.9.2009 10:43:58   
Bogdancanka
vo osnovno se dopisuvam so Nadica od Zletovo i nekako mi bese kako najdobra drugarka site tajni na nea i gi pisuvav i nekako mi stana mila cesto razmisluvam na nea eve pred edno mesec dena si najdov i nejzin broj i pisav ne me zaboravila,sega bi sakala da ja sretnam zasto nikogas ne sum se sretnala so nea.Sega i dvete sme zeni pa zasto da ne prodolzime so prijatelstvoto. Iako licno ne sum ja zapoznala samo preko pismo i tel nekako mnogu mi znaci i cesto razmisluvam za nea.Nadica mislam na tebe.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Често мислам на...
21.9.2009 22:53:37   
Викторија
секогаш мислам на мајками и на нејзините мудри мисли кои денес ите како во одредени ситуации многу ми помогнале.поминаа 6години откако ја нема амене се повеце и повеце ми недостасува.и мислам на другарками која зивее Италија

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Често мислам на...
18.11.2009 9:25:01   
mami
утрово се сетив без никаква причина на едно девојче што една година само учеше со сестрами- беше од Босна, бегалец од војната, тука имаше несреќа да заболи од леукемија, па се оперираше, одеше на терапија...последно што ја паметам е дека бевме кај неа на посета, немаше ниедно влакно на неа од терапијата, после таа посета таа веќе не се врати на училиште, после дознавме дека се преселиле..незнам што стана со неа, ниту пак некој од другиве знае нешто... мислам на тебе Лелаuser posted image

(Одговор на членот Викторија)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Често мислам на...
18.11.2009 11:02:20   
Палешка РР
...татко ми.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Често мислам на...
18.11.2009 11:15:15   
Anushka
Често, ептен често мислам на мојата РР... на тебе Мами, на Еца, на Јуле, на Мис. па  Мила на Мама, на Мамму, па на Палешка, па на Весна, па на кој се` не...
Моноооогууу минедостасувате, ама мојата директорица Мила со останатите 2+2 шефа, ми го командаат целото слободно време...
МНОГУ ГУШКИ од Анушка!!!!!!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Често мислам на...
18.11.2009 11:18:13   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image за тебе драга моја...

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Често мислам на...
18.11.2009 11:20:26   
caci20
Често мислам на мајка ми и татко ми. Не живеат тука туку во Словачка.Многу ми недостигаат, а посебно мамаuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Често мислам на...
19.11.2009 15:16:12   
profesorica
моите две починати баби и двајца починати дедовци user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Често мислам на...
19.11.2009 15:20:32   
Bogdancanka
Во последно време често мислам на една моја пријателка која се преселија во Хрватска да живеат до ова лето бевме во кон али сега некако ми ја нема и често мислам на неа ми беше колешка и најдобар другар со неа можев за се да зборам додека беше во Мак е сега некако многу ми фали.......Поз до мојата пријателка 

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Често мислам на...
19.11.2009 15:26:59   
Iva
И јас во последно време доста често мислам на една личност која што живее во Америка и на еден мој школски другар од основно кој пред две години загина во сообраќајка. Меѓу другото и ми беше дечко едно кратко време. Сега ми е многу чудно кога ќе помислам на него, а веќе никогаш повеќе нема да го видам. Тажно.user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Често мислам на...
19.11.2009 15:59:52   
mother 29
на ?........user posted image

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Често мислам на...
19.11.2009 16:03:44   
arh_diz
Na dvete kerki na mojot brat koi premnogu gi sakam

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Често мислам на...
13.12.2009 2:51:49   
mina_m
.....na majka mi,tatko mi i sestra mi....

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Често мислам на...
13.12.2009 12:56:06   
ripce
На една другарка од детството која живееше на најгорниот кат од зградата, па се собиравме сите другарки, еден ден со кукли, друг со докторски прибор, трет со карти и си игравме таму цел ден. Некаде после основно кога завршивме, се запишуваме средно училиште се преселија да живеат во Струмица, некое време бевме во контакт се слушавме на тел, си праќавме СМС, неколку пати се видовме, ама во последниве години контактите ни се изгубија. Баш пред некое време често ја мислев и барав да видам дали има профил на фејсбук, не ја најдов, и кога гледам вчера таа ми пратила покана за пријателство и приватна порака. Баш се израдував.

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Често мислам на...
25.3.2014 0:19:36   
Defne90 RR
На братучеда ми Емилија.До пред да се омажам бевме многу блиски,можам слободно да кажам дека таа беше првата личност после мојата мајка на која што можам целосно да и верувам и да и се доверам:Ама ете веќе неколку години таа си живее во Скопје и така не се гледаме многу често.А баш ми фалат разговорите со неа и во последно време стварно ептен често си мислам на неа.user posted image Ае се надевам дека ќе се видиме сега за Велигден ако доаѓа наваму.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Често мислам на...
28.11.2014 21:32:18   
scared RR
Често мислам само на мажето мое на никој друг user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Често мислам на...
28.11.2014 21:55:42   
Ilina87
Често мислам на колегите од факултет, на убавите денови што ги поминавме заедно, дружењата, мислам и на цимерките и преубаваото време поминато со нив. Некако животот сите не однесе на различни страни и многу ама баш многу ми недостига тоа време.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Често мислам на...
28.11.2014 22:22:26   
Ki4iko
Често мислам на минатото , убавите моменти , незаборавно...

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?