|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  74 75 [76] 77 78   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Инсеминација II
10.9.2015 0:36:28   
Melanija RR
Да така е , но ете може ќе се смени за 2 дена.Прашај си не оставај да не објаснуваат.Тоа што не сме студирале медицина незначи дека не сме информирани

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1876
   RE: Инсеминација II
10.9.2015 8:03:47   
pepapa
Doktorkata koga me vide na eho nisto ne mi kaza, sega veke e docna, za utre e zakazana inseminacijata, zatoa izgubiv nadez za ovaa inseminacija, i nema da cekam pozitiven rezultat tuku so novi sili i poveke nadez za tretata :(

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1877
   RE: Инсеминација II
10.9.2015 8:46:57   
bibi ribi
Pepapa, немој да губиш надеж, тоа што вчера бил 6 мм не значи дека иутре ке биде толку.
Еве на пример мене на 14ти ден ми бил 8 мм, а на 16ти ден 10,6 мм, што значи дека за 2 дена се зголемил за 2,6 мм.
Не мисли дека нема да биде зашто никогаш не се знае кога ке бидне user posted image
Со среќа!

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 1878
   RE: Инсеминација II
10.9.2015 10:29:07   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: pepapa

Endometrium 6 mm na 12 den i nisto ne mi dadoa za nego, sega primiv pregnil inekcija i vo petok inseminacija


pepapa, научните трудови кажуваат дека дебелина на ендометриумот треба да биде поголема од 6, а помала од 14мм, се што е под или над таа вредност не е добро за имплантација, така што ендометриум 6мм на 12-ти ден е сосема ок и затоа докторката не ти дала ништо, до инсеминацијата уште малку природно ќе се зголеми и ќе биде супер. Впрочем, анализите покажале дека најголем дел од бременостите се случиле со ендометриум со дебелина од над 6 - до 11 мм. Уживај и опушти сеuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 1879
   RE: Инсеминација II
10.9.2015 11:39:29   
Kvisko
Pepapa со среќа и со лесно. Не е проблем 6 мм во граници на нормала е.Ич не се замарај со тоа туку само опушти се. Сигурно докторката знае што прави. Јас на третата и четвртата инсеминација буквално ништо не прашав. На третата бидјеќи ја правев на ГАК трајанова запишуваше нешто на листот што си го нозев дома ама решив да не го гледам, на четвртата Димитров гледаше на ехо виде фоликул за прскање и рече ќе правиме месецов инсеминација и јас пак ништо не прашав. Едноставно мене барем полесно ми беше така отколку да се замарам што и како. Да требаше јас да му ја мислам немаше да постојат доктори.
Е сега са да помогнам јас колку што можам јадев цвекло и ананас секој ден зашто се добри за задебелување на ендометриумот.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1880
   RE: Инсеминација II
10.9.2015 13:08:07   
pepapa
Devojki fala vi na poddrskata i sekoja dadena informacija, navstina mnogu mi znaci...pozz i so lesno na site

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 1881
   RE: Инсеминација II
11.9.2015 10:19:24   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: pepapa

Devojki fala vi na poddrskata i sekoja dadena informacija, navstina mnogu mi znaci...pozz i so lesno na site


како помина? ти дадоа ли нешто да пиеш?user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 1882
   RE: Инсеминација II
11.9.2015 12:17:40   
pepapa
Eve me zavrsiv so inseminacijata, dr.Trajanova imase operacii i viknaa drug doktor da mi ja napravi i nisto ne mi dade da pijam ama jas ke zemam utogestan, aspirin i folna, ne ocekuvam nisto zasto pak imavme samo 3 milioni spermatozoidi isto kako prviot pat

< Поракaта ја уредил pepapa -- 11.9.2015 12:20:33 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1883
   RE: Инсеминација II
11.9.2015 21:52:56   
MademoiselleNina
Ajde so lesno,
ako si vo moznost sepak javi se i prasaj dali treba nesto da zimas, ako nema potreba zosto bi primala nesto?

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 1884
   RE: Инсеминација II
11.9.2015 22:00:55   
pepapa
Zemav isto sto mi go kazaa koga ja pravev prvata inseminacija a mislam deka nema da ima nikakov problem, samo moze da pomognat

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1885
   RE: Инсеминација II
19.9.2015 11:49:18   
malecko 87
Zdravo devojki jas vcera ja napraviv mojata 3 inseminacija pa sega kako resil zalten Bog ke cekame inaku konecno da mi dadat apcinja posle inseminacija do sega na niedna ne mi davaa a na otpusnata lista koga ke ja zemev imase zapisano deka mi dale da primam sega pijam folna ,pre mama,aspirin100,estrofem,vaginaleti utrogestan od 100mg pa ke vidime kako ke bide pozdrav do site i naskoro da se raduvame za sekoja od nas

