|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Минатата ноќ
10.4.2010 11:28:49   
BILE.F
Брзо да оздравите profesorice!
Јас синоќа спиев сама, мм беше службе3но на пат, и не се наспав убаво, многу ми беше широк креветотuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 226
   RE: Минатата ноќ
10.4.2010 11:47:56   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

леле професорице, пак кај ве фати сите?!?! и дамјан како нина, не сака да пие сируп!! ние со плачење, вриштење и дававме сируп за слабокрвност.

Нина ноќеска спиеше многу мирно и можам да речам дека се наспав. Конечно и јас една ноќ да поспијам. Сабајле стана во 8!!! Чудо, обично станува во 7, некогаш и порано, па се шетам јас како зомби со неа низ дома.



прво мм го фати, па мене и Дамјан.user posted image user posted image user posted image сабајле му го дадов сирупот со мала количина сокче.и некако го испи.па по 15 минути доручкуваше.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 227
   RE: Минатата ноќ
10.4.2010 16:15:25   
denicka
sinoka skavme so mm da ni bide special night, ama ne fati nekoj strav i dvajcata, da ne pu napravime nesto na bebusot i se otkazavme user posted image pomooooos user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 228
   RE: Минатата ноќ
10.4.2010 16:22:56   
Leonida
Само напред, ништо нема да му бидеuser posted image Што сте се уплашиле, па тоа си е сигурно внатреuser posted image

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 229
   RE: Минатата ноќ
10.4.2010 16:36:57   
Leonida
Инаку, кога сме кај минатата ноќ, сакам да си се пожаламuser posted image
Госпоѓицата моја за прв пат заспа толку рано, односно околу 9 ипол (обично е 11 ипол), а јас си легнав околу 12 ипол. Ми беше страв од тоа каква ќе биде вечерта и кога ќе сака да стане затоа што подрани со легнувањето. Епа, си се разбуди околу 3 ипол за цицање и не сакаше после да продолжи затоа што она си се наспалаuser posted image Ќе полудев колку ми се спиеше, па со цицање, држење едно 2 саати успеав конечно да ја успијам. И така на разденување си продолживме со спиење, замислете дури до 7 ипол сабајлеuser posted image
Па не е фер!
btw уште ми се спиеuser posted image

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 230
   RE: Минатата ноќ
10.4.2010 16:42:55   
mother 29
добредојде во клуботuser posted image
мојот ке прави 2 и пол год. а сеуште се понаша како бебе..по 100 пати станува,зашто?и тој не знае!
јас сум хронично ненаспана,како зомби сум,не знам само до дека ке терам вакаuser posted image

а јас..минатат ноќ,заспав како топ со него во 9,ама пред тоа, убаво ме измалтретира со квичење..после дупла доза во текот на ноктаuser posted image

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 231
   RE: Минатата ноќ
10.4.2010 16:47:44   
Leonida
По некогаш сакам да ја оставам 2 дена некој да ми ја чува, а јас само да спијам без прекинuser posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 232
   RE: Минатата ноќ
10.4.2010 16:48:47   
nadica

ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

добредојде во клуботuser posted image
мојот ке прави 2 и пол год. а сеуште се понаша како бебе..по 100 пати станува,зашто?и тој не знае!
јас сум хронично ненаспана,како зомби сум,не знам само до дека ке терам вакаuser posted image

а јас..минатат ноќ,заспав како топ со него во 9,ама пред тоа, убаво ме измалтретира со квичење..после дупла доза во текот на ноктаuser posted image



и јас сум ист случај ама добро е што знам дека надица не е исклучок user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 233
   RE: Минатата ноќ
10.4.2010 16:55:39   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: Leonida

По некогаш сакам да ја оставам 2 дена некој да ми ја чува, а јас само да спијам без прекинuser posted image


си мислев и јас така дека ке спијам...а замисли се будев ко програмирана...нема веке ,тоа навика ми стана user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 234
   RE: Минатата ноќ
10.4.2010 17:28:30   
acka p
mojot sin ima 5 godini i e beter nego bebe noke uste se budi i plae a nema poim zosto  i seuste jas lezam do nego dodeka da zaspie i nikako nemozam da go odviknam

