|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што правевте денес?
2.9.2009 15:34:47   
profesorica
user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Што правевте денес?
3.9.2009 15:30:19   
Палешка РР
Се убив од работа user posted image , па сега дома одмарам user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Што правевте денес?
3.9.2009 15:33:15   
mami
имам цел ден контрола од УЈП, и некако немаат абер да си одат..ке заглавам изгледа денесuser posted image


(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Што правевте денес?
3.9.2009 15:34:32   
profesorica
Имав понешто работа продадов роба ама сега ми се јави директорот дека ќе доаѓаат луѓе во 4:15 и ќе заглавам и јасuser posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Што правевте денес?
3.9.2009 15:36:14   
jovanka
Samo sto sednav i da zdivnam malku bidejki ovoj period od 10 meseci aktivnosta sekojdnevno ni se zgolemuva. Ja cekam kerka mi od uciliste i da jademe makedonska turli tava pred malku mu dadov i na bebus ja obozavase eve vi predlog za utre za rucek.Koj saka recept neka pise....

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Што правевте денес?
3.9.2009 15:58:33   
BEBICA
lele kolku ubavo tavce na gravce mljac mljac mljac


(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Што правевте денес?
3.9.2009 16:13:12   
Еца
Денес бев се боцнав, потоа малку прошетавме со Мартина и Мила и нешто по дома...

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Што правевте денес?
3.9.2009 16:17:20   
profesorica
Јас уште на работа сум окапав user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Што правевте денес?
3.9.2009 16:21:27   
Tanja K.
Jas deneska go pakuvam mm cel den,peram od sabajle,pa peglanje i sega go cekam za da stavime se vo kufer.Utre zaminuva vo Polska na 20 dena,za prvenstvoto vo kosarka,i jas so decava sami doma.juhuhuhuh.(ama od babive kurtul nema)Se nadevam na pogolema druzba ovie denovi.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Што правевте денес?
3.9.2009 16:32:28   
Maca25
Јас ја носев Нина на ортопед денес. Се е во ред user posted image  user posted image  user posted image . Може да седи, оди, лази што сака да прави, само да не ја ставам во дубак. Се чудев на ова!!!

Иначе денов ми беше тапа, многу сум нервозна деновиве и само муабетиве на форумов ме расположуваат.

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Што правевте денес?
3.9.2009 16:41:47   
Палешка РР
Па сите ортопеди го забрануваат дубакот Маца, ама сите мајки го користат user posted image .
Се зезам. Постапувај онака како што ти рекол, битно е дека се е во ред user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Што правевте денес?
3.9.2009 16:59:54   
STRUMFETA
a od kolku meseci vo dubak?
A inaku nie cel den se drzime vo race i od krevet na kompjuter, vo relaksator- na jadenje- na placenje.Ete, sekoj den skoro slicne pesna, okce ne sklopuvame.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Што правевте денес?
3.9.2009 17:19:57   
Лејди
Куцав некакви молби на компјутер, си муабетам на мсн, испив 100 кафиња по обичај и психички се спремам покасно да фатам книга

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Што правевте денес?
3.9.2009 17:52:15   
BEBICA
nie denes bevme i na fizijatar i na ortoped poradi nodzonjata,posto monika se rodi so vovleceni stopala poradi goleminata i tezinata ne si napravila mesto vo stomakot.No fala bogu se e vo red samo mora da nosime ortopedski kondurcinja.A za dubakot mene denes ortopedot mi cestita sto ne sum ja stavila do sega radi toa sto vo dubak bebinjata mozat da se povredat, kako prvo a kako vtoro moze da dojde do iskrivuvanje na kicmata i bebeto moze samo da bide vo dubak najveke 30min sto nema potreba da se stava vo nego koga ima stetno dejstvo.toa mi go rece ortopedot i fizijatarot.
Vas e izborot se razbira podobro da se stava vo ogradicka sama da si igra i da stanuva nego vo dubak.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Што правевте денес?
3.9.2009 19:39:08   
Bile
Denes pravev dorucek, rucek, mienje sadovi, perenje alista( vomasina). Bev na ginekolog sega dojdov i eve ovde na forum da ve druzam drugarki moi.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Што правевте денес?
3.9.2009 19:47:26   
Весна
Ааааааа, денес окапав на работа, ама потоа ме собра маж ми и шеткаравме по салони за мебел да си купиме кревет.
И си купивме!!!!! Поточно си нарачавме по наш мерак. Сега ни останаа уште килим, комодичка и креветче за Јана.user posted image
Уф, колку само уживам во вакви гооолеми купувања! user posted image

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Што правевте денес?
3.9.2009 19:47:50   
Maca25
Нина има скоро 7 месеци, сама си седи, сака да оди и не гледам причина зошто не би ја ставила во дубак на барем 30 мин. Цел ден ја држам во раце, дури и во вц одам со неаuser posted image . Знаете ли какво олеснување ќе ми биде дубакот, а башка она ќе биде многу среќна.



(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Што правевте денес?
3.9.2009 19:51:30   
penelopa
Jas denes se vrativ vo Slo...cel den nemožam da se osvestam ...ali utre ke bidam ko nova...plus me nedostasuva soprugot...ajde uste 2 dena ke izdržam..posle nema da se odvojuvameuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Што правевте денес?
3.9.2009 20:07:01   
BEBICA
Maca25 eve i jas kerka mi ja nosam ponekogas vo toalet so mene.Ke si ja stavam vo kolicka i pred varata da me gleda, sto da pravam koga moram nekako da se snajdam.moze za nekogo da bide smesno, no taka mi rece ortopedot jas neizmisluvam. Mojata ima eve za dva dena 11 meseci uste neodi pa moram tak.Ide so pridrzuvanje i malku e mrzliva i neodi koga ona nejke sto da i pravim.A razmisli moze i da se povredi vo dubak da se prevrti.Ima logika


(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Што правевте денес?
3.9.2009 21:09:15   
kiki_riki
moite dve kerkicki izrasnaa so duba golemata e temperamentna a malata mrzlivka, nikogas ne se prevrtele so dubakot samo ako kupuvas gledaj dolniot del da e mnogu posirok od gorniot, taka nema da se prevrti i daleku e od predmeti pa nemoze da se povredi

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Што правевте денес?
3.9.2009 21:20:03   
BEBICA
kiki_riki kolku za informacija fizijatrite i ortopedite po pravilo ne preporacuvaat bebinjata da se stavaat na noze do 10 mesec toa se novi istrazuvanja, sem ako deteto samo stane no toa se retki isklucoci.Ne treba nisto da se forsira.I jas sum odela vo dubak no medicinata napreduva ne e se isto kako pred 30 godini.

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Што правевте денес?
3.9.2009 22:51:48   
mami
ке ве молам дискусијата за дубакот- овде   http://www.ringeraja.mk/forum/m_1430/mpage_1/key_/tm.htm#15207

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Што правевте денес?
3.9.2009 23:21:37   
mimicka
Мене еве веќе два дена Илија ми ќенка и ми плаче многу....синоќа не ме остави да спијам цела ноќ....па денот си го поминав нункајќи го....мислам дека ќе вади запчиња....

_____________________________

Да зборувам на сите човечки јазици, па дури и на ангелски, штом љубов немам, ќе бидам бакар што ѕвони или кимвал што ѕвечи.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Што правевте денес?
22.9.2009 15:45:12   
profesorica
Денес цела сум прокупирана со работа ама ве читам и крадам по некоја минутка за некој пост.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Што правевте денес?
22.9.2009 15:53:43   
mother 29
denes imav izvoz,utre pak,aj caos si otidov:)

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?