|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VII дел
24.2.2015 16:14:22   
jana81
Abe mene vo sistina pred 3 godini mi kazaa 25000 za zamrznuvanje zar e tolku pokaceno?

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Вештачко оплодување VII дел
24.2.2015 17:03:59   
vazna
Loveable ne bese mojata doktorka na odmor otisla, Klimentina Kuzeska bese na zamena ona mi dade terapija, ama ne rece deka go otkazuvme invitroto tuku deka e podobro da gi podnesam dokumentite pa da pocnam so terapija za invitro rece deka mozebi ke mi baraat od fondot uste ednas da go ispitam prolakatinot pa da ne se odlozi rbotava so vaucerot taka rece, inace prolakatinot mi e 5.4

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Вештачко оплодување VII дел
24.2.2015 17:15:06   
vazna
Se izvinuvam greska 500.4 mi e prolakatinot, a i zaboraviv da vi kazam i krvnata slika ne mi ispadna bas najdobra hemoglobinot, sekerot, leukocitite i trombocitite mi se malku pokaceni pa se plasam da ne mi napravat problem vo fondot vie sto mislite?

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 24.2.2015 17:30:40 >

(Одговор на членот vazna)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Вештачко оплодување VII дел
24.2.2015 19:47:39   
chery33
RR-ki zdravo! posle dolgo vreme i 5 neuspesni ivf,,,stignav do ivf so donor na j.k ,,mi vikaat da si najdam sama donor no ne mozam pa resiv da napisam tuka mozebi ke se najdat nekoi humani luge znaci so donor na j.k moze da mi pisete tuka ili vo P,P ,,,pozdrav

(Одговор на членот vazna)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Вештачко оплодување VII дел
24.2.2015 21:29:57   
brm_brm
Devojki koga se bockate I na krajot koga ja vadite iglata vi ostanuva li tecnost vo spricot? Mene DA I toa okolu 0,1. Kaj vas kako e?

(Одговор на членот chery33)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Вештачко оплодување VII дел
25.2.2015 14:38:02   
LoveableMe RR
chery33, ти пишав во соодветната ТЕМА.

брм-брм, би требало целосно да се искористи да не останува, а да прашаш сестрa? Каде правиш ИВФ?

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 25.2.2015 15:48:01 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот brm_brm)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Вештачко оплодување VII дел
25.2.2015 14:51:29   
Hopeful RR
brm_brm, и мене ми остануваше, провери со сестрата, ама мислам дека не е страшно. Ако ти се гледа многу, тогаш извлекувај за 0.1 повеќе од дозата, за да ја примиш пак истата доза - на пр. ако ти треба 0.3, ти наполни до 0.4 па престани кај 0.1.

Во Зегин успеав да најдам шприцеви кај кои 0.1 цртичката не беше на вистинската нулта точка на шприцот туку малку погоре, така што кога ќе вбризгав до крај, тоа што остануваше беше испод цртичката, односно секако влегуваше потребната доза.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Вештачко оплодување VII дел
25.2.2015 15:23:05   
chery33
\LoveableMe RR odam na taa tema porakata e izbrisana :((( ako moze da mi ja prepratis ili vo pp da mi pises

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Вештачко оплодување VII дел
25.2.2015 15:48:19   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: chery33

\LoveableMe RR odam na taa tema porakata e izbrisana :((( ako moze da mi ja prepratis ili vo pp da mi pises


Пробај сега, мислам е во ред

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот chery33)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Вештачко оплодување VII дел
25.2.2015 16:04:14   
virgo
Kvisko so sreka!!! (hahahahha za pola chas si podocna od mene nema da se sretneme user posted image user posted image user posted image )
Suprefact-ot mene voopshto ne me boli, iako prvite nekolku dena dodeka ne se naviknav me cheshashe samo 5min.
(jas go primam vo raka)
A shto se odnesuva do puregon-ot i jas go primam skoro nedela i voopshto NE BOLI.(se prima muskulno vo kolk)
Pozzz devojki ve user posted image

_____________________________

Разочарувањето е само трновит пат до успехот и среќата!!!
Верувај во себе ТИ СИ ЕДИНСТВЕНА!!!

