|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VII дел
16.3.2015 15:57:52   
Kassy
Oh draga Almushka, ke moram da cekam do utre, gi prakaat do Skopje, i ke cekam od tamu da mi javat rezultat po mail..
MAKEDONIJA I SE E MOZNO...

(Одговор на членот almushka)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Вештачко оплодување VII дел
16.3.2015 16:04:52   
almushka
ohhhh dusicka mila ke treba uste eden den da si cekas daj boze da bidit visoka beta i ic ne se nerviraj opusti se toa e tocno ova nasa cudesna zemja sto odit nazad sekogas pozzzz dusi a kaj kalissto sto imame go povrori li testot daj boze da e povisoko

(Одговор на членот Kassy)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Вештачко оплодување VII дел
16.3.2015 18:19:42   
cika
Jana81so sreka na tebe mila na punkcija da izvadatdobri jajce kletli i site da se raduvame zaedno :)

(Одговор на членот almushka)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Вештачко оплодување VII дел
16.3.2015 19:19:16   
vazna
Lobeable jas cekam da dobijam ovie denovi i od treti den ke pocnam da gi pijam jasmin tabletki, nego sakav da ve prasam dali poslem embrio transver odevte na rabota i dali moram da miruvam dve nedeli zosto neznam dali ke mozam da zemam slobodni denovi od rabota, na site drugi sto ste vo iscekuvanje vi posakuvam najgolema sreka user posted image user posted image

(Одговор на членот cika)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: Вештачко оплодување VII дел
16.3.2015 21:32:03   
kapina
Jas ne odev pred vreme go otvoriv boleduvanjeto oti dobiv jaki bolki vo jajnicite edna vecer proplacav od bolki i nema sansi pak koga ke pravam ivf da odam na rabota utre imam termin na transfuziologija kaj dr koco dimitrovski i ke videme sto ke mi rece

(Одговор на членот vazna)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: Вештачко оплодување VII дел
17.3.2015 9:06:18   
jana81
Aj dobro utro, jas otidov na punkcijauser posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: Вештачко оплодување VII дел
17.3.2015 9:09:39   
Kassy
SO SREKICKA JANA I RELAKSIRANO.... TE CEKAME....

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: Вештачко оплодување VII дел
17.3.2015 10:41:54   
Kalisto
RR-ki zdravo! Ete i moeto prvo ivf zavrshi neslavno. Betata mi padna na 15, biohemiska bremenost e ova, taka mi rekoa deka e. No shto e tuka e, taka trebalo da bide. Da se pribereme malku od ova i prodolzhuvame ponatamu.

Na site beskrajno vi blagodaram za bodrenjeto i nesebichnata podrshka.

Kassy srekjno i chekame ubavi vesti.

Jana 81 srekjno na punkcija i uspeshno!

Na site drugi vi poskauvam mnogu srekja i uspeh vo postapkite! user posted image

(Одговор на членот Kassy)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: Вештачко оплодување VII дел
17.3.2015 10:42:59   
Hopeful RR
jana81, со среќа на пункција, да извадат што повеќе квалитетни јајце клетки! user posted image

vazna, читни наназад во темата, ова прашање ептен го имаме разговарано. Во принцип, нема правила - секој во консултација со својот доктор одлучува за степенот на активност после ЕТ. Обично се препорачува првите 3-4 дена да се лежи и мирува по дома, некои тоа го прават строго (како јас, на пример), некои само седат дома и избегнуваат физички активности и контакти со луѓе. После тие неколку дена може да се вратиш во нормала. На некои пак, кои се поактивни по карактер, им е поголем стрес лежењето и веднаш си продолжуваат со активен живот.

Не се знае кое повеќе делува, индивидуално е, но јас лично сметам дека добро е да се одмори човек и да подреме дома неколку дена, не мора баш да се лежи, но да се смири телото - да.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Kassy)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: Вештачко оплодување VII дел
17.3.2015 11:38:24   
Kvisko
Здраво на сите.

Kalisto главата горе, Наредниот пат ќе биде вистинска бременост.

Kassy стискам палци за висока бета.

