|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Минатата ноќ
24.9.2010 9:20:46   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: ananikol



Minatata nok...oko ne sklopiv user posted image user posted image user posted image
pazi sto ke kazes ananikol...user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 276
   RE: Минатата ноќ
24.9.2010 9:26:16   
Палешка РР
мама26 те молам без инсинуации. Навистина нема потреба од тоа. 

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 277
   RE: Минатата ноќ
24.9.2010 9:30:30   
mama26
zasto paleska taka zboruvas?pa i tebe koga ti bese tesko pred nekoj den ikaza samo na edna i toa na pp? sto kazav loso?

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 278
   RE: Минатата ноќ
24.9.2010 11:56:58   
ananikol
 

Veke 4 meseci moeto bebuvce ne saka da cica,pa jas pravam golemi napori so izmolzuvanje kako moeto malecko bi go dobilo najdobroto.
Vistina,imav problemi so tajming,so bradavici,noki i noki ne prospani mozlejki se....No sepak user posted image  dobivase majcino mleko.Sekoj obrok po okolu 200ml izmolzuvav,imav dovolno mleko.
Sega ke moram da go otkazam mlekoto poradi obilniot menzis treba da primam terapija kako bi se normalizirala.....strasno tesko se cuvstvuvam...


(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 279
   RE: Минатата ноќ
24.9.2010 11:57:30   
lukas
minatata nok ke umrev glavata ke mi prsnese pa stegnav dva analgini pa eve sega sum bimbilj...mu velev na mm mi deka e od so mi bara dusickata ne vervase ako mi povervase nemase potreba da pijam analgin..user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 280
   RE: Минатата ноќ
24.9.2010 12:00:13   
lukas
.strasno tesko se cuvstvuvam...


nema za so da se cuvstvuvas tesko koga nesto se mora se mora ne e do tebe!!i jas go otkazav i jas neubavo se cuvstvuvav ama ete ednostavno ne sakase da cica igrase i me kasase...pozz,jas go doev celi 6 meseci,ne e ni mnogu a pak ne e nni malku,iako sakav barem do 9 meseci da go dojam..


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 281
   RE: Минатата ноќ
24.9.2010 14:08:48   
big_mama817
ананикол немој да очајуваш и да се нервираш твоето бебе го чувствува твојот немир и вознемиреност да мајчиното млеко е најдобро јас син ми почнав да му давам вештачко млеко пред 40 дена ист така добив рано менструација негде околу 30 ден и млекото ми ослабне па фала богу сњупер напредуваше и мене ми беше тешко бидејќи ми беше прво но откако почнав да му давам вештачко млеко забележав дека е помирен и дека супер напредува зато што и да е ќе помине битно тој да е здрав и добар а исто и ти поздрав user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 282
   RE: Минатата ноќ
5.10.2010 13:22:11   
petra27
Bev na mekiciiii......se porodi jatrva mi,rodi devojce,inace vtoro detence i super si pominavmeeee......a posle toa nemozev da zaspijam,se seknav....

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 283
   RE: Минатата ноќ
7.10.2010 8:33:09   
Viktori
го барав мачето по цел стан. Прво ја поместувава комодата да го извадам, после креветот, после ми се пикна помеѓу парното, сега е позади сандачето за кондури user posted image
лелеееееееееееее што ме снајдееееееее user posted image

ааа и капак се знае user posted image Мм се жало што сум донела толку мало маче! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 284
   RE: Минатата ноќ
7.10.2010 13:09:43   
Martins mom
Минатата ноќ...мммммм...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 285
   RE: Минатата ноќ
7.10.2010 15:32:21   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Минатата ноќ...мммммм...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 286
   RE: Минатата ноќ
7.10.2010 15:38:01   
AnnaMolly RR
А јас од 1 и пол до 5 и пол ноќеска се занимавав со Филип. Крени го во раце-спие. Легни го во креветче-не спие... Легни го на спална-спие. Префрли го во креветче-не спие...

