|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
9.10.2009 9:08:37   
mina_m
mami edno sekogas da znaes koga ti se pojavuva takvo cuvstvo sekogas treba da si veruvas na sebe,istoto cuvstvo na pocetokot go imav uzasni glavobolki ne sekoj den sekoj vtor den ,glavata od zid si ja cukav,mnogu loso mi bese,povrakanje do besvest i toa taka mi bese na periodi,nemozev nikako oci da sklopam za tie dve godini sto ziveev tamu,ama togas ne mi pagase na pamet deka nesto taa i kerka i mi pravat....

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
9.10.2009 9:18:59   
mami
ме замисли...

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
9.10.2009 9:26:23   
ripce
јас само ќе кажам тој што прави лошо така и да му се враќа.
И мојава свекрва правеше ова она само да не не биде (замислете на веридбата почнаа да ни честитаат, а таа еј зашто си честитате кога уште ништо не е готовоuser posted image или во 3-4 месец од бременоста ми вика да ти закажам во Ремедика да видете дали се е ок со детето, на жена му на мм другар останала нанадејно бремена, а 18 години имаше кога се прима последна вакцина против тетанус мислам дека е, и им вика (дека работи во вакцинација) од вакцината можело да има компликации, па подобро да абортирала уште веднаш, а таа беше 4 недела во бременост), ама не помина и 1 година мојата свекрва отиде на клиника да испитува рак.
За оние што имаат ќерки, а на снаите им мислат и прават лошо, кога ќе се мажат нивните ќерки истото да им го прават нивните свекрви.

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
9.10.2009 9:30:56   
mina_m
mami ne se zamisluvaj mnogu user posted image nego prevzemi nesto.....

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
9.10.2009 9:32:08   
profesorica
леле ...немам коментарuser posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
9.10.2009 9:34:35   
mami
епа еве пробувам да го убедам мм да се преселиме, секаде би отишла освен во таа куќа..незнам, многу лошо се чувствувам таму кога сум...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
9.10.2009 9:38:24   
Bogdancanka
леле читам и неможам да се начудам какви луге има,како може да бидат такви злобни,кај ке им оди душата.Што добиват кога ке направат лошо на другите.Верувам дека постојат такви работи али никако ама баш никако неможам да сватам како може толку злоба да нанесуваат на другите тоа никако неможам да го ставам во глава и да си го објаснам.Ајде ке направат лошо ке повредат некој и што тоа ли ги исполнува?Уфффф незнам али мислам дека тие што прават лошо се им се врака.Еве пример еднаш брат ми отиде да носи некој пријател кај некои роднини и цела ноќ го мислеа моите моб му исклучил а него го нема.И кај што биле зената им сварила кафе и му рекла на обрнат чаша да им гледа.Кога почнала му рекла дека на тој пат сега што бил не му бил добар и да се смири и за срека ја послуша.Потоа му рекла дека има две сестри и дека едната пати од главоболка а едната се нервира што нема деца.....тоа било се за нас а жената прв пат го гледа.Му кажала многу работи кои не ги знае баш секој и брат ми останал без зборови истиот ден се врати и дојде кај мене се ми раскажа чудо од кај знае она за нас така да постојат такви работи.Сепак за мене се несватливи али сигурна сум дека се дешаваат пошто тоа беше пример што ме убеди дека има некои виши сили.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
9.10.2009 9:40:59   
Bogdancanka
мами баш ми е жалuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
9.10.2009 9:50:12   
mis.
Читам,читам и не знам што да кажам.Едноставно останав без коментар.Едно само може се враќа но штета што не се враќа на тие што правеле туку не нивното најмило.Секогаш и децата не се криви за зли делата на нивните родители.Ако некој прави тоа нека му се врати на своја глава.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
9.10.2009 9:59:27   
ostoun
Тие постови во кои што пишуваше какви маѓии им правеле не ги ни прочитав јас се ежам од овие работи. Не сакам да се оптоварувам со нив ама знам дека постои одреден круг на луѓе што ги прави. Во комшии правеа сунет едни роми ама бабата маѓошарка зеде еден петел и му шепоти нешто и тој заспа а внатре му прават сунет на детето и тоа да заспие и да не почувствува ништоuser posted image  

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
9.10.2009 14:41:26   
mina_m

ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

епа еве пробувам да го убедам мм да се преселиме, секаде би отишла освен во таа куќа..незнам, многу лошо се чувствувам таму кога сум...


