|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Витамини на децата
15.10.2012 11:50:06   
*Elena*
Mamicki od koja vozrast se koristi Floradiks-ot za zelezo?
user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 276
   RE: Витамини на децата
15.10.2012 11:56:37   
mamaVesna23
Nad edna godina, barem mene od Salus taka mi pisaa

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 277
   RE: Витамини на децата
15.10.2012 11:58:59   
*Elena*
Fala ti mamaVesna23user posted image

(Одговор на членот mamaVesna23)
Непосредна врска до пораките: 278
   RE: Витамини на децата
15.10.2012 12:34:07   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: *Elena*

Mamicki od koja vozrast se koristi Floradiks-ot za zelezo?
user posted image


vo Apteka mi kazaa deka moze i za bebinja nad 6 meseci.

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 279
   RE: Витамини на децата
15.10.2012 12:54:23   
Kockicka
Pa na samoto sirupce pisuva dekA moze nad 6 meseci i plus e na prirodna baza.Nie go pieme veke eden mesec ( pocnave da go pieme od 9 meseci ) i e edinstveniot sirup koj kerka mi go pie so zadovolstvo i koj pokaza nekoi rezultati za razlika prethodno gi pievme legofer i ferum lek i za dzabe nikakov rezultat od niv.Eve denes odime da si kupime novo sisence ( ne se pie posle eden mesec se zamatuva a ako ne go pie nekoj drug frlas 100 ml trebalo da ima i pomalo pakuvanjeuser posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 280
   RE: Витамини на децата
15.10.2012 13:43:44   
*Elena*
Fala vi mamicki, nie sme 10 meseci, i nas ni dadoda za pienje nekoj sirup za zelezo, ama navodno dodeka ne ozdravime, ne trebalo da se pie, neznam zasto. Pa go vidov ova, na bilna baza, im pisav na FB, ama ne mi odgovorija, pa vas da ve prasam. Taka da moze i ova da si go zememe, ke se konsultiram i so aptekarkata. pozz

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 281
   RE: Витамини на децата
16.10.2012 21:56:44   
Bethany
Мамички, вие што давате на вашите деца од овој Флорадикс со железо, кога им дававте. На паковката пишува пред вечерниот оброк, а во аптека ми кажаа насабајле , на гладно, јас давам насабајле, добро поднесува, само ме интересира како вие правите?

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 282
   RE: Витамини на децата
18.10.2012 10:08:19   
AnnaMolly RR
Јас завчера си купив Кидс Омега. И лани истото го користев и бев презадоволна.
Имам едно прашање. Киндеримун предизвикува ли апетит? Аптекарката ме убедуваше дека не предизвикува апетит, ама јас се мислам дека читав тука оти предизвикува. А строго и реков да ми препорача нешто што НЕ прави апетит. Уште тоа ми фали, па детево сто кила ќе ми се направи user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 283
   RE: Витамини на децата
18.10.2012 10:35:28   
Barbicki2
Jas 8 nedeli im davav ehinavit c, 2 pati samo nosot 2 dena im potece,i nisto posle,a imase mnogu nastinati luge doma,sega pravime pauza od 4 nedeli,a za pauzata im davam maslo od crn drob na ajkula ima za deca i vozrasni perli,na niv pisuva za imunitet i deka sodrzi alkilgliceroli koi se za imunitet i koi gi ima vo majcinoto mleko,pa ke vidam kako e so niv,a od ehinaceata sum prezadovolna,za razlika od lani kako so pominavme,ke prodolzam i so nea. A im davam i pikovit isto,ama i od floradiksot bev zadovolna

< Поракaта ја уредил Barbicki2 -- 18.10.2012 10:37:13 >

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 284
   RE: Витамини на децата
18.10.2012 11:00:58   
light
Pozdrav dali vo zimsko vreme treba da se dava vitamini jas sakv da probam nesto za imunitet sakav pikovit iq inaku ne sme slabokrvni

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 285
   RE: Витамини на децата
18.10.2012 13:31:05   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: light

Pozdrav dali vo zimsko vreme treba da se dava vitamini jas sakv da probam nesto za imunitet sakav pikovit iq inaku ne sme slabokrvni

Витамините се секогаш добредојдени за организмот а посебно во зима
Јас давам Киндеримуно веќе месец дена и навистина сум презадоволна. Од вчера давам и WellKid baby по препорака на нашиот ортопед

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот light)
Непосредна врска до пораките: 286
   RE: Витамини на децата
18.10.2012 19:54:02   
Maca25
Н. е уште само со Пиковит, ама кај и да е ќе го потрошиме и после преминувам на Саностол.
Сакам да и давам вит. Д, вигантол или нешто слично? што ми препорачувате? има 3,5 години.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 287
   RE: Витамини на децата
18.10.2012 20:28:27   
Џесика
Јас кога бев кај Видоески, ми спомна дека имало Д-витамин во вид на гумени бомбони, ама нит ме заинтересира тогаш, пошто Борјан тогаш не знаеше што е гумена бомбона, и сега не знам каде да ги најдам

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 288
   RE: Витамини на децата
19.10.2012 6:16:41   
Darky
Da sodrzi zelezo, zatoa ne se preporacuva pred godina dena!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 289
   RE: Витамини на децата
19.10.2012 8:29:52   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Н. е уште само со Пиковит, ама кај и да е ќе го потрошиме и после преминувам на Саностол.
Сакам да и давам вит. Д, вигантол или нешто слично? што ми препорачувате? има 3,5 години.



Maco Kids Omega i nema da pogresis. 60 perli se vantre i se zema edna dnevno. Cinat 627 denari od Zegin. Za deca do 5 godini se zema po edna dnevno a nad 5 po dve dnevno.
Imaat vkus na portokal i se super zasto sodrzat osven D vit , i omega masni kiselini i vit E.

