|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Зимски обувки и јакна
14.11.2012 11:44:09   
elenak
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Eve gi nasite cizmi, imame krem, sivi i nebesno plavi toplinki vakvi.

user posted image

Многу ви се, дајте ни едни user posted image Кај ги најде Иканке, многу се убави?


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Зимски обувки и јакна
14.11.2012 12:00:12   
Ring
Ikana epten se ubavki , ama epten...od kade vi se ?
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Eve gi nasite cizmi, imame krem, sivi i nebesno plavi toplinki vakvi.

user posted image


(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Зимски обувки и јакна
14.11.2012 12:12:35   
kikicka
Верувај јас не се каам за одлуката што ја донесов за тие чевли- чизми. Ем меко ем сепак има некоја стабилност детето , за да осети цврста подлога а и да се научи да оди во чевла. Пошто сепак после кога ке почне убаво да оди , по црстите нема да му бидат згодни, а вака се прави баланс.
Овие се од Фродо, а и сите чевли на Л и ги купувам од Фродо најубави ми се, анатомски!
ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

Па добро ние уште не одиме, чизмите само колку да ни е топло. За паткање патичиња (кога ќе најдам).
А кикичке ептен се убави првите чевли на Л, ама јас пак цело време барам тие за одење да се меки скроз и да немаат никаква гума доле а ти викаш во тие проодела user posted image Ако можеме во вакви тогаш да си купиме. И ние имаме скоро 11 месеци.
_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Зимски обувки и јакна
14.11.2012 12:39:00   
Ikana
Ke ve razocaram, ne se od tuka od MK, tuku od stranstvo, no gi ima i vo H&M vo Grcija ako vi e poprakticno da gi kupite tamu, do 10 evra se najmnogu.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Зимски обувки и јакна
14.11.2012 12:46:02   
elenak
А овие и ги пробав пред некој ден. Леле колку беше смешна, маваше со ногата како да сака да ја извади чизматаuser posted image Ептен се штосни, не беа ни скапи ама многу тешки беа некако, а и почнуваа од бр.20.
user posted image
Сепак ќе почекаме до следната година, а сега трк во H&M да си купиме како на Мимче топлинчињата user posted image


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Зимски обувки и јакна
14.11.2012 14:13:08   
Pepelaska *
Ја годинава не планирам да купам чизми освен ако не најдам некои пошироки така пообични и секако поевтини колку за на снег.Лани два пара за џабе купив, за украс си стојат никако не ги сакаше да ги обуе.
А јакна мора зимска да купам само се мислам дали двбоделен скафандер или некое бундииче , сега имаме едно ама за понатака ке му биде ладно.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Зимски обувки и јакна
14.11.2012 16:14:45   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Ke ve razocaram, ne se od tuka od MK, tuku od stranstvo, no gi ima i vo H&M vo Grcija ako vi e poprakticno da gi kupite tamu, do 10 evra se najmnogu.

Potočno 7,95€ user posted image mnogu se slatki.
Jas mu zemav vakov dolen del na sin mi

Од модератор: Линкот за сликата е избришан затоа што беше невалиден. Пробајте повторно да ја најдете сликата.

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 14.11.2012 21:11:32 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Зимски обувки и јакна
14.11.2012 21:18:48   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Eve gi nasite cizmi, imame krem, sivi i nebesno plavi toplinki vakvi.

user posted image

Нина имаше исти вакви. тие и беа првите чизмички. И ги чувам уште.

А вакви слични има во Џамбо. Ние и имаме уште едни купено од Џамбо на Н., од мерак и ниту еднаш не и ги облековме.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Зимски обувки и јакна
15.11.2012 14:21:14   
Kockicka
Receno storeno si otidov jas deneska vo Lidel i kupiv na gospozata jakna za 15 evra user posted image a za tie od 3000- 4000 ke si poceka koga barem ke moze 2 sezoni da mi ja nosi ovaa sekako ke bide za ovaa samo odnosno za nekolku pati da se oblece. A sto sum najsrekna ne e rozeva imase crvena i siva i jas ja zemav sivata user posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Зимски обувки и јакна
26.11.2012 11:55:28   
mila28
Kako ste zadovolni od froddo paticinja, kondurcinja? Se mislam dali da mu kupam nike patiki visoki kozni ili nekoi kondurcinja na froddo, imaat interesni..megutoa tvrdi-kruti mi se nakako..neznam sto e popametno..inace sin mi napolni 11m i proode pred 1 mesec a sega s eopusti poveke..megutoa sepak ne e bas stabilen kako sto treba...pa se mislam koii s enajdobri user posted image Inace si ima patiki addidas 22 brojce so koii si odi bez problem..megutoa za zima ne se bas. Pls hellppp

