|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  76 77 [78] 79 80   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Инсеминација II
17.11.2015 15:43:06   
lara36
zdravo devojki samo da se prijavam deka i mojata treta iui bese neuspesna sega ke odmaram pa zdravje vo januari i poslednata ke ja napravam.alicka na gak ti treba za tebe bolnicki upat a za tvojot soprug hepatit B,C i HIV a za cena ne znam najverrojatno naplakaat koga go zimas dokumentot a mene ne mi e zemen ama mislam deka okolu 900 denari.

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 1926
   RE: Инсеминација II
18.11.2015 15:37:00   
LoveableMe RR
laza36, жал ми е но борбата продолжува, да се надеваме дека последната ИУИ ќе биде успешна.user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот lara36)
Непосредна врска до пораките: 1927
   RE: Инсеминација II
12.12.2015 16:40:50   
malecko 87
Devojki mojata posledna 4 inseminacija e bez uspeh mi kasni 1 den i denes napraviv test negativen e a bidejki stavam utrogestan najverojatno nemozam da dobijam od vecer ne stavam veke pa ke vidime ako dobijam se citame vo tema In vitro pozd

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1928
   RE: Инсеминација II
13.12.2015 1:00:28   
mihaela1989
Zdravo jas sum nova na ovoj forum i me interesira dali inseminacijata e bolna, sakam da ja napravam no imav mnogu jaki bolki pri hsg ....pozzzz

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1929
   RE: Инсеминација II
13.12.2015 10:02:38   
scared RR
Не е болна, ништо не се осека,хсг е сосема поинаква постапка.

(Одговор на членот mihaela1989)
Непосредна врска до пораките: 1930
   RE: Инсеминација II
18.12.2015 22:26:14   
taci83
Zdravo denes pravev inseminacija so klmifen od 5 do 9 den po 2 na den vcera sabalje vo 10 casot merev folikul od 20 mm i primiv pregnil 5000 a denes okolu 13 h ja napraviv inseminacijava i mi rekoa da pijam dabreston po 2 x1 14 dena ve citam ama ne najdov nekoja od forumot posle inseminacija da e na dabreston a me interesira zosto ne ja primiv pregnilot kako sto ve citam dva den pred inseminacijata a jas ja primiv i posle 26 h pravev inseminacija

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1931
   RE: Инсеминација II
23.12.2015 13:24:07   
wanna be mum
Во добар момент си ја примила прегнилот, не треба 2 дена пред инсем според големината на фолекулот таман ти ја ставиле, одмарај сега и ти посакувам user posted image user posted image
што се однесува до апчињата секој лекар различна шема има, штознам јас многу имам читано и зборувано со лекари и сметам дека Креноне гелот има најчист и најдобар прогестерон во својот состав, јас сум задоволна ако сакаш предложи му на твојот доктор ако не терај со апчињата, Среќно

(Одговор на членот taci83)
Непосредна врска до пораките: 1932
   RE: Инсеминација II
23.12.2015 13:41:05   
Bea
Taci, јас после ембрио-трансфер пиев дабростон, воопшто не ставав кринон. Така да, терај си како што ти препишал докторот и среќно за 2 недели!

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 1933
   RE: Инсеминација II
23.12.2015 14:36:23   
Kvisko
Taci83 ич не се секирај за прегнилот. Се дава 36 пред ако е фоликулот некаде 18/19 милиметри а тебе ти бил 20 така што се е ОК.

Јас пиев дабростон место кринон за ИВФ и еве ме веќе во 38 недела од бременост ич без гајле.

