|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Минатата ноќ
16.4.2010 9:11:54   
profesorica
user posted image па после одма заспавuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Минатата ноќ
16.4.2010 9:16:59   
lilit
Алал да ви е ме инасмеавте со постовиве!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Минатата ноќ
16.4.2010 9:23:15   
lukas
si spiese cel den ubavo bese pameten inace e 2 meseci skoro i koga zbesna kaj 8 satot do 12 i pol me gnajvese nikako ne zaspivase samo vrace mi zaspivase na gradi..i koga ke go ostavav se razbudvase mm si zamina vo druga soba...jas posle ova zaspa na raka kaj mene i durivo 3 i pol se razbudi go naraniv i pak borba do 4 i pol pa zaspa ama pak na raka i posle vo 7 borba  pa zaspa i sega go naraniv pred malku i ene go spie sega ajas pravam kafence...pozz

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Минатата ноќ
16.4.2010 11:30:59   
Enika
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila na mama

Е минатата ноќ беше огномет и тоа новогодишен.user posted image user posted image user posted image Да не биде безобразен постов ќе кажам само дека стварно сум му недостигала на мм.user posted image user posted image user posted image


Ех Натке бе....браос user posted image user posted image user posted image


_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: Минатата ноќ
16.4.2010 11:39:28   
matushka
Minata nok, kako za cudo ne mi se spiese i takva, taze tushirana odam vo krevet da si legnam do mm i so da vidam...za spaluser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: Минатата ноќ
16.4.2010 12:56:42   
Enika
Минатата нок бев излезена со другарки, во кафана, па малку у дискотека...ама одвај издрзав тоа дискотеките....стара сум леле user posted image

_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: Минатата ноќ
16.4.2010 12:59:20   
matushka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Enika

Минатата нок бев излезена со другарки, во кафана, па малку у дискотека...ама одвај издрзав тоа дискотеките....стара сум леле user posted image

user posted image user posted image user posted image haaha, jas sum 25 pa pak se osekam deka nemam sila za izlaganje. Ama utre, kako za promena se dogovorivme so mm da odime colosseum, pa ke divime dali ke uspeeme da izdrime budni do 2huser posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: Минатата ноќ
16.4.2010 13:01:56   
Enika
Јас не кажувам колку год иамuser posted image ...хехе мислам дека некако перидов ми е апла пензионерски настртоен, лани ова време растурав од искачање user posted image

_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: Минатата ноќ
16.4.2010 13:07:20   
matushka
Jas bi te sovetuvala da se iznaizleguvas uste malku pred da stanes majka, zasto posle malku poteshkouser posted image
Jas sreka epten izleguvav porano, po 4 pati nedelno, pa sega ne me fakaat nekoi krizi, ama kako i da ednas vo mesecot sakam i toa kako, da izlezam od shablonot i da se izduvam malku

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: Минатата ноќ
16.4.2010 13:11:18   
Enika
Сум се изнашетала и јас, ама ете периодов сеа стагнуирам...иам такви периоди кога сакам повеке по дома да седам, некад мн сакам да излегувам....се зависи. 

_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: Минатата ноќ
24.4.2010 8:32:36   
melody
Se obiduvav od 10 saat da ja uspijam kerksa mi.Kako me fati ova virusov so kaslanje bas toa vreme  mi zapocnuva onaka intenzivno i taa od kaslicata moja nikako da zaspie.taman ke zatvori oci jas pocnuvam da kaslam i taa se stresuva od zvukot i ajde jovo nanovo i se do 2 saat sabajle .Duri detevo pocna i da me imitira ,a pocnev da kaslam i taa kaslauser posted image Pa aj maz mi ke pomogne toj da ja uspie ,a be kakvo uspivanje koga fati da place ne saka kaj nego i tocka.Edvaj nekako zaspa i eve ja sega budna mi cepka po kompjuterot i mi sedi vo skut  