Jas go davav lani zasto V se isfrlase od ribinoto maslo vo sisence i bev prezadovolna. Sega pak si kupivve od 1 Oktomvri.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 290
   RE: Витамини на децата
19.10.2012 9:21:45   
fila
Moeto bebe ima 10meseci dali moze da i davam floradiks ili pak prepracajte mi nesto druga za da i go podigne malku apetitot

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 291
   RE: Витамини на децата
19.10.2012 10:38:33   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: fila

Moeto bebe ima 10meseci dali moze da i davam floradiks ili pak prepracajte mi nesto druga za da i go podigne malku apetitot


Фила, многу го фалат Флорадикс Киндервитал, тој е со витамини и викаат отвара апетит, а знам дека може за вашата возраст. Пиковит и Бејбивит користаат на вашата возраст.

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 292
   RE: Витамини на децата
20.10.2012 3:32:26   
Darky

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany


ИЗВОРНА ПОРАКА: fila

Moeto bebe ima 10meseci dali moze da i davam floradiks ili pak prepracajte mi nesto druga za da i go podigne malku apetitot


Фила, многу го фалат Флорадикс Киндервитал, тој е со витамини и викаат отвара апетит, а знам дека може за вашата возраст. Пиковит и Бејбивит користаат на вашата возраст.

3,5 години


Jas bi ti preporacala Baby Vit, ili pikovit, iako se pie posle godina, deka sodrzi zelezo, no moze pola doza, neznam kako pisuva deka jas ne koristam do sega pikovit, ama posle tretata kutija na baby vit, ke pocnam so pikovitot, ke imame 11 meseci!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 293
   RE: Витамини на децата
20.10.2012 12:02:15   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Darky



Jas bi ti preporacala Baby Vit, ili pikovit, iako se pie posle godina, deka sodrzi zelezo, no moze pola doza, neznam kako pisuva deka jas ne koristam do sega pikovit, ama posle tretata kutija na baby vit, ke pocnam so pikovitot, ke imame 11 meseci!


Бејби вит содржат железо? Јас кога ја прашав матичната тие да ми препише , таа ми кажа дека не содржале железо тие user posted image

(Одговор на членот Darky)
Непосредна врска до пораките: 294
   RE: Витамини на децата
20.10.2012 12:20:34   
mila28
Јас му земав бејби вит на син ми (неполни 10 м) меѓутоа ич не ги сака одма плука, со што и да му ги помешам нема шанси да голтне,, не му се допаѓа вкусот, па се мислам да земам некој друг сируп или нешто чисто да давам сега кога ќе почнат вируси, грипови, настинкиuser posted image Илис мао да си терам со витамин ц 50 мг и природно цедени сокови


_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 295
   RE: Витамини на децата
20.10.2012 12:23:17   
Bethany
Мила28, син ми ништо нејќе да пие , ама Флорадикс сака и тоа сам доаѓа user posted image И таа во аптека ми кажаа дека имат убав вкус, јас го пробав, мене не ми е убав ни тој, ама на него му се допаѓа па е тоа најбитно. Инаку порано саностол морав да му мешам со овошје, оти е многу јак вкус. Така да претпостављам дека и Флорадикс Киндервитал има исто така убав вкус, па можеш тој да пробаш.
А ако сака да пие сокови (мојот нејќе) можеш и така да тераш, посебно ако малиот не оди во градинка и не е болешликав, осетлив.

< Поракaта ја уредил Bethany -- 20.10.2012 12:25:11 >

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 296
   RE: Витамини на децата
20.10.2012 12:43:58   
mila28
Ти благодарам Bethany , малиот е дома свеки го чува така да можеби е и подобро да не давам ништо за имунитет, вака си е ок, ке тераме со природни витамини , овошје, зеленчук, кромид, лук, чорби , а и сеуште цица така да здравје понатака нека наполни 1 год и ќе почнам со seven seas fish oil

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 297
   RE: Витамини на децата
20.10.2012 12:47:27   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: mila28

Ти благодарам Bethany , малиот е дома свеки го чува така да можеби е и подобро да не давам ништо за имунитет, вака си е ок, ке тераме со природни витамини , овошје, зеленчук, кромид, лук, чорби , а и сеуште цица така да здравје понатака нека наполни 1 год и ќе почнам со seven seas fish oil


user posted image

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 298
   RE: Витамини на децата
20.10.2012 14:06:04   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Н. е уште само со Пиковит, ама кај и да е ќе го потрошиме и после преминувам на Саностол.
Сакам да и давам вит. Д, вигантол или нешто слично? што ми препорачувате? има 3,5 години.



Maco Kids Omega i nema da pogresis. 60 perli se vantre i se zema edna dnevno. Cinat 627 denari od Zegin. Za deca do 5 godini se zema po edna dnevno a nad 5 po dve dnevno.
Imaat vkus na portokal i se super zasto sodrzat osven D vit , i omega masni kiselini i vit E.

Jas go davav lani zasto V se isfrlase od ribinoto maslo vo sisence i bev prezadovolna. Sega pak si kupivve od 1 Oktomvri.


Потпис. Втора зима по ред сум со Кидс Омега и сум преаздоволна, многу добар имунитет имаше лани зимоска, ич не се разболе (освен течење нос и нешто така несериозно).


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 299
   RE: Витамини на децата
20.10.2012 15:07:47   
Snowhite RR
Ние моментално само Витамин Ц пиеме и чај со мед, а докторката во летото ми велеше во октомври да дојдите да ни препиши нешто за имунитет, пред 2 дена отидовме, ама наместо тоа ни даде алмацин зашто на грлото имаше гнојче, па сега да му помини, па да видиме што ќе ни даде

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 300
Страница:   <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?