|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  75 76 [77] 78 79   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Инсеминација II
2.10.2015 19:58:12   
kapina
Odi ispitaj preku krv prvo jas voopsto ne im veruvam na domasnite testovi

(Одговор на членот malecko 87)
Непосредна врска до пораките: 1901
   RE: Инсеминација II
5.10.2015 11:10:15   
LoveableMe RR
malecko87,што направи испита преку крв?

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1902
   RE: Инсеминација II
5.10.2015 16:28:16   
malecko 87
Zdravo devojki moeto iscekuvanje zavrsi so tri dena docnenje najverojatno od utrogewstanot denes dobiv fala vi na podrskata sto mi ja dadovte ama poveke sreka sleden pat veke krevam race zdravje sleden mesec ideme na 4 inseminacija i ako ne bide spremam dokumenti za in vitro pa kako resil dedo Boze taka neka bide pozdrav do site ubav den :)

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1903
   RE: Инсеминација II
6.10.2015 9:30:05   
LoveableMe RR
malecko97, жал ми е но тука сме што ти треба и ти посакуваме што поскоро да не радуваш user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот malecko 87)
Непосредна врска до пораките: 1904
   RE: Инсеминација II
13.10.2015 10:21:51   
lara36
Zdravo devojki.Na gak za iui koi dokumenti vi gi baraat

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1905
   RE: Инсеминација II
13.10.2015 11:40:39   
pepapa
Mene i prviot i vtoriot pat samo hiv test od mm mi pobara drugo nisto

(Одговор на членот lara36)
Непосредна врска до пораките: 1906
   RE: Инсеминација II
13.10.2015 11:54:29   
lara36
Fala ti za hepatit i hiv znam mislev nesto drugo da ne baraat.a so zakazuvanje ili so bolnicki uput

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 1907
   RE: Инсеминација II
13.10.2015 12:07:56   
wanna be mum
scared RR еве ме тука, јас останав и со четвртата која за жал заврши си спонтан во Март и сега во Август со 5тата инсеминација терам 10та недела user posted image
Треба да имаш надеж, да не се прават инсеминациите ради реда, ние немаме дијагноза па терапијата ми беше
- дупла доза кломифен ( 4 на ден)
- циклопрогинова по прегледот кога видовме дека ендометриумот е слаб
- аспирин
-Кринон гел после инсеминација
Откажување никако, за сите важи, овој пат бројката на сперматозоиди на мм беше ужасен, ете таков му бил денот, па фати user posted image
После тестот инекции за да не направам пак хематом и тоа е спречивме се што одеше наопаку минатиот пат.
На сите ви стискам палци и ви посакувам мешиња.

< Поракaта ја уредил wanna be mum -- 13.10.2015 12:08:28 >

(Одговор на членот lara36)
Непосредна врска до пораките: 1908
   RE: Инсеминација II
13.10.2015 12:27:51   
pepapa
Wanna be mam fala ti sto mi vlea malku nadez, jas vo noemvri ke pocnam so podgotovki za treta inseminacija i sum bez nikakvi ocekuvanja iako znam deka ne treba taka, kazi mi ti kade ja pravese poslednata uspesna inseminacija i dali odmarase posle toa? Pozz

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 1909
   RE: Инсеминација II
13.10.2015 12:48:11   
wanna be mum
Во Плодност ги правев сите, најнормално живеев, само пазев да не кревам тешко е така незнам дали треба ама пазев.
Само напред и никако без надеж, се да помине во најдобар ред во Ноември, ти посакувам пред Нова Година user posted image user posted image

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 1910
   RE: Инсеминација II
13.10.2015 13:53:42   
malecko 87
wanna be mum cestitki najgolemi neka ti e so lesno bremenosta epten ni dade nadez na site i jas sum vo noemvri so 4 inseminacija i vbeke si se pomiriv deka ako ne bide i ova ideme na in vitro a kazi mii moze i poveke od 4 inseminacii da se pravat?

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 1911
   RE: Инсеминација II
13.10.2015 14:16:29   
wanna be mum

ИЗВОРНА ПОРАКА: malecko 87

wanna be mum cestitki najgolemi neka ti e so lesno bremenosta epten ni dade nadez na site i jas sum vo noemvri so 4 inseminacija i vbeke si se pomiriv deka ako ne bide i ova ideme na in vitro a kazi mii moze i poveke od 4 inseminacii da se pravat?

Секако, да може колку сакаш,
фала да ти се враќа побрзо

(Одговор на членот malecko 87)
Непосредна врска до пораките: 1912
   RE: Инсеминација II
13.10.2015 15:28:29   
LoveableMe RR
Инсеминации може да се прават и повеќе од 4, доколку парот нема други проблеми и секако под добар надзор на доктор, кој обрнува посебно внимание на пациентката.

На државно ги прават повеќе по шаблон, има многу гужва и не се посветуваат доволно, а некои од приватниве претеруваат со терапија, па инсеминацијата личи на мини ИВФ. Важно е докторот да ја одреди терапијата која е соодветна за пациентката. Имаме и примери каде кај матичен лекар со правилен пристап имале успешна инсеминација.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 1913
   RE: Инсеминација II
25.10.2015 9:04:59   
malecko 87
Zdravo devojki eve me mene so konecni rezultati posle dolgi tri godini konecno doznavme koj bil mojot problem i neznam dali da se raduvam sto go otkrivme ili da se plasam od samite rezultati inaku gi zemav rezultatite od ispituvanjeto od imunologija i ispadna deka mi bila celo vreme tiroidnata zlezda pokacena mi e za 7 pati na d normalna treba da e normalno do 50 a kaj mene e 378 i sega vo vtornik imam zakazano pregled eho i da me bockaat da vidat kakvi se t4 t3 itn. isto pokaza deka imam i nekoj dva tri geni koj kaj mene imaat mutacija povrzani so tromboza i ke mora da pijam folna so vitamini ja imalo segde vo svet samo kaj nas ne :( i najverojtano inekcii kleksan i doktorot moj mi rece odi zavrsija uste 4 inseminacijaa i dojdi da te spremam poleka za invitro pred se da stabilizirame se vo normala pozdrav c=zenski mnogu sum isplasena za tiroidnava inaku pred 4 godini sed zdebeliv i nemozam od 2 kila da mrdanm podole i ete od sto bilo

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1914
   RE: Инсеминација II
26.10.2015 11:36:13   
Kvisko
Malecko87 добро е што се нашла причината. Сега полека полека ќе се среди состојбата. Со лекови се се средува не се секирај.

