|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  15 16 17 [18] 19   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Педијатар
16.6.2013 21:03:56   
Gaia
Мами ве молам да ми предложите некој добар педијатар во поликлиниката Јане, сакам да изберам матичен за синко па ме интересира ваше мислење за некој доктор кој сеуште прима пациенти, како што слушам сите се преполни и не примаат новиuser posted image

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 426
   RE: Педијатар
17.6.2013 19:54:42   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: oliva


ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Миана, мора сама да си го земеш картонот од кај матичната, заедно со едно ливче за одјава, и сето тоа го носиш кај тој што ќе го избереш за матичен. Може и преку фондот, но подолга е процедурата, плус нема како картонот да си го земеш.
Јас без никаков срам или да ми е глупо од старата матична, отидов, ја прегледа ќерка ми, и се заблагодарив и си го земав картонот и се одјавив. Она беше запрепастена, ама тоа е тоа. За мое дете кога се работи, не признавам грешки.
Одма си го однесов кај новиот педијатар што го избрав, во Промедика. Бев кај неколку доктори на консултации пред да го направам изборов, и докторкава ми изгледаше најсолидна.

маца дали си задоволна од докторката во промедика,моите деца се таму,но уште ги немам однесено,секогаш ги носам прво кај смоковскаОлива, само еднаш фала богу ја имам однесено само едва пати, докторкава не остава ништо на случајност и одма реагира. Ќерка ми ја болеше уво, одма ми закажа на ушно, терапија и одма ми отвори боледување без никаков проблем. Два пати бевме на контрола, еднаш 3 дена после антибиотик, да види дали делува, потоа откако го испи, многу е спремна и ептен добар впечаток ми остави. И јас си се префрлив таму, ама кај општиот лекар.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот oliva)
Непосредна врска до пораките: 427
   RE: Педијатар
17.6.2013 20:55:40   
miana
Еве јас да се јавам..денес ги земав картоните од кај докторката на децава и утре веке ке ги однесам кај доктор Славица. Се надевам дека овој пат ке имаме успех .Малце сме далеку со докторкава,ама многу ми е важно здравјето на децава. Поздрав

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 428
   RE: Педијатар
17.6.2013 22:25:41   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Gaia

Мами ве молам да ми предложите некој добар педијатар во поликлиниката Јане, сакам да изберам матичен за синко па ме интересира ваше мислење за некој доктор кој сеуште прима пациенти, како што слушам сите се преполни и не примаат новиuser posted image

Ние сме кај др. Пејова во Јане Сандански, и мислам дека сеуште прима пациенти, но не можам да кажам ништо посебно дека сум презадоволна. Да имаше некој поблиску, подобар, ќе се префрлевме досега, но нема, па сеуште таа ни е матична. Не ни згрешила ништо, но во принцип треба човек сам да си бара упат за микро, или за крвна слика. Не се мисли многу ни за да даде антибиотик. Позитивно е што не прави проблем за боледување, и што нам ни е блиску.
Ако има квота за пациенти, јас би ти ја предложила др.Кармен Цекиќ. Или, шизик на ризик, подалеку е, но има солидни педијатри Неуромедика, плус имаат дежурна служба и во недела. Мене кога ми е итно, ја носам Т таму, со тоа што ми наплаќаат приватно (а е скапичко).

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Gaia)
Непосредна врска до пораките: 429
   RE: Педијатар
18.6.2013 7:06:01   
bucko mal
Jas imam dobro iskustvo od pedijatrite vo Neuromedika.Prva smena beshe dr.Nabil a vtora smena dr.Ristevska.
Neznam dali seushte se istite doktori,no jas bev prezadovolna od niv I mozam da kazam se najdobro za niv.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 430
   RE: Педијатар
18.7.2013 9:49:37   
oliva
женски имате ли информација дали смоковска ке продолжи од септември со работа

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 431
   RE: Педијатар
18.7.2013 11:38:39   
eli07

ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal

Jas imam dobro iskustvo od pedijatrite vo Neuromedika.Prva smena beshe dr.Nabil a vtora smena dr.Ristevska.
Neznam dali seushte se istite doktori,no jas bev prezadovolna od niv I mozam da kazam se najdobro za niv.

