|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кои се РР модератори?
22.5.2013 16:14:45   
rina13
Благодарам и од мене

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 326
   RE: Кои се РР модератори?
22.5.2013 16:44:24   
Maca25
Честитки за новите модератори и администратор! user posted image user posted image user posted image Се надевам дека добро ќе се забавувате user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 327
   RE: Кои се РР модератори?
22.5.2013 17:11:53   
niki
Cestitki za podnovena forumska vlada, airlija rabota zeni


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 328
   RE: Кои се РР модератори?
22.5.2013 18:47:10   
Julie1
Чуствувам должност и јас да пишам тука. Уште 2008 почнав да договарам започнување на РР во Македонија, 2009 ја имавме веќе РР во Македонија. Од тогаш до Октомври 2012, многу работи научив при работата и растот на РР. Моето заминување од компанијата мислев нема да значи и заминување од РР, посебно во период кога ми е најпотребна и кога лично искусив дека направив нешто корисно за многу мајки и родители во Македонија.

Сметам дека заслужив за кратењето на некои привилегии на моето корисничко име да бидам барем известена. Незнам кој го направи тоа и на чие барање, но сигурно некој кој знае дека тоа корисничко име беше првоотворено на РР со тие привилегии.

Исто така, тимот модератори и администратор кои јас ги оставив незаслужено беа напаѓани, надвор од сите правила на РР и оној кој требаше да застане од нивна страна не го направи тоа, туку постапи спротивно, за што крајно сум револтирана.

Начинот на кој модераторите и администраторот заминаа го кажува нивното ниво и почитта која ја имаат кон РР, не направија хаос, јавно напаѓање на водството и масовно напуштање на порталот како што вообичаено станува на многу од РР порталите во регионот, а го имаше еднаш и кај нас. Сметам дека сите тие заслужија барем една благодарност за се што досега правеа и направија за РР. Молам тимот од Македонија и тимот од Словенија јавно да се заблагодарат на досегашните модератори, како и за нивниот начин на предавање на одговорностите на други модератори. А за идните модератори и администратори, честитки и од мене и секогаш имајте почит кон работата и трудот што ја направиле вашите претходници, зашто сега ќе ја почуствувате тежината и одговорноста на нивата функција модератор, односно администратор.

И да Фелли те молам и од кај мене тргни ја наставката РР, чуствувам дека јас ја сакам РР , но таа веќе не ме сака.

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 329
   RE: Кои се РР модератори?
22.5.2013 20:06:52   
Carrie RR
Со должна почит на оснивачот на Рингераја, на Јуле, која даде се од себе за Рингераја да биде ова што е, Ви се обраќам на Вас нови модератори од името на тимот на Рингераја:
Ви благодариме за предизвикот кој го прифативте. Огромна благодарност за модераторите кои се откажаа, за секоја помината минута, за секој испишан пост, за сета љубов која и ја подарија на Рингераја. ЧЕСТИТКИ за начинот на кој тоа го направија, мирно, тивко и достоинствено.

Се надеваме дека сите активни членови заедно ќе успееме да дадеме допринос во она за што е создадена Рингераја - да биде советник во секое македонско семејство.


(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 330
   RE: Кои се РР модератори?
22.5.2013 20:47:38   
Палешка РР
Честитки за новите модератори и администратор!
Продолжете да ги испишувате со радост, ведрина и позитивен дух страниците на Рингераја.

Почит до модераторите кои одлучија да го отстапат местото на новите, за начинот на кој тоа го направија!
Само така се искажува љубовта кон Рингераја – да заминеш, а да останеш тука.

Се надевам дека ова ќе биде дом за сите кои ја изградија, кои учествуваа и помагаа во градењето на Рингераја, за сите генерации кои доаѓаат по нас и имаат желба да бидат тука.

Сите ние го правиме семејното стебло Рингераја.





_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 331
   RE: Кои се РР модератори?
22.5.2013 22:22:04   
Fiao
Морам да признаам дека еден квалитетен период кога ќе влезев во РР се чувствував како дома, дури мислам дека дома не споделував толку работи како што тоа го правев на РР, едвај чекав да седнам и да ве исчитам кој што прави и како е. Не е чудо што благодарение на онаа РР во која јас уживав, стекнав и доживотни пријателства, како за мене така и за моето дете...
Со денови размислувам што се случи? Што ја промени РР? Зошто чувствата за РР се изменија? Зошто веќе ја чувствувам тооолку далечна?
Дали можеби одлуката да го прифатам модераторството беше фатална?
Им посакувам се најдобро на новите модератори, се надевам дека брзо ќе ја совладаат својата нова улога и навистина се надевам дека никогаш ама баш НИКОГАШ нема да се чувствуваат вака како јас сега...

