|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  77 78 [79] 80 81   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Инсеминација II
5.1.2016 13:58:23   
pepapa
Ne mi koga kaza licno na mene tuku jas i uste edna devojka lezime posle insemicija a ona tuku vo sosednata prostorija bukvalno se derese, jas do sega nisto loso ne sum cula za nejze i zatoa premnogu se iznenadiv, ama si vikam ajde gospod da me izraduva ovoj pat pa da ne moram da odam poveke tamu

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1951
   RE: Инсеминација II
5.1.2016 14:12:25   
Melanija RR
Море вака на тапет со име да се чита и знае, во голем процент никој од докторите не сноси одговорност.Не по нив треба да бидеме телиња,да не читаме од нет. Погрешни терапии,тајминзи... ужас.

pepapa господ (кој и да е возвишен ) дава на милосни луѓе. Се надевам ако не сега дека многу скоро ќе ја награди вашата верба user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1952
   RE: Инсеминација II
5.1.2016 14:23:54   
pepapa
Iskreno ne ocekuvam bidejki samo 3 milioni sperma imavme, jas tenok endometrium ama bitno mi e da gi pominam kako brojka za ivf

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1953
   RE: Инсеминација II
5.1.2016 17:14:16   
kapina
Zatoa li i trajkovski ne e dostapen deneska oti nie ne sme vernici sram da im e

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 1954
   RE: Инсеминација II
5.1.2016 17:19:22   
pepapa
Trajkovski cel den bese niz hornicite, nervozen i on i posle zasto site sakaat na privatno da odat, ama ne sekogas finansiite toa go dozvoluvaat


(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1955
   RE: Инсеминација II
8.1.2016 12:44:26   
Катенце 26
дали кај некој од вас после ХСГ ви се случило да во порани мензис 10 дена? таман броев денови за инсеминација но за жал сега ни сама незнам од кај да си почнам !

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1956
   RE: Инсеминација II
8.1.2016 15:44:36   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Катенце 26

дали кај некој од вас после ХСГ ви се случило да во порани мензис 10 дена? таман броев денови за инсеминација но за жал сега ни сама незнам од кај да си почнам !


Katence26, мислам и јас добив порано после ХСГ, најдобро да се консултираш со докторот кој ти правеше ХСГ или евентуално со матичниот гинеколог.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Катенце 26)
Непосредна врска до пораките: 1957
   RE: Инсеминација II
8.1.2016 21:47:32   
Kvisko
Katence26 консултирај се со гинеколог ама штом си добила циклус тоа е тоа си броиш од првиот ден на овој циклус и толку.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1958
   RE: Инсеминација II
19.1.2016 13:32:30   
Катенце 26
Ve molam da mi dadete sovet za inseminacija na klinika... Dali da odam na privatno ili na klinika e ok..Koj doktor go preporacuvate kako najdobar i najzainteresiran? Od vase licno iskustvo i iskustvo na vasi bliski?

(Одговор на членот Elena27)
Непосредна врска до пораките: 1959
   RE: Инсеминација II
19.1.2016 20:11:34   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Катенце 26

Ve molam da mi dadete sovet za inseminacija na klinika... Dali da odam na privatno ili na klinika e ok..Koj doktor go preporacuvate kako najdobar i najzainteresiran? Od vase licno iskustvo i iskustvo na vasi bliski?


Катенце, на ГАК добри се Трајковски и Трајанова, а на приватно имаш добри и во Систина и Ремедика, со тоа што на приватно даваат повеќе терапија, а на ГАК помалку. Што проблем имате со сопругот?

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Катенце 26)
Непосредна врска до пораките: 1960
   RE: Инсеминација II
20.1.2016 0:33:13   
Катенце 26
Ti blagodaram mnogu... Neznam sto e problemot negovite rezultati se super, mojte se super a veke 5-6 godini nisto :( Sekoj sovet e da olabavam so glavata :)

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1961
   RE: Инсеминација II
20.1.2016 0:51:30   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Катенце 26

дали кај некој од вас после ХСГ ви се случило да во порани мензис 10 дена? таман броев денови за инсеминација но за жал сега ни сама незнам од кај да си почнам !


Тоа треба да го знае твојот матичен гинеколог, а после 5-6 год треба сериозно да се ангажирате тоа е многу време и не е до олабавување на главата.Најди добар матичен или оди со документите/испитувања кај негој во приватните клиники

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Катенце 26)
Непосредна врска до пораките: 1962
   RE: Инсеминација II
20.1.2016 15:33:25   
lilika9
Katence i jas sum kako tebe prikazna, se e vo red a nisto... pominati i bezuspesni inseminacii. doktorot sovetuva invitro a ostanatite site olabavuvanje :) so gospod napred, zapocnisi medicinska procedura da ne gubis vreme a i nervi od cekanje i cekanje.. Ti poskauvam uspeh i sto pobrzo da se izraduvas!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1963
   RE: Инсеминација II
20.1.2016 21:37:09   
Катенце 26
Daj boze Lilika da se raduvame... Vo ponedelnik ke odam do GAK da dogovoram doktor za inseminacija i zdravje boze vo fevruari da pocneme :) So lesno

(Одговор на членот lilika9)
Непосредна врска до пораките: 1964
   RE: Инсеминација II
26.1.2016 14:26:12   
pepapa
Ete i mojata treta inseminacija zavrsi neuspesno, kazete sto mislite dali bi mi odobrile so tri inseminacii vaucer od fondot, imame problem so spermogramot oligoteratozoospermija e posledniot i samo 3 milioni sperma na inseminacija, neznam dali da pravam i cetvrta ili da pocnam so dokumenti za in vitro?