e mami mami user posted image ne mi se veruva,deka niz istoto i jas pominuvav,nozete mi se vrakaa samo sto ke stignevme na ulicata,izgubiv smisla za zivot vo taa kuka,celata moja pozitivna energija mi ja sobra babava,zaboraviv da se smeam,ne spiev voopsto ama ako malku zadremev nevideni kosmari imav so nea i kerka i,ama sreka mm sto gi znaese kakvi se uste od porano.mami ubedi go mt deka treba od tamu da se preselite,deka ne se cuvstvuvas voopsto dobro.inaku jas ostaviv gospod da im presudi jas nit gi kolnam nitu pak im mislam loso,ama nekogas si vikam deka nema pravda,deka site tie si go ziveat zivotot kako sto si sakaat a jas bolesti ke si nakacuvam i ke go beram stravot slucajno da ne ostanam pak trudna pa pak da ne treba niz istoto da pominuvam a moeto zolvice e trudna so treto ,i sega ima li pravdauser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
9.10.2009 14:46:42   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ке си останеш трудна..ке видиш..и ке си го износиш до крај и ке бидеш наша најдобра мама...
а јас, па јас пробувам, тој малку потешко да ме сфати, но мислам дека сум колку толку на добар пат, па ке видиме..само здравје да дава Горнион, а се друго ке си дојде

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
9.10.2009 14:52:49   
kiki_riki
Samo pozitivna misla i se ќе биде во ред, сум слушнала дека има луѓе што се видовити и се занимаваат со растурање магии, ама не знам никој да препорачам, овде не има од секаде па ако некој знае нека препорача мина_м да си најде чаре, и не само таа сигурно има и други со слични проблеми

_____________________________

ne pravi go na drugite ona sto ne sakas tebe da ti go pravat

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
9.10.2009 14:57:44   
mina_m
daj boze mami....ama mene odamna mi e srusen toj svet....neznam i dali bi go docekala toj moment....sega za sega nekako mnogu strav ima vo mene...ama nikogas nisto vo zivotot ne se znaeuser posted image
mami ti posakuvam najiskreno sto pobrzo da se preselite od zaednicatauser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
9.10.2009 14:57:47   
mis.
Попрскајте си дома со крстена вода и се ќе биде ок.

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
9.10.2009 15:16:51   
mina_m

ИЗВОРНА ПОРАКА: kiki_riki

Samo pozitivna misla i se ќе биде во ред, сум слушнала дека има луѓе што се видовити и се занимаваат со растурање магии, ама не знам никој да препорачам, овде не има од секаде па ако некој знае нека препорача мина_м да си најде чаре, и не само таа сигурно има и други со слични проблеми



da postojat takvi luge,mm koga vide do kaj majka mu i sestra mu ke me doteraa do rabot na ludilo najde eden makedonec sto gleda na ikoni i bae,covekot e pobozen ,luge koga mu se javiv na tel za da zakazam koga da dojdam kaj nego,i toj samo mi rece devojce trgni se od tamu kaj sto ziveete,ako sakas deca da imas,koga pocna svekrvicava da ja opisuva tolku realno i vistinito i na lik i vo karakter mene srcevo ke mi izlezese niz grlo,koga otidov kaj nego se tocno mi kaza uste od denot na nasata svadba deka od desnata dolna strana na fustanot ima krv isprskano i odma mi kaza koj e "sveki"za da nemame nikogas deca,da ostanuvam trudna da znam kako e da e trudna ama nikogas vo race bebe da ne drzam,potoa pocna eden kup raboti da kazauva sve sto pravela i definitivno mi se poklopuvaa site kocki.posle me zastana na bogorodica ikonata i mi vika deka mnogu sum placela sekoja vecer koga site spijat,i deka treba da prestanam da placam posto vidot pocnuval da mi se namaluva,mi kazuvase deka sum trebala i ke treba mnogu da pazime sto sme jadele i piele i kaj sveki i kaj zolva mi(znaci se ona sto jas go primetuvav se mi se potvrdi)so kolata sto ja imam sum trebala mnogu da pazam ili najdobro bilo da ja prodadam posto i taa mi ja sredile,i toa bese vistina a ke vlezev vo kola ne se sekavav kako sum stignala do tamu kaj sto sum trgnala,zatnati usi blokirana ,a koga ke izlezev se cudev na samata sebe i uste mnogu vakvi raboti......zatoa veruvam deka postojat vakvi luge sto pomagaat

