|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Зимски обувки и јакна
21.2.2012 13:16:14   
kikicka
И ние имаме од лани сакафндер али не ни требаше освен за снегот кога санкавме капи 2 шал,нараквици и од сповојница што ни носеле таман ни се погодија како дво деленскафандер 2пара чизми од кој едниот и е помек материјал и се лизга ногата и испаѓа а др поцврст и ги носи.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Зимски обувки и јакна
7.9.2012 18:02:32   
Annet
nabrzo doaga esen pa i zima,veke sme proodeni , mene me interesira kakvi cizmicki,cevlicki da kupam,koja marka se najubavi,da ne propustaat voda i sneg????

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Зимски обувки и јакна
7.9.2012 21:51:23   
Ring
Ajde i jas da prasam user posted image
Ova ke ni bide prvo zimo i me interesira dali ima dvodelni skafanderi za 9 mesecno bebe ili samo isceli ?user posted image
Da znam sto da baram niz prodavnici ?

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Зимски обувки и јакна
7.9.2012 21:59:46   
penelopa

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

nabrzo doaga esen pa i zima,veke sme proodeni , mene me interesira kakvi cizmicki,cevlicki da kupam,koja marka se najubavi,da ne propustaat voda i sneg????
Ние лани баш проодевме во зима најмногу ни се погодија чевлите т.е ко високи кондури од Geox. Годинава гледам какви некако Super fit најмногу ми се допаѓаат. Анет најубаво да го земеш user posted image со тебе да проба различни марки па сама ќе видиш кои најубаво му лежат на нога.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Зимски обувки и јакна
7.9.2012 22:03:08   
penelopa

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

Ajde i jas da prasam user posted image
Ova ke ni bide prvo zimo i me interesira dali ima dvodelni skafanderi za 9 mesecno bebe ili samo isceli ?user posted image
Da znam sto da baram niz prodavnici ?
Истата дилема ја имав лани. Некако не го замислував син ми во целосен скафандер да не може да мрда и да се движи па купив убава дебела јакна, надолу зимски целосни панталони што не пропуштаат вода и теравме цела зима.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Зимски обувки и јакна
7.9.2012 22:29:12   
Ring
penelopa , a tie pantaloni se prodavaat posebno ....kade gi ima ?

ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

Ajde i jas da prasam user posted image
Ova ke ni bide prvo zimo i me interesira dali ima dvodelni skafanderi za 9 mesecno bebe ili samo isceli ?user posted image
Da znam sto da baram niz prodavnici ?
Истата дилема ја имав лани. Некако не го замислував син ми во целосен скафандер да не може да мрда и да се движи па купив убава дебела јакна, надолу зимски целосни панталони што не пропуштаат вода и теравме цела зима.


(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Зимски обувки и јакна
13.9.2012 12:41:15   
mami2
За мајките кои немаат проблем да купат нешто од минатата сезона, да кажам дека во Фродо аутлетот детските чизми и зимски чевли се по 1800 и 2000 денари, што за зимска обувка од тој квалитет е солидна цена. Изборот не е огромен и зависи од бројот, но се наоѓаат по неколку пара, така да може да се избере.
Им купив и на двајцата и ме чинеше толку колку што плаќав до сега за еден пар од новите колекции.
Инаку откога се двајца гардеробата ја обновуваме на крај на сезона кога има попусти, па и јакни за оваа зима купивме во април, на Diamond, беа намалени 40-50%. За квалитет ќе видиме.
Спремни сме за зимава, барем за крупните работи.

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Зимски обувки и јакна
13.9.2012 12:58:12   
mamymamy
Kade e outletot na Froddo?

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Зимски обувки и јакна
13.9.2012 13:07:41   
mami2
Позади автобуската на Југодрво а пред паркингот на Холидеј ин, првата калдрмисана уличка, розевкаста куќа, во подрум е Фродо.

(Одговор на членот mamymamy)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Зимски обувки и јакна
28.10.2012 20:59:07   
SkCura77
Дводелни скафандери за 15 месечно бебе? Секаде има едноделни, ем се мали, ем скапи, ем многу мрда за да го пикнам во нив.

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Зимски обувки и јакна
29.10.2012 14:32:15   
Annet
nie jakna kupivemama malku pogolemka,a se mislam kakvi cizmicki,koj broj,dali da ja naoblecam so hulahoppki i corapi pa da proba,kako e pravilno,koja marka e najdobra.....sega nosi 23,ama ako ja naoblecam,ke treba 25 po mene? koe e vaseto iskustvo???so krzno ili ne..mnogu prasanja mi se vrtatuser posted image

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Зимски обувки и јакна
29.10.2012 14:35:35   
dostickage
Annet 2 broja pogolemo po mene e premnogu zasto enma da odi ubavo a i ne e dobro za stapalcata.
Cevla se proba normalno vo corapcinja eve neka se termo corapi i da bide stapnato na zemja nodzeto a ne da sedi vo skut i togas da meris edno prste.
Znaci nogata na zemja stapnato. Ako meris dodeka e sednato deteto u skut ili u kolicka kje zgresis so brojot.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Зимски обувки и јакна
29.10.2012 14:39:39   
dostickage
Ne e markata najbitna,bitno e da se cevlite dobri.
Treba da se meki i da se vitkaat kaj prstite.Normalno da se koza i da ne propustaat.
Za tvrdi cevli bolje ne davaj pari.
I moj sovet e da vnimavas kaj gluzdot.Ima cevlicki za nad gluzd ima i za do pod gluzd.Pusti ja I da proseta niz prodavnica da vidis kako kje odi.Mene mi e mnogu strav od previtkuvanje na noga.Delot kaj gluzdot treba da mu e komoten za da moze normalno da go vitka.Ako e precvrsto mozebi stiti od pagjanje ama pa ako padne mnogu potesko se povreduva deteto.Sea ne da e premnogu pa i labav nego da moze normalno da si odi.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Зимски обувки и јакна
29.10.2012 14:43:10   
Mihaela 2010
Nie minatata nedela kupivme od Peko-ciciban,cizmicki,2400 den,lanski model demek,inaku novite modeli bea po 3000 den..ubavi se,ne se so krzno,a mislam deka i nema potreba od tolku debeli cizmi,i onaka koga e ladno sme so debeli hulahopcinja + i corapcinja

