|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Зимски обувки и јакна
30.10.2012 14:16:54   
Annet
jas planiram da i kupam cizmicki samo,pa nema tolku da seta zimovo,ama i da ne odi so patiki,neli de...
ama eve Dsm vo Veles ne gi nosele veke....neznam kakvi sega.............Geoks gi ima li vo Peko???

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Зимски обувки и јакна
30.10.2012 14:36:17   
Bethany
И ние планираме чизмички подлабоки, да може да се прошета надвор по снег. Ќе треба да одам до Полино деновиве да видам дали стигна нешто. А Пеко ми е успат ама некако не ми се допаѓаат моделите. (на Цицибан мислам)

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Зимски обувки и јакна
30.10.2012 14:41:13   
Ikana
Ние земавме јакна, како монтка е ама внатре со полиестер обложена, интересна е, а зимски обувки оние со крзно, како УГГ чизмите што се само со многу мек ѓон, не е проодена уште бебка.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Зимски обувки и јакна
30.10.2012 14:44:53   
Cipi Ripi
Ние добивме на поклон прошлата недела скафандер дводелен. Многу му се израдував, јакничето ќе си го износиме user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Зимски обувки и јакна
30.10.2012 15:29:28   
AnnaMolly RR
Преклани добивме од тетката на мм две јакни. И годинава му се точни, едната дури и голема му е уште. Лани од другарка моја добивме дебелка јакна со капа, многу е добра и ептен топли. Чизми треба да купиме, а лани зедов од пазар едни никакви шушкави, внатре со нешто што наликува на крзно и за чудо невидено не пропуштаа снег и дожд.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Зимски обувки и јакна
30.10.2012 15:34:53   
Pepelaska *
И ние треба да си купиме јакна, скафандерите ни се мали веќе, а чизми незнам, можно е такви да купам некои без врска ама пошироки оти лани купив два пара преубави и ни еднаш не ги обу син ми, Кога ќе ги видеше бегаше од нив а сега му се мали веќе

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Зимски обувки и јакна
30.10.2012 18:05:24   
mosa
tuka kaj nas veke ne gi nosat DSM Ortopedika,a se mnogu kvalitetni,izgleda vo Spas komerc gi ima samo,a neznam kakvi se ovie Mat Star,tuka otvorija prodavnica,vaka na izgled se ubavi,ama neznam dali se kvalitetni,da da,ne e bitno da se marka ,ama bar da se kvalitetni......aj ja da si procitam nanazad po temavaAnnet jas V koga proode t.e prvata godina mu kupiv kondurcinja na DSM Shooz i bevme zadovolni od niv.Gi kupiv vo Asams shooz vo t.c Antiko nasproti tavtalidze 2.Znaci od stranata na K4.Sosema na krajot na trgovskoot se naoga prodavnicata.A bas vo sabotata na V mu kupiv kondurcinja od Mat Star gi zemav,gi plativ 1000.Visocki se nad gluzdot so patent i vrvki.Anatomski se.Ne se so krzno od vnatre,no bidejki ke nosime i hulahopki i corapi nema da mu studi,a plus i ne izleguvame cesto bidejki ne odime vo gradinka.A inaku imam i prethodno semano od mat star lani kupivme sandali,a i jas si kupiv cizmi pa si gi iznanosev.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Зимски обувки и јакна
30.10.2012 18:58:40   
Џесика
Matstar se mnogu dobri, jas lani zemav za bobo cizmicki za 500 denari, so krzno vnatre, ne mrdnaa, gi iznanosi, ovaa godina mu se knap, bi sakala da gi najdam pak istiot model, a I za mene si zemav od tamu cizmi, navistina se mnogu dobri.

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Зимски обувки и јакна
31.10.2012 10:29:48   
Natuska85
Јакна имаме добиено на поклон за роденден убава дебела со крзно внатре , а чизми уште не сум разледувала,викендов планирам да шетнеме. А такви гумени за на дожд и снег убави се бе?Имате користено?

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Зимски обувки и јакна
31.10.2012 12:25:04   
Annet
jas sega cel grad go proset_av i ne mi se dopadnaa ni edni cizmicki,mnogu litki,ednistveno na Kegi Shoes imase 1700 den ,novi modeli kako prevrtena koza do gluzd so lepenki,ama neznam pa da ne propustaat...i neznammm izgleda ke idam za Sk da si kupam

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Зимски обувки и јакна
31.10.2012 12:34:01   
Ring
a kade ima Matstar vo Skopje ? edno vreme imase na vodnjanska , ne znam dali uste raboti ?

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Зимски обувки и јакна
31.10.2012 12:57:31   
Annet
СТАРА ЧАРШИЈА и ИЛИНДЕН


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

a kade ima Matstar vo Skopje ? edno vreme imase na vodnjanska , ne znam dali uste raboti ?


< Поракaта ја уредил Felly RR -- 31.10.2012 13:53:45 >

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Зимски обувки и јакна
31.10.2012 12:59:29   
Annet
eve gledam vo MAt star ima takvi gumeni od 28-35 br
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Јакна имаме добиено на поклон за роденден убава дебела со крзно внатре , а чизми уште не сум разледувала,викендов планирам да шетнеме. А такви гумени за на дожд и снег убави се бе?Имате користено?