Инаку за тромбофилија имаме посбна тема па види и таму што искуства имаме. Тоа со фолната е веројатно Фолгард ама не е страшно што ја нема кај нас. Содрѓи комплекс на Б витамини (што ги има кај нас( и многу висока доза на Фолна киселина (околу 2 милиграми што во превод би значело 4 таблетки од тие што овде ги има од 0,5). Можеш таа да пиеш а можеш и само една таблекта фолна од 0,5 или 0,4 пред бременост со аспирин 100. Во бременост се прима клексан и тоа е тоа.
Со среќа.

(Одговор на членот malecko 87)
Непосредна врска до пораките: 1915
   RE: Инсеминација II
26.10.2015 12:41:23   
LoveableMe RR
Malecko87, имаме тема за Генетско испитување, а линкот за вредноста на ТСХ.

Имаш проблем со ТСХ или и со другите тироидни хормони?

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 26.10.2015 12:42:35 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 1916
   RE: Инсеминација II
26.10.2015 17:39:04   
malecko 87
So TSH lani ovoj period ispituvav hormoni i mi bea site vo normala kako i tsh a sega pravevme ispituvanja za dali postojat antitela pomegju mene i soprugot a so toa ispituvaat podetalno i tiroidna zlezda i se ostanato i vo zaklucokot mi pisuva DOBIENATA VREDNOST VO SERUMOT ZA AVTOPROTIVTELATA OD IGG KLASATA KON TIROIDNATA PEROKSIDAZA E 7 PATI ZGOLEMAENA znaci ima antitela kon tiroidnata zlezda

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1917
   RE: Инсеминација II
30.10.2015 9:47:57   
malecko 87
Zenski zdravo jas bev sve ispitav eho pravev na tiroidna super bese preku krv ispitav hormoni TSH normalen T3 i T4 normalen samo antitelata sto se visoki i mi rekoa deka se e vo najdobar red a za antitelata nemalo lek posto tie moze da bile i vrodeni sledno sega vo noemvri idam na 4 inseminacija pa zdravje ako ne bide uspesna szirame dokumenti i ideme na in vitro

(Одговор на членот malecko 87)
Непосредна врска до пораките: 1918
   RE: Инсеминација II
30.10.2015 9:54:48   
LoveableMe RR
malecko87, одлично продолжете, не се знае кога ќе успее. За антителата така е, имам две другарки сестри кои имаат антитела но имаат деца без проблем забременија позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот malecko 87)
Непосредна врска до пораките: 1919
   RE: Инсеминација II
30.10.2015 10:02:49   
malecko 87
LoveableMe fala ti mnogu na podrskata epten me izraduva daj boze ke bide kaj site pa i kaj nas veke edna godina po ispituvanja veke neznam kaj teram ama toa e ke bide pozd

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1920
   RE: Инсеминација II
30.10.2015 10:08:13   
lara36
zdravo devojki eve i jas da se prijavam vcera pomina i mojata treta inseminacija.ja pravev na gak no neveruvam vise vo cuda imav samo eden folikul, mm imase 16m pa sega kako ke dade gospod taka.me pravese Trajkovski i sega sum na aspirin,folna i utrogestan pa zdravje ke cekam da pominat dve nedeli da vidam so ke bide.pozdrav do site

(Одговор на членот malecko 87)
Непосредна врска до пораките: 1921
   RE: Инсеминација II
30.10.2015 10:13:42   
LoveableMe RR
lara36, ајде со лесно те чекаме со убави вести за две недели, Малечко87, пиши кога ќе ја направиш инсеминацијата во ноември.user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот lara36)
Непосредна врска до пораките: 1922
   RE: Инсеминација II
4.11.2015 9:36:38   
pepapa
Devojki jas samo da ve izvestam deka nisto od mojata 3 inseminacija, na mm mu se pojavi eserihija coli i pie antibiotik, samo sto se vrativ od kaj dr.Trajanova i odloziv dodeka ne dobieme negativni rezultati, vo meguvreme i spermogram pravevme i izleze oligoteratozoospermija i Trajanova vika ne e strasen naod iako sekako ke pravite in vitro ama ne obicno neznam so kakva metoda mi kaza...

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1923
   RE: Инсеминација II
4.11.2015 11:03:41   
alicka
Девојки која е постапката за инсеминација од другиве градови кои ги праќаат на гак? Кои документи бараат и која е цената таму?

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 1924
   RE: Инсеминација II
5.11.2015 15:21:35   
wanna be mum

ИЗВОРНА ПОРАКА: alicka

Девојки која е постапката за инсеминација од другиве градови кои ги праќаат на гак? Кои документи бараат и која е цената таму?

Мислам само упат,не знам точно, најдобро матичната прашај ја или еве тука некоја рр ако има искуство.

(Одговор на членот alicka)
Непосредна врска до пораките: 1925
Страница:   <<   < Претходна страница  75 76 [77] 78 79   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  75 76 [77] 78 79   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?