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 332
   RE: Кои се РР модератори?
22.5.2013 23:51:02   
Bethany
Еве и јас сакав да се заблагодарам на стариве модератори што оставиле се убаво и средено после нив. Навистина user posted image
Гледам дека убава работа сте правиле и дека бевте посветени од срце.

Не разбирам целосно какви емоции се кријат позади заминувањето ама сепак знам дека е тоа нешто нормално и дека се случуваа. Само разбрав дека е тоа сопствена одлука на секој еден.



< Поракaта ја уредил Felly RR -- 3.2.2014 18:26:54 >

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 333
   RE: Кои се РР модератори?
22.5.2013 23:51:23   
elenak
Честитки и од мене за сите нови модераторки. Најискрено им честитам на Ципи Рипи и Мартинс мам, сосема заслужено user posted image
И покрај тоа што некој рече дека промените се природен процес јас сметам дека тоа што е добро нема потреба да менува. Женски ми направивте некаква празнина во душа, ја почитувам вашата одлука но не можам да кажам дека ми е мило.

< Поракaта ја уредил elenak -- 22.5.2013 23:52:21 >


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 334
   RE: Кои се РР модератори?
23.5.2013 0:07:13   
vezilka RR
Добровечер жени. Сакам да се заблагодарам на сите што ни посакаа среќа. Убаво е кога се чувствуваш како дел од нешто, а јас сум дел од РР веќе 4 години, подолго отколку со моето семејство кое ми најважно во животот. На овие страници се омажив, на овие страници останав бремена, на овие страници го родив Никола. Јас РР ја чувствувам како дел од себе бидејќи навистина оставам дел од себе тука. Отсекогаш најмагично меѓу странициве ми била таа лавина на различности кои се креваат нагоре, се спуштаат надолу и се спојуваат во едно. Таа магија влегува во човека и не го пушта, туку го врзува уште повеќе. Луѓе, продолжуваме да се читаме и понатаму.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 335
   RE: Кои се РР модератори?
23.5.2013 6:10:16   
bucko mal
Cestitki i od mene za novite moderatori,vi posakuvam mnogu sreka i trpenie user posted image user posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Бидејќи старите модератори си се одјавија, редно е да ги најавиме новите и да им посакаме добредојде!

Со промените на порталот администратори се: Vezilka RR i Felly RR


Модератори на поединечни форуми се:

Забременување - Melanija RR

Бременост - Martins Mom RR

Бебе - sandriana RR

Дете - Deluxe RR

Партнерство - Octavia RR

Семеен живот - rina13 RR

Заедница РР - Bethany RR


Се надевам дека новите модератори ќе внесат свежина и многу позитивна енергија на страниците на РР!!!


< Поракaта ја уредил Felly RR -- 10.8.2013 9:26:43 >

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 336
   RE: Кои се РР модератори?
23.5.2013 9:29:28   
Beatris

ИЗВОРНА ПОРАКА: Julie RR

Чуствувам должност и јас да пишам тука. Уште 2008 почнав да договарам започнување на РР во Македонија, 2009 ја имавме веќе РР во Македонија. Од тогаш до Октомври 2012, многу работи научив при работата и растот на РР. Моето заминување од компанијата мислев нема да значи и заминување од РР, посебно во период кога ми е најпотребна и кога лично искусив дека направив нешто корисно за многу мајки и родители во Македонија.

Сметам дека заслужив за кратењето на некои привилегии на моето корисничко име да бидам барем известена. Незнам кој го направи тоа и на чие барање, но сигурно некој кој знае дека тоа корисничко име беше првоотворено на РР со тие привилегии.

Исто така, тимот модератори и администратор кои јас ги оставив незаслужено беа напаѓани, надвор од сите правила на РР и оној кој требаше да застане од нивна страна не го направи тоа, туку постапи спротивно, за што крајно сум револтирана.

Начинот на кој модераторите и администраторот заминаа го кажува нивното ниво и почитта која ја имаат кон РР, не направија хаос, јавно напаѓање на водството и масовно напуштање на порталот како што вообичаено станува на многу од РР порталите во регионот, а го имаше еднаш и кај нас. Сметам дека сите тие заслужија барем една благодарност за се што досега правеа и направија за РР. Молам тимот од Македонија и тимот од Словенија јавно да се заблагодарат на досегашните модератори, како и за нивниот начин на предавање на одговорностите на други модератори. А за идните модератори и администратори, честитки и од мене и секогаш имајте почит кон работата и трудот што ја направиле вашите претходници, зашто сега ќе ја почуствувате тежината и одговорноста на нивата функција модератор, односно администратор.

