Вреќичка за спиење или ќебе? (Целосна верзија)

Форум >> [Дете] >> Детска опремаПорака


mami -> Вреќичка за спиење или ќебе? (6.5.2009 12:11:02)

што користите за спиење? ние од 3 месеци спиеме во вреќа за спиење..прво имаше една потенка, за летото а после земавме убава дебела и ке бе врз неа не ставаме, бидејќи се буди одма топло му е..а на него има боди по кратки и фротирни пижамки..
Еца -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (6.5.2009 13:36:12)

Колку би било убаво да спиеше во врекичка,но кај нас тоа е невозможно,станува по неколку пати,рита,мрда се и е топло,па не памтам одкога е родена да сум преспала ноќ како што треба[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]слатки маки[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
mami -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (6.5.2009 13:45:48)

абе има многу убави во стружанка тенки врекички и широки се..и Лука мрда многу ама без врека неможе да заспие..а за станување ноке си го зимам сосе врека од креветче..сепак мислам дека за тоа треба дасе научи од мало..ние го навикнавме уште додека имаше три месеци и затоа
Еца -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (6.5.2009 13:48:11)

Ни како мала мами не скаше во вреќичка,имавме и ја ставав,но тоа беше вриштење и плачење додека не ја извадам,изгледа не бев упорна,па не ја научив да спие во вреќичка,не знам....
mis. -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (6.5.2009 17:02:37)

Какви вреќички за спиење имате?Јас имам две едната е од стружанка а и двете се без ракави.Нови се бидејќи Мартин не сакаше да спие во нив па сакам да пробам со Стефан.Каде можам да најдам со ракавчиња бидејќи сакам да им се покриени и рачињата а и за зимото сакам да ги спијам на ладно бидејќи сметам дека е поздраво.
Anabel -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (7.5.2009 11:40:06)

Kerka mi od kako e rodena spie vo vrekicka vo zimo. Sega ima 5,5 godini i mi se javi problem da ne mozam da najdam dovolno golema vrekicka za nea. Slucajno vo edna prodavnica kaj pazarot vo Taftalidje najdov vrekicka i toa ja sijat po merka i so rakavi koi se vadat (so nitni). Mislam deka postojat prodavnici vo koi se sijat jastuci i jorgani i vo istite sijat i vrekicki kakvi sakate i so razlicna debelina i golemina.
Inaku porano i kupuvav mnogu kvalitetni vrekicki vo edna prodavnica do sobranie mislam deka Odesa se vika ama ne sum sigurna.
mami -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (7.5.2009 11:47:22)

Лука цело зимо го преспа во вреќичка без ракави и ништо не му беше..а имаше само пижамки и боди со кратки одоздола..а инаку такви вреќички што се вадат ракавите гледавме на Зелен пазар во продавничките спроти тезгите за детска облека...а и не беа скапи а убав квалитет
profesorica -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (24.9.2009 7:31:53)

Ние имаме тенка вреќичка и топ е, памучна, квалитетна е, се вадат ракавите и во неа си спие и + со ќебенце тенко.
mami -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (24.9.2009 9:12:18)

Вреќа и плус ќебенце?? не е тоа малку топло?
Лука еве како залади го ставивме пак во вреќа, убава дебела, од Стружанка ја земавме мислам во Април некаде...тешко му беше првите два дена дека ненавикнат, цело лето спиеше гол нели...ама еве го сега си спие гајле нема, а како што планирам да го учам да спие во соба без греење ке одам да му купам од оние со ракави па ке си нанкаме нормално (лани око неможев да склопам од што незнам да спијам во топло)
profesorica -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (24.9.2009 9:18:26)

Топло/ладно заиси за кого како!!!
И Дамјан е навикнат на ладно но сепак кај нас во Волково е поладно, сепак е сама куќа на брдо и обично многу дува и е поладно од доле.А + вреќата и ќебето се од оние тенките летни па и не му е така топло.
mother 29 -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (24.9.2009 11:15:15)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Elena

Колку би било убаво да спиеше во врекичка,но кај нас тоа е невозможно,станува по неколку пати,рита,мрда се и е топло,па не памтам одкога е родена да сум преспала ноќ како што треба[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image] слатки маки[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]of lele majko,kako jas da se citam...
profesorica -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (1.10.2009 11:58:39)

мамички кажете каде да најдам некоја подебелка вреќичка за спиење, залади а сакам некоја топла како јорганче
mami -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (1.10.2009 12:00:22)

Во стружанка има убави дебели, само се без ракави
Еца -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (1.10.2009 12:01:59)

А Мила уште од сега ќе почнам да ја ставам во вреќичка, додека е мала, ред да и фатам.
profesorica -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (1.10.2009 12:03:13)

Дамјан се научи во вреќичка да спие ама имаме тенка што и се вадат ракавите, а сега сакам подебела, не е битно ако е без ракави, а колку чинат таквите во стружанка???
mami -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (1.10.2009 12:03:24)

Елена и Лука беше така колку Мила кога прв пат го ставивме, прво пливаше од што му беше голема ама се навикна па после неможеше да спие без неа
mis. -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (1.10.2009 12:03:38)

Во Супер тинекс имаше едни преубави меки и не беа скапи а сум видела во центар до јуник кај собранието продаваат јоргани перници постелнина а има и преубави вреќички.Си проверила во Стружанка?На зелен пазар има продавничка со тезга напред нозат роба од Џамбо од грција сигурно и таму има.
Стефан еве веќе 2 вечери како спие во вреќичка преубаво е.Колку е сладок кога ќе се разбуди доаѓа на спална и лази со неа[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image]
mami -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (1.10.2009 12:06:19)

мислам дека во Стружанка беше 800 ден или така нешто...ама убава квалитетна мекичка..само пази на перење, првиот пат пушта боја, ние имаме жолта и среќа ја перев на рака кога пушти убава жолта боја само си ги замислив другите алишта какви би биле[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]а сега веќе нема гајле, си ја перам во машина на 60 степени
big_mama817 -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (15.10.2009 10:48:52)

ние користиме фротирни пижами бидејќи ни е топло во собата [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
profesorica -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (15.10.2009 10:51:32)

ааа да земавме од стружанка, многу убава плишана зелена вреќичка, без ракави е , мека е, 860 денари.си ја користиме веќе неколку дена.
Anushka -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (15.10.2009 10:57:50)

дефинитивно ВРЕЌИЧКА! Ако ви се откриваат децата, па и летно време. Јас ги правев летните врекички од навлаки за перници. Отсечеш мал дело од горната страна на перницата за прерамки, сошиеш и ете ти летна вреќичка.
Инаку, едно време, кога станаа поголеми децава си ги откопчуваа вреќите, па излегуваа од нив, ама јас им го вртев паентот на грб, ха, ха
evgenija -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (15.10.2009 12:23:07)

Vrekicka 100% i plus kebence koga ke zaladi bidejki ne greeme vo taa soba
STRUMFETA -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (15.10.2009 12:28:34)

vrekickite se zakon,definitivno.I na Filip mu kupiv so rakavi debela ,i spie vo nea.Konecno na raat oko da skloopam i jas
mis. -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (15.10.2009 13:25:50)

Штрумфета од кај ја купи таа со ракави?
nadica -> RE: вреќичка за спиење или ќебе? (15.10.2009 13:29:35)

лани цела зима ја поминавме во вреќичка за спиење сега немоќев да најдам во нг ама ќе ја задолжам другарка мио во ск да побара [sm=bravo.gif]
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>