|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Вреќичка за спиење или ќебе?
6.5.2009 12:11:02   
mami
што користите за спиење? ние од 3 месеци спиеме во вреќа за спиење..прво имаше една потенка, за летото а после земавме убава дебела и ке бе врз неа не ставаме, бидејќи се буди одма топло му е..а на него има боди по кратки и фротирни пижамки..

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 21.11.2011 23:01:39 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
6.5.2009 13:36:12   
Еца
Колку би било убаво да спиеше во врекичка,но кај нас тоа е невозможно,станува по неколку пати,рита,мрда се и е топло,па не памтам одкога е родена да сум преспала ноќ како што требаuser posted image слатки макиuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
6.5.2009 13:45:48   
mami
абе има многу убави во стружанка тенки врекички и широки се..и Лука мрда многу ама без врека неможе да заспие..а за станување ноке си го зимам сосе врека од креветче..сепак мислам дека за тоа треба дасе научи од мало..ние го навикнавме уште додека имаше три месеци и затоа

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
6.5.2009 13:48:11   
Еца
Ни како мала мами не скаше во вреќичка,имавме и ја ставав,но тоа беше вриштење и плачење додека не ја извадам,изгледа не бев упорна,па не ја научив да спие во вреќичка,не знам....

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
6.5.2009 17:02:37   
mis.
Какви вреќички за спиење имате?Јас имам две едната е од стружанка а и двете се без ракави.Нови се бидејќи Мартин не сакаше да спие во нив па сакам