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Зимски обувки и јакна
26.11.2012 12:48:38   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: mila28

Kako ste zadovolni od froddo paticinja, kondurcinja? Se mislam dali da mu kupam nike patiki visoki kozni ili nekoi kondurcinja na froddo, imaat interesni..megutoa tvrdi-kruti mi se nakako..neznam sto e popametno..inace sin mi napolni 11m i proode pred 1 mesec a sega s eopusti poveke..megutoa sepak ne e bas stabilen kako sto treba...pa se mislam koii s enajdobri user posted image Inace si ima patiki addidas 22 brojce so koii si odi bez problem..megutoa za zima ne se bas. Pls hellppp


Ллелеллеле знам дека сум оф топик...ама ние на 14м..носиме 21 user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Зимски обувки и јакна
26.11.2012 12:59:44   
arh_diz
Ubavi cizmi se tie sto gi ima postaveno elenak na adidas do -15 moze na ladno so niv:).Meki se i ne se teski , vie ste sega vo faza na prooduvanje?Cizmicki se kupuvaat plus 2 broja , bidejki se nosat podebeli corapcinja

< Поракaта ја уредил arh_diz RR -- 26.11.2012 13:00:48 >


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Зимски обувки и јакна
26.11.2012 13:10:08   
Calypso
ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: mila28

Kako ste zadovolni od froddo paticinja, kondurcinja? Se mislam dali da mu kupam nike patiki visoki kozni ili nekoi kondurcinja na froddo, imaat interesni..megutoa tvrdi-kruti mi se nakako..neznam sto e popametno..inace sin mi napolni 11m i proode pred 1 mesec a sega s eopusti poveke..megutoa sepak ne e bas stabilen kako sto treba...pa se mislam koii s enajdobri user posted image Inace si ima patiki addidas 22 brojce so koii si odi bez problem..megutoa za zima ne se bas. Pls hellppp


Ллелеллеле знам дека сум оф топик...ама ние на 14м..носиме 21 user posted imageЕ што се секираш? Мислиш дека му е мала ногата, или што? Син ми има 20 месеци, носи бр. 21, ама гледам дека уште малку ќе бидеме точна 22. Тоа е нели генетика, висина, ова, она... ич да не му се секираш, сите се различни, ако правилно се развива ноџето, нема гајле.

Што се однесува до темата, мм му купи на малиов јакна од Зара (не е од Мк), супер е за зима, ама ми се чини нема многу да ја искористиме, досега два пати ја облековме. А јакната е многу убава, внатре е фатирана, и држи ептен топло. Овде се 2700 ден истите јакни, а мм ја купи за 1500 ден. А што се однесува до зимски обувки, не сме купиле и не планираме, нема да има потреба, доволни се двата пара патики што ги има, и еден пар чевли, па мислам со нив ќе ја истераме зимава.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Зимски обувки и јакна
26.11.2012 13:20:20   
Ikana
И моја М носи многу мал број, уште е 19, а има скоро годинка.

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Зимски обувки и јакна
26.11.2012 13:24:49   
lilicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Eve gi nasite cizmi, imame krem, sivi i nebesno plavi toplinki vakvi.

user posted image

Nie imame vakvi vo sekakvi boi... ama kolku sto znam ovie ne se cizmi tuku tolinki za vo soba ako ne se lazamuser posted image
Tuku kaj moze da najdam nekoj cizmi gumenki vnatre so postavka mi trebaat za na sneg?
Imame obicni od Kegi i edni od H&M ama se somnevam deka ke ni propustaat???

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Зимски обувки и јакна
26.11.2012 13:27:52   
Ikana
Фала Лиличка поубави да си купитеuser posted image Мене ортопед ми кажа вакви и јас си го послушав, доле се гумирани и не пропуштаат вода ако прооди М зимаваuser posted image


< Поракaта ја уредил Ikana -- 26.11.2012 13:40:32 >

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Зимски обувки и јакна
26.11.2012 13:43:01   
Beatris
Па не би рекла дека се топлинки user posted image Дефинитивно не се за во снег, ама топлинки не се. Има вакви слични и топлинки за низ дома, па веројатно нешто сте помешале. Плус за непроодено дете се работи, што да и облече чизми со 3 цм
ѓон за да и личат убаво со аутфитот? Или?...

