|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 7 [8]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Зимски обувки и јакна
19.10.2015 14:27:11   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Кажете каде има со пристапни цени висока кондура или чизма, всушност што е подобро за нога на 2 год и 2 месеци во пресред на зимава?

Освен дуќанчето позади Бисер, до Мето, да видиш и во трговскиот во Лисиче (или ќе проверам цени, па ќе пишам). Таму обично до 1000 ден. има солиден избор.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Зимски обувки и јакна
19.10.2015 15:24:20   
lukajana RR
Јас најчесто во Мат стар купувам обувки за децата ,убави се не многу скапи

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Зимски обувки и јакна
19.10.2015 19:22:35   
tincule
Ние сме опремени јас мислам до школо дур тргне. Значи јас немам кога да и купам нешто зашто се има. Нонстоп некој нешто носи и купува мене ми е проблем што немам каде да и ги ставам веќе работите и така пола се кај мајка ми и само ги селам. Пошто прво внуче и удри сите. Ама и тоа си има позитивна страна ме заштедија многу да ви кажам. А за зимоска имаме супер јакна и чизмички од тетин од Швајцарија и едвај чекаме да падне снег user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Зимски обувки и јакна
19.10.2015 23:45:18   
blue_blue
И јас сум во потрага по зимски обувки за децава. Прв пат лани купив од ефтинине мислам беа 1500 ден и се покајав. Најмалку 3 пати беа на лепење и пропуштаа вода. Не дека баш сакам да дадам 3000 ден х2 за зимску чевли ама па и не сакам ко лани да се зезнам. Знае некој за пристојна цена квалитетни чевли или да си идам пак по Пеко, Geoxx, и остали и да си платам солидно за зимски асални чевли...исто искуство имав и со ДСМ пролетни чевли патики кои и не беа баш толку ефтини. Во мојов случај се испаѓа дека сиромавиот два пати плаќа

(Одговор на членот tincule)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Зимски обувки и јакна
20.10.2015 8:24:28   
mommy_angels RR
Јас скоро и ја пробував ланската јакна и за почеток ќе може да помине со неа,а за цела зима тешко,ама тоа ќе му ја мислам околу Нова година.А за чизми и јас сум на исто мислење како блуе-блуе,со таа разлика што јас сум презадоволна од обувките на ДСМ(барем летните и есенските),па ако најдам убави чизмички од таму ќе си купам.Инаку и јас лани купив чизми од 1200 ден и 100 пати ги лепев,така да,годинава не фала.Ич немам за давање многу пари,ама си правам компромис,моите ќе ги лепам,а детето ќе ми оди со суви ножиња user posted image

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Зимски обувки и јакна
20.10.2015 9:34:00   
Snowhite RR
Јас оваа година и јакни и обувки ќе треба да му купувам најверојатно. Лани чизми двајцата имаа нови, ама оваа година мислам дека мали ќе им бидат. На Михаил, јакна оваа година задолжително ќе морам да му купам, зашто кутро дете од 2 години ја носеше до лани, ама моделот беше таков како подолга малку, па првата година ја носеше така подолга, втората година малку пократка му беше, а лани па веќе како кратко јакниче, ама оваа година нова ќе си добие. А и Јана нејзината две години ја носи и мислам дека оваа година ќе и биде мала. Среќа родендениве му се на двајцата во зима, па можи да направам некоја комбинација да им дадам предлог на поблискиве пред време да им ги купат поклонитеuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Зимски обувки и јакна
20.10.2015 11:32:24   
sandriana RR
Знае некој за пристојна цена квалитетни чевли или да си идам пак по Пеко, Geoxx, и остали и да си платам солидно за зимски асални чевли...исто искуство имав и со ДСМ пролетни чевли патики кои и не беа баш толку ефтини.

Со ДСМ и јас имам солидно искуство, за детски чизми, ама може дека твоите се поголеми, повеќе време ги носат - поинтензивно, и на училиште, па не издржале. Т ги носи од дома до градинка, што се вели.
Ако си во можност, Пеко секако се незаменливи, Адамс шуз....

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Зимски обувки и јакна
20.10.2015 23:42:50   
MamaKiki
не знам каде да го сместам прашањево ама нека ме поправат админите ако има друга тема...
малово мое 13 месеци имам чизмички од пеко ми даде золвами од нејзиното не се многу носени и се здрави , лани ги купија и годинава веке се мали до сега му немам ставано чевли од друго дете да не случајно му се искриви одот user posted image мајки со 2 и повеке дечиња купувате чевли за секое посебно или користите од првото детенце за второти исти обувки..? со оглед дека е малечок и нема многу да се движиме надвор не оди ни во градинка дома сум со него, не знам дали да купувам чизмички за неколку пати да излези во снегот на кратко.... размислував и на друга опција влошките се вадат да ги извадам и да му купам нови ортопетски ке завршат работа зимава...? инаку сум многу задоволна од сандалчиња-чевлиња од адамс шус baby колекција околу 2000 денари ги платив , со нив паткаше и прооде ги носевме низ дома до скоро наместо топлинки , сега имам патики од zara и се убави, лични , а и бебе убаво се движи со нив, за крштевката му дадоа сандалки од ciciban ама некако не му легнаа убаво па останаа не износени.. беа многу крути, а овие од адамс меки, флексибилни ептен беа...

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Зимски обувки и јакна
21.10.2015 9:33:14   
sandriana RR
Јас искрено, ги користам првите чевлички од големата сега за малово.
Точно, секое дете има различен од, различно стопалце, но сега, за почеток, овие чевлички за проодување не се ниту искривени, ниту оштетени, бидејки се и многу малку носени.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Зимски обувки и јакна
21.10.2015 15:35:25   
MamaKiki
sandriana фала на одговорот вистина се како нови не се носени ке сменам само ортопетска влошка и зимава ке заштедам user posted image јакничка имам во комплет со дводелен скафандер и таа ке ја носиме user posted image заправо пролетни и есенски јакнички имам 5-6 и ни една не е искористена 2-3 користев по неколку пати и толку... почесто се носени во кола додека да стигнеме на гости некаде и ја вадиме... така ке биде и со зимскава јакна годинанва претпоставувам па за неа ке заштедам user posted image ептен по штедењево сум се нафрлила user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 185
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 6 7 [8]
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 7 [8]
Оди на:


Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?