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Зимски обувки и јакна
29.10.2012 14:43:16   
dostickage
I definitivno spored mene te moe iskustvo najdobro e da se imaat edni visocki cevlicki te patiki konduri a za sneg specijalno da se ima posebni cizmi za da moze da se valka u sneg kolku saka.
Lazi za niz gradov imavme takvi a za zimuvanje mora dobri cizmi specijalno za na sneg. g
I godinava taka kje napravime.Prvive gi imame a za vtorive , uste nemaat dobieno cizmi za sneg.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Зимски обувки и јакна
29.10.2012 14:49:23   
Annet
ee fala ti mnogu,mnogu sum zbuneta,sakam da se kvalitetni i komotni,ama za malo dete stotuku proodeno,neznaev kakov kalap da se,do ili pod gluzd...
sega veke mi e polesno
user posted image
tuka kaj nas veke ne gi nosat DSM Ortopedika,a se mnogu kvalitetni,izgleda vo Spas komerc gi ima samo,a neznam kakvi se ovie Mat Star,tuka otvorija prodavnica,vaka na izgled se ubavi,ama neznam dali se kvalitetni,da da,ne e bitno da se marka ,ama bar da se kvalitetni......aj ja da si procitam nanazad po temavauser posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Зимски обувки и јакна
29.10.2012 14:59:37   
dostickage
Da ti kazam pravo sum imala od Geox do najobicni.Sega kupiv makedonski na Bambini Ohrid.
Za 890 denari sum prezadovolna.Obuvkite se od cista koza so gumiran del napred za slapkanje u vircinjauser posted image .

Mat Star ima kaj jas sto ziveam vo trgovskiot i jas do sega ne mu videla nesto od cista koza. Za sitite pari jas si kupiv 100% koza i vnatre i nadvor i plus makedonski proizvod.Gi nacekav edno brojce ostanati od lani.
I DSM Ortopedika se top.
Inace mojava tipka se naogja u Porta Vlae i nosi top konduri i za vozrasni i za deca so odlicni ceni.
Jas cel grad go svrtev , go cekav i city mall da otvori neli specijalno da gledam obuvki za V i na kraj u sabota popladne si kupiv od kaj maalskata tetka.
Prezadovolna sum.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Зимски обувки и јакна
29.10.2012 15:21:05   
Luci
Јас на М. му земав чизмички од Тимберланд а јакната од мината година ќе му биде точна и сега

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Зимски обувки и јакна
29.10.2012 15:29:50   
Beatris
Јас и земав на А високи кондурчиња од Фродо, меки, кожни. Се опрчив 3400 во Сити Мол. Демек водоотпорни биле, тестирани во аквариум 7 дена user posted image Само не кажаа дали имало вода во аквариумот user posted image Еве вакви, само темно виолетови user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Зимски обувки и јакна
29.10.2012 15:44:46   
dostickage
Jakna mu kupiv lani na V od Mothercare na popust a drugite dev od lani uste mu se tocni pa taka kje ima za nosenje.
A od Frodo jas si kupiv letni, pa i jas sum dete na nekogouser posted image  Ama ne mi se naj naj.

Btw. od Timberland imavme letni i dusata im ja izvadivme.I mm ima zimski a za V prvo nemase brojce od tie so sakavme a posle gi nemase ni malite brojcinja, sve maf. Mnooooogu dobra kondura 

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Зимски обувки и јакна
29.10.2012 15:49:56   
mila 3

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage


Inace mojava tipka se naogja u Porta Vlae i nosi top konduri i za vozrasni i za deca so odlicni ceni.


znam za koja zboruvas, jas letovo od tamu kupiv sandali za maloto od tamu masta im ja izvadivme i uste se kako novi. a za postariot se od peko- ciciban najdobri bili i se ni se odlepuvaa a pak posle perenje veke ne se isti.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Зимски обувки и јакна
29.10.2012 17:57:47   
mila 3
na golemiot mu kupiv sega jakana od ZARA a cizni imame od lani onie sto se bas za na sneg na kupijata pisuva WOOLF ne mi bese poznata firmava ama super ispadnaa a malovo se od bratceto user posted image

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Зимски обувки и јакна
29.10.2012 18:12:35   
arh_diz
Jas sum zadovolna od super fit sandali , konduri cimzi .Cizmite se pokazaa odlicni za golemi minus , lesni se za odruzvanje .Pred da trgneme za Mk kupiv geox konduri ne sum bas zadovolna mu se potat nozete i mu propustaat voda

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Зимски обувки и јакна
29.10.2012 22:27:09   
Maca25
Денес и купивме чизмички на Н., од Беверли и мислам дека се наше производство. Кожени, внатре поставени со крзно, високи со врвки и патент. Н го обожава и еве ја уште не сака да ги соблече.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Зимски обувки и јакна
30.10.2012 13:20:05   
penelopa
Кај нас веќе падна првиот снег па затоа мораше под итно да се опремиме- јакна дебела од Name it, високи кондури од Geox , чизми за снег од Superfit, се остато скафандер, шал, капа, ракавици од H&Muser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?