|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  78 79 [80] 81 82   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Инсеминација II
21.2.2016 18:24:14   
LoveableMe RR
Јaрец милa се нaјубaвo и сo среќauser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1976
   RE: Инсеминација II
21.2.2016 19:50:27   
JarecXx
Od srce vi blagodaram user posted image user posted image
Sekako bez Vas zenicki nemase da ja imam ovaa verba deka nesmeeme da ja izgubime nadesta...Vo brak sum 6god. bez nikakva dijagnoza nitu jas nitu soprugot. user posted image
user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил JarecXx -- 21.2.2016 19:52:24 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1977
   RE: Инсеминација II
21.2.2016 22:58:20   
kapina
Jarec kaj koj dr ja pravese inseminacijata

(Одговор на членот JarecXx)
Непосредна врска до пораките: 1978
   RE: Инсеминација II
22.2.2016 12:35:57   
LoveableMe RR
Јaрец, шест гoдини е пoдoлг периoд, нaпрaви и кoнсултaцијa сo дoбaр гинекoлoг. Тукa сме зa се штo ти требaме. user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1979
   RE: Инсеминација II
22.2.2016 18:24:01   
JarecXx
kapina Inseminacija mi napravi dr.Trajkovski od Gak...

LoveableMe RR 6godi. e predolg period za cekanje znamuser posted image No prvite 2 god.od brak se pustivme na setanje i ne obrativme paznja Potoa so rab.I ne bevme svesni deka Cekajki pomina tolku vreme Golema Greska ...
Maticniot mi gi istera site ispituvanja no ete pak Nisto Pa Se resiv so pregledi Privatno vo Newborn klinik i Sante plus od site pregledi dijagnozata e ista ( nema nisto,uredni i negativni ) Psihata ....
JAS DURI I sakav odma na Invitro da odam no Dr.me posovetuva so ovoj cekor...Cekam se Nadevam i Sakam user posted image Tuka koga go kazzuvam ova znam deka me svakate Pominuvame site niz istiot pat Sakam site sto poskoro da gushkame bebce user posted image
Eve veke 3ti den od ins. Funkcioniram najnormalno kako i sekoj den predhodno , no osekam nekoe cudno custvo vo meseto i poduenost ..Dali e toa normalno?

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1980
   RE: Инсеминација II
22.2.2016 19:01:48   
LoveableMe RR
Јaрец секaкo декa те рaзбирaме целoснo, зaтoa сме тукa дa спoделиме искуствa. Рече си ги нaпрaвилa сите испитувaњa, a кoи се тие?

Нелaгoднoстa и пецкaње се нoрмaлни пoсле инсеминaцијaтa и oд терaпијaтa штo јa примaш. Среќнo!user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот JarecXx)
Непосредна врска до пораките: 1981
   RE: Инсеминација II
22.2.2016 19:52:34   
JarecXx
Maticniot pocna so Papa i mikrobioloski,Vag.Eho merenje na folekuli i endometriium...potoa me isprati na Isp.Hormoni i mikrobioloski Pa na LPSC/HSC,spermogram i krvna slika i sedimentacija (Ciklus Naj redoven na 26dena).Istive pregledi gi povtoriv vo Newborn i Sante i sekade isti rezultati...Se odluciv na Gak zatoa sto citajki ve Tuka i razgovarajki so prijatelki svativ deka procedurata e ista sekade( na Gak samo pocnaa da mi merat folekuli i go cekavme vistinskiot termin )
Ponedelnikot ..
EHO.uterus vo AVFL so APD=32mm,
E=6mm,
DO 18x18mm
LO 24x18mm so folekul do 10mm..
Sredata ..
desno vodeckii folekul 13x13 ( ova mi go pisuva na listata)
Petokot samo Dr. mi rece endometrium bonbona folekul isto Ajde na 3ti kat user posted image
Presrekna i nisto veke ne prasuvav...samo mi rekoa so 60 milioni spe. mi ja pravat inseminacijata Ne sakav da prasuvam nistoo poveke i neznaev sto da gi prasam Iskrenouser posted image Samo sto Molev boga da se istera sve kako sto treba i da e pozitivno so user posted image sega samo cekam Da ne dojde na 1vi user posted image