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Зимски обувки и јакна
26.11.2012 14:04:43   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance RR

Ллелеллеле знам дека сум оф топик...ама ние на 14м..носиме 21 user posted image


Филип на 16 месеци носеше 21, на 19 месеци 22, а сега на 2,5 години носи 25 или 26, зависи од калапот. Ама не дека му е голема ногата, туку дека има висок рис и сите обувки според тоа ги купуваме. Мали се уште, ноџето ќе им се стабилизира со раст кога ќе потпораснат.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Зимски обувки и јакна
8.12.2012 12:28:10   
Ljubovce
Epten sum na misla i zatoa ke pobaram sovet od iskusnime mami,sin mi odi veke 1 mesec neznam kakvio cizmi da mu kupam za zimava,si najdov edni sto mnogu mi se svigaat vo prodavnicata na geox,megutoa nekako mi se mnogu tvrdi i visoki se nad gluzd,e sega jas sakam da mi bide i za sneg i za zimovanje i.t.n.
mi treba sovet od vase iskustvo dali bi mu bile udobni za nosenje takvi poteski cizmicki,i sto im oblakavte vie na ovaa vozrast,iamme 13.5 meseci.
fala viiii...user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Зимски обувки и јакна
8.12.2012 12:53:05   
Bethany
Јас му земав на моето синче (скоро 15 месеци) едни како чизмички од Пеко. Многу убави се и меки. Многу помеки и полесни од патиките Полино што ги имаше. И гледам дека со леснотија ги прифати. Затоа гласам за некои лесни обувки, да не се тешки, едвај нозете да ги влечат, па уште и по снег, ќе им е тешко. Не знам, тоа по некое мое размислување.

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Зимски обувки и јакна
8.12.2012 12:54:49   
amateuress
девојчиња, ај кажете од каде да купам убава топла јакна за момче од 2 годинки, некој среден квалитет, ама да не е многу скапа? до 2000 мкд, на пример

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Зимски обувки и јакна
8.12.2012 12:57:55   
amateuress
и јас зедов од пеко, имаше попуст и купив од ланска колекција, па ми дојдоа 1,600 ден, а се од природни материјали и водоотпорни, сега уште убава јакничка да му најдам и спремни сме за зима.
и да, ако знаете од кај да купам ракавички со споени прстиња, mittens, пишете, син ми е заљубен во ланските, по цел ден шета со нив ама му се мали, едвај му ги ставам

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Зимски обувки и јакна
8.12.2012 14:45:12   
Bethany
Amateuress, имаш во Сити мол во продавниците јакни за дечиња и јас кога гледав сите беа околу таа цена, во сите продавници. Му земав на син ми уште пред некој месец и е убава, лесна јакна а топла. Тогаш кога гледав имаше доста избор по продавниците, ке прошеташ и ќе најдете нешто за ваш вкус.

А за ракавиците не знам, сигурно исто таму можеш да најдеш.

< Поракaта ја уредил Bethany -- 8.12.2012 14:46:01 >

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Зимски обувки и јакна
8.12.2012 14:59:20   
Ljubovce
Jas mu zemav od zara od gr ubava topla mont jaknicka,e tamu bese 20 evra a sega gledam ja donele i ovde 1500 den ama sum prezadovlna,sal i rakavici zemav od okaidi mnogu ubavi,uste cizmicki da zememe i spremni sme za snegce :)
isto i za broj neznam koj da zemam,on nosi veke 22 cizmi dali da bidat 23 ili 24 user posted image
bas ke odam i do peko da vidam sto ima tamu zaboraviv da velzam...

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Зимски обувки и јакна
25.12.2012 21:55:04   
miana
Vo outletot kaj Boris Trajkovski ima detski cizmi maski i zenski ( plavi i rozevki ) za sneg - ADIDAS po 1490 denari. Ima detski broevi koi zapocnuvaat od broj 21. Jas na mojata cuca ( 1 god ) i kupiv od rozevkite- utre vi stavam slika..

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?