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Вештачко оплодување VII дел
25.2.2015 18:41:09   
Pinky30
Devojki bidejki za test mi paga 14-ti den 06.03 petok a sestrata mi kaza se gledame za 15 dena ... Prasanjeto mi e dali moze vo privatna laboratorija da si zemam upat i na 06.03 da odam na 14-tiot den da mi zemat krv ili mora da odam na ginekologija? Zosto tamu ivf-to go pravev...

(Одговор на членот virgo)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Вештачко оплодување VII дел
25.2.2015 19:08:13   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pinky30

Devojki bidejki za test mi paga 14-ti den 06.03 petok a sestrata mi kaza se gledame za 15 dena ... Prasanjeto mi e dali moze vo privatna laboratorija da si zemam upat i na 06.03 da odam na 14-tiot den da mi zemat krv ili mora da odam na ginekologija? Zosto tamu ivf-to go pravev...


pinky, со упат од матичен можеш каде сакаш да правиш тест, но на државно, кај приватните се плаќа, освен адријалаб работат со фондот, ајде да слушнеме убави вестиuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Вештачко оплодување VII дел
25.2.2015 19:40:28   
brm_brm
ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

chery33, ти пишав во соодветната ТЕМА.

брм-брм, би требало целосно да се искористи да не останува, а да прашаш сестрa? Каде правиш ИВФ?кај лазаревски, ама мнооогу е гужва и имам некое чувство дека не ми обрзнува внимание,...се умислувам малку нели,....само позитивна мисла, тоа ми е мотото и уживам кога се боцкам....едно шишенце супрефакт, колку милилитри е, кај мене не пишува, дека јас се боцкам со 0,5,..би требало да имам за 10 боцкања,нели

< Поракaта ја уредил brm_brm -- 25.2.2015 19:41:10 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Вештачко оплодување VII дел
25.2.2015 19:56:12   
Pinky30

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Pinky30

Devojki bidejki za test mi paga 14-ti den 06.03 petok a sestrata mi kaza se gledame za 15 dena ... Prasanjeto mi e dali moze vo privatna laboratorija da si zemam upat i na 06.03 da odam na 14-tiot den da mi zemat krv ili mora da odam na ginekologija? Zosto tamu ivf-to go pravev...


pinky, со упат од матичен можеш каде сакаш да правиш тест, но на државно, кај приватните се плаќа, освен адријалаб работат со фондот, ајде да слушнеме убави вестиuser posted imageJas i vo farmahem odam so upat od maticen i tie rabotat so fondot ;-) daj boze da se raduvam i da spodelam ubava vest so site vas...ne se doseduva lezev do vcera sega odam do soba pa si sedam vo dnevna pa do kujna nisto ne rab.po doma majka mi e so mene mm odi na smeni pa da imam pomos ;-) ama ne lezam celo vreme grb me korne...nego do vcera imav bolki vo jajnicite i sega ako kivnam ili se zakaslam me nabolnuvaat...a gradite mi se baloni mn.me bolaaat,stomakot isto naduvan dali gi imavte ovie simptomi?

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Вештачко оплодување VII дел
25.2.2015 20:10:56   
Kassy
Zdravo na site....
Vecerva e taka narecenata STOP inekcija... za utre mi ostanuva uste ednas Suprefact i Petok na punkcija....
Znam deka ne e fer da kazam deka mi e smaceno od site tie bockanja, no eve stignavme do punkcija,
pa so Boga napred na 3 ili na 5 mart ke imam embriotransfer....

