|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Зимски обувки и јакна
22.11.2011 14:10:56   
dostickage
mn eftini i ubavi ima vo DTC dolu vo suteren, Primo slovenecki celvicki za mali deca.
Preubavi navistina.
I Biser na sprat isto imaat fini cevlicki samo nase proisvodstvo se.

(Одговор на членот hrabra)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Зимски обувки и јакна
22.11.2011 15:58:35   
*miki mami*
user posted image oeve gi nasite novi zimski kondurcinja epten se udobni i stoe najvazno lesno se oblekuvaat imame i nov kaput od okaidi

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Зимски обувки и јакна
22.11.2011 16:07:31   
kremco
ајде информации..каде има зимски кондурки за деца бројче 26-27. да се над глужд (не како чизми), со лепенки и да се непропустливи на вода. Не сакам на тенок ѓон и само кожни оти тие пропуштаат вода....И да, цената да не е над 2000 денари. Оние од Пеко ми се допаѓаат ама се 2700, а оние од GEOX ептен ми се допаѓаат ама се 4500 денари...се ова помножено по 2, навистина ми е многу...А рекоа од петок ниски температури, под итно треба на децава да


Garant kasnam sigurno vekje ste kupile,zemavme preubavi zimski cizmi nepropustaat voda so lepenka nad gluzd se od mat star singelikj 1600 za 1500,bas se superuser posted image maz mi za sebe si zema kozni ito tamu 1900 za 1800 i plus mene na poklon tasna mi dadoa vo vrednost od 600 denari plus zemavme sobarici mnogu ubavi detski 2 para po 350..

(Одговор на членот hrabra)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Зимски обувки и јакна
22.11.2011 16:08:34   
kremco
Detskive se 28 broj,mozese i 27 ama bea epten knap,detevo nema ni 3 godini..user posted image

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Зимски обувки и јакна
22.11.2011 17:48:47   
mama26
za ova zimo nemame odnosno tie sto se se pogolemi eden broj pa so dva para corapcinja ke napravime nekako ,i taka doma e nema  sto kaj da go noisam user posted image i mm se so kola e so nego .pa mene me ostavija peski user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Зимски обувки и јакна
22.11.2011 19:20:08   
vesna1
Nie vo sabotata na Bit pazar im kupivme na decata ubavi zimski cizmicki sto ne propustaat voda za 700 den eden par. Poveke gi zemavme za na sneg,bidejki celo vreme nosat patiki i nejkat drugo da oblecat.
Iskreno ne mi se isplati da dadam za dvete deca po 2000 den znaci vkupno 4000 den za pet pati oblakanje koga ke padne sneg. I jas pred nekoja godina si kupiv od tamu i si gi nosam koga ke padne sneg, i ne propustaat i toplat. Za deca ne treba da se frlaat mnogu pari bidejki dogodina ke treba novi.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Зимски обувки и јакна
22.11.2011 19:34:39   
blue_blue
Kupivme epten ubavi od Frodo vo GTC na 2 sprat. Kostaa edno cudo pari, ama imav 25% popust, I mi gi dadoa na 6 rati bez kamata so kreditna karticka. A stvarno se od nekoj sympatex specijalen materijal koj ne propusta sneg i voda.

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Зимски обувки и јакна
22.11.2011 20:50:02   
kremco
Nie vo sabotata na Bit pazar im kupivme na decata ubavi zimski cizmicki sto ne propustaat voda za 700 den eden par. Poveke gi zemavme za na sneg,bidejki celo vreme nosat patiki i nejkat drugo da oblecat.
Iskreno ne mi se isplati da dadam za dvete deca po 2000 den znaci vkupno 4000 den za pet pati oblakanje koga ke padne sneg. I jas pred nekoja godina si kupiv od tamu i si gi nosam koga ke padne sneg, i ne propustaat i toplat. Za deca ne treba da se frlaat mnogu pari bidejki dogodina ke treba novi.

Za ova si sosema vo pravo ,mene i ovie mi se skapi 1500 ama pa epten se ubavi ,kje gi nosi kjerka mi koga kje bide kolku nego taka da ne se dzabe...

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Зимски обувки и јакна
23.11.2011 0:09:00   
Тања РР
И јас денес гледав чизмички за Јана. Во Кеги ми се допаднаа едни 1800 ден. ама не знам дали ќе сака да оди со нив, доста се височки, до коленца ќе и дојдат.  Можеби ќе биде подобро да и купам некои зимски кондурки до над глужд да може да ги поноси подолго, вака чизмите ќе ги облече два пати и толкуuser posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот hrabra)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Зимски обувки и јакна
23.11.2011 8:23:00   
Felly RR
НИе купивме чизмички, сега пошто оди во градника ќе и требаат секој ден, одиме пешки па барем нека и биде топло во ножето. А јакна од лани си имамеuser posted image Лани и ја купивме малку поголемка, па сега и е тамам.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Зимски обувки и јакна
23.11.2011 8:37:25   
kremco
Na nas tatko mi ni donese jakna,zimska dobra za na sneg so lastik okolu lice race i struk..Isto od proslata godina ,mn ubava a ima uste 3 jakni ama malce potenki za sekade,edna kozna preslatka edna plava suskava  i ic ne mu gi stedam mu gi oblekuvam za nadvor,neka gi iznosi..Sega mu zemal tato zenska,jaknava crna ne se primetuva,preubava.ama na edna mala nalepnica pisuva cute little princessuser posted image dusice moe a on masko.
Za kjerka mi imam jaknicki od 0 do 3 god.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Зимски обувки и јакна
23.11.2011 9:49:55   
AnnaMolly RR
Чизмички купивме од Кеги шус, маслинести со црно до глужд, супер му се за одење, а и убаво топлат.
Јакни имаме две подебелки и две не толку дебели, лани ни ги донесе тетка му на мм од Германија и еве втора зима ги носиме тие јакни. Не планирам нови да купувам.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Зимски обувки и јакна
23.11.2011 9:58:09   
Sandric
miki mami kade se naoga ovaa prodavnica Spas?