Јас да пријавам дека утре сум на пунцкија. Стискајте палци да имам убави јајце клетки и да не се премногу. Вчера естрадиолот ми беше многу висок, ама на ехо не беше толку страшна ситуацијата (зборувавме за хиперстимулација). Со оглед на моите полицистични јајници сакам само да се квалитетни и да не се премногу за да стигнам до трансфер овој циклус.
После тоа планирам да лежам околу 5 дена онака со мирување, а потоа ми рекоа можам да потстанувам и да се движам па така и ќе правам. Втората недела може и некој ден да одам на работа ќе видам како ќе се чувствувам.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: Вештачко оплодување VII дел
17.3.2015 11:51:49   
vazna
Fala Hopeful na odgovorot ke vidam sto ke kaze doktorkata zdravje do togas ima se uste vreme ke vidime kako ke se odvivaat rabotive. Na site drugi vi posakuvam sreka.

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: Вештачко оплодување VII дел
17.3.2015 11:55:41   
virgo
Каѕѕу ајде да се пофалиш со висока бета,
Јана81 и Квиско со среќа и да се пофалите и вие со убави јаце клетки и сите да бидат добри,
Калисто user posted image , но како и да е мило ми е што си оптимиста и борецuser posted image .
Важна после ембрио трансфер ти следува боледување 2 недели ИСКОРИСТИ ГО, ако одиш на работа сигурно нама да ти кажат фала и да те наградат, а и мислам дека user posted image е малку поважно, но и самите доктори препорачуваат мирување а тука се подразбира и мирување од стресни ситуации.

Поззз девојки,
Во петок ми е бета тестoт (good luck to me user posted image user posted image user posted image )

_____________________________

Разочарувањето е само трновит пат до успехот и среќата!!!
Верувај во себе ТИ СИ ЕДИНСТВЕНА!!!

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: Вештачко оплодување VII дел
17.3.2015 12:05:23   
Kassy
Oh lele... rezultatot mi e 3,07... biohemiska... mi rekoa da pocekam 3-4 dena za da vidime dali ke
mi dojde mens, i pak da go povtoram testot... ve molam pisete mi, dali nekoj imal vakvo iskustvo,
dali vi bilo uspeshno posle vakva niska beta...user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: Вештачко оплодување VII дел
17.3.2015 12:22:51   
Kassy
Ve molam pisete mi, kolku vreme se ceka za sledno in vitro.. kolku vreme treba da se pauzira...???

(Одговор на членот Kassy)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: Вештачко оплодување VII дел
17.3.2015 12:25:49   
Kalisto
Kassy zhal mi e, no za voopshto da se konstatira bilo kakva bremenost rezultatot treba da e pogolem od 5. Mojata Beta vo nedelata beshe 26.04, deneska go povtoriv testot i e 15.90, mi rekoa biohemiska bremenost. Ne sakam da te razocaruvam no Beta so vrednost 3 e navistina preniska. Ne se razocaravaj, odime ponatamu, taka trebalo da bide.

(Одговор на членот Kassy)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: Вештачко оплодување VII дел
17.3.2015 12:27:58   
Kalisto
Kassy, ako si preku fond se cheka 6 meseci, ako si privatno posle 2-3 ciklusi. Mene taka mi rece doktorot bidejkji treba ubavo da se ischisti organizmot od lekarstvata.

(Одговор на членот Kalisto)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: Вештачко оплодување VII дел
17.3.2015 12:31:46   
Kassy
Kazete mi, posle neuspesnoto ivf, posle kolku dena vi pocna ciklusot....
ne mozam nikomu da javam, uzasno se nerviram, site cekaat na mene denes....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Kalisto)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: Вештачко оплодување VII дел
17.3.2015 13:21:20   
LoveableMe RR
Kassy,Kalisto, бидете силни, пo некoлку месеци прoбaјте и нa прирoден циклус. Квискo, среќнo нa пункцијa, пиши кaкo ќе пиминеш. Среќнo нa сите вo пoстaпкaтauser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Kassy)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: Вештачко оплодување VII дел
17.3.2015 14:35:43   
vazna
Virgo znam deka seleduvaat boleduvanje 2 nedeli, ama jas sum sega pocetnik na rabota i neznam dali i na mene mi sleduva tolku brzo samo sto pocnav na rabota. Devojki bas mi e zal, no sto e toa e nareden pat sigurno ke bide nema otkazuvanje veuser posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: Вештачко оплодување VII дел
17.3.2015 14:47:32   
Pinky30