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 235
   RE: Минатата ноќ
11.4.2010 12:04:54   
Матеа
Се изнаспавuser posted image user posted image user posted image user posted image И денес сум суперрррррррррррuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот acka p)
Непосредна врска до пораките: 236
   RE: Минатата ноќ
11.4.2010 12:12:25   
BEBICA
Jas minatata nok zaspav ko top vo 22h do sabajle ne se mrdnav dodeka mojava ne me probudi vo 7h a mene uste mi se spiese.user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Матеа)
Непосредна врска до пораките: 237
   RE: Минатата ноќ
11.4.2010 12:47:48   
Leonida
Излеговме на по едно пиво со мм и прујателите и околу 12 ипол се вративме дома. Си легнав одма затоа што знаев дека нема да можам да си поспијам од user posted image и сабајлево ме разбуди во 7 ипол user posted image user posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 238
   RE: Минатата ноќ
11.4.2010 13:08:42   
mother 29
user posted image user posted image

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 239
   RE: Минатата ноќ
11.4.2010 13:12:43   
Палешка РР
...бевме сами со Марио и Миа. ММ си отиде на викендица во Мариово, како божемски да чисти за Првомајските празници, па се умори ептен и таму си заспа user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 240
   RE: Минатата ноќ
15.4.2010 8:52:46   
Mila na mama
Е минатата ноќ беше огномет и тоа новогодишен.user posted image user posted image user posted image Да не биде безобразен постов ќе кажам само дека стварно сум му недостигала на мм.user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Mila na mama -- 15.4.2010 8:53:27 >


_____________________________

love u all

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 241
   RE: Минатата ноќ
15.4.2010 8:55:32   
profesorica
спиев од 7 до 7user posted image user posted image user posted image сега и глава ме болиuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 242
   RE: Минатата ноќ
15.4.2010 8:56:28   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila na mama

Е минатата ноќ беше огномет и тоа новогодишен.user posted image user posted image user posted image Да не биде безобразен постов ќе кажам само дека стварно сум му недостигала на мм.user posted image user posted image user posted image

user posted image
user posted image user posted image user posted image          

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 243
   RE: Минатата ноќ
15.4.2010 8:57:22   
Cacko
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za mazot na mila na mamauser posted image user posted image user posted image
jas minatata nok si pominav fenomenalno na koncert na sergej cetkovic,od damna ne sum peela i igrala tolkuuser posted image baska i elena bila super kaj moite,samo pola saat placelauser posted image



_____________________________

Think Pink

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 244
   RE: Минатата ноќ
15.4.2010 8:59:49   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila na mama

Е минатата ноќ беше огномет и тоа новогодишен. Да не биде безобразен постов ќе кажам само дека стварно сум му недостигала на мм.

тоооооо Натке..... user posted image

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 245
   RE: Минатата ноќ
15.4.2010 9:27:09   
big_mama817
браво натке за вас двајца user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 246
   RE: Минатата ноќ
15.4.2010 9:35:57   
topce
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

еве и едно браво за Сергеј кој направи супер позитивна атмосфера вчера вечер.
од неговите балади направи цела сала да пее, ужива и да се разигра user posted image
јас отидов само со две песни, ама пријатно се изненадив.

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 247
   RE: Минатата ноќ
15.4.2010 22:43:28   
omorfo89
zborev so decko mi na net i posle si zaspav user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 248
   RE: Минатата ноќ
15.4.2010 22:48:57   
Rossana
Minatata nokuser posted image user posted image user posted image hehe... Minatata nok gledavme film so mm, potoa pocnavme da se galime, i da se galime, i da se... I se razbudi Sara i ne zaspa do 05:00 user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 249
   RE: Минатата ноќ
16.4.2010 9:06:49   
BEBICA
Minatata nok otkako ja uspiv Moni, ja i mm se doteravme i si otidovme na vecera, povodot bese rodendenot na mm, mnooogu ubavo si pominavme, a jas bev mirna posto znam deka mama ja cuva Monika.



_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 250
Страница:   <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?