|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  25 26 [27] 28 29   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Ортопед
10.8.2012 15:26:34   
Marijan2012

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Ако не најдеш некој да се замените, слободно јави се кај Видоевски, нема да ви прави никаков проблем и ќе ве пикне порано, секогаш тоа го нагласува и самиот


Se javiv mi rece dojdi bilo koj den i ke cekas, eventualno ako nekoj ne dojde na termin ke ve pregledam... Znaci ne mi kaza eksplicitno za tocen termin, taka da izlgeda ke ideme i moze ke treba da cekame...Ali ako nekoj ima za zamena uste poubavo.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 651
   RE: Ортопед
27.8.2012 15:19:58   
Bile

ИЗВОРНА ПОРАКА: Marijan2012
Se javiv mi rece dojdi bilo koj den i ke cekas, eventualno ako nekoj ne dojde na termin ke ve pregledam... Znaci ne mi kaza eksplicitno za tocen termin, taka da izlgeda ke ideme i moze ke treba da cekame...Ali ako nekoj ima za zamena uste poubavo.


Marijan2012 bevte li kaj Vidoevski ???? raboti li ili e na odmor jas bi sakala da odam ama nemam vreme za zakazuvanje mislam nemam vreme da cekam. pa zatoa sakav da prasam bil li nekoj kaj nego i kako pominuvaat tie sto ne zakazuvaat!user posted image

_____________________________

Gorana i Stefani

(Одговор на членот Marijan2012)
Непосредна врска до пораките: 652
   RE: Ортопед
7.9.2012 14:47:55   
mamickab
Zdravo
Bi sakala da prasam- kako go izbravte ortopedot kaj kogo ke go nosite bebeto? jas seuste ne sum porodena, no da se informiram na vreme. Pozdrav

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 653
   RE: Ортопед
7.9.2012 15:10:42   
Andriance
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamickab

Zdravo
Bi sakala da prasam- kako go izbravte ortopedot kaj kogo ke go nosite bebeto? jas seuste ne sum porodena, no da se informiram na vreme. Pozdrav


Не знам каде ќе се пораѓаш, но ако одиш приватно таму ќе ти го направат првиот контролен ортопедски преглед на бебе. ако не, ќе треба сама да си закажеш во некоја од приватните бар за прв преглед ( тој е пожелно да се направи многу брзо по раѓање) не верувам дека ќе сакаш со толку мало бебе да се маткаш у Мајчин дом ( каде е ненормална гужва, и млади и стари и болни и здрави).

Боња варијата би ти било Букурешт.

у прнцип, прочитај наназад ќе можеш и сама да си донесеш одлука каде сакаш да го носиш бебе ан преглед. сепак се работи само за неколку прегледи.

< Поракaта ја уредил Andriance -- 7.9.2012 15:12:19 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот mamickab)
Непосредна врска до пораките: 654
   RE: Ортопед
7.9.2012 15:30:54   
Luci
Ние бевме пред неколку дена кај Д-р Весна шти работи кај Видоевски и дефинитивно ми остави мноооогу подобар впечаток од него. Ни објаснуваше за правилни позиции на седење, одење, спиење, превиткување на ноџето, какви да очекуваме да му бидат а какви не и ред други работи. На следен преглед сме на 4 години. И јас сум за преглед на приватно кај што ќе ти обратат доволно внимание и ќе ти посочат многу работи на кои треба да внимаваш а кои не би ти ни паднале на памет, што уверена сум дека во Мајчин дом не ги ни спомнуваат зашто два пати се заuser posted image и си го однесов детето таму на преглед. Едно што болни и здрави е све на куп, промаја колку сакаш, одвратни докторки и доктори што уста не им се отвара за да ти го објаснат тоа што треба....

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 655
   RE: Ортопед
22.9.2012 22:33:05   
iguance32
I nie bevme ednas vo Majcin dom i nikogas poveke. Toa e ziva bolest za decata ... user posted image

Nekolku nasi prijateli i poznanici gi nosat decinjata vo Orto +, kaj Dr. Hadji Antonovski pa ni go preporacaa. Se zakazuva brzo i mnogu vnimanie doktorot posvetuva za vreme na pregledot, a decinjata uzivaat user posted image sega redovno si odime tamu i super si e bebusko

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 656
   RE: Ортопед
23.9.2012 22:23:05   
Ani89
Јас се породив во државна, па првиот преглед (бидејќи требаше да чекаме многу во Мајчин дом и Букурешт) го направивме во Ре медика , ама воопшто не сум задоволна. Не се ни сеќавам како се викаше докторката. Само 3 пати му ги свитка ножињата и толку. Сега на 5 и пол месеци треба да одиме на повторен преглед, па препорачајте ми некој добар ортопед , како се закажува и сл.
Ви благодарам однапредuser posted image