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 287
   RE: Минатата ноќ
7.10.2010 16:18:24   
*miki mami*
А јас од 1 и пол до 5 и пол ноќеска се занимавав со Филип. Крени го во раце-спие. Легни го во креветче-не спие... Легни го на спална-спие. Префрли го во креветче-не спие...

(Одговор на членот AnnaMolly)


исто веке втор денuser posted image user posted image user posted image
незнам што му еuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 288
   RE: Минатата ноќ
7.10.2010 16:21:26   
AnnaMolly RR
Аздисуваат, ете тоа им е. Мене не ми прави вака често, во 4 месеци ова му е трет пат. Инаку од 9-10 до 6-7 сабајле спие. 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 289
   RE: Минатата ноќ
7.10.2010 21:16:42   
soncogled
jadev palacinki vo Enriko i mi bese uzasno tesko na stomakot, nesto slagot ne bese kako sto treba user posted image

_____________________________

Svetot moj minus tebe vo nego ona sto ke ostane malku e!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 290
   RE: Минатата ноќ
7.10.2010 23:56:32   
Anushka
еее, па Сончоглед, следиот пат кај мене на палачинки. Ајде у ствари да направиме РР паланчикијада!

(Одговор на членот soncogled)
Непосредна врска до пораките: 291
   RE: Минатата ноќ
8.10.2010 15:45:08   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

еее, па Сончоглед, следиот пат кај мене на палачинки. Ајде у ствари да направиме РР паланчикијада!

Јас одма се приклучувам!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 292
   RE: Минатата ноќ
8.10.2010 16:07:34   
Anushka
ааааајдееееее!!!
еве, мм да оди негде на пат и доаѓајте.
Ајде список:
1. Анамоли
2. Анушка
3.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 293
   RE: Минатата ноќ
8.10.2010 16:31:10   
amelbebe
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

ааааајдееееее!!!
еве, мм да оди негде на пат и доаѓајте.
Ајде список:
1. Анамоли
2. Анушка
3.amelbebeuser posted image  sama se pisav da ne se macisuser posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 294
   RE: Минатата ноќ
8.10.2010 22:47:56   
AnnaMolly RR
Ајде женчиња собирајте се за палачинки, мене уште од сега ми течат лиги. user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 295
   RE: Минатата ноќ
8.10.2010 22:54:22   
baby mama
Не мора да се мачите да правите, еве јас ке Ви донесам. Под мојот стан има палачинкара и нон стоп мириса на палачинчиња.Доволна ми е миризбата исто како да сум јадела. Наутро станувам со мирис на палачинки,навечер легнувам пак со палачинките user posted image . Инаку прават нон стоп и носат по продавници не е онаква класична палачинкара за гостиuser posted image .


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 296
   RE: Минатата ноќ
20.12.2010 11:09:30   
Natuska85
Пошто морав да дадам репорт пред моите драги рингерајки пријателки за минатата ноќ, еве јасно истакнувам дека ништо не падна од тоа што си мислите,пошто и двајцата со мм уште во 23.00 кома бевме.Рано легнавме пошто сабајлево моравме и рано да станеме за на преглед.Само што околу 00.30 ми стигнала вознемирувачка порака од пријателка ми Беатрис а по инсистирање на пријателка ми Виктори со која ми се закнуваат дека за 15 мин ако не се појавам во бла бла клубот ќе ми будат скарuser posted image user posted image user posted image user posted image .Среќа сабајлево што ја прочитав,пошто можеше синоќа и од моб. да се уклучам само да не ми се скарuser posted image user posted image user posted image user posted image .Ете тоа е тоаuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 297
   RE: Минатата ноќ
20.12.2010 11:24:48   
Viktori
јас да пишам одма самоодбрана: И пишавме на Ната, у случај да и се мочка и после да не може да заспие!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
или да не заборави вода да пушти па да и се налути маж и user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 298
   RE: Минатата ноќ
22.12.2010 12:45:10   
Viktori
Минатата вечер -  не ви кажувам што правев! user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 299
   RE: Минатата ноќ
22.12.2010 12:47:21   
Natuska85
еее не се важи Викториuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 300
Страница:   <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?