|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кои се РР модератори?
20.11.2010 23:32:02   
Џесика
Добредојде Mila mama user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Кои се РР модератори?
21.11.2010 18:24:52   
Bitolcanka
Честитки мила мама user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Кои се РР модератори?
22.11.2010 0:57:07   
Twins
Честитам мила мамаuser posted image
_______________________________________________

Се надевам дека нема погршно да ме сватите ама јас мислам дека за да се стане модератор би требало барем да е некој поактивен член некој кој секојдневно го посетува форумот, некој кој има барем одреден број на постови , некој кој има поголема комуникација со останатите членови , кој е присутен со своите мислења .Сметам  дека модераторот би требало ако не повеке барем да е личност која е покомуникативна и подостапна за останатите членови.
Поздравuser posted image


(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Кои се РР модератори?
22.11.2010 1:05:07   
Twins
Да не бидам погрешно сватена ова воопшто не го пишувам како некој кој сака да е модератор туку како член кој смета дека би требало да има некои правила и услови за станување мдератор.

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Кои се РР модератори?
22.11.2010 10:02:20   
Viktori
А мила мама активна е на форумов, не сум приметила таков ник освен мила на мама ??

Добредојде на новиот модератор!

< Поракaта ја уредил виктори -- 22.11.2010 10:09:27 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Кои се РР модератори?
22.11.2010 10:24:28   
Julie1
Има мила мама пишувано, но малку постови, мислам дека треба да дадеме шанса на сите кое имаат желба. Но гледам дека мила мама ја нема откога ја информиравме дека може да биде, па ќе почекаме дали ќе ни се јави и дали ќе биде поактивна. Се согласувам со ставот на Твинс, па ќе воведеме и некој критериум во иднина не само желбата.

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Кои се РР модератори?
22.11.2010 11:18:50   
Twins
Blagodaram sto me razbravte sto sakav da kazam zatoa sto mislam deka samo zelba da se bide moderator ne e dovolna .Samo so zelba mozat eden kup lugje da se prjavat i da bidat moderatori na forumot ko vsusnost nisto i ne mu znaci  a so toa i nema da pridonesat nisto a forumot .
Taka  ke se izgubi smislata , celta a i magijata na forumot.
Nemam nisto protiv mila mama , vsusnost ne ja ni znam koja e niti  sum ja sretnala na forumov niti sum ja procitala nekade a i kako bi koga ima samo 12 posta i 2 meseci clenstvo.
Vsusnost i poveketo moderatori ne ni znam koi se zatoa sto i bas i gi nema mnogu aktivni  so isklucok na nekoi koi toa kako dobro si ja vrsat svojata uloga na moderator i bravo za nivuser posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Кои се РР модератори?
22.11.2010 11:46:25   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: Twins

Честитам мила мамаuser posted image
_______________________________________________

Се надевам дека нема погршно да ме сватите ама јас мислам дека за да се стане модератор би требало барем да е некој поактивен член некој кој секојдневно го посетува форумот, некој кој има барем одреден број на постови , некој кој има поголема комуникација со останатите членови , кој е присутен со своите мислења .Сметам  дека модераторот би требало ако не повеке барем да е личност која е покомуникативна и подостапна за останатите членови.
Поздравuser posted image





потпис! се согласувам се сето ова што го напишала Twins



_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Кои се РР модератори?
22.11.2010 11:51:00   
arh_diz
Se soglasuvam toa sto go napisa twins.Porano znam deka kriteriumot bese kako sto napisa Twins dodeka sega kriteriumot e na drug nacin.Jas nekolku pati sugerirav za edna nasa clenka da ja stavat modernator ,pred se aktivna e i se razbira vo temite gledam stama.I se trgnav

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Кои се РР модератори?
27.11.2010 20:47:15   
Snowhite RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Twins

Честитам мила мамаuser posted image
_______________________________________________

Се надевам дека нема погршно да ме сватите ама јас мислам дека за да се стане модератор би требало барем да е некој поактивен член некој кој секојдневно го посетува форумот, некој кој има барем одреден број на постови , некој кој има поголема комуникација со останатите членови , кој е присутен со своите мислења .Сметам  дека модераторот би требало ако не повеке барем да е личност која е покомуникативна и подостапна за останатите членови.
Поздравuser posted image




Сега прочитав за новиот модератор
Апсолутно се согласувам и плус тоа мислам на важен форум како што е Бебе да се стави модератор кој е нов член, за мене е неприфатливо. Мислам сите форуми се важни да не ме сфатите погрешно, но бидејќи РР е портал наменет посебно за најмалите и најмилите, затоа форумот Бебе го истакнувам како еден од најважните, каде што сите најмногу бараме  информации и совети од другите мамички
Немам ништо лично против мила мама, нека не ми се лути ама сепак тоа е мое мислење


