|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
16.2.2010 9:35:52   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

ИЗВОРНА ПОРАКА: caci20

Za brza postapka slusnav se cekalo eden mesec za da go podignes. Sto brza postapka e toa a e skoro 5000 den



аууу сепак многуuser posted image user posted image user posted image


uste i cekanje 1 mesec katastrofa
Mene mi istekuva vozackata so stara licna karta sigurno nema da mozam da ja prodolzam

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
16.2.2010 9:38:38   
Annabel
Ако ти е важечка личната карта, нема да имаш проблем.....замената на старите лични карти е продолжено до 2012-та година.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
16.2.2010 14:02:37   
delfinka
a ako pasosot mi e vazecki ke imam problem?
mi vazi do 2015god,i si imam vo nego viza ona sto e za eu

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
17.2.2010 14:20:10   
mis.
Денеска свекор ми закажал за личн карти и пасоши за 14 Јуни 2010 год.За колку време пасошите и личните карти ќе бидат готови?За колку време вие си ги земавте откако ги поднесовте документите?

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
17.2.2010 14:21:59   
April
14 јуни 2010? user posted image

браво, многу брзо му закажале, ние се јавивме во ноември и ни закажаа за јули за пасош...

мислам за 2 недели

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
17.2.2010 14:22:53   
mami
обично се од 7-10 дена


(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
17.2.2010 14:24:14   
pacuvce

ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

Денеска свекор ми закажал за личн карти и пасоши за 14 Јуни 2010 год.За колку време пасошите и личните карти ќе бидат готови?За колку време вие си ги земавте откако ги поднесовте документите?


Е како е ова можно...Па нас во ноември 2009 ни закажаа за пасош 12.09.2010 година...Да не е грешка нешто човеков...Да не е 2011 година???

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
17.2.2010 14:25:31   
mis.
не е грешка јас вадам документи во Гевгелијаuser posted image

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
17.2.2010 14:26:33   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

не е грешка јас вадам документи во Гевгелијаuser posted image


user posted image
user posted image user posted image user posted image




(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
17.2.2010 14:26:35   
mami
еее тука е веќе друг муабетuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
17.2.2010 14:28:20   
pacuvce
A sorry...Мислев дека се работи за Скопје...Добро...Веројатно во внатрешноста,процедурата е побрза...Блазе си ви...Јас и Бојан изгледа ова лето ќе се ладиме во Охрид...Не ми се даваат 10.000,оо за пасоши по брза постапка за нас...А тато и Андреј ќе ги пратиме некаде сами на море!!!user posted image user posted image user posted image Има да се изнауживаат,што да ти кажам...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
19.2.2010 11:50:05   
nadica
леле сега се враќам од сликање за пасош за мене и за ќерка ми па тоа е хаос невиден user posted image не се знае кој јаде кој пие а плаќаме ние обичните граѓани кои го почитуваме редот и сме без врски

имавме закажано во 10 се сликавме во 11.15 и тоа со сила преку ред не пуштија луѓето кои имаа закажано пред нас па нема смисла со мало дете плаче неможе да чека ...

ако продолжам ќе згрешам затоа само едно УААА СРАМОТА за сите кои го создаваат хаосот user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
19.2.2010 11:54:40   
mis.
Леле и ние фамилијарно сите треба да одиме,не знам како ќе биде.Богданчанка,Мариа дај кажувајте како е во Гевгелија има ли гужва?

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
19.2.2010 12:00:33   
nadica
мис кај нас има преку ред тетка,вујна,стрна,другар,...
не се проблем закажаните па ти се молам за л.к имаат денес закажани 30 а за пасожи 20 странки и тие неможат да постигнат user posted image user posted image user posted image а башка што се необучени и неинформирани надица ја пресликуваа 5 пати user posted image user posted image user posted image незнаат да наместат фокус

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
19.2.2010 12:06:59   
mami
леле ужас...мм е денес за возачка да го сликаат, па ке видам како поминал...Ама срамота е што ги пуштаат преку ред така...страшно се нервирам на такви луѓе

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
25.2.2010 15:15:28   
BILJANA_G

Nie vcera si zakazavme,ama ke vidime ako mozeme preku red da pominime.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
26.2.2010 15:11:09   
BILJANA_G
Eh kolku przo me viknaa za slikanje, preku red se razbira,za denes ama jas ne mozam denes,pa ajde vo ponedelnik ke odam.

