|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Зимски обувки и јакна
13.11.2012 20:54:22   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Дали некој има искуство со марка ДОСС за обувки? Гледав вчера пантовчина и чизми од оваа марка и вака убави ми изгледаа, анатамоски, а и со пристапна цена.
За јакна оваа зима мислам дека нема да купуваме, ќе ја носи ланската, макар што се уште не сум му ја пробала дали му е точна годинава, ама демек ја купував и за оваа зима да биде таман, па треба да проверам


Му купивме ние пантовчина од оваа марка ДОСС и убави се, продавачот рече дека повеќе немало да ги носат зашто набавната цена им ја направиле 10 евра, а ние ги купивме 500 ден, така да ќе треба од година дупло да ги продаваат. Лани купувавме од тие ефтините по 250 ден и купивме два пара и исто не фати, затоа годинава решив да му купам поубави и поскапички така. Сега уште чизми да купиме, а вентијагата му ја пробав, му чини, ќе куртулиме годинава од купување, уште не знам скафандерот дали му чини тој од пред 2 години е, првата година го поноси, а лани двапати дали му го облеков за на снег само, инаку за во градинка со вентијага одеше, а кога беше па ептен ладното 2 месеци не одеше во градинка

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Зимски обувки и јакна
13.11.2012 21:57:46   
elenak
ИЗВОРНА ПОРАКА: Kockicka

Mamicki kakvo e iskustvoto so kupuvanje na jakni , imame 11 meseci probavme poveke jakni no neznam kako da ja izberam vistinskata vo site mi bese nekako kako "goltnena " a plus sto ne davase da i gi oblekuvam za vo kolicka nema da mi treba zatoa sto samata kolicka ima skafander no sekako za do kola mora da ja oblecam a sto se skapi pa najeftina 1500 denari a dogodina sigurno malecka ke ni bide user posted image Pisete neke iskustvo kavi im kupivte vie user posted image

Не да е скапо, за деца се е скапо, а и плус што секако ќе биде за една сезона ама тоа е, мора да купиш па макар и за до кола. Ама пак зима е, ако фатат мразови пешки ќе се шета, не со количка, мора јакна да има цуцаuser posted image Ние си купивме летово Мекс на попуст за 30 евра ама ептен убаво и стои оти е прилепена, струкиранаuser posted image Инаку има на фришоп многу убави јакни за нив само се за малку поскапички.


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Зимски обувки и јакна
13.11.2012 22:10:24   
Kockicka
Vie ni ja zemvte na Mexx od free shop :) si ja vidovme nie taa lani a ovaa godina bev imaat samo na addidas 42 evra ama izgleda ke trknam Cetvrtok do Lidl ima edna za 15 user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Зимски обувки и јакна
13.11.2012 22:22:38   
elenak
ИЗВОРНА ПОРАКА: Kockicka

Vie ni ja zemvte na Mexx od free shop :) si ja vidovme nie taa lani a ovaa godina bev imaat samo na addidas 42 evra ama izgleda ke trknam Cetvrtok do Lidl ima edna za 15 user posted image

Не сме ние, не од фришоп нашата user posted image А има и Пума 50 евра user posted image Супер цена е 15 евра, зошто да не? Ама знаеш дека ако не отидеш рано тешко ќе најдеш, многу пати се имам зафркнато така, да се исклацкаме до таму за џабе.


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Зимски обувки и јакна
13.11.2012 23:07:41   
kikicka
Луѓе мнг пари е 3000 ден да дадеш за едно носење. Јас земав мнг ефтино 1500 ден од продавницата до Ботони во ГТЦ. Имаат мнг убави јакни и ефтини намалени.Така да не вреди да светниш 50 евра за бебе 11 месеци кога наредна година пак ке купуваш,само разлика е што наредна година ќе биде поголемо детето и нема да ти треба само за во количка.