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
9.10.2009 15:20:22   
elle
мина м ослободи се од стравот,ако веке не контактирате лесно е.  Не мисли на нив,не им мисли лошо како што сватив велиш дека не ги колнеш така и треба значи ти си добар човек.Јас мислам дека ако мразам некого нему нема да му биде ништо само мене ке ме боли душата.Мисли на у8бави работи и убави работи ке ти се случуваат,верувај во господ и не губи надеж никогаш,тој е секогаш тука за своите деца...Што и да побараш од него со верба ке ти се исполни. ти посакувам се најубавоuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
9.10.2009 15:26:33   
profesorica
леле мина_м многу лошо, читам и се ежам, не ми се верува какви луќе се тоа.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
9.10.2009 15:28:58   
niki
Дека луѓето се занимаваат со вуду активности, знам, дека има такви кои веруваат во тоа и подлегнуваат под тие дејства и тоа ми е јасно, јас категорично одбивам да верувам дека е некој толку моќен да негативно влијае врз мене и ниту пак верувам дека нивните магии ми можат нешто. А ако чујам дека некој се занимава со тоа тогаш го избегнувам а ако баш морам да го дружам нема шанси да јадам или пијам нешто од него бидејќи се гадам.
Инаку една приказна знам за една мајка и ќерка кои биле кај бајачка за да го лечат браков на ќеркава и ко што е обичај бајачката дала нешто да му става тајно на мажот да го пие и од истото да дава и на детенцето да пие што го имале. Мислам луѓе ова ми е врв, глупост невидена, на дете од 2 години да даваш нешто којзнае што и тоа дете е твоето што си го родила, зошто многу се караш со мажот. Брррр
ужас и стварно незнам со кој памет.
Убаво вика Весна игнорирајте ги тие работи ко да не постојат, зошто ако гледаш дека некој прави нешто и почнеш да веруваш дека тоа влијае на тебе, со таа мисла ќе појдеш и ти да одиш по бајачки и да правиш магии за да се решиш од магиите што ти ги прават и после пак ке те јаде мисла дека пак ти прават магии и пак треба да ги решаваш и се така во круг.
Ајде кој има време за тоа, мислете на убави позитивни работи, живејте си го животот како ви одговара и не осврнувајте им се на глупостите на другите.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
9.10.2009 15:39:04   
alex_mo
   Не сум имала никогаш овакви проблеми ,дај боже никој да ги нема,а тие што мислат дека одат и прават одредени работи никогаш да не им успеат.Две работи  се јасни
1.Верувам дека има луге што можат да помогнат,ама од оние лажните што само го крадат народот на сметка на неговата мака, не може некогаш да им се верува и на вистинските.
2.За тие што прават лоши работи некој ке рече каде ке им оди душата или господ ке им  плати.Не се сложувам со ова затоа што оштетениот нема никава корист ако нешто му се случи  на лошио-ата или се мачел на смрт а живее 80 год.Нема логика.
Еден совет-мислам дека секогаш треба да сме полни со позитивна енергија што ќе преовлада над злото и никогаш на никого да не му дозволуваме да не повреди.Сите сме исто на овој свет....

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
9.10.2009 17:32:00   
milijana
позз до тебе мами..ич да не одиш на гатачка..кога ке влезеш дома кажи си ја молитвата, повикај го исус да ти биде заштитник тој ден..и немај гајле.Секоја од нас поминала низ тоа.Тугата кука..си е туга..додека да ја чуствуваш како своја ке помине време.Еднаш ја прашав мајка ми..како тоа дома(кај татко ми и е супер, кај мајка и како да не живеела) таа ми реше кога ке поминат доволно години, и така ке мислиш..само за една кука ке знаеш. Ако немаш икона ..купи си една мала за во чанта..и не се нервирај.Кога ке го ставиш крстот на гради(прекрстување) ни една лоша сила не ти може ниШто.Позз дуШички мои...и јас сум минела низ истото..а кој не..сите приказни се од народот..позз

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
27.11.2009 1:26:34   
biljanaM
Во претходниот пост имам пишувано дека верувам во вакви работи ...но не пишав дека имам некои работи доживеани кои ке ме извинете ама не можам да ги споделам...друга работа е што секоја вечер до пред некој година ме ,,газеа сенки,,. Кога отидов во манастир да се помолам бабата таму што рабтеше само ми рече што си чекала до сега , ова е многу сериозна работа....потоа некое време немав никаков проблем со спиењето, се сучува и ден денес ама поретко....Има многу лош народ на земјава...лоши жени...кои со своите зли очи ви ја пренесуваат нивната негативна енергија а вие требе да се одбраните доколку знаете....Доколку в куќа ви иде некоја жена која ви пренесува негативна енергија само се жали...ви кука...откако ке замине уклучете ја ринглата и ставете малце кафе...мирисот не е баш убав ама ке видете како сета таа негативност ке ја снема....верувам во уроци... и дека има луге кои можат да помогнат...Раскрсиците се опасни места...тие бајачките имаат изгубени души кои работат за нив, тие се нивни слуги, многу се брзи, и бргу ја пренесуваат информацијата до вражалицата....затоа тие погодуваат. Дали понекогаш си прекадувате низ куќа....јас искрено да ви кажам да и потоа ке се помолам на Богородица и многу пријатно се осекам....

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
27.11.2009 1:32:36   
biljanaM
http://www.youtube.com/watch?v=zSk2kWDw-Cw&NR=1

Што мислите за ова...?????


_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
27.11.2009 11:51:32   
mother 29
ништо не мислам..страшно е за гледање!user posted image

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Уроци, видовитост, магии !?!
1.2.2010 23:59:03   
delfinka
smetam deka postojat razni strasni raboti sto nemozam i neznam da gi objasnam no sepak mislam deka treba najgoleam verba vo boga!

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?