|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што правевте денес?
24.10.2009 15:58:27   
Весна
Аааа се дружев со рингерајките user posted image , си добивме утешни награди со маж ми user posted image (тој за најдалеку исплукување на цуцла user posted image доби Бекутан купка, а јас за лупење јаболко-часовник со странични рамкички за „вешто“ лупење јаболко, ах, со сласт си го смафтав веднаш user posted image ).
Сега мајка ми ни е на гости и си се мазиме со неа. user posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Што правевте денес?
24.10.2009 16:34:28   
Cacko
se druzevmeeeeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Што правевте денес?
25.10.2009 15:27:50   
penelopa
Prekrasen den, se guškavme, se ljubevme, bevme vo priroda šetavme, pravevme ruček zaednouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Што правевте денес?
26.10.2009 0:36:28   
mami
денес мм си реши дека му е ден за легачење и додека тој се легачеше и спиеше заедно со Лука преку ден и си уживкаше, јас пуштив едно 5 машини, ги исушив алиштата на мермерните плочи скоро сите- останаа само тие најдебелите кои ке одат по природен пат- се утепав од пеглање до сега- а тој нели си заспа со Лука- и сега уште да дораскренам, да се избањам, да се исушам и да си легнам...уф..напорен ден, во било кој случај

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Што правевте денес?
3.11.2009 19:02:39   
Еца
денес исчистив цел стан, испеглав еден тон алишта за да исфрлам негативна енергија што не ми работеше компјутерот, т.е ми се стопил продужниот кабел, а јас мислев проблем со ком. па си пукнав од макаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Што правевте денес?
3.11.2009 19:04:19   
Bogdancanka
Еца ком не работи и ти право нервозна?user posted image user posted image user posted image Се шалам.Јас денес верувале или не ве следам и направив 3 врсти слатки уф ама сум си вреднаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Што правевте денес?
4.11.2009 7:33:40   
profesorica
вчера после јоб бев на ручек кај свекрва ми па после на предавања во школо па дома, вечеравме и си легнавме.денес сум на забар леле мајко-мрзам!!!


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Што правевте денес?
4.11.2009 7:48:57   
mami
откако си пропатував 45 мин со автобус вчера до дома, се гушкавме со Лука, ручавме, па шетавме малку по гости, па после уште малку гушкање и на крај сме си заспале заедноuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Што правевте денес?
5.11.2009 8:22:35   
profesorica
вчера бев на забар, па после до 7ца со мм, убаво се најадовме.па домче некои садови миев и го ранев Дамјан и после се избањав и си легнав.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Што правевте денес?
5.11.2009 8:39:31   
arh_diz
Vcera posle rabota bev da si kupam cizmi .Ama ne najdov takvi kako sto sakav . Kupiv drugi

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Што правевте денес?
5.11.2009 9:12:23   
mami
шетавме низ град, баравме чевли за Лука и за мм, за мм најдовме за Лука уште треба да се шета, јадевме низ град, бевме до рамстор и си купивме кебенце :)и после дома на бањање и кревет

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Што правевте денес?
9.11.2009 13:40:10   
mother 29
вчера прибрав нешто по одма,му правев манџа компир на Марко,после спиење бевме кај моите на кафе,вечеррта на именден кај кумашинците и во кревет во 9.30!

ама цела вечер кашлаше сирото детенце!срцето ми се кинеше,и така цела вечер не спиев убаво

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Што правевте денес?
11.11.2009 0:29:16   
svidi
Денес бев на работа до кај 17.30ч па со мм бевме на кафе и по продавници.Кога се прибравме веке почна 1001, па ја изгледавме, вечеравме  и сега пред спиење  сум на Рингераја

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Што правевте денес?
11.11.2009 0:32:22   
Еца
цел ден бев сама со моите две принцези па денот ми беше и повеќе од исполнет. Цело време бев дома, малку игра, малку работа и еве 0.30 јас уште Мила да ја заспијам и фаќам кревет.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот svidi)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Што правевте денес?
11.11.2009 0:43:44   
svidi
Колку е убав денот да ти е исполнет со дете.Кога ве читам ме радува тоа.
Ај здравје боже ке го дочекам и тоа. 

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Што правевте денес?
11.11.2009 10:36:06   
mami
вчера имав гужва на работа која се покажа дека ке се задржи уште некој периодuser posted image па дома со Лука, малку се каравме дека намачка се со чоколадо, па и мене, па се боревме со температура, па си уживавме со мм, и од 4 бдеевме над Лука, дека пак качи висока температура

(Одговор на членот svidi)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Што правевте денес?
11.11.2009 10:42:43   
Enika
of srcka beuser posted image ja denes idam konecno na stidentski za indeksov i d sredam veke ednas...ama ic nekam zs uplav iam of tie tamu...ama sea kad tad moram...drzete mi sreka da ne se zakoleme tamuuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Што правевте денес?
11.11.2009 10:43:39   
mami
ти само смешкај се и биди фина :) барем кај Блажо тоа палешеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Што правевте денес?
11.11.2009 10:45:22   
mis.
Денеска го прославуваме првиот роденден на Стефан а и на бато Мартин За да бе се лути дека го прескокнавме.

< Поракaта ја уредил mis. -- 11.11.2009 10:54:44 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Што правевте денес?
11.11.2009 10:47:37   
Enika
hahahaha ne um ja kaj blazo...kaj zena sum...treba Luka da go zeam d sharmira tamuuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Што правевте денес?
11.11.2009 13:29:23   
mother 29
вчера после работа го зедов Марко од кај моите и си отидовме дома..цело попладне си го поминавме во игра,си гледавме цртани и песнички на уoutube..мм се врати касно од пат ,ние веке спиемвме,не сум го ни сетила!?

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Што правевте денес?
12.11.2009 9:25:40   
mina_m
cel den se legacam po doma,nemav nikakvi sansi da izlezam od doma od sto e toplo nadvor 50 stepeni e nadvor,zatoa prikvecer malku da se zaladi pa ke odime so mazeto negde na kafence

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Што правевте денес?
12.11.2009 9:29:17   
mina_m
posto denes e 50 stepeni nadvor cel den go presedev doma,se legacam od eden krevet na drug,ama zatoa cekam da se zaladi prikvecer pa ke odime so mazeto negde na kafence

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Што правевте денес?
16.11.2009 7:49:50   
profesorica
вчера Дамјан се успа до 8:30 сабајле, до сега ова се немаше случено, па си се наспавме, излежававме и гушкавме со мм сабајлето.попладнето бевме на златно славејче, па дојдовме дома, Дамјан додека спиеше јас направив ручек и за дента а и за денес, перев, пеглав, измив садови.потоа ручавме па си игравме и си читавме сликовници.вечерта си гледавме филмче на ДВД и рано си легнавме.убава недела.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Што правевте денес?
16.11.2009 10:47:43   
mother 29
чера се токмевме да одиме ск,до зоо ама не преварија гостите од ск.тие дојдоа кај нас!ај сега држи место во недела,ако не заврне снегuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?