Јас се одлучив ,дека чизми оваа година ке земам само за на снег,од оние гумените,а напролет ке и земам од чизмињата до глужд. Сега за шетање има патики и угсици.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Зимски обувки и јакна
13.11.2012 23:14:50   
SkCura77
Што се угсици?! user posted image

Нас ни дадоа и јакни и чизми и чевли и патики и скафандери, све облечено по едвај двапати и одма израснато, така што не морам да купувам годинава, само да искомбинирам кое со што ќе го облече и да видам чизмите и кондурките дали не пропуштаат дожд / снег.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Зимски обувки и јакна
13.11.2012 23:15:30   
Kockicka
Tocno Kikicka ama kaj nas Gvg se takvi cenite vsusnost vcera bev i SR i tamu e ista pesna taka da odluciv ako imam sreka ke ja kupam taa sto ja zboram od 15 evra bidejki za dogodina imam mnogu ubava sto mi ja donesoa za povojnica ama sega ni e mnogu golema ako ne moze da odam i do jumbo neznam tamu kakov e izborot ovaa godina ako imate vdeno neka mi pise nekoj

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Зимски обувки и јакна
13.11.2012 23:17:02   
SkCura77
И син ми изгледа `голтнат` од секоја јакна, ем е ослабен а долг ем јакните според мерки од други деца се купени user posted image Па ако нешто се фати, ок...

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Зимски обувки и јакна
13.11.2012 23:44:40   
elenak
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Луѓе мнг пари е 3000 ден да дадеш за едно носење. Јас земав мнг ефтино 1500 ден од продавницата до Ботони во ГТЦ. Имаат мнг убави јакни и ефтини намалени.Така да не вреди да светниш 50 евра за бебе 11 месеци кога наредна година пак ке купуваш,само разлика е што наредна година ќе биде поголемо детето и нема да ти треба само за во количка.

Јас се одлучив ,дека чизми оваа година ке земам само за на снег,од оние гумените,а напролет ке и земам од чизмињата до глужд. Сега за шетање има патики и угсици.

Точно многу е, ама има и такви што светкаат. Јас ја купив 30 евра и пак многу ми се видоа ама ај, како за прв пат мерак ми беше. Ама верувајте луѓе дека овде нема кај да се купи тоа што ти треба. Два поасални детски бутици има а тие два ја носат истата роба user posted image А за чевли, месец дена барам патики за user posted image , ќе и се смалат овие ќе нема што да носи, не знам каде да и најдам. Стварно можеби Ск е напорно за живеење заради гужвите и сето тоа ама бре се има, што и да ти притреба, па и на попуст, па и скапо и ефтино.


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Зимски обувки и јакна
14.11.2012 6:58:20   
Ikana

ИЗВОРНА ПОРАКА: SkCura77

Што се угсици?! user posted imageuser posted image

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Зимски обувки и јакна
14.11.2012 8:56:07   
miana
Eve gi zimskite obuvki na moite decinja

Ova se na golemata kerka
user posted image

Majkami i gi kupi od nekoj butik od mercator

A ova se cizmickite na bebeto
user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Зимски обувки и јакна
14.11.2012 8:58:18   
miana
Slikive mi se izvrtele user posted image
user posted image

user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Зимски обувки и јакна
14.11.2012 9:41:27   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Slikive mi se izvrtele user posted image
user posted image

user posted image

Мианке морам да те прашам нешто во врска со чизмичкиве за бебето, пошто сум на два ума за чизми за Д. Оди или и ги купуваш за во количка?

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Зимски обувки и јакна
14.11.2012 9:59:50   
kikicka
user posted image

Еве ги првите обувки-чизми на Л. Овие ги купивме на 11месеци,а и со тие преоде. Ги носеше до кај 16месеци,после купив обични пошто мали и беа веќе,а тие новите не ги носеше многу.
Е сега како што кажав,има за на суво и доволни и се тие,а за на снег ке земам баш од тие што се ,сличн на Миана што ги поставила погоре.
Не се лажам како минатиот пат 2 пати да купувам ,пошто ногата и расте брзо. На пролет ке и земам пак вака чевла-чизма за да може да ги носи додека е пролет.