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 1886
   RE: Инсеминација II
19.9.2015 14:47:22   
LoveableMe RR
Мaлечкo среќнo и дaј Бoже дa е успешнa. Пепaпa кaкo си ти, штo прaвиш? user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот malecko 87)
Непосредна врска до пораките: 1887
   RE: Инсеминација II
20.9.2015 15:29:59   
pepapa
Eve sum, inaku sekoj den od inseminacijava navamu imam nekoi mali bolki vo dolniot del od stomakot i toa poveke od levata strana, ne odmaram voopsto, se najnormalno pravam, kako gospod ke kaze taka ke bide... Pozz

< Поракaта ја уредил pepapa -- 20.9.2015 15:31:57 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1888
   RE: Инсеминација II
22.9.2015 14:45:39   
malecko 87
Zdravo devojki jas pravev pred 5 dena 3 inseminacija i sabjle koga stanav gledam imam rozenikava krf na brisenke i mini malno na gakite i mnogu me boli kicmata pozadi kaj krstot i jajnicite bas kako za dobivanje samo vo poblaga verzija kazete mi od sto moze da e ova me plasi za dobivanje rano mi e ima uste dve nedeli ovulacijata mi pomina na 14 den ja prave inseminacijata 5 dena veke posle nea i sega mi se slucuva a stavam i utrogestan od 100 nekoj nekoe iskustvo ? pozd i ubav den

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 1889
   RE: Инсеминација II
22.9.2015 16:04:06   
LoveableMe RR
malecko87, обично се јавуваат такви нелагодности после инсеминација, немо јда паничиш. Примаше терапија или на природен циклус правеше?

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот malecko 87)
Непосредна врска до пораките: 1890
   RE: Инсеминација II
22.9.2015 17:29:30   
malecko 87
LoveableMe da primav tarapija klomifen i estrofem na vtorata inseminacija istiot den posle ins,imav krvarenje ama sega mi e 5 den po inseminacija minimalno e rozenikavo ali i uzasno me boli kicmata i imam grcevi vo jajnicite pa zatoa i malku mi e cudno

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1891
   RE: Инсеминација II
23.9.2015 13:58:04   
LoveableMe RR
malecko87, дај Боже да е имплантација, да се радуваме заедно!!user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот malecko 87)
Непосредна врска до пораките: 1892
   RE: Инсеминација II
24.9.2015 15:58:12   
malecko 87
Daj Boze kaj site pa i kaj mene dva dena imav rozenikavo i mnogu grcevi vo matkata bolki vo jajnicite isto kako sekoj moment da ke dobijam i kicmata mnogu me bolese denes mi e podobro pa ke vidime uste malku fala na utehata :*

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1893
   RE: Инсеминација II
28.9.2015 10:44:56   
pepapa
Devojki od sinojka imam svetlo kafen iscedok na brisenje i bolki vo stomakot mislam deka dobivam iako ne ispitav preku krv, so toa i vtorata inseminacija e neuspesna, toa e sto e, so novi sili i gospod napred odime na treta naredniot mesec

(Одговор на членот malecko 87)
Непосредна врска до пораките: 1894
   RE: Инсеминација II
28.9.2015 13:37:57   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: pepapa

Devojki od sinojka imam svetlo kafen iscedok na brisenje i bolki vo stomakot mislam deka dobivam iako ne ispitav preku krv, so toa i vtorata inseminacija e neuspesna, toa e sto e, so novi sili i gospod napred odime na treta naredniot mesec


pepapa, те чекаме да не известиш што биднало


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 1895
   RE: Инсеминација II
28.9.2015 14:12:51   
pepapa
Za na gak da ispitam preku krv mi treba nekoj upat ili ne?

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1896
   RE: Инсеминација II
28.9.2015 14:14:06   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: pepapa

Za na gak da ispitam preku krv mi treba nekoj upat ili ne?


Да, од матичен гинеколог.


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 1897
   RE: Инсеминација II
29.9.2015 13:31:42   
pepapa
Toa e sto e, dobiv, da se nadevame na treta sreka

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1898
   RE: Инсеминација II
29.9.2015 13:39:18   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: pepapa

Toa e sto e, dobiv, da se nadevame na treta sreka


Пепапа, одиме понатаму, нема откажување, следната да биде успешна.


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 1899
   RE: Инсеминација II
2.10.2015 18:26:32   
malecko 87
Zenski izgleda i ovoj pat nisto denes mi e termin za dobivanje arno ama jas nemozev da izdrzam i sabajle napeaviv test i ispadna negativen i taka resiv da gi prekinam site apcinja sto gi piev i ne stavam utrogestan a bazalnata temperatura seuste mi e pokacena sabajle mi bese 36.7 i gradite me bolat mnogu kicmata isto a i istite grcevi gi imam vo desniot jajnik neznam sto da mislam dali e seuste rano da se tesam ili ke dobijam neznam posle kolku dena se dobiva od kako ke se prekine utrogestanot najverojatno utre ke odam preku krv da ispitam pozdrav

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1900
Страница:   <<   < Претходна страница  74 75 [76] 77 78   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  74 75 [76] 77 78   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?