(Одговор на членот Bea)
Непосредна врска до пораките: 1934
   RE: Инсеминација II
23.12.2015 17:24:41   
taci83
Fala vi mnogu za pomosta e seka sakam da ve prasam uste nesto eve veke 5 dem mi e od inseminacijava a vo dolniot del vo jajnikot od taa strana kade sto mi bese folikulot od vteme na vreme custvuvam kako poduenost ili kako mravki da me lazat vnatre vo stomakot dali e reakcija od apcinjana a imam citano za inplacirano kravarenje dali mora na sekogo fa se sluci ako se fatilo i posakuvam mn.sreka na site

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 1935
   RE: Инсеминација II
23.12.2015 21:41:41   
wanna be mum
Ne reakcija od apcinjata, od niv nisto nema da osekas, toa e od folekulot sto puknal , uzivaj si :*

(Одговор на членот taci83)
Непосредна врска до пораките: 1936
   RE: Инсеминација II
25.12.2015 12:14:15   
pepapa
Devojki jas sakam ako se ok so na mm brisevite da pravam treta inseminacija megutoa kako sto racunam mi se paga bas na 6 ili 7 januari a togas se neli nerabotni denovi, znaci li toa deka ke mi propadne i ovoj mesec?

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 1937
   RE: Инсеминација II
25.12.2015 14:55:44   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: pepapa

Devojki jas sakam ako se ok so na mm brisevite da pravam treta inseminacija megutoa kako sto racunam mi se paga bas na 6 ili 7 januari a togas se neli nerabotni denovi, znaci li toa deka ke mi propadne i ovoj mesec?


pepapa, зависи каде ќе ја правиш. На ГАК сигурно има дежурни лекари, но сега дали ќе прават или не, мораш со нив да збориш и да договориш, со тоа што можеби матичниот ќе треба по циклус да те следи на ехо, па потоа да отидеш на инсеминација....


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 1938
   RE: Инсеминација II
25.12.2015 15:45:10   
pepapa
Na gak sakam da ja pravam
ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: pepapa

Devojki jas sakam ako se ok so na mm brisevite da pravam treta inseminacija megutoa kako sto racunam mi se paga bas na 6 ili 7 januari a togas se neli nerabotni denovi, znaci li toa deka ke mi propadne i ovoj mesec?


pepapa, зависи каде ќе ја правиш. На ГАК сигурно има дежурни лекари, но сега дали ќе прават или не, мораш со нив да збориш и да договориш, со тоа што можеби матичниот ќе треба по циклус да те следи на ехо, па потоа да отидеш на инсеминација....


a i mene nisto ne mi znaci na koj den i taka ja pravam samo da ja imam za in vitro, ama ke vidime doktorite koga bi mi ja napravile i dali ima dezurni na 6 i 7 januari

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1939
   RE: Инсеминација II
25.12.2015 16:50:09   
bambina34

ИЗВОРНА ПОРАКА: pepapa

Devojki jas sakam ako se ok so na mm brisevite da pravam treta inseminacija megutoa kako sto racunam mi se paga bas na 6 ili 7 januari a togas se neli nerabotni denovi, znaci li toa deka ke mi propadne i ovoj mesec?

Pepapa na Gak za vikend i za praznici ne pravat inseminacii , ama pak prasaj si za sekoj slucaj ...

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 1940
   RE: Инсеминација II
26.12.2015 9:07:36   
Катенце 26
Zdravo ringerajki, ve citam dolgo vreme i denes konecno resiv da se prijavam.. 3-4 godini se pravime user posted image ama ne bilo taka lesno... Ovaa godina ispitav skoro se, hormonite se super, folikuometrija odlicna 12-13 den ploden, rezultat od progesteron na 21 den odlicen, spermogram i spermokultura odlicni user posted image Pred 5 dena pravev HSG na klinika i ne osetiv nikakva ama bas nikakva bolka, za 10 dena odam po rezultatite... Ako e se ok ve molam kazuvajte kako odi postapkata za inseminacija?