А за јакната,стварно ја најдов ефтина. Еве ја
user posted image

За бебе непроодено ,мнг е да му купите гломазна чизма. Барајте нешто полу меко.Пошто каде вие тоа бебе ке го носите на снег,одвен ако не планирате нели на зимување некаде._____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Зимски обувки и јакна
14.11.2012 10:08:10   
miana
Ne be ne i se za odenje tuku samo za da ja toplat koga izleguvame...
Inaku si imame adidas paticinja meki,tocni kako za prooduvanje a so ovie ne ja pustam da odi vo nikoj slucaj...Nekako mnogu se kruti a i nad gluzd se,pa takada ne mi odgovara.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Зимски обувки и јакна
14.11.2012 10:10:34   
miana
Jakna i kupi sveki ( na bebeto ) so skafander komplet od buticite vi dracevo..Jas vidov vo beverli komplet- pantaloni,bluza i jakna za 1500 denari... I na zelen pazar na tezgite imase za 1300 isto slicen takov komplet... Jakni za bebinjata ke si najdete eftini sekade,samo ne vo enci menci ili slicno..Tamu se skapi...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Зимски обувки и јакна
14.11.2012 10:10:58   
kikicka
Угсиците за права ствар за тоа,и за топлење и за одење,за вака Декемвриски дечиња.Само уште да ги најдете ефтини. Не мислам на оригиналните пошто се изгор скапи,ама па се од вистинска оча волна. Нашите ги набавивме од Турција си ги порачав за океј цена :)

А јакнава демек лански модел 2600 ден а оваа година е намалена упола цена.Така да лански модел неми праве проблем user posted image

< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 14.11.2012 10:15:04 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Зимски обувки и јакна
14.11.2012 10:56:59   
elenak
А јакнава демек лански модел 2600 ден а оваа година е намалена упола цена.Така да лански модел неми праве проблем user posted image

А па може се приметува дека е лански моделuser posted image   А стварно бе кажете кај да најдам УГГ за бебе? Јас имам и ептен ми се топли и меки, па некако баш ми се за бебе екстра варијанта. Како топлинкиuser posted image Лани гледав во Џамбо ама не знам дали имаат толку мали бројчињаuser posted image

< Поракaта ја уредил elenak -- 14.11.2012 10:57:34 >


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Зимски обувки и јакна
14.11.2012 11:14:32   
kikicka
Незнам каде, гледав во Бенетон ама скапи се:) Види во Џамбо или од бутикот за деца порачај да ти донесат кога ке одат по роба.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Зимски обувки и јакна
14.11.2012 11:15:45   
arh_diz
Na mene mi rekoa ugi da ne se kupuvaat na mali decinja , bidejki ne ja drzele stabilno nogata a i nemale stupinator .Jas imam za mene super se ,zimno vreme po tenki corapi i niv.
Jakna i pantaloni imame od minatata godina , ke treba samo cizmi da mu kupam

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Зимски обувки и јакна
14.11.2012 11:18:06   
kikicka
За бебиња што не одат се супер угсиците , колку да топлат. Поарно такви отколку крути па и така може ногата да добие деформација нели?
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Na mene mi rekoa ugi da ne se kupuvaat na mali decinja , bidejki ne ja drzele stabilno nogata a i nemale stupinator .Jas imam za mene super se ,zimno vreme po tenki corapi i niv.
Jakna i pantaloni imame od minatata godina , ke treba samo cizmi da mu kupam_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Зимски обувки и јакна
14.11.2012 11:20:10   
Ikana
I nie imame UGG cizmicki, ne se so tvrd gjon dole tuku mek kako papucka. Znaci voopsto nema guma dolu tuku kako podebel sloj materijal so gumeni tochki za da ne se lizgaat.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Зимски обувки и јакна
14.11.2012 11:20:42   
arh_diz
Za bebeinja sto neodat vo pravo si kikicka, i polesno mozat davse oblecat.Jas mislev za pogolemi decinja

< Поракaта ја уредил arh_diz RR -- 14.11.2012 11:21:28 >


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Зимски обувки и јакна
14.11.2012 11:24:02   
elenak
Па добро ние уште не одиме, чизмите само колку да ни е топло. За паткање патичиња (кога ќе најдам).
А кикичке ептен се убави првите чевли на Л, ама јас пак цело време барам тие за одење да се меки скроз и да немаат никаква гума доле а ти викаш во тие проодела user posted image Ако можеме во вакви тогаш да си купиме. И ние имаме скоро 11 месеци.


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Зимски обувки и јакна
14.11.2012 11:36:46   
Ikana
Eve gi nasite cizmi, imame krem, sivi i nebesno plavi toplinki vakvi.

user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?