|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Педијатар
25.3.2010 10:10:30   
Annabel
А може ли приватен пеијатар кој што не е матичен да препише антибиотик или други лекови на рецепта и дали тие се плаќаат приватно или може да се купат со плави картони?

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Педијатар
25.3.2010 10:37:08   
lila30
Da moze da ti prepise antibiotik no go plakas privatno,samo recept od maticen e so plavi kartoni.Sto se odnesuva za dr. Slavica odlicna e jas ja nosam Nina kaj nea.

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Педијатар
25.3.2010 11:21:23   
Bibi_S
А кога се оди првпат на педијатар, и дали е можно ако отидам кај оваа докторка Славица, да ме врати и да ми рече да си барам друг матичен. Ви се има ли случено такво нешто? Ако е така, да знам да имам и втора, ако не и трета алтернатива за матичен педијатар. user posted image

_____________________________

Every cloud has a silver lining

(Одговор на членот lila30)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Педијатар
25.3.2010 11:34:36   
Bile
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annabel

А може ли приватен пеијатар кој што не е матичен да препише антибиотик или други лекови на рецепта и дали тие се плаќаат приватно или може да се купат со плави картони?
Annabel jas imam maticen pedijatar ama decata gi nosam na privaten. Antibiotic ili bilo sto da e potrebno moze da ti prepise privaten pedijatar no si go kupuvam lekot nemoze so sini kartoni bidejki e prepisano od privaten pedijatar.

_____________________________

Gorana i Stefani

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Педијатар
25.3.2010 12:44:23   
Viktori
Ако немате матичен лекар нема шанси да те врати.  Син ми имаше матична, па го префрлив кај Славица. Никаков проблем немаше. Само што јас и ја побарав одјавата на старата докторка. 

(Одговор на членот Bibi_S)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Педијатар
25.3.2010 12:47:14   
mother 29
сега дури и не мора да се бара одјава од старата,веднаш во фондот средуваат,штом добијат известие од новата која ја имаш изберено дека сега си кај неа!
така јас направив со мене,си ја ставив за мене ,матичната на Маркоuser posted image да сме на исто место

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Педијатар
25.3.2010 12:58:42   
dostickage
nekoj ja spomna smokovska,ona mene me lecese kako dete vo idadija se sekjavam duri malce na nea.
mi vikase ako od ova ne ti pomine togas inekcii,i sekogas mi pominuvase :)))

ne e zenata malku vozrasna,jas uste bev mnogu mala a ona bese vo godini ne znamev deka uste rabotela

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Педијатар
31.3.2010 10:52:05   
TRANSTAR
 
Д-р Карталова си замина од Интермед знае ли некој дали работи некаде или не?

< Поракaта ја уредил Mila na mama -- 31.3.2010 10:58:01 >

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Педијатар
31.3.2010 10:59:59   
Mila na mama
Транстар прво добредојде на рингерја. Би сакала да те информирам дека според правилата на форумот големи букви значат викање па понатаму не постирај само со големи букви. Истотака доклоку си во можност настојувај да пишуваш кирилица и на македонски. 
Пријатна дружба

_____________________________

love u all

(Одговор на членот TRANSTAR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Педијатар
31.3.2010 11:15:45   
Leonida
ИЗВОРНА ПОРАКА: TRANSTAR


Д-р Карталова си замина од Интермед знае ли некој дали работи некаде или не?


Мислам дека не, незнам. И ние идевме кај неа, но сега се префрливме во Неуромедика.

(Одговор на членот TRANSTAR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Педијатар
31.3.2010 16:51:43   
sinolicka
dr.vesna dimcoska-trajkova ord. kapestec e nasiot maticen lekar i sme prezadovolni sekoj den doaga od 17 do 19 casot prim.dr. lidija spasovska od remedika.raboti so sini kartoni a za pregled naplaka po 200 den, aza kontrola 100den.

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Педијатар
31.3.2010 16:54:46   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: sinolicka

dr.vesna dimcoska-trajkova ord. kapestec e nasiot maticen lekar i sme prezadovolni sekoj den doaga od 17 do 19 casot prim.dr. lidija spasovska od remedika.raboti so sini kartoni a za pregled naplaka po 200 den, aza kontrola 100den.


синоличка, поздрав

плаќате кај матичниот доктор или јас погрешно разбрав?

(Одговор на членот sinolicka)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Педијатар
31.3.2010 16:57:27   
sinolicka
da plakame 200 den za pregled 

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Педијатар
31.3.2010 17:01:57   
MamaOhrid
Ние кај матичниот ништо не плаќаме, ниту пак ни зема сино картонче. 