(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Зимски обувки и јакна
31.10.2012 13:18:50   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

a kade ima Matstar vo Skopje ? edno vreme imase na vodnjanska , ne znam dali uste raboti ?Mat Star ima i vo Porta Vlae od stranata sto gleda na Partizanska.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 31.10.2012 13:54:03 >

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Зимски обувки и јакна
31.10.2012 13:41:38   
elenak
Овие само што ги гледав во ЛИДЛ. Интересна варијанта ми се ваквите гумени чизми за дожд и за снег. Секако не за цела зима со нив user posted image Евентуално уште еден пар чизми за суво време, поубави.
user posted image
Овие чинат само 11 евра и крзното им се вади. Мислам дека се супер, само ние сме уште многу мали, мој предлог се за мамички на батковци и дадичкиuser posted image
user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Зимски обувки и јакна
31.10.2012 15:23:21   
mila 3

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

А такви гумени за на дожд и снег убави се бе?Имате користено?

Jas imam kupeno bas od matstar, i ne bev bas mnogu zadovolna,ama ja pominavme taa zima. ne propustaat odma voda ama posle dolgo igranje na sneg ili odenje po voda ni propustaa

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Зимски обувки и јакна
31.10.2012 16:16:49   
mosa
a kade ima Matstar vo Skopje ? edno vreme imase na vodnjanska , ne znam dali uste raboti ?


Ring Mat Star imas i vo singelic.Vo blizina na avtobuskata na poslednata 45.MNalku pred avtobuskata.Vo edna mnogu ubava golema kuka.nema utka,nemozes da promasis.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Зимски обувки и јакна
31.10.2012 16:19:19   
mosa
Znaci ne od starnata na avtobuskata tuku od sprotivnata strana.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Зимски обувки и јакна
31.10.2012 17:36:20   
Hunny
Мат стар има и во Драчево. Инаку за гумените чизмички, јас мислам дека и не топлат баш . Може и не сум во право.

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Зимски обувки и јакна
31.10.2012 20:40:31   
Bethany
Пред некое време одев во Полино да видам нешто од зимските обувки и продавачка ми предложи да сачекам таквите шушкавци или гумени чизми за на снег. Тоа беше нејзиниот предлог дека најдобро ќе го искористиме. Па решив да ја послушам, и ќе одам за некој ден да видам што има на репертоарот. user posted image
Верувам дека и гумени чизми, или тие шушкавци ќе бидат квалитетни, сигурно нема да пропуштаат, што знам.

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Зимски обувки и јакна
1.11.2012 22:42:07   
majka na eva
за зимски обувки.те за чизми не размислувам да и купувам,затоа што уште не знае да оди.а кога ќе почне веројатно ќе и купам некои по лесни обувки што се за одење-патики.а јакна добивме на поклонuser posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Зимски обувки и јакна
2.11.2012 13:47:49   
fila
Kade se naoga toa polino

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Зимски обувки и јакна
3.11.2012 16:19:47   
Snowhite RR
Дали некој има искуство со марка ДОСС за обувки? Гледав вчера пантовчина и чизми од оваа марка и вака убави ми изгледаа, анатамоски, а и со пристапна цена.
За јакна оваа зима мислам дека нема да купуваме, ќе ја носи ланската, макар што се уште не сум му ја пробала дали му е точна годинава, ама демек ја купував и за оваа зима да биде таман, па треба да проверам

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Зимски обувки и јакна
13.11.2012 19:26:47   
Kockicka
Mamicki kakvo e iskustvoto so kupuvanje na jakni , imame 11 meseci probavme poveke jakni no neznam kako da ja izberam vistinskata vo site mi bese nekako kako "goltnena " a plus sto ne davase da i gi oblekuvam za vo kolicka nema da mi treba zatoa sto samata kolicka ima skafander no sekako za do kola mora da ja oblecam a sto se skapi pa najeftina 1500 denari a dogodina sigurno malecka ke ni bide user posted image Pisete neke iskustvo kavi im kupivte vie user posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Зимски обувки и јакна
13.11.2012 20:23:33   
Ring
jas pred skoro 2 nedeli kupiv od Karfur za 600 denari ...im bea na promocija . Ubava rozeva, meka postavena od vnatre so kapa.
i jas imam kolicka so prekrivka, taka da za so kolicka ne mi e problem moze i kebence pod prekrivkata. moze ponatamu ke kupam i skafander .
za oblekuvanje se naucivme nekako deka stom oblekuvame jakna

ИЗВОРНА ПОРАКА: Kockicka

Mamicki kakvo e iskustvoto so kupuvanje na jakni , imame 11 meseci probavme poveke jakni no neznam kako da ja izberam vistinskata vo site mi bese nekako kako "goltnena " a plus sto ne davase da i gi oblekuvam za vo kolicka nema da mi treba zatoa sto samata kolicka ima skafander no sekako za do kola mora da ja oblecam a sto se skapi pa najeftina 1500 denari a dogodina sigurno malecka ke ni bide user posted image Pisete neke iskustvo kavi im kupivte vie user posted image

ke odime nadvor i ne se buni, inaku edvaj ja oblekuvavme

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?