(Одговор на членот iguance32)
Непосредна врска до пораките: 657
   RE: Ортопед
23.9.2012 23:03:55   
Џесика
Само за информација за оние кои си ги носеа малите во Букурешт кај Орце Иванов. Добив информација дека докторот починал пред некој месец, мислам дека пред само пензионирање. Одличен ортопед, јас бев многу задоволна. Сега не знам кои доктори се таму останати, ама мора да има на негово место некој нов...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Ani89)
Непосредна врска до пораките: 658
   RE: Ортопед
24.9.2012 0:25:22   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ani89

Јас се породив во државна, па првиот преглед (бидејќи требаше да чекаме многу во Мајчин дом и Букурешт) го направивме во Ре медика , ама воопшто не сум задоволна. Не се ни сеќавам како се викаше докторката. Само 3 пати му ги свитка ножињата и толку. Сега на 5 и пол месеци треба да одиме на повторен преглед, па препорачајте ми некој добар ортопед , како се закажува и сл.
Ви благодарам однапредuser posted image


А колку пати треба да му ги свитка?? она што за почеток е најбитно е ехото...се друго искусен ортопед гледа и прави со еден потег...ја уште не можам да се начудам на тактиките на Видоевски...со само еден потег без проблем му смени пелена..ја дома треба да изигравам кловн за да го направам тоа...

со едно и правилно месетење на рачиња и ноџиња А седна..

така да, тоа што 3 пати му ги свитлала ноџињата ич не е мерило за добар ортопед

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Ani89)
Непосредна врска до пораките: 659
   RE: Ортопед
24.9.2012 8:24:55   
Ikana
Ние на 2 октомври пак сме кај Видоевски, кога зборував на телефон со него, ми рече нареден преглед кога ќе прооди, ама потоа му кажав дека на последниот ми рече дека треба на 9 месеци контрола, и ајде ни закажа. М веќе се исправа сама да седне, лази, па сега ќе видиме за проодување што ќе каже докторот.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 660
   RE: Ортопед
24.9.2012 9:06:32   
ivoni4ka
na nas poslednata kontrola n bese pred mesec ipol koga A bese poni 7 meseci, togas d-r ni kaza jadra na kolkcinja oformeni, mozeme da sedime vo dbalce po malku kolku da nauci kako so nodzinjata da odi, da ja ostavame sama da se isprava i stoi - sega toa nie glavna zanimacija vo krevetceto da se isprava da se dvizi i da sedniva 300 pati na den go pravi ova nauci so 1 raka da se drzi a so druga nesto da faka ili kako od stranica na stranica a se msti pa dur i skoka vo krevetceto user posted image za lazenje nemame kakva zelba edinstveno se namestuva kako da ke lazi koga saka da se ispravi ama koj znae dali ke prolazi d-r mi kaza moze i nemora da laze inaku sledna kontrola ni e koga ubavo ke proodi a ne kako sto vika toj 2 cekara dadat sami i op majkite g nosat na kontrola, vigantolot ni go namali od 3 kapi na 1 kapka

_____________________________



(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 661
   RE: Ортопед
24.9.2012 9:53:13   
Beatris

ИЗВОРНА ПОРАКА: ivoni4ka

vigantolot ni go namali od 3 kapi na 1 kapka


Баш ме чуди ова со Вигантолот, па детето од 1 капка нема реално да внесе ни 1/3, мене ВИдоевски и дрката Весна стално ми викале давај по 3-4 за да организмот прими барем 2. Сега веќе не и давам, меѓутоа кога пиеше обавезно така и давав


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 662
   RE: Ортопед
24.9.2012 10:35:19   
Malecka23
Nas isto pedijatarot ni rece davaj 3 4 kapki za da primi barem 1 2 zs detence znae da plukne da ne goltne ubavo i nisto ne se pravi so 1kapka

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 663
   RE: Ортопед
24.9.2012 11:58:57   
ivoni4ka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: ivoni4ka

vigantolot ni go namali od 3 kapi na 1 kapka


Баш ме чуди ова со Вигантолот, па детето од 1 капка нема реално да внесе ни 1/3, мене ВИдоевски и дрката Весна стално ми викале давај по 3-4 за да организмот прими барем 2. Сега веќе не и давам, меѓутоа кога пиеше обавезно така и давав


epa d-r me prasa dali gi pie ubavo il gi pluka jas i velam da gi pie ubavo i taa togas rece po 1 kapka nie od start bevme na 1 kapka do 4 meseci pisle zgolemivme na 2 pa na 3 kapki ama pocnala prednata fontanela da ise pobrzo zatvara pa zatoa ni namali na 1 kapka

_____________________________



(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 664
   RE: Ортопед
24.9.2012 13:05:12   
Beatris
Срцка таа 1на капка и да не плука, како мислиш дека цела ќе ја прими??? Ќерка ми никад не плукала. Рака на срце, не сакам да ти солам памет, ама ако тураш една капка во лажиче и и ја даваш ич не се мучи и не и ја давај ни таа капка, па само пола од неа на лажичката ќе ти остане user posted image Плус тоа витаминот Д само со фонтанелата ли има врска??? Искрено ме интересира кој ортопед ова го советувал?