(Одговор на членот sinolicka)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Педијатар
31.3.2010 17:04:02   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: sinolicka

da plakame 200 den za pregled 


user posted image а зошто наплаќаат ако се ваши матични?

најверојатно е така кај сите приватни...по амбулантите не се плаќа

(Одговор на членот sinolicka)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Педијатар
31.3.2010 17:17:55   
sinolicka
mislam deka naplaka zatoa sto doaga dr. od remedika ama ne sum sigurna. pa dr. lidija spasova da ve preglada vo remedika se naplaka 800den. i plus ne se ceka se zakazuva jas sum mnogu zadovolna pred toa odev vo sistina a tamu 1 mesecno naplatuvaat 1000den. a ovde spored mene se podobri pozdrav

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Педијатар
1.4.2010 10:10:21   
blue_blue
Здраво,

Бидејки ја познавам Д-р Карталова приватно и имам нејзин мобилен и домашен телефонски број ќе и се јавам и ќе ти кажам дали работи некаде.


ИЗВОРНА ПОРАКА: TRANSTAR


Д-р Карталова си замина од Интермед знае ли некој дали работи некаде или не?

(Одговор на членот TRANSTAR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Педијатар
1.4.2010 10:36:50   
Cacko
Jas Elena ja nosam kaj Sonja Davceva vo Idadija i mislam deka e najprekrasnata i najpozitivna doktorka na svet,toplo vi ja preporacuvam na site.inace da,ima premnogu pacienti ali sve ti e ksmet kako ke nacekas guzva,kako i za sekade,neli?user posted image inace bebinja vleguvaat preku red od druga vrata,taka da tie ne cekaat

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Педијатар
1.4.2010 10:38:21   
Annabel
ИЗВОРНА ПОРАКА: Cacko

Jas Elena ja nosam kaj Sonja Davceva vo Idadija i mislam deka e najprekrasnata i najpozitivna doktorka na svet,toplo vi ja preporacuvam na site.inace da,ima premnogu pacienti ali sve ti e ksmet kako ke nacekas guzva,kako i za sekade,neli?user posted image inace bebinja vleguvaat preku red od druga vrata,taka da tie ne cekaat


Потпис

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Педијатар
22.4.2010 15:39:17   
blue_blue
Dr. Kartalova ne raboti poveke i momentalno ne e vo Skopje, na podolg period e otidena vo Belgrad privatno.

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Педијатар
22.4.2010 16:05:32   
Весна
ИЗВОРНА ПОРАКА: April

ИЗВОРНА ПОРАКА: sinolicka

da plakame 200 den za pregled 


user posted image а зошто наплаќаат ако се ваши матични?

најверојатно е така кај сите приватни...по амбулантите не се плаќаХм, и на Јана матичната работи приватно, но до сега ни денар немаме платено за преглед.

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Педијатар
30.6.2010 19:56:04   
kitty
Znae li nekoj dobar privaten pedijatar da mi preporaca?

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Педијатар
30.6.2010 20:06:55   
Viktori
Славица Тодоровска
„Пантелејмон„ тел. 3233-067
супер тетка! Не труе деца со антибиотици, бара причина а не лечи симптоми. Никогаш не дава лекови превентивно. Супер е.
+ работи со плави картони!

п.с добредојде на форумов!!! user posted image


< Поракaта ја уредил виктори -- 30.6.2010 20:09:27 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот kitty)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Педијатар
20.7.2010 14:16:20   
blue_blue
Dr Nada Smokovska. Raboti samo privatno - 600 denari pregled. raboti od 8:00 do 14:00. Ordinacija vo star aerodrom. Ne dava antibiotik, mnogu e fina so decata, en gi true so bez veze lekovi. tel 2468141

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Педијатар
23.7.2010 14:40:00   
anedespo
Моите долго време ги лекуваше Карталова од Интермед ама сега веќе не работи во пензија е . Продолжив да ги носам исто во Интермед кај Филип Чкрипески.Млад доктор, кој знае и да комуницира со Вас и да ви објасни конкретно и детално. Задоволна сум. А имам лошо искуство од диспанзерот во Карпош 1 . Бегајте и од двајцата доктори. Ми го упропастија првото, пред да го префрлам во Интермед, заради нивното несовесно лекување, 5 пати лежевме во болница

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Фудбал. За кого навивате на ЕП 2024?
пеперутка16

За кого навивате на ЕП 2024?