Jas osven so Dr.Nabil so site ostanati doktori vo Neuromedika ako moze taka da gi narecam imam loso iskustvo :( a ko za belja sekogas se razboluvame za vikend koga maticniot ne ni e na rabota i moram da go nosam kaj negovite "zameni" za koi iskreno se cudam kako dobile diplomauser posted image Za Ristevska nemam slusnato

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 432
   RE: Педијатар
18.7.2013 11:46:42   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: eli07


ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal

Jas imam dobro iskustvo od pedijatrite vo Neuromedika.Prva smena beshe dr.Nabil a vtora smena dr.Ristevska.
Neznam dali seushte se istite doktori,no jas bev prezadovolna od niv I mozam da kazam se najdobro za niv.

Jas osven so Dr.Nabil so site ostanati doktori vo Neuromedika ako moze taka da gi narecam imam loso iskustvo :( a ko za belja sekogas se razboluvame za vikend koga maticniot ne ni e na rabota i moram da go nosam kaj negovite "zameni" za koi iskreno se cudam kako dobile diplomauser posted image Za Ristevska nemam slusnato


I nie sme kaj Nabil,i se najdobro za covekot...Ristevska vekje ne e poodamna tamo,si otvori privatna,ima nekoja druga ednas se pogodivme kaj nea,bidejki nemav izbor itna bese rabotata,pa sto da kazam od prva vaka ok izgledase ama sepak Nabil ne bi go menuvala..


_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 433
   RE: Педијатар
18.7.2013 13:14:56   
bucko mal
Za dezurstvata vo prvo si I mene mi se ima sluceno da go odnesam vo sred nok a tamu edna mlada doktorka mi vika:,,shto da mu pravam na detevo,mora maticniot doctor da go vidi,tuka-taka ne se pishuva lekarstva" a jas I vikam a jas shto da mu pravamuser posted image Nosi go vo drzavna,mi vikauser posted image pa neli I taa e klinikauser posted image
Zatoa mnogu se nervirav so privatnive klinki,koga ke vidat gusto aj odi vo drzavna.
Za gore navedenite doktori nemam nikakvi zamerki,detevo gi obozavashe,prijatelski raspolozeni,korisni soveti.detevo mi go iscistija od antibiotic,koga ja gledaa knishkata na sin mi kolku antibiotic ima ispieno do togash,se zacudija.user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 434
   RE: Педијатар
22.7.2013 15:28:11   
Bonzitka
Mene i dvete deca mi se kaj Mirjana Apostolovska vo Jane Sandanski, i imam samo pofalni zdorovi. Od se srce vi ja preporacuvam.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 435
   RE: Педијатар
5.9.2013 15:06:10   
Elce
Ве молам пишете искуство од др.Слаѓана Ристовска,претходно беше во Неуромедика,сега има отворено приватна ординација се наоѓа во Расадник.

(Одговор на членот Bonzitka)
Непосредна врска до пораките: 436
   RE: Педијатар
7.9.2013 12:21:06   
bucko mal
Se najdobro mozam da ti kaza,nema da zgreshish.
Maticna mu beshe na sin mi vo Neuromedika.Mnogu e fina,trperliva,dobro ke te islusha ke ti dade sovet,nikogash ne se brza onaka sto pobrzo da te otkaci.Antibiotici ne dava mnogu samo ako mora,so ogled na toa sto dr.Nabil I beshe ucitel-kolega ne bi trebalo da se somnevash vo nejze.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Elce

Ве молам пишете искуство од др.Слаѓана Ристовска,претходно беше во Неуромедика,сега има отворено приватна ординација се наоѓа во Расадник._____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Elce)
Непосредна врска до пораките: 437
   RE: Педијатар
25.9.2013 10:10:49   
Mihaela 2010
Ajde ako ima nekoj nekoe info dali dr.Nabil od Neuromedika ke se vrakja na rabota ili odi vo penzija??Posledno mi rekoa deka e na boleduvanje i neznaat koga ke se vrati,ama mislam deka nesto matat voda ,pa se mislam dali voopsto ke se vrakja ili zaminuva vo penzija,e sega losoto e sto i prethodnata doktorka vekje ne raboti tamo pa ima samo nekoi bez vrska opsti lekari,taka da mislam deka e dojdeno vreme da menuvam pedijatar,ama neznam kaj da odimeuser posted image
Ajde davajte soveti

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 438
   RE: Педијатар
25.9.2013 10:16:05   
Tanjat7880

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Ajde ako ima nekoj nekoe info dali dr.Nabil od Neuromedika ke se vrakja na rabota ili odi vo penzija??Posledno mi rekoa deka e na boleduvanje i neznaat koga ke se vrati,ama mislam deka nesto matat voda ,pa se mislam dali voopsto ke se vrakja ili zaminuva vo penzija,e sega losoto e sto i prethodnata doktorka vekje ne raboti tamo pa ima samo nekoi bez vrska opsti lekari,taka da mislam deka e dojdeno vreme da menuvam pedijatar,ama neznam kaj da odimeuser posted image
Ajde davajte soveti

Vo koj del na Skopje ziveete?