И да Фелли те молам и од кај мене тргни ја наставката РР, чуствувам дека јас ја сакам РР , но таа веќе не ме сака.


user posted image Јуле, за мене секогаш ќе останеш една и незаменлива, независно од успешноста на РР! user posted image


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 337
   RE: Кои се РР модератори?
23.5.2013 9:32:53   
Beatris

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR

Еве и јас сакав да се заблагодарам на стариве модератори што оставиле се убаво и средено после нив. Навистина user posted image
Гледам дека убава работа сте правиле и дека бевте посветени од срце.




Значи сепак излезе она моето дека лесно е да се збори од страна! Можеби требаше сите да добијат пристап во Админ бар на еден ден за да видат што се случува и како се работи. Со среќа нека ти е Бетани, ти припаднал најактивниот форум, а со тоа и најголемата работа user posted image Верувам дека лесно ќе се снајдете со оглед на тоа што имате оставено мнооогу детални упатства за модерирањето user posted image


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 338
   RE: Кои се РР модератори?
23.5.2013 9:38:02   
Beatris

ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

Честитки и од мене за сите нови модераторки. Најискрено им честитам на Ципи Рипи и Мартинс мам, сосема заслужено user posted image
И покрај тоа што некој рече дека промените се природен процес јас сметам дека тоа што е добро нема потреба да менува. Женски ми направивте некаква празнина во душа, ја почитувам вашата одлука но не можам да кажам дека ми е мило.


user posted image user posted image user posted image Прв реален и искрен пост кој го имам прочитано во последно време а притоа да не содржи мила, драга и слични придавки! И прв кој отстапува од слепото везење еден по друг. Браво!

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 339
   RE: Кои се РР модератори?
23.5.2013 9:38:24   
Џесика


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR

Еве и јас сакав да се заблагодарам на стариве модератори што оставиле се убаво и средено после нив. Навистина user posted image
Гледам дека убава работа сте правиле и дека бевте посветени од срце.



ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris


Значи сепак излезе она моето дека лесно е да се збори од страна! Можеби требаше сите да добијат пристап во Админ бар на еден ден за да видат што се случува и како се работи. Со среќа нека ти е Бетани, ти припаднал најактивниот форум, а со тоа и најголемата работа user posted image Верувам дека лесно ќе се снајдете со оглед на тоа што имате оставено мнооогу детални упатства за модерирањето user posted image


Ајде јас како дел од поранешните модератори да се јавам и да и посакам на Бетани пријатна работа, и многу успех (Ја вади круната од глава и ја предава на наследничката) user posted image
user posted image

< Поракaта ја уредил Џесика РР -- 23.5.2013 9:42:48 >


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 340
   RE: Кои се РР модератори?
23.5.2013 9:53:30   
miana
Ајде јас како дел од поранешните модератори да се јавам и да и посакам на Бетани пријатна работа, и многу успех (Ја вади круната од глава и ја предава на наследничката) user posted image
user posted image

< Поракaта ја уредил Џесика РР -- 23.5.2013 9:42:48 >

Алал да ти е ма Џесика...Нема да не се насмеам од твоиве постови....Те обожавам,идол си ми!!!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 341
   RE: Кои се РР модератори?
23.5.2013 10:19:40   
anaana
jas realno ne svativ zosto tolku fama se krena okolu promenata na administratorite i moderatorite.
tie pred se se clenovi na ovoj forum i so samoto toa sto se clenovi pridonesle za negovata ubavina. site so po nekoj komentar i so nekoja novootvorena tema pridonesuvame na ovoj forum. razlikata megju nas obicnite clenovi i moderatorite ili administratorite e sto tie mora da gi sledat site temi, mora da ureduvaat, i mora postojano da se tuka za da sreduvaat toa sto im e zadaca da go sredat. da gi ureduvaat postovite soglasno pravilata, da prefrlaat komentari, da gi upatuvaat novite clenovi, se so cel da ni se pomogne polesno da go dobieme ona sto go barame na forumov.
Jas se zacleniv na forumov, si otvarav temi mene sto mi se svigjaa si prasuvav prasanja i si dobivav odgovori. za seto toa da izgleda kako sto izgleda nekoj vo pozadina rabotel i se trudel. i za toa bez razlika koj bil i koj e sega na takvoto mesto, sepak zasluzuva od site nas blagodarnost. sigurno imalo i ke ima sportistaveni mislenja zestoki diskusii brisenje na postovi opomeni, ama toa e so cel utre koga nekoj ke go otvori forumov da cita ona sto treba da go cita.
iako nekogas brisenjeto go svakav kako ogranicuvanje na moeto pravo da se iskazam, sepak ne e taka. sepak ova e forum kade treba da se vozdrzime od nekoj raboti, kade treba da zapazime pravila, kade treba da se odnesuvame na nivo bez vregjanje bez napagjanje..