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Зимски обувки и јакна
5.12.2011 11:50:00   
arh_diz
Minatata nedela mu kupivme na sin mi jakna pantaloni i cizmi so krzno ceni boli glava, poskapo e za deca otkolku za vozrasni.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Зимски обувки и јакна
5.12.2011 11:57:32   
Mihaela 2010
jas jakna i kupiv vo septemvri i toa od Biser od Venice,ja nacekav na popust za 1300 den demek od lanska kolekcija,mnogu vazno,i super e epten topli,a imame i od lani jaknicka ama novava e po komotna.a cizmicki kupivme od Peko i toa za 1200 den.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Зимски обувки и јакна
5.12.2011 12:21:37   
Luci
Јас вчера му купив на син ми меки чизмички од Mothercare. Еве овиеuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Зимски обувки и јакна
5.12.2011 13:50:48   
@Mila@
se mislam dali da zemam skafanderce za novorodence ..zs nema mng da se dvizime zimava ili moze ke ni treba nekako vo kebence zamotkano postopleno mi izgleda..mamicki na zimski bebinja sto preporacuvate???

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Зимски обувки и јакна
5.12.2011 14:09:40   
Luci
М.се роди на 30-ти јануари, скафандерче има за оваа зима, за мината не. Не купивме од причина што не излегуваваме кој знае колку често а башка толкицко малецко user posted image тешко дека ке го ставиш во скафандер. Јас мислам дека не би го користела многу-многу, во ќебенце ке ти е далеку подобро
ИЗВОРНА ПОРАКА: @Mila@

se mislam dali da zemam skafanderce za novorodence ..zs nema mng da se dvizime zimava ili moze ke ni treba nekako vo kebence zamotkano postopleno mi izgleda..mamicki na zimski bebinja sto preporacuvate???


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Зимски обувки и јакна
5.12.2011 14:41:08   
Bjanka
Ne mi e prasanjeto za ovaa tema, no ako znae nekoj moze li da mi kaze kade imalo za printanje na kukli i obleki??
na sajtov??
Fala

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Зимски обувки и јакна
5.12.2011 14:47:51   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bjanka

Ne mi e prasanjeto za ovaa tema, no ako znae nekoj moze li da mi kaze kade imalo za printanje na kukli i obleki??
na sajtov??
Fala



Bjanka дали мислиш за изработка на кукли? Ако мислиш на тоа, еве тука кликни.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bjanka)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Зимски обувки и јакна
6.12.2011 16:09:10   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Јас вчера му купив на син ми меки чизмички од Mothercare. Еве овиеuser posted image


Многу се убави- со здравје да си ги носите. Јас би купила нешто слично посебно кога излегуваме некако фаќа веќе ладно.


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Зимски обувки и јакна
8.1.2012 14:34:13   
Bububebe
Првите чевлички за ќеркичката ги зедов од кеги шус 1800 ден,ама ич не сум задоволна.После еден месец носење и тоа само по дома,се одлепија.Па потоа зедов од цицибан 2700 ден и еве гајле немаат,супер се

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Зимски обувки и јакна
8.1.2012 15:32:24   
Pepelaska *
Ние си купивме два пара чизми и ни едните ни другите можам да му ги обујам пишти вришти на цел глас, и сега си оди во патики освен ако одиме пешки со врискање се обуваме.Имаме скафандер од лани и едно јакниче исто од лани кои сеуште ги носи и не планирам да му купувам нови за 2 3 месеца пошто догодина мали ќе му бидат , здравје другата зима ќе се подновуваме

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Зимски обувки и јакна
8.1.2012 16:30:30   
Felly RR
Јас Пепелашка и ги скрив на Матеа патиките, зошто и таа исто само патики бараше, чизми не сакаше да носи. И зедов еден ден ги скрив, за да не ги гледа. И сега дури не знам каде ги ставив. Пред некој ден ги барав, и појма немам кај ми се скриени user posted image user posted image user posted image Кога ќе ги најдам ќе и бидат смалени.user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Зимски обувки и јакна
21.2.2012 13:07:13   
dostickage
nie se imame , bevme i na zimuvanje vo Bansko samo uste pari mi falat za da ideme uste ednas na zimuvanje user posted image

mnogu sakamuser posted image user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?