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 439
   RE: Педијатар
25.9.2013 10:26:47   
Mihaela 2010
Butel 1

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 440
   RE: Педијатар
25.9.2013 10:34:33   
Tanjat7880

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Butel 1

Off mojot predlog daleku vi e,jas bev mnogu zadovolna od Gjorgi Jovanov(ski),pedijatar koj raboti vo ambulantata Kozle,znaci ne bolnicata nego ambulantata vo Kozle,toplo go preporacuvam!
A sum cula deka I vo poliklinikata Carir ima dobra lekarka,ako sakash mozam da se rasprasham..

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 441
   RE: Педијатар
25.9.2013 10:38:43   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Butel 1

Off mojot predlog daleku vi e,jas bev mnogu zadovolna od Gjorgi Jovanov(ski),pedijatar koj raboti vo ambulantata Kozle,znaci ne bolnicata nego ambulantata vo Kozle,toplo go preporacuvam!
A sum cula deka I vo poliklinikata Carir ima dobra lekarka,ako sakash mozam da se rasprasham..Ѓорге е и нашиот доктор, јас сум прееееезадоволна од него. Немаме ниту една утка. И да ви кажам ниту мене не ми е блиску, јас сум во Лисиче, и цепам до Козле, ама богами бидејќи имам потполна доверба во него, цепам толкав пат. Здравјето на детето нема цена.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 442
   RE: Педијатар
25.9.2013 10:39:08   
Mihaela 2010
Pa i Neuromedika mi e poprilicno daleku,ama bev zadovolna od pedijatarov,neli se za decava sto da pravime,sega sakav i tuka u Butelov da ja prefrlam ama nema pedijatar se se opsti lekari,a bas sakav nekade da mi e poblisku,da ne maltretiram ni dete ni sebe...ajde vidi za vo Cair ako ne ti e tesko pa kazi mi,i jas ke se rasprasuvam

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 443
   RE: Педијатар
25.9.2013 10:41:52   
Tanjat7880

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Butel 1

Off mojot predlog daleku vi e,jas bev mnogu zadovolna od Gjorgi Jovanov(ski),pedijatar koj raboti vo ambulantata Kozle,znaci ne bolnicata nego ambulantata vo Kozle,toplo go preporacuvam!
A sum cula deka I vo poliklinikata Carir ima dobra lekarka,ako sakash mozam da se rasprasham..Ѓорге е и нашиот доктор, јас сум прееееезадоволна од него. Немаме ниту една утка. И да ви кажам ниту мене не ми е блиску, јас сум во Лисиче, и цепам до Козле, ама богами бидејќи имам потполна доверба во него, цепам толкав пат. Здравјето на детето нема цена.

Jas od Aerodrom trcav kaj negouser posted image
Pred nekoe vreme morav da go smenam ii seushte zalam za toa,sega sme vo Eli medika I nemozam da se pozalam no ko Doktor Gjorgi I sestra Dragica nema!!!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 444
   RE: Педијатар
25.9.2013 10:43:13   
Tanjat7880

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Pa i Neuromedika mi e poprilicno daleku,ama bev zadovolna od pedijatarov,neli se za decava sto da pravime,sega sakav i tuka u Butelov da ja prefrlam ama nema pedijatar se se opsti lekari,a bas sakav nekade da mi e poblisku,da ne maltretiram ni dete ni sebe...ajde vidi za vo Cair ako ne ti e tesko pa kazi mi,i jas ke se rasprasuvam

Dogovoreno,ke prasham prijatelka moja koja tamu go nosi deteto I ke ti kazam za koja doktorka se raboti,ona mnogu se faleshe od tamu

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 445
   RE: Педијатар
27.9.2013 8:58:25   
eli07