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Вештачко оплодување VII дел
25.2.2015 20:44:07   
Hopeful RR
Kassy, со среќа на пункција, да извадат што повеќе и што поквалитетни јајце клетки user posted image

Pinky30, ова што го кажуваш добро звучи, се надевам дека е тоа што сите го сакаме user posted image Со среќа и чекаме убави вести!

brm_brm, сигурно ќе ти стигне, а секако со ваучерот добиваш две шишенца Супрефакт. Ако и тоа не стигне, ќе ти дадам јас, ми остана едно, ми седи во фрижидер user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Kassy)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Вештачко оплодување VII дел
25.2.2015 23:19:07   
цвет
zdravo jas sum nova sakam da ve pozdravam i da ve prasam dali imate problemi od hormonalnite inekcii

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Вештачко оплодување VII дел
25.2.2015 23:25:47   
цвет
dali nekoj pravel skrecing ,moze li da mi objasni malku poveke

(Одговор на членот цвет)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Вештачко оплодување VII дел
26.2.2015 8:42:06   
brm_brm
Сега сум на супрефакт, па после од прв ден ке почнам и со Фраксипарин, а од трети плус и со Пурегон. Бидејќи сега супрефактот го примам во 21 часот, знам дека и пурегонот после ке треба во толку да го примам,...дали знаете за фраксипаринот кога се прима,..во исто време или треба на одреден временски интервал со супрефактот/пурегонот?!

(Одговор на членот цвет)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Вештачко оплодување VII дел
26.2.2015 12:01:09   
Kvisko
Virgo со среќа и со лесно. Ти си малку понапред од мене со постапката. Јас вчера првпат се боцкав со супрефакт. Ми го ставија во рака и ништо не осетив додека ми го ставаше сестрата почна да ме пече малку отпосле. ММ гледаше и рече шанси нема ова дома сами да го правиме така што цело време ќе си одам на боцкање во Ремедика.
Pinky30 стискам палци за user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Кassy со среќа на пункција.

(Одговор на членот brm_brm)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Вештачко оплодување VII дел
26.2.2015 12:53:38   
cika
zdravo na site ,jas na 16 pocnav so superfakt , no seuste nemam dobieno trebase da dobijam ponedelniko dali na nekoj mu se slucilo od superfakto da mu kasni ,trebase da pocnam dosega i so drugite ineksii pozz do siteuser posted image

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Вештачко оплодување VII дел
26.2.2015 12:55:01   
cika
se izvinuva za pogore suprefakt me razbravte taka user posted image

(Одговор на членот cika)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Вештачко оплодување VII дел
26.2.2015 14:45:16   
Pinky30
RR-ki denes mi se pojavija jaki glavobolki kaj slepocnicite i pozadi kaj vratot...vas ve bolese li glavata periodot od transfer do test? I dali moze da sum napravila belja se imav 2-3 pati sprej za grlo Angal :-( i dali otkako ke ja ispiete terapijata imate reakcii mali bodezi vo jajnicite? Mene taka mi se slucuva pa dali e normalno ??

(Одговор на членот cika)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Вештачко оплодување VII дел
26.2.2015 14:46:50   
malena1
Девојки мене ме интересира дали некој има искуство со овие новите методи како embrio или baby glue или тоа со чување на ембрионите во ендометријални клетки, или нешто друго во нашите клиники. Мислам дека во Ремедика не ги применуваат, иако на web страната пишува дека има можност за растење на ембрионите во ендометријални клетки, мене никој такво нешто не ми понуди, можеби има некои предуслови за тоа.

Инаку за cika, мене ми доцнеше 2-3 дена кога почнав со супрефактот.

Поздрав до сите

(Одговор на членот cika)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Вештачко оплодување VII дел
26.2.2015 14:47:21   
lovely30
site ve pozdravuvam i podzuvam i od se srce vi posakuvam samo utrinski maki i placenje na bebinja vo domovite site da stanete majki :) i eden sovet....bidete fer so cista dusha i srce user posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 26.2.2015 16:49:21 >

(Одговор на членот cika)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Машко име ¦
HAPPY S

Повелете одберете кое ви се допаѓа повеќе :)

Maksim (59%)

Aleksej (41%)


Број на сите гласови: 184

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!