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 665
   RE: Ортопед
25.9.2012 12:19:01   
eli07
Bevme kaj Vidoevski na prv pregled (imame 2 meseca).Isreno nabrzinka ne otkaci ali aj nema veze :) Od vezbi ni rece da gi pravime onie so sedenje (go fakas za racinja go krevas vo sedecka polozba i povtorno go spustas) i taka nekolku pati vo denot.E sega prijatelka moja mi kaza uste edni vezbi koi Vidoevski i kazal da gi pravat a mene bas ne mi se poznati (vezbata e so krevanje na nodginjata do stomaceto,sirenje i potoa pak spustanje - se nadevam me razbravteuser posted image ).Koi vezbi vie gi pravite doma ?? Malku mi e cudno Vidoevski na edni edno na drugi drugo im sovetuvauser posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 666
   RE: Ортопед
25.9.2012 13:28:11   
Ikana
Ако ве откачил набрзинка значи дека се било во редuser posted image
Нас никакви вежби не ни кажа да правиме, освен на меше да ја превртуваме, и потоа со седнувањето. Не се исти сите деца, па на сите и сти вежби....јас кога го прашав за вежби за нозе, ми рече само во раце да ја држам пред мене и да рипка и да имитира чекорење, па потоа на нареден преглед во дубаче ми рече статично или џампер, и еве сега треба да одиме да видиме што ќе рече докторот.

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 667
   RE: Ортопед
26.9.2012 9:06:43   
pucilda
vcera bevme na ortoped vo bukurest kaj dr.lidija,go gledase na eho rece super,kapkite ni gi kaci od 1 na 2 vigantol,zs sega deka V epogolen imame uste 1 nedela 8 meseci,i deka doaga zima,ama mi rece u dubak da ne go stavam,jas ne i ni spomnav za dubak,a jas go stavam uste od 6 meseci,inace ke nemozam rab da fatam,neke da kezi,neke da sedi,ako go stavam da sedi paga uste ne e stabilen,a samo saka da e na noze,da odi,a kako koga e mal i nemoze
kakvo e vaseto iskustvo so dubacite,sto vi preporacaa vasite ortopedi...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 668
   RE: Ортопед
26.9.2012 9:34:32   
Ikana
Нас Видоевски ни препорача во дубак да ја ставаме, само без тркалца дубакот. М скоро цел ден е во дубак, не сака да лежи, лази насекаде, не можам да ја стигнам па затоа во дубак ми е најзгодно. Според мене нема штета, само побрзо ќе научи рамнотежа да држи.

< Поракaта ја уредил Ikana -- 26.9.2012 9:35:02 >

(Одговор на членот pucilda)
Непосредна врска до пораките: 669
   RE: Ортопед
26.9.2012 18:42:55   
JanaMarija
Zdravo r-rajki !!!! Jas sum idna mamicka, veke 38-ma nedela i sekoj moment ja ocekuvame princezata. Imam edna molba do vas iskusni mamicki, da mi preporacate nekoj dobar ortoped i pedijatar isto taka vo karpos, za da ni bide poblisku. Pod dobar mislam da e profesionalen, iskusen i da ne se ceka, bidejki se raboti za bebence neli. I dali ima nekoj dobar sto moze da bide maticen-da ne e privaten

Fala vi mnoguuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Go sakam zivotot

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 670
   RE: Ортопед
27.9.2012 8:32:27   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: JanaMarija

Zdravo r-rajki !!!! Jas sum idna mamicka, veke 38-ma nedela i sekoj moment ja ocekuvame princezata. Imam edna molba do vas iskusni mamicki, da mi preporacate nekoj dobar ortoped i pedijatar isto taka vo karpos, za da ni bide poblisku. Pod dobar mislam da e profesionalen, iskusen i da ne se ceka, bidejki se raboti za bebence neli. I dali ima nekoj dobar sto moze da bide maticen-da ne e privaten

Fala vi mnoguuser posted image user posted image user posted image

Zdravo JanaMarija
ako ja citas temava nanazad ke svatis koj e No.1 ortoped...
Goran Vidoevski- ORTOMEDIKA
Se zakazuva mesec dena odnapred,voopsto ne se ceka red i e MNOGU profesionalen.
Se naoga kaj pazarceto Bunjakovec..


(Одговор на членот JanaMarija)
Непосредна врска до пораките: 671
   RE: Ортопед
27.9.2012 15:22:45   
Bile
Eve me i mene so raport user posted image . Bevme kaj Vidoevski pred 10 dena, na nezakazano. Tie sto rabotat na pultot krajno ne kulturni, uobrazeni a dodeka pak za doktorot nemam los zbor. Covekot ne primi i ne prasa dali imame zakazano,rekovme deka nemame ama toa voopsto ne bese vazno. Doktorot ni posveti vnimanie onolku kolku treba, taka dobro objasni sto nema potreba da postavuvam prasanja, se sto ne macese ni se razjasni kako den. Sekoja cest za doktorot. Jas i devete deca gi nosam na ortoped kaj Vidoevski i do sega nisto ne me nateralo da go smenam, veruvam deka nikoj nema podobro da mi go pregleda deteto i da mi objasni kako sto ni obrnuva vnimanie dr.Vidoevski. Ova e moeto mislenje :)

_____________________________

Gorana i Stefani

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 672
   RE: Ортопед
28.9.2012 10:01:59   
pucilda
citam tuka i jas sama se podrazmisluvam,da ne e vaka,da de e onaka,pa krivi noze,pa kukcinja nerazvieni,a i sega malku si se pripotresuvam od koga sum majka,nie sme 8 meseci.
zborot mi bese ..sestra mi nitu ednas ne gi odnela vnucite moi na ortoped,od 5-6 meseci gi stavi vo dubak zs nemase koj da i gi pazi,pa vidi gi sega zdravi,pravi,bez problemi--14 i 11 godini,
nie odime vo bukurest,tocno pregledot ne trae mnogu,i e besplatno,no ako ima nekoj problem kaj detenceto normalno deka ti obrnuvaat poveke vnimanie..dodeka za 1500 den,pregled ne da ke ti obrnat vnimanie,mozat i cel sat prikazni da ti raskazuvaat..

toa e moe mislenje,izvinete ako nekogo navrediv....

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 673
   RE: Ортопед
28.9.2012 13:55:24   
JanaMarija
Pucilda a kade e toa bukurest i kaj koj doktor odis? I mene mi treba kaj sto ne se plaka, po moznost neli :))) i dali znaes dobar pedijatar vo blizinana karpos

Fala ti odnapred, a na drugite r-rajki za prethodnite soveti :))

_____________________________

Go sakam zivotot

(Одговор на членот pucilda)
Непосредна врска до пораките: 674
   RE: Ортопед
28.9.2012 14:23:04   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: pucilda

citam tuka i jas sama se podrazmisluvam,da ne e vaka,da de e onaka,pa krivi noze,pa kukcinja nerazvieni,a i sega malku si se pripotresuvam od koga sum majka,nie sme 8 meseci.
zborot mi bese ..sestra mi nitu ednas ne gi odnela vnucite moi na ortoped,od 5-6 meseci gi stavi vo dubak zs nemase koj da i gi pazi,pa vidi gi sega zdravi,pravi,bez problemi--14 i 11 godini,
nie odime vo bukurest,tocno pregledot ne trae mnogu,i e besplatno,no ako ima nekoj problem kaj detenceto normalno deka ti obrnuvaat poveke vnimanie..dodeka za 1500 den,pregled ne da ke ti obrnat vnimanie,mozat i cel sat prikazni da ti raskazuvaat..

toa e moe mislenje,izvinete ako nekogo navrediv....



Sekoj si e odgovoren kolku shto misli deka treba.....nedaj boze da imalo neshto pa kje si griznam od user posted image
za pregled koj se pravi 2 pati godisjno, kje najdam 1000 denari...i voopsto ne se raboti za toa deka za 1000 denari kje me gleda i prikazni kje mi kazuva saaat vreme....se shto bukvalno mi kazal i pokazal Vidoevski bilo korisno i A uzival vo se.

Kako shto mi kaza, taka i bidna...za lazenje za odenje za kacuvanje...jas ednostavno ziveam za toj pola cas kaj vidoevski...izleguvam nasmeana od 6 do 6...

inaku..najbitno mi e deka za se sto mi kazuva deka treba ili ne treba, mi kazuva i ZASTO

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот pucilda)
Непосредна врска до пораките: 675
Страница:   <<   < Претходна страница  25 26 [27] 28 29   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  25 26 [27] 28 29   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?