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: Минатата ноќ
24.4.2010 11:59:57   
Палешка РР
Миа спиеше во креветче user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: Минатата ноќ
28.4.2010 12:29:13   
Палешка РР
...се понадевав дека Миа ќе заспие навреме, бидејќи цел ден не беше спиела асално. И заспа...кај 11,30 заспа цврсто. Јас се истуширав, си облеков пижами и правец в кревеет. Кога, еве ти ја по 10 минути, се разбуди. Еххх, па добро ајде си реков, ќе се загрижев ако заспиеше толку рано user posted image
Кога почна да се смее, да пика раце в уста, да се исправа..да `ржи user posted image , свежа - пуфка!
На сите им посакавме добра ноќ и си продолживме со нашите лудории. Се најадовме, преслековме, сменивме лигушки 2-3 пати, пиевме чај, сок...и накај 2,15 се умори и оооооП заспа.
Оххх, имало Господ реков..и си легнав.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Еве ти ја по 15 минути. Помислив, може да е гладна, штом знам. И дадов да цица, така убаво си се нацица и никако да завени, некако многу отпор ми дава во заспивањево user posted image Ај мајката си мислам...ова не ќе да е за спиење..`ржи не се држи user posted image Така фино лепо си ја ставив во количка со мисла да ја прошетам низ соба...кога рече вриштааааам, се навреди дотука бидува. Стана Марио да види што е работава..кога се расположи Миа, па кога зеде да гуга, ма се стопи сета од среќа. Кутри Марио ја држи во три и пол и очи му паѓаат..Ајде..и тој си легна, а јас си ја држам пак. Се шетаме, шетаме, овој пат во темница..како не е беше интересно, пак почна да вришти..user posted image Се разбуди татко и..си ја зеде в раце, оваа кога почна да му се смее така срамежливо, тој насмеан до уши.
Заспа со првите петли..во 5 часот..а јас и мм си ја гледавме како убаво спие и не можевме да веруваме user posted image

П.С. Извинете за долгиов пост, ама, ...па долга беше и ноќта.user posted image



_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: Минатата ноќ
28.4.2010 12:31:43   
Mila na mama
user posted image user posted image user posted image ооо ова девојче како ве тренира алал да и е. И колку спиеше кога заспа во 5? 

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: Минатата ноќ
28.4.2010 12:32:31   
nadica
aх палешке потполно те разбирам мила
мм на шала знае да каже да сакам второ ама по 3 години да го земам user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: Минатата ноќ
28.4.2010 12:40:28   
mis.
Палешка оваа како за мој Мартин да пишувашвака правеше до 3-4 години. саати лулај во количка 5 мин спиј,уште 1 саат шетање,5 мин спиј па 1 литар сок разредено на неколку пати кога ќе се разбуди,па утроп мокат од мочки па пресоблекувај па пак заспивај и ооп се раденило.Не и давај сок од лично искуство ти кажувам.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: Минатата ноќ
28.4.2010 12:48:50   
matushka
Go zaspav Mateja okolu 22:30h, se istushirav i me fati nekoj visok na energija pa pocnav da cistam vo 23h veceruser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: Минатата ноќ
28.4.2010 12:49:02   
Весна
Аааа Палишка, па ова кај вас минатата, а кај нас секоја вечер е така user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: Минатата ноќ
28.4.2010 12:53:40   
Палешка РР
Па ние обично до 3,30 сме заспани..ама во 5 одамна не сме заспале user posted image
Сега спие, а јас капам за спиење..ама имам и уште едно дете, кое бара доручек, преслушување по хемија, состав по македонски..бакнеж пред училиште user posted image
Арно вели мис, ќе спиеме по 2-3 години Весна user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: Минатата ноќ
28.4.2010 13:14:22   
Adrijana
Eva zaspa vo 9, a jas vo 9 poluser posted image sabajle i dvete stanavme vo 6user posted image


_____________________________



(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 270
   RE: Минатата ноќ
28.4.2010 14:18:42   
Enika
Не спиев воопшто убаво, се мачев со болки во стомакм( впрочем и до пред 5 мин офкав), сама сум дома и секад не спијам убаво кога сум сама, а за поголема мака мите тв од дпална го земале у Ох со нив...да си имале таму тв у спална...е арно ама не им мфака...а јас како да спијам сеа user posted image морав лампа да остаам упалена од стравuser posted image

_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 271
   RE: Минатата ноќ
8.5.2010 10:44:58   
Палешка РР
..Миа заспа порано, во 2.45 user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 272
   RE: Минатата ноќ
31.5.2010 10:09:50   
Палешка РР
...се прерадував кога Миа заспа во 1,40 помислив и јас една ноќ да се наспијам. Но ми се разбуди и почна да ми се смее во 2,10...заспа во 3,40 user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 273
   RE: Минатата ноќ
24.9.2010 6:14:44   
ananikol
 

Minatata nok...oko ne sklopiv user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 274
   RE: Минатата ноќ
24.9.2010 7:16:30   
Палешка РР
Што се случи ананикол?user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 275
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?