< Поракaта ја уредил JarecXx -- 22.2.2016 19:59:08 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1982
   RE: Инсеминација II
22.2.2016 20:59:31   
kapina
Znaci trajkovski ne e otiden da raboti vo new born klinik oti taka se nauciv jas a kaj nego treba histeroskopija da pravam

(Одговор на членот JarecXx)
Непосредна врска до пораките: 1983
   RE: Инсеминација II
22.2.2016 21:06:56   
MademoiselleNina
Jarec imaj verba i ke bideuser posted image user posted image

(Одговор на членот JarecXx)
Непосредна врска до пораките: 1984
   RE: Инсеминација II
22.2.2016 21:18:16   
MademoiselleNina
Kapina, koga veke ke pravis histetoskopija kaj Trajkovski, si razmislila li kaj nego da pravis i ivf?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1985
   RE: Инсеминација II
23.2.2016 0:19:13   
kapina
ne za kaj nego ivf nemA sansi mm bas toa mi go spomna pregi no znam oti doktor trajkovski e prezafaten ode i na poroduvanja go vikat i zatoa ne tretata inseminacija duri mi ja pravese na mm drugar skolski sto specijalizirase tamu vo toj moment od sto dr trajkovski bese prezafaten so hiruski zafati a i veke e docna lazarevski me sledi celo vreme nema smisla sega da se predomislam iako se predomislam vo posleden moment ke odam na ivf vo new born

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1986
   RE: Инсеминација II
23.2.2016 13:43:02   
MademoiselleNina
Капина, ти го спомнав тоа, можеби што би се рекло ќе се „погодиш“ со докторот. А инаку понекогаш сите се презафатени, мене една од инсеминациите кои ги правев пред неколку години во ремедика кај Петановски, поради негова презафатеност ми ја правеше друг доктор, Хаџилега. Исто и за второто ИВФ во систина, све правев кај Ивановски, но се погоди неколку дена на мерење на фоликули да не биде тука докторот, беше на пат, па ми ги правеше мерењата Адамовска. Така што сите понекогаш се презафатени, само де не ги погодиш у тој момент. Ама ете ако се погоди... тоа е. И другите се стручни. И се запишуваат, и ќе ти дадат извештај. Кој и да те седи, мислиш знае напамет user posted image ги чита извештаите и тоа е.
Мене мислам од денешен аспект дека ми ги утна сите инсеминации. Во смисла, имав само по едно ехо (околу6-7 ден) а непосредно пред инсеминација немав ни ехо, ни крв за мерење на хормони, ни ништо. Ни после тоа прогестрерон, ни некаква терапија. А инсеминациите се каде каде полесни од целото ИВФ. Но што е тоа е, сега сум во исчекување на user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1987
   RE: Инсеминација II
24.2.2016 15:28:09   
JarecXx
kapina milicka Dr.Trajkovski e seuste vo drzavna no kratko ...Toj bese do 12c.tamu potoa si otide.Bidejki i jas sum so konsultacii vo newborn no kaj Dr.Tatjana imam informacija za Dr.Trajkovski deka ke pocne od Mart da rab vo newborn...Prekrasen doktor navistina user posted image

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1988
   RE: Инсеминација II
24.2.2016 16:33:50   
kapina
Prvo i prvo na gak nemat ni dobri embriolozi kako sto treba ni oprema uspesnosta im e mnogu mala mnogu mal procent imat uspesni invitro postapki i sigurno pred da se odlucam za koj dr se imam sovetuvano pak so ginekolozikoj sto znaat kolkav procent na uspesnost imat na gak i zatoa ne doaga vo predvid gak jas lazarevski ne go menuvam

(Одговор на членот JarecXx)
Непосредна врска до пораките: 1989
   RE: Инсеминација II
24.2.2016 16:51:03   
kapina
Oti ti ne otide ma gak da praves ivf tuku vo sistina