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 1941
   RE: Инсеминација II
26.12.2015 17:34:34   
taci83
Imas ispitano se sto e potrebno samo treba da ides na klinika kade ke pravis inseminacija da se vidis so dr.da gi vidi i ke ti kaze dali ke pravite na priroden ciklus ili so stimulacija,maticnata ti sledi ovulacija i ti odreduva spoted folikulite koga ke bide inseminacijata.Na klinika ostavate materjal i za 2 h se pravi inseminacijata,ti kade ke pravis dali si od Skopje

(Одговор на членот Катенце 26)
Непосредна врска до пораките: 1942
   RE: Инсеминација II
4.1.2016 13:32:37   
pepapa
Najprvo srekna nova na site i godinava bog da ne daruva site so najubaviot podarok so po edno bebe :) znaci denes bev na folikumetrija na gak me gledase dr. Georgieva, 11 den mi e, vika sum ima folikuli so 20 i 14 mm megjutoa endometriumot samo 5 mm vika vednas zemi estrofen a jas piev samo klomifen, odam gore da ja odnesam istorijata, Trajanova me preceka i i kazuvam za utre deka mi rekle inseminacija i deka georgieva mi rekla estofen ona zbesna vika jas ne priznavam toa ako jas ti pravam nisto da ne pies, iako samata ona minatiot pat mi rece , deka ke treba da pijam, ama bidejki imame bakterija ne uspeavme da pravime ineseminacija pa ne piev, sega kazete sto da pravam, kogo da slusam?




(Одговор на членот taci83)
Непосредна врска до пораките: 1943
   RE: Инсеминација II
4.1.2016 13:43:48   
Melanija RR
Естрофем оди со кломифен,а и ти е потребно.Тој се пие од 7ми ден.Е сега ако сигурно она ти прави мораш веројатно по нејзино.Иако нема некоја логика.Ти прашај ја а што да земеш за да се зголеми?Цвекло,ананас ама допрва? Колку се суетни не признаваат од друг колега.Тие мислам се на рецепт,ако имаш доверлив консултирај матичен гинеколог

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 1944
   RE: Инсеминација II
4.1.2016 14:08:47   
pepapa
Mojata maticna ima spoeno do 11, a inaku Trajanova utre ke mi ja pravi inseminacijata taka ocigledno ke moram da poslusam, megjutoa ke ja prasam dali treba nesto prirodno da zemam, a kazete mi so slab endometrium nemoze da se zabremeni?

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1945
   RE: Инсеминација II
4.1.2016 14:16:34   
scared RR
Со толку тенок ендометриум не може да дојде до имплантација на ембрионот. А, и не верувам дека од еден ден пиење ке ти се здебели. Ептен голем пропуст.

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 1946
   RE: Инсеминација II
5.1.2016 0:39:40   
pepapa
A moze da ima nekakov sprotiven efekt ako se pijat pokasno i kolku vreme se pijat?

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1947
   RE: Инсеминација II
5.1.2016 9:26:51   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: pepapa

A moze da ima nekakov sprotiven efekt ako se pijat pokasno i kolku vreme se pijat?


Pepapa, спротивен ефект нема, но не знам како ќе се постигне задебелување на ендометриумот за кратко време, сепак ти веќе ја започна постапката и терај ја. За подебел ендометриум земај цвекло, па пиши како ќе поминеш.


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 1948
   RE: Инсеминација II
5.1.2016 13:35:09   
pepapa
Zavrsi mojata treta inseminacija, ne mi ja pravese Trajanova iako bese tamu, site bea nekako napnati zasto sme dosle pred praznik da pravime inseminacija, Trajanova me iznenadi za prv pat so mnogu losi komentari deka ne sme bile vernici i sme bile bezobrazni ama ako imalo gospod, tolku se iznervirav kako jas da sum vinovna sto denes mi rekoa da ja pravam inseminacijata, i da vi kazam jas pocnav so estrofen bidejki i taka Trajanova ne me ni pogledna a ne pa da mi dozvoli bilo sto da ja prasam, kazete mi kolku vreme se pie estrofenot?

< Поракaта ја уредил pepapa -- 5.1.2016 13:36:26 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1949
   RE: Инсеминација II
5.1.2016 13:47:19   
scared RR
Боже господе, мрдната жена, тоа то рекла ако има господ?user posted image Немам коментар ама имам доста лоши работи слушано за неа па не ме чуди.
Естрофемот се пие цело време, и ако имаш позитивен тест ке продолжиш да го пиеш.

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 1950
Страница:   <<   < Претходна страница  76 77 [78] 79 80   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  76 77 [78] 79 80   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?