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
26.2.2010 19:28:53   
jovanka
denes bev za slikanje za licna karta fala bogu poorganizirano samo edno se iznervirav na gospodinot vraboten mu zavrsi smenata a me gleda so deteto vo raka i mi vika aj sega pocekaj koleskata a vnatre gnasno moram vakov zbor da upotrebam i jas celi 20 min. ja cekav vrabotenata pa posle mal zastoj vo kompjuterot znaci polovina cas ova nesmee da se dozvoli i avomatski i tie ostanatite ke cekaat koga ti zakazale treba da se profesionalni do kraj zatoa sto luge izleguvaat i od rabota i ednostavno sekoj si ima pravo da bara pocituvanje na redot kako sto oni baraat pocituvanje na rokovite.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
27.2.2010 7:11:57   
Annabel
Дали некој знае дали може да се подигнат готови лични карти во сабота?

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
2.3.2010 0:53:57   
Annabel
Е да ви кажам, ова навистина нема смисла. Денес откако се изначекавме скоро 1 час со мм за да ги подигнеме личните карти....едвај ме пуштија преку ред трудна во 9-ти месец. И не си ја земав....имало некоја грешка, па не можеле да ми ја изработат...па утре треба да одам во МВР да ми кажат каде е грешката...не ми се верува. ќе родам од нервоза...

И што е најважно, и на мм не му беше готова.

< Поракaта ја уредил Annabel -- 2.3.2010 0:54:45 >

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
26.5.2010 13:53:22   
Julie1

ИЗВОРНА ПОРАКА: srnicka

Денес се јавив да закажам за пасош за ќерка ми и ми закажаа за 03,08,2011.Ако сакаме итно денес закажувале за 16. 7.2010. Не се нормални дефинитивно. Кој сака да оди барем догодина негде на одмор надвор нека се јавува уште денес.


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
26.5.2010 15:07:21   
arh_diz
Ne mi e jasna voopsto nasata administracija da se ceka za pasos po edna godina . Znaci administracijata vleguva vo privatniot zivot na lugeto. Mislam deka ova nikade go nema. Vo Srbija pocnaa so izdavanje na pasosi pred edna godina i nema tolku cekanja , pasos se izdava vo sekoja policiska stanica , nadvor od drzavta se izdava vo sekoja ambasada. Dodeka Makedonija pocna pred Srbija i kade sto pocna tamu i zastana sramota

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
27.5.2010 9:42:28   
niki



ИЗВОРНА ПОРАКА: srnicka

Денес се јавив да закажам за пасош за ќерка ми и ми закажаа за 03,08,2011.Ако сакаме итно денес закажувале за 16. 7.2010. Не се нормални дефинитивно. Кој сака да оди барем догодина негде на одмор надвор нека се јавува уште денес.



Ама е итно ова, за два месециuser posted image да незнаеш дал да се смееш или да плачеш

Знае некој информација дали амбасадите во странство почнале со издавање пасоши или ние што живееме надвор ќе треба да се откажеме од нашите животи и обврски за да чекаме пасош во МК?


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
27.5.2010 9:50:47   
amelbebe
niki mk ambasadi ne izdavaat pasosi,znam po toa sto nie mu zakazavme na svatot za 18 juni taka da site strancituka vadat pasosi i covekot mora da dojde vo mk,a zosto postojat nasite ambasdi vo stranstvo ne znam bidejki duri izvod na rodenite im baraat od mk

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Закажување за лични карти и пасоши
27.5.2010 10:02:48   
niki
Бог да чува е работава, нема друго што да се каже, срамота!

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?