|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 8 9 [10]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
16.11.2013 21:56:37   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

Има едни ќебенца како со ракави и тие можат да се сошијат или со петличина или со патент и така доаѓа како двонаменско. М нема шанси сега да го пикнам во вреќа и пошто се открива решението го најдовме во тоа што го зедовме да спие со нас на спална додека да смислам решение некакво, а за Ј обавезно ќе купам вреќичка зашто и таа многу се открива навечер и дури е мала да ја навикнам

Uff a jas pak resenieto go najdov sto ja premestiv vo nejzino krevetce da si spie, a ne so nas u spalna...dur spiese so nas samo klocase i se otkrivase,najverojatno i bese sklet od nas,i disime,zesko i stanuva i mira nemavme,ama sega vekje dve nedeli i povekje si spie vo krevetceto nejzino se pokira so jorgance i ic maka si nemame,cela nokj si spie bez da kloca...em ona raat em jas bogami rasirenauser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 226
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
22.11.2013 20:40:13   
slavicav
Kaj da najdam vreka za spienje osven vo struzanka i anzi???Mi treba 5 ili 6,znae li nekoj???

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 227
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
3.10.2014 13:29:15   
mamicka_26
Знае ли некој кај можам да најдам враќичка за спиење ама да биде со рачиња и ноџиња,ми треба поголемка за 5 години.Нигде неможам да најдам поголемки.Ако знае некој ако видел нека помага!!!!!

(Одговор на членот slavicav)
Непосредна врска до пораките: 228
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
3.10.2014 15:02:42   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka_26

Знае ли некој кај можам да најдам враќичка за спиење ама да биде со рачиња и ноџиња,ми треба поголемка за 5 години.Нигде неможам да најдам поголемки.Ако знае некој ако видел нека помага!!!!!


Во џамбо имам видено таква врекичка и тоа има и за поголемки деца...

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот mamicka_26)
Непосредна врска до пораките: 229
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
3.10.2014 15:20:48   
mamicka_26
фала miana уште после ке проверам да видам дали ке најдам

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 230
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
3.10.2014 19:39:29   
AnnaMolly RR
Ако не најдеш во џамбо, во стружанка во гтц доле има преубави до 6 бројче и може по нарачка уште поголема да си порачаш. јас за филип планирам да порачам во понеделник 8 ќе ти кажам за цена и за колку е готова. инаку цената на тие што ги имаат е 850 денари. иста ценљ и ист број има во анжи ама дупло потенка од стружанка.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mamicka_26)
Непосредна врска до пораките: 231
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
3.10.2014 22:11:59   
Melanija RR
AnnaMolly RR добиле вреќички во Стружанка?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 232
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
3.10.2014 22:14:43   
AnnaMolly RR
Во таа кај веро гтц има донесено сите броеви. буњаковец не се стигнати уште и капиштец имаат малку броеви само за женски ама чекаат нови во сите броеви. завчера прашував, за стружанка гтц имаат бајаги вреќи.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 233
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
3.10.2014 22:17:33   
Melanija RR
Пиши ми дали се со стапало,се вадат ли раце, фротир,плиш?Многу прашувамuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 234
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
3.10.2014 23:21:11   
Snowhite RR
Jas za J imam vreka i spas mi e zasto nikako ne saka da se pokriva, a za M kebe, zasto od mal ne go naviknav spievme vo toplo, a lani koga ja kulivme vrekata za Jana toj od ljubomora spiese so skafanderot nekolku veceriuser posted image
Tuku sakav da ve prasam koga gi stavate vo vreka dali gi pokrivate plus so nesto?

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 235
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
3.10.2014 23:45:56   
mamicka_26
Бев во jumbo и најголемото бројче е 6 и мало ми изгледа значи и мене ке ми треба 8 а плус и многу тенкички некако и материјалот не ми се свига крути се многу.AnnaMolly aj баш пиши што ке направиш во стружанка сакам и јас да нарачам.Која цена е и колку се чека,Вреќата ни е спас!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 236
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
4.10.2014 0:15:31   
Dilina
Ние уште пред да се роди малата и купивме две пликчиња, едното е право обично со патент и го користам само како ќебе, ми е страв од металниот патент, а другото е мн слатко со капче ушиња, и тоа како вреќичка го користиме, но знаеме и само ќебенце, малата мн ретко се открива и така... а сега зимово незнам како ќе е ама ќе тркнам и до џамбо да ги видам тие чим се тенки... што цена се???

(Одговор на членот mamicka_26)
Непосредна врска до пораките: 237
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
4.10.2014 8:54:47   
AnnaMolly RR
Во стружанка се доле кај нозете баш како вреќа, а имаат ракавчиња на копчиња и по потреба се вадат. Материјалот е преубав, мек, како лио јорганче.
Пријателка на мајка ми работи во Стружанка, па чекам да ми јави колку ќе ме чини по нарачка поголемо бројче. Оваа 6 е некако кнап како само за оваа сезона, па подобро поголема и догодина да ја користиме.
Да добијам инфо и ќе пишам.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 238
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
4.10.2014 16:39:02   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR


Tuku sakav da ve prasam koga gi stavate vo vreka dali gi pokrivate plus so nesto?

