|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што правевте денес?
22.9.2009 16:12:15   
barbi
MMMMM.....gravcevo e super! Inace jas denes cel den sreduvam po doma ise raspravam so mojata cerkicka koja pred malce ja zaspav isednav malku da se odmoram so ringeraja.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Што правевте денес?
22.9.2009 16:26:41   
Bogdancanka
zdr jas denes planirajki da idam na kafe kaj majka mi izleze da peceme piterki ke pravime ajvar,ispekovme izlupivme i eve dojdov do doma pa vednas pred pc da vidam kako ste mi sto pravite,kakvi temi imame denes i taka malku da posedam pa idam pak kaj mama da gi smelime piperkite i utre da go przime ajvarotuser posted image

(Одговор на членот barbi)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Што правевте денес?
22.9.2009 16:34:02   
barbi
Zdr jas sum nov clen i bas dobro ne se snaogam no site vie ste super aj idi napravitego ajvarot pa da probame pozdrav ido majka ti cao!

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Што правевте денес?
22.9.2009 20:18:37   
Еца
Денес сум преокупирана со обврски околу рингераја и некои новости, но се за вас најмили мои. И знаете што: ВЕ САКАМ.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот barbi)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Што правевте денес?
22.9.2009 20:44:00   
tince
eve sum i jas na katcevo i bas ne se snaogam ama ke naucam kade da gi najdam pesnickite za deca

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Што правевте денес?
22.9.2009 20:58:51   
Еца
http://www.ringeraja.mk/forum/%D0%BF%D0%B5%D1%81%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8_%D0%B8_%D0%B1%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%B8/m_732/tm.htm

мала помош тинчеuser posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот tince)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Што правевте денес?
22.9.2009 22:30:21   
mami
Бевме во шопинг и добра прошетка низ град, па на контрола на лекар и накрај дома со гости...уморно...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Што правевте денес?
22.9.2009 23:16:29   
Палешка РР
Воглавно спиев, што на работа, што домаuser posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Што правевте денес?
9.10.2009 0:13:08   
mis.
Ја фарбав комшивката.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Што правевте денес?
9.10.2009 0:15:43   
ostoun
Podgotvuvav strucen ispituser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Што правевте денес?
9.10.2009 8:47:39   
mami
вчера си дојдов дома од работа, јадев, Лука стана од спиење и излеговме да ме шета..значи тој седи во количка и јас му викам- каде да одиме сега и тој покажува со рачето...и така стигнавме до Буњаковецuser posted image user posted image user posted image па мм мораше д дојде да не земе, па си седнавме во Апче на боза и слатки и после домче на нанкање

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Што правевте денес?
10.10.2009 21:56:39   
steci
Denes mi bese malku naporen denot redevme plocki na balkon pa se e vo totalen haos a plus treba da se grziam za moeto bebule da pravam rucek i.t.n.Vremeto e super se nadevam deka utre barem ke go iskoristm za prosetka vo park ili na nekoe drugo ubavo mestence.POZDRAVCE

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Што правевте денес?
10.10.2009 22:23:04   
niki
Летото сеуште не е завршено, денес беше прекрасен денот, бевме на плажа, се изнасунчавме, децата се изнаиграа во песокот, се брцнавме малку во морето, малку подизладено беше ама подносливо и супер ни беше. Прекрасен ден.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот steci)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Што правевте денес?
11.10.2009 15:22:20   
Еца
Денес уживам, дишам чист воздух и се полнам со позитивна енергијаuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Што правевте денес?
11.10.2009 15:26:42   
niki
И денес си уживавме во убавите сончеви зраци и мирното море со ќерка ми. Откако сме дојдени, ја избањав и веднаш заспа, а јас демек ќе работев нешто по дома, ама ми е жал да и тропам и да ја вознемирувам, па си седнав да ве дружнам. Ај од утре ќе работам.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Што правевте денес?
11.10.2009 15:29:30   
mis.
Се зафатив со чистење по дома не можам до ком да стигнам.user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Што правевте денес?
11.10.2009 17:23:10   
Весна
Еве скоро цел ден во кујна, спремаме за гостите кои само што не’ пристигнале.
И еве да ми ве поздравам и ајде честит 11ти Октомври user posted image


(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Што правевте денес?
11.10.2009 17:31:38   
barbi
Ah da vidite jas kolku sum umorna denes bevme na niva da ja soberema pcenkata, dali nekoj od vas raboti na niva ili pak vo bavca. No ne e nisto tesko toa e samo sezonska rabota.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Што правевте денес?
11.10.2009 17:50:01   
penelopa
Jas imav prekrasen den...bevme vo priroda...se iznašetavme...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот barbi)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Што правевте денес?
11.10.2009 20:26:55   
mother 29
ние бевме кај моите на ручек,и главно со Марко да се погушкаме ..цел ден за нас

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Што правевте денес?
11.10.2009 20:41:50   
ripce
user posted image  бевме на гости кај свеки и мажот и' и ќерка и' демек недела е резервиран за ручек кај господата, а од ручекот ни трага, јадевме ајвар ц ц ц... уфф кога и да треба да одиме ми се смачува, абе не можам 5 минути да им ги гледам фацитеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Што правевте денес?
11.10.2009 20:53:09   
Bogdancanka
Денес мм цел ден работеше нешто со брат ми а јас се врткав околу нив,па потоа бевме со другарките на роденден кај една другарка на нејзиното синче и еве пред пола час се прибрав и веднаш пред компјутер да видам што имаме новоuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Што правевте денес?
11.10.2009 20:53:12   
ZVONCICA
epa nie deneska pravevme oriz bidejki imame dve zabcinja i bese guzva ama mnogu ubavo pominavme samo sto Niki e mnogu aktivna abe zovre dete se stopi zatoa ne moze da se popraviuser posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Што правевте денес?
11.10.2009 21:35:18   
kiki_riki
AJVAR grrr pa uste na praznikuser posted image user posted image

_____________________________

ne pravi go na drugite ona sto ne sakas tebe da ti go pravat

(Одговор на членот ZVONCICA)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Што правевте денес?
12.10.2009 14:24:00   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: barbi

Ah da vidite jas kolku sum umorna denes bevme na niva da ja soberema pcenkata, dali nekoj od vas raboti na niva ili pak vo bavca. No ne e nisto tesko toa e samo sezonska rabota.

Барби барби ведаш да те искарам како чекаш две црти а денеска си била на нива.Се надевам гледше од далеку.user posted image user posted image user posted image Подалеку од нива те молам само како набљудувач и морален подржувач може се разбира.user posted image user posted image

(Одговор на членот barbi)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?