malku dolg post ama vo sekoj slucaj cestitki do novoto rakovodstvo, i blagodarnost do tie starite (ne vo bukvalna smisla stari) :))))))

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 342
   RE: Кои се РР модератори?
23.5.2013 10:25:49   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

jas realno ne svativ zosto tolku fama se krena okolu promenata na administratorite i moderatorite.
tie pred se se clenovi na ovoj forum i so samoto toa sto se clenovi pridonesle za negovata ubavina. site so po nekoj komentar i so nekoja novootvorena tema pridonesuvame na ovoj forum. razlikata megju nas obicnite clenovi i moderatorite ili administratorite e sto tie mora da gi sledat site temi, mora da ureduvaat, i mora postojano da se tuka za da sreduvaat toa sto im e zadaca da go sredat. da gi ureduvaat postovite soglasno pravilata, da prefrlaat komentari, da gi upatuvaat novite clenovi, se so cel da ni se pomogne polesno da go dobieme ona sto go barame na forumov.
Jas se zacleniv na forumov, si otvarav temi mene sto mi se svigjaa si prasuvav prasanja i si dobivav odgovori. za seto toa da izgleda kako sto izgleda nekoj vo pozadina rabotel i se trudel. i za toa bez razlika koj bil i koj e sega na takvoto mesto, sepak zasluzuva od site nas blagodarnost. sigurno imalo i ke ima sportistaveni mislenja zestoki diskusii brisenje na postovi opomeni, ama toa e so cel utre koga nekoj ke go otvori forumov da cita ona sto treba da go cita.
iako nekogas brisenjeto go svakav kako ogranicuvanje na moeto pravo da se iskazam, sepak ne e taka. sepak ova e forum kade treba da se vozdrzime od nekoj raboti, kade treba da zapazime pravila, kade treba da se odnesuvame na nivo bez vregjanje bez napagjanje..

malku dolg post ama vo sekoj slucaj cestitki do novoto rakovodstvo, i blagodarnost do tie starite (ne vo bukvalna smisla stari) :))))))

Potpis!!!user posted image

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 343
   RE: Кои се РР модератори?
23.5.2013 12:51:20   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика



ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR

Еве и јас сакав да се заблагодарам на стариве модератори што оставиле се убаво и средено после нив. Навистина user posted image
Гледам дека убава работа сте правиле и дека бевте посветени од срце.



ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris


Значи сепак излезе она моето дека лесно е да се збори од страна! Можеби требаше сите да добијат пристап во Админ бар на еден ден за да видат што се случува и како се работи. Со среќа нека ти е Бетани, ти припаднал најактивниот форум, а со тоа и најголемата работа user posted image Верувам дека лесно ќе се снајдете со оглед на тоа што имате оставено мнооогу детални упатства за модерирањето user posted image


Ајде јас како дел од поранешните модератори да се јавам и да и посакам на Бетани пријатна работа, и многу успех (Ја вади круната од глава и ја предава на наследничката) user posted image
user posted image

Фала женски што ми посакувате среќа... СЕ нафатив, па да биде најдобро што можам user posted image
И благодарам на другите за честитки user posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 344
   RE: Кои се РР модератори?
27.5.2013 8:58:31   
vezilka RR
Да им посакаме добредојде на новите модератори, Snowhite во форумот Дете, и Octavia во форумот Партнерство. user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 345
   RE: Кои се РР модератори?
27.5.2013 10:06:37   
miana
Честитки девојчиња user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 346
   RE: Кои се РР модератори?
27.5.2013 13:02:28   
Snowhite RR
Тенк јуuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 347
   RE: Кои се РР модератори?
27.5.2013 13:09:34   
Carrie RR
Добредојдовте user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 348
   RE: Кои се РР модератори?
30.5.2013 13:00:46   
Viktori
Јас затоа поим неам кој што е, не сум ја отворила темава. Честито на сите модератори, посебно ми е драго за Везилка, гракачката за женски права, ципи рипи што ја запознав пред некој ден, мартинс мам и сноувајт, кои се бтњ ветерани на РР и рина13.user posted image


< Поракaта ја уредил Viktori -- 30.5.2013 13:02:31 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 349
   RE: Кои се РР модератори?
30.5.2013 13:18:40   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori

Јас затоа поим неам кој што е, не сум ја отворила темава. Честито на сите модератори, посебно ми е драго за Везилка, гракачката за женски права, ципи рипи што ја запознав пред некој ден, мартинс мам и сноувајт, кои се бтњ ветерани на РР и рина13.user posted image



Ја пропуштив и Октавија. Честитки, жени убави.


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 350
Страница:   <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?