Јас ја покривам и со кебе, ама сепак гледам по нас. Ние сме со кебе и тенко јорганче. ЗНачи исто и таа.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 239
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
15.10.2015 15:09:25   
Gardenia
Кај да најдам вреќичка за спиење,без ракави,оваа моја ќерка цело време е откриена и само ставам навечер да ја покривам,многу се врти и цело ќебе го собира под нејзе.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 240
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
15.10.2015 15:41:46   
lukajana RR
Gardenia побарај во Стружанка имаат ,ние имаме од таму убава мека ама Ј не сака да спие во неа .
Лани зимата ја користевме и раат си са не мислиш дали се открило.

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 241
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
15.10.2015 16:47:25   
lolla RR
Јас имам од Бебесупермаркет, некоја српска беше мислам. Лани зимото Л беше прцул и не ја користев, сега му ја ставам ама пак голи рацете па го покривам и со тенко кебенце, па ке се испоти и веќе не знам како е попаметно. Ке ги видам и тие со ракави, а баш се мислев дали да му земам некое јорганче за сега за зимово.

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 242
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
22.10.2015 13:35:21   
MamaKiki
јас зедов 2 вреки за спиење оти и моето многу мрда во сонот ама згрешив вака со кебенце ке го покријам пак, ама во вреката ги креваше нозете и се заплеткуваше за 5 минути факаше позиција на вежба од фискултура со нозете на горе user posted image и скоро воопшто да не се искористени, а сега спие со јорганче ама меко лани зедов дебело ама ептен беше круто и тешко можев да го завиткам убаво ова е потенко ама го топли за сега

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 243
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
18.3.2016 10:03:36   
lolla RR
Мајки предлог како да покријам детуле кое ноќта се врти за 720 степени по десет пати, цело време е откриено, ако го покријам со нозеете турка покривка? По цела ноќ само препокривам. Вреќа нема да брка работа, спие со рашурени нозе како шпага.

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 244
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
18.3.2016 11:19:53   
Hopeful RR
Lolla RR, има едни ултра дебели шпилхозни од H&M, пробај со тие user posted image

Јас би ти рекла да пробаш пак со вреќа, и Ј спиеше ко петокрака и се бунеше кога го облекував во вреќа, ама се навикна, полузаспан, ќе го закопчам и нема мрдање. Сега си ги шири нозете колку што има простор вреќата и сабајле кога ќе го извадам мислам дека нема посреќно бебе user posted image
Мислам дека вреќите се најдобра измислица. Имаме зимски, со ракави, ама не им ги ставам пошто е претопло, плус вака се вртат како сакаат.

Ако нема шанси вреќа, облечи го потопло, со плишани шпилхозни и хулахопки, плус боди со долги одоздола, некако така, па нека седи откриен user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 245
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
18.3.2016 12:01:49   
Kvisko
Lola ќе се навикне. Ова моево сирото уште во сон дига нозе кога има грчеви и вреќата ич не го ограничува. Имаат простор за мрдање во вреќа без гајле. Инаку дебели шпилхозни имаше во Mothercare зимава. Баш такви мести вреќа да бидат.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 246
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
18.3.2016 15:13:26   
lolla RR
Ке го облечам подебело вечер, ама ме нервира се поти и вака облечен, а апа така којзнае како ке биде.

А за вреќа, се мислам да ја отшијам долу таа што ја имам, не ми се фрла уште една илјадарка за нешто што ке стои. Фала на советите

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 247
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
22.3.2016 23:06:01   
gina
ИЗВОРНА ПОРАКА: lolla RR

Мајки предлог како да покријам детуле кое ноќта се врти за 720 степени по десет пати, цело време е откриено, ако го покријам со нозеете турка покривка? По цела ноќ само препокривам. Вреќа нема да брка работа, спие со рашурени нозе како шпага.lele lolla isti problem ne sum spana eden mesec maka macime samo dezuram ako me seti da go pokrijam za sekunda se otskriva sto ubavo mi spiese cela zima vo vreka racinata izvadeni se kopci so patent ama ne do gore do nad mese negde i gi vagase noginjata od gore i zaglavuvase i koga go stavav puistese pa cekav da zadreme i zaspie ne be pak uste pistenje kako zajak spie neznam sto da pravam kazuvajte lek nekoe care probav da g oblakam potoplo ama se poti nosime bodi so dolgi pizami i corapcina a vo vreka go naogav po pampers od sto e mnogu miren sto lupa gi soblaka dolnite i taka da sega vreka nesaka da vidi

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 248
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
23.3.2016 19:13:02   
Kvisko
Lolla сега се сетив дека мајка ми на брат ми така му отшиваше вреќи и потоа шиеше обично платно прилично широко кај нозетд за да може да мрда и да не му жешко. Уште памтам како скокаше ко књнгур по дома во вреќа кога потпорасна. Така што ако отшиваш ќе мора нешто да зашиеш инаку пак ќе виде непокриен ќе мј дојде како фустан ќе му се крева нагоре.

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 249
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 8 9 [10]
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 8 9 [10]
Оди на:


Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?