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Ajde ako ima nekoj nekoe info dali dr.Nabil od Neuromedika ke se vrakja na rabota ili odi vo penzija??Posledno mi rekoa deka e na boleduvanje i neznaat koga ke se vrati,ama mislam deka nesto matat voda ,pa se mislam dali voopsto ke se vrakja ili zaminuva vo penzija,e sega losoto e sto i prethodnata doktorka vekje ne raboti tamo pa ima samo nekoi bez vrska opsti lekari,taka da mislam deka e dojdeno vreme da menuvam pedijatar,ama neznam kaj da odimeuser posted image
Ajde davajte soveti

Jas doznav deka Nabil e bolen (na operacija trebal da ide ) .Od Neuromedika i nas ni kazaa deka e na boleduvanje a od dr. izvori doznav deka nema da se vrakal veke.Sto e tocno iskreno ne znam user posted image Nie se odjavivme od Neuromedika posto i onaka ne bev zadovolna.Sega sema kaj Dr.Slagjana Ristovska kaj Rasadnik (ima raboteno vo Neuromedika prethodno) Mana najdov odma user posted image ..... za krvna slika cekavme 2 dena ama vaka ok mi se vide doktorkata dosta strucna,ljubezna, a i dosta dobri preporaki mi dadoa za nea .Mislam deka ke ja bide :))

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 446
   RE: Педијатар
27.9.2013 9:06:40   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: eli07


ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Ajde ako ima nekoj nekoe info dali dr.Nabil od Neuromedika ke se vrakja na rabota ili odi vo penzija??Posledno mi rekoa deka e na boleduvanje i neznaat koga ke se vrati,ama mislam deka nesto matat voda ,pa se mislam dali voopsto ke se vrakja ili zaminuva vo penzija,e sega losoto e sto i prethodnata doktorka vekje ne raboti tamo pa ima samo nekoi bez vrska opsti lekari,taka da mislam deka e dojdeno vreme da menuvam pedijatar,ama neznam kaj da odimeuser posted image
Ajde davajte soveti

Jas doznav deka Nabil e bolen (na operacija trebal da ide ) .Od Neuromedika i nas ni kazaa deka e na boleduvanje a od dr. izvori doznav deka nema da se vrakal veke.Sto e tocno iskreno ne znam user posted image Nie se odjavivme od Neuromedika posto i onaka ne bev zadovolna.Sega sema kaj Dr.Slagjana Ristovska kaj Rasadnik (ima raboteno vo Neuromedika prethodno) Mana najdov odma user posted image ..... za krvna slika cekavme 2 dena ama vaka ok mi se vide doktorkata dosta strucna,ljubezna, a i dosta dobri preporaki mi dadoa za nea .Mislam deka ke ja bide :))

Taka i mene mi kazaa deka e vo bolnica,ama se si mislam deka vekje nema ni da se vrati,sto od sto e bolen sto od sto e vekje star samo ne kazuvaat za da ne si begas od tamo..
Od Ristevska ne sum nesto bog znae kolku zadovolna,mene ne mi treba samo fin i ljubezen doktor,mene mi treba strucen i iskusen pedijatar na kogo ke se potpram,a so Ristevska zavrsivme vo Kozle 7 macni denovi,mozebi e dobra ne vikam ne ama ne bi odela povtorno kaj nea..


_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 447
   RE: Педијатар
27.9.2013 11:26:50   
Lady B
Здраво девојки,

Јас сум мајка на 2 девојчиња, 3,6 години и 10 месеци, како и user posted image нов член на форумов и незаев од кај да почнам и некако ова ми дојде прва тема за пишување.
Нас ни се матични Др.Маја и Др.Јасмина од Ординацијата на Др.Смоковски. Јас презадоволна и мислам дека завршив со барање матичен на децата. Нормално тука ни е секогаш и Др. Наде за консултации.

Искрено ви ги препорачувам

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 448
   RE: Педијатар
27.9.2013 12:37:38   
bucko mal
Lady B dobre ni dojde na forumov.Se nadevam ke imash prijatna druzba so nas.Eve TUKA mozesh da ni se pretstavishuser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Lady B)
Непосредна врска до пораките: 449
   RE: Педијатар
4.11.2013 15:06:14   
miana
Должна сум да пишам на темава..

Знаете дека ги труев децата со антибиотици,односно децата ми ги труеа способни доктори.
Морам да ја пофалам новата ни докторка Славица Тодоровска. Прв пат во 6 години,децата поминаа без антибиотик,а имаа кашлица,црвено грло и сл. Многу сум среќна !!

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 450
Страница:   <<   < Претходна страница  15 16 17 [18] 19   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  15 16 17 [18] 19   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?