ИЗВОРНА ПОРАКА: Kassy

Kazete mi, posle neuspesnoto ivf, posle kolku dena vi pocna ciklusot....
ne mozam nikomu da javam, uzasno se nerviram, site cekaat na mene denes....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Nemoj da gubis samo nadez jas dobiv odma sledniot den koga ja prekinav terapijata no kaj mene voopsto nemase bremenost :-( odprilika 3-4 dena treba da pominat od prestanok na terapijata...Nasiot pat e tezok isplacise,izvikajse i soberi sili za sledno ivf no Gospod ke ni podari na site koj porano koj pokasno...znam nema uteha...no mora da sme site jaki za da izdrzime i uspeeme...Jas uste si poplakuvam 6 meseci ke pominat dodeka trepneme ...jas pred nedela dena go dobiv negativniot rezultat...so novi sili samo glavata gore i ke uspeeme siteeee i ke stasame do celta sto sme na ovoj pat

(Одговор на членот Kassy)
Непосредна врска до пораките: 270
   RE: Вештачко оплодување VII дел
17.3.2015 14:51:53   
Pinky30

ИЗВОРНА ПОРАКА: Kalisto

RR-ki zdravo! Ete i moeto prvo ivf zavrshi neslavno. Betata mi padna na 15, biohemiska bremenost e ova, taka mi rekoa deka e. No shto e tuka e, taka trebalo da bide. Da se pribereme malku od ova i prodolzhuvame ponatamu.

Na site beskrajno vi blagodaram za bodrenjeto i nesebichnata podrshka.

Kassy srekjno i chekame ubavi vesti.

Jana 81 srekjno na punkcija i uspeshno!

Na site drugi vi poskauvam mnogu srekja i uspeh vo postapkite! user posted image



Borbata mora da prodolziii i ke uspeeme i ke stasame do celta na ovoj tezok pat no se ke zaboravime za mnogu kratko...glavata gore samo ke sobereme sili za sledno ivf...6 meseci ke minat brzo...te gushkam i srekjata ke bide na nasa strana na site koj neuspeavme sega :-*

(Одговор на членот Kalisto)
Непосредна врска до пораките: 271
   RE: Вештачко оплодување VII дел
17.3.2015 15:04:01   
jana81
Devojki ja se vrativ od punkcija, izvadeni 5jk, utre cekam da mi se javat kolku ke se oplodat. Lelee dajboze barem 3 da se oplodat. znam deka imam podrska golema od site vas

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 272
   RE: Вештачко оплодување VII дел
17.3.2015 15:11:40   
jana81
Kalisto i Kassy, mnogu mi e zal dusicki, znam kako vi, isplacete se le vi olesni na dusata, i od utre so novi sili povtorno napred, kako i da e mora da se stigne do celta. Srabro i so mnogu trpenie mora da se cekori po trnliviot pat

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 273
   RE: Вештачко оплодување VII дел
17.3.2015 15:13:34   
malena1
vazna боледување ти следува и 1 ден да си на работа, друго е одмор и слободни денови. На сите во постапка ви посакувам успех

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 274
   RE: Вештачко оплодување VII дел
17.3.2015 15:26:32   
Hopeful RR
Девојки, многу ми е жал за ниските бети, дај боже последни да се вакви и следните да бидат што повисоки. Тежок е патот, премногу, но даден ни е затоа што изгледа сме способни да го изодиме, и немојте да губите верба и надеж дека ќе излеземе на другата страна со здрави прави бебушки во раце. Исплачете се, не потиснувајте и ќе видите дека сте посилни отколку што може си мислите. Само храбро напред, нема откажување user posted image

jana81, супер е бројката, дај боже сите да се оплодат и да се развијат во убави ембриони! Одмарај денеска, шетни денес-утре до пред ЕТ и после здравје, во хоризонтала user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 275
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?