(Одговор на членот Катенце 26)
Непосредна врска до пораките: 1965
   RE: Инсеминација II
26.1.2016 14:45:40   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: pepapa

Ete i mojata treta inseminacija zavrsi neuspesno, kazete sto mislite dali bi mi odobrile so tri inseminacii vaucer od fondot, imame problem so spermogramot oligoteratozoospermija e posledniot i samo 3 milioni sperma na inseminacija, neznam dali da pravam i cetvrta ili da pocnam so dokumenti za in vitro?


Pepapa, штом досега ве терале со инсеминации, не знам што да ти кажам. Најубаво ќе биде да отидеш до ФЗО кај мајка Тереза и да прашаш, или на ГАК таму некои од докторите се во Комисијата што ги одобрува ваучерите.

Жал ми е што така заврши и оваа инсеминација, но борбата продолжува, со тебе смеuser posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 1966
   RE: Инсеминација II
26.1.2016 15:39:02   
wanna be mum
Јас останав бремена на 5тата инсеминација со 3 милиони,
Мислев не е можно ама навистина 1 требало само :)
Само сакам да ве охрабрам останатите дека низ оваа постапка треба да се оди на квалитет, на тајминг, а не само на бројки со кои вклучувајќи ме и мене сме преокупирани. Значи жив доказ сум дека и со мал број можи, ние секогаѓ имавме двоцифрен ко ме рекоа 3 милиони ми се стемни по 2 недели пак сонце ми огреа, треба да се бара проблемот и на други полиња најчесто не е само во едно туку во комбинација.
Незнам постов дали ќе допри до вас знам дека ги равите инсеминациите ради реда ама според мене е погрешно најпрво тој пристап од страна на лекарот, мојот беше сериозен ко за ивф да се работи и со терапија и со ангажираност.
Среќно на сите од срце, не е важно како важно е да се гушниме user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1967
   RE: Инсеминација II
28.1.2016 22:15:40   
Катенце 26
Wanna be mum sto znaci toa da se odi na kvalitet, na tajming, a ne na brojki? Kaj koj doktor bese ti? Bas takov mi treba seriozen i posveten, molam za pomos?

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 1968
   RE: Инсеминација II
28.1.2016 23:55:03   
wanna be mum
Katence 26 jas dva pati uspeav na toj nacin, gledavme folekulite da se ubavi golemi, merevme endometrium sekoj vtor den zosto mi trebase terapija, i tajmingot mislam, tocno da se stavi pregnil i da se vnesi spermata, zosto site folekuli se so razlicna golemina, pa najgolemiot go mestevme za inseminacija drugite denovi imavme odnosi :)) dr Tase od Plodnost me vodese mene 4 godini

(Одговор на членот Катенце 26)
Непосредна врска до пораките: 1969
   RE: Инсеминација II
5.2.2016 17:26:54   
katerina stankoska
здраво женски паравев инсеинација во плодност која заврши не успесшно проблемот е мало стеснувајне на каналот

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 1970
   RE: Инсеминација II
8.2.2016 9:35:56   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: katerina stankoska

здраво женски паравев инсеинација во плодност која заврши не успесшно проблемот е мало стеснувајне на каналот


katerina, здраво, ти посакуваме што поскоро да ти се оствари твојата цел. Што ти советуваше докторот да преземеш во иднина? Ќе продолжите со инсеминации или ќе правиш некоја интервенција? Што проблем имате?

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот katerina stankoska)
Непосредна врска до пораките: 1971
   RE: Инсеминација II
16.2.2016 14:24:11   
lara36
zdravo zenski konecno vcera napraviv i 4 iui i edvaj cekam da pominat dve nedeli da si go zemam dokumentot i da go dadam vo fondot.pozdav do site i se nadevam naskoro ke se citame vo temata za ivf.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1972
   RE: Инсеминација II
21.2.2016 14:43:54   
JarecXx
здраво рингерајки user posted image Ве следам долго време и еве ме конецно и јас да се пофаламuser posted image На 19ти ја правев и јас мојата прва инсеминација на Гак .....Немав никакви стимулации освен следење на фолекули на два дена,..Сега пијам ВИТАЛ ПРЕГНА и Аспирин и ваг. Утрогестан user posted image
Во исчекување сме на user posted image и позитивен резултат ....Ве бакнувам и гушкам user posted image

< Поракaта ја уредил JarecXx -- 21.2.2016 14:50:02 >

(Одговор на членот lara36)
Непосредна врска до пораките: 1973
   RE: Инсеминација II
21.2.2016 17:48:56   
MademoiselleNina
Со среќа и со успех, и што повеќе позитивни мисли :)

(Одговор на членот JarecXx)
Непосредна врска до пораките: 1974
   RE: Инсеминација II
21.2.2016 17:50:47   
MademoiselleNina

ИЗВОРНА ПОРАКА: JarecXx

здраво рингерајки user posted image Ве следам долго време и еве ме конецно и јас да се пофаламuser posted image На 19ти ја правев и јас мојата прва инсеминација на Гак .....Немав никакви стимулации освен следење на фолекули на два дена,..Сега пијам ВИТАЛ ПРЕГНА и Аспирин и ваг. Утрогестан user posted image
Во исчекување сме на user posted image и позитивен резултат ....Ве бакнувам и гушкам user posted image avo.gif]

Дај боже ова да ти биде успешна инсеминација, да не мора да правиш ивф. Ти посакувам наскоро user posted image user posted image

(Одговор на членот JarecXx)
Непосредна врска до пораките: 1975
Страница:   <<   < Претходна страница  77 78 [79] 80 81   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  77 78 [79] 80 81   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Најубаво име ?
mimzy

Кое име да и го дадам на ќерками ?

Мелани (67%)

Михаела (0%)

Надица (0%)

Сара (17%)

Мери (17%)

Фросина (0%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!