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1990
   RE: Инсеминација II
24.2.2016 16:51:34   
JarecXx
Kapina jas samo ti kazav za dr.Trajkovski (seuste e vo Gak no na kratko ) a Vasa i Nasa odluka kaj ke pravime i ne deka ne sme informirani za uspesnosta na doktorite ...user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1991
   RE: Инсеминација II
24.2.2016 17:08:48   
MademoiselleNina
Јас на гак не отидов затоа што немам ниту една ама биувално ниту една врска, а и од искуство со гак и маткање и чекање затоа не отидов таму. Односот на останатиот персонал според мене е ужас, можа јас сум налетала на такви. Јас ни за хистероскопија ни за инсеминација не отидов таму и покрај тоа што матичниот ме советуваше така. Така ти реков чисто како опција, и ја се советував кај да одам, тоа е тешка одлука, и ја сменив лекар на кој му верував. Ако имаш полна доверба во Лазаревски тогаш тој е најдобар избор за тебе. А сум била и во њу борн клиник на разговор, пред да почнам за последново ивф, ама некоко сепак се одлучив за Ивсновски. Не мора да прифатиш.ниту еден мој совет, тука сме да размениме мислењa искуствa и да си помогнеме. Сепак ја твојот совет за бразилски ореви по 3 на ден го прифатив и од денес ги јадам :).мора да бидеме позитивни и истрајни

< Поракaта ја уредил MademoiselleNina -- 24.2.2016 17:14:26 >

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1992
   RE: Инсеминација II
3.3.2016 21:48:14   
JarecXx
Zenickii Eve sum jas povtorno user posted image
deneska mi e 13ti den od mojata 1va/ inseminacijata i osekam nekoj tapi bolki vo mesko i zabelezav kafen iscedok user posted image Sto li e toj znak? iako sum so vag.Utrogestan 100X2 na den folna i aspirin?user posted image user posted image
Dali i na Vas vi se slucilo ova?? ili e dojava za neuspesnost user posted image

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1993
   RE: Инсеминација II
4.3.2016 12:45:06   
LoveableMe RR
Јaрец пoчекaј уште некoј ден пa нaпрaви тест, сегa зaсегa тпa штo гo нaпишa не мoрa ништo дa знaчи. Те чекaме сo убaви вестиuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот JarecXx)
Непосредна врска до пораките: 1994
   RE: Инсеминација II
4.3.2016 19:05:31   
JarecXx
LoveableMe RR
user posted image

Istoto mi go potvrdi i maticniot. Utre da odam da mi zemat krf da ja vidat betata user posted image i Da prodolzam so vagi.

Sakam i da ve prasam Dali e bitno za betata vo koe vreme se proveruva? Mora rano nautro ili mooze i pokasno/.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1995
   RE: Инсеминација II
4.3.2016 20:09:28   
LoveableMe RR
Jarec, мoжеш и пoдoцнa. Те чекaмеuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот JarecXx)
Непосредна врска до пораките: 1996
   RE: Инсеминација II
9.3.2016 16:19:43   
JarecXx
Eve me zenicki....
Rasocarana se javuvam user posted image user posted image Niska beta i veke ciklus / Neuspesna inseminacija.....Prodolzuvameee ponatakaa sega veke Posilna za uspeh za user posted image user posted image
Ve gushkamm zenickiii user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1997
   RE: Инсеминација II
9.3.2016 17:49:40   
MademoiselleNina
Jarec, многу ми е жал, но борбата продолжува, биди силна и издржи.

(Одговор на членот JarecXx)
Непосредна врска до пораките: 1998
   RE: Инсеминација II
14.3.2016 16:04:28   
budalce1
Zdravo na site me interesira dali ima nekoj iskustvo so apcinja FEMARA [LITROZOL]

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1999
   RE: Инсеминација II
22.4.2016 13:56:26   
lara36
Alicka ti treba samo upat od genekolog i hepatit i hiv za tvojot soprug

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 2000
Страница:   <<   < Претходна страница  78 79 [80] 81 82   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  78 79 [80] 81 82   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Kako?
Jana9

Kako se porodivte?

Lesno (43%)

Tesko (57%)


Број на сите гласови: 7

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!