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Кои се РР модератори?
27.11.2010 21:16:12   
Julie1
Драги мои, овој пат ми беше значајно што првпат имавме член кој сам се пријави да биде модератор со зборовите сакам да допринесам за Рингераја. Мила мама станува поактивна колку што и дозволува времето (сепак има мало бебе)... Откога стана модератор сосем случајно откривме дека мила мама е моја школска од средно што посебно ми е драго, мила мама има завршено медицински факултет и мислам дека и со нејзиното стручно искуство ќе ни помогне доста... Да и дадеме шанса и да ја прифатиме како модератор. Се согласувам целосно со вашите ставови и забелешки, но многу е едноставно да се направи промена, потешко е да се мотивираат нашите корисници да допринесат како модератори на Рингераја. Се надевам ме разбирате.


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Кои се РР модератори?
27.11.2010 21:39:21   
mama26
jule a odkako ke stanes moderator kolku vreme si moderator?mislam lugeto i obvrskite se menuvaat.pa ne sekoj e aktiven so negovata pomos na clenovite ...mislam gi menuvate koga prestanuvaat nivnite postovi ,i pomos za clenovite ili kako odi taa rabota?




_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Кои се РР модератори?
27.11.2010 21:44:47   
mama26
mila mama sega gledam e moderator,nemam nisto protiv nea ama ni jas ne sum ja zabelezala za prisutna?user posted image

mene nekako poubavo mi zvuci kade sto se zbori za bolestite na deca da imame medicinski lica za moderatori..pa makar i trojca da se..sto poveke poubavo [ ama navistina da se medicinski lica ]

a za moderator na bebe nekoja mama koja ima tri deca ili poveke uste poubavo ako najmaloto i e sega rodeno pa taka da se sozivuva so problemite na clenovite so ista prikazna,a voedno veke taa majka da gi ima pominato tie raboti so postarite decauser posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Кои се РР модератори?
27.11.2010 22:09:37   
Тања РР
Иако искрено кога го прочитав барањето на мила мама да стане модератор размислував исто како Твинс и останатите што се сложија со неа, сега имам друго мислење.
Јас бев единствен  модерататор на Бебе но во последно време  заради големиот број обврски не секогаш можам да одговорам на сите барања. Реално имав потреба од помошник а мила мама иако не сме ја забележале порано на форумот морам да ви кажам дека сериозно се зафати со модераторската функција и ми е многу мило заради тоа.  Да бидеш модератор на форумот не значи да имаш обврска да пишуваш на секоја можна тема и да бидеш присутен секаде и кога има и кога нема што да кажеш.
Моето мислење е дека мила мама веќе совршено се вклопува во новата улога и  наскоро сите ќе се увериме во тоа.


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Кои се РР модератори?
27.11.2010 22:25:35   
Twins
Jas ne mislev  i ne mislam nisto protiv mila mama ,  samo sakav da kazam oti treba bre lugje da se ima kriterium , pravilo, uslovi ili sto znam jas sto uste za toa kako se stanuva moderator .
Vo sekoj slucaj odlukata e vasa na kogo ke mu dadete odvrzani race za da go ima pravoto da upravuva so forumot.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Кои се РР модератори?
27.11.2010 22:30:11   
Olivia
vi blagodaram za zvezdickite...pozz do site moderatorki i administratorki...mila mama cestitki..

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Кои се РР модератори?
28.11.2010 0:29:08   
Viktori
Вака, избришав многу мислења заради офтопицирање, од членови, администратори и мои. Критиката на Твинс ја сфатив најдобронамерно, а сигурна сум и администраторите, ама останатото е vanity.
Плачење за ѕвезди у АРМ, на рамо ги редат. Ова е форум, а не живот, па толку сериозно да го сфаќате.


< Поракaта ја уредил виктори -- 28.11.2010 0:31:13 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Кои се РР модератори?
28.11.2010 0:34:52   
Olivia
user posted image user posted image user posted image user posted image Bravo Viktori....neocekuvav vakvi plackovci...auuu..jas neznam koj mu bese problemot..me voznemiri malku...pozz 

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Кои се РР модератори?
28.11.2010 0:37:31   
Viktori
Уживај, секој си има право на свое мислење, мене не ми смета ич туѓо, ама да го натураш со сила, не е во ред. 

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Кои се РР модератори?
28.11.2010 8:46:55   
denim
Плачење за ѕвезди у АРМ, на рамо ги редат. Ова е форум, а не живот, па толку сериозно да го сфаќате
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Плачење за ѕвезди у АРМ, на рамо ги редат. Ова е форум, а не живот, па толку сериозно да го сфаќате.


user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Кои се РР модератори?
28.11.2010 10:13:37   
lukas
cestitki za mila na mama...pozz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Кои се РР модератори?
28.11.2010 10:14:25   
lukas
mila mama,izvini ti go zgresiv nikot...pozz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Кои се РР модератори?
28.11.2010 16:13:59   
Snowhite RR
Епа Тања навистина да бидеш сама модератор на форумот бебе и истовремено администратор не е баш лесно, но можеше да кажеш, па ќе предложевме некој или некој сам ќе се предложеше од поактивните членови. Како и да е, да и дадеме шанса на мила мама, иако јас немам впечаток дека е поактивна како што вели Јуле и не се согласувам дека е тешко да се мотивираат корисниците за да допринесат за рр. Еве јас на пример не сум модератор, а секогаш гледам да помогнам да дадам совет, колку што можам, а посебно во делот БЕБЕ, затоа што го сметам тој форум за поделикатен и каде што најмногу треба помош. Значи мене не ми треба модераторство со кое ќе можам да бришам или преместувам мислења, за да допринесам за рр.
Ајде мила мама, оправдај го твоето модераторство и демантирај ги нашите коментари


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Кои се РР модератори?
28.11.2010 16:43:04   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Еве јас на пример не сум модератор, а секогаш гледам да помогнам да дадам совет, колку што можам, а посебно во делот БЕБЕ, затоа што го сметам тој форум за поделикатен и каде што најмногу треба помош. Значи мене не ми треба модераторство со кое ќе можам да бришам или преместувам мислења, за да допринесам за рр.




Потпис.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Кои се РР модератори?
28.11.2010 17:16:08   
Julie1
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Епа Тања навистина да бидеш сама модератор на форумот бебе и истовремено администратор не е баш лесно, но можеше да кажеш, па ќе предложевме некој или некој сам ќе се предложеше од поактивните членови.


Со оглед на тоа што во последниот е-newsletter на Рингераја кој го добија сите регистрирани корисници над 13.000 имаше барање за модератори ние побаравме помош, а добивме помош само од 1 корисник мила мама. Кога имаш само 1 корисник кој е пријавен каков критериум да спроведеш?

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Како и да е, да и дадеме шанса на мила мама, иако јас немам впечаток дека е поактивна како што вели Јуле и не се согласувам дека е тешко да се мотивираат корисниците за да допринесат за рр. Еве јас на пример не сум модератор, а секогаш гледам да помогнам да дадам совет, колку што можам, а посебно во делот БЕБЕ, затоа што го сметам тој форум за поделикатен и каде што најмногу треба помош. Значи мене не ми треба модераторство со кое ќе можам да бришам или преместувам мислења, за да допринесам за рр.
Ајде мила мама, оправдај го твоето модераторство и демантирај ги нашите коментари


Улогата на модератор не е да помага со одговори на одредени постови и да изиграва одреден стручњак... сите сме тука да помогнеме за тоа, кој колку знае и умее и посебно го ценам тоа што ти драга Snowite го правиш тоа, како и многу други корисници... модераторот е тука да ни помогне форумот да е среден (да се бришат дупли теми, да се менуваат наслови, да се спојуваат теми и сл.... и не секој има желба тоа да го прави). На крајот на краиштата квантитетот поминат на Ригнераја не е толку важен колку квалитетот. И уште еднаш ќе повторам бројот на постови немало и ќе нема улога во иднина кој е модератор, може корисник и со илјадници постови да не сака тоа да го прави или пак да не се снаоѓа толку во модерирање.  Не сме во некоја институција па да броиме број на поминати успешни предмети, години стаж, положени сертификати.... ова е форум и Ве молам порелаксирано сватете ги работиве... И повелете кој има желба да биде модератор нека прати на info@ringeraja.mk дел за кој смета дека треба помош (нема доволно модератори или треба да се направи замена)..

Едноставно е да се прекине нечие мдераторство и нема сигурно да бидеме среќни ако сега мила мама рече не ме сакате за модератор добро ќе се откажам, да бидеме отворени кон нови луѓе во нашето големо семејство, да немам ограничувања.

Јас навистина сум пресреќна и нека пише кој сака што после 9 години стапив во контакт со моја пријателка и благодарение на Рингераја, а дали и во иднина мила мама ќе биде модератор или не сеедно е веќе... А за непотизми ако мислите дека на форум може да се направат ехе до сега можев цела фамилија и сите другарки да ги ставам модератори или пак да ги вработам во Рингераја а помина 1 година и 9 месеци од кога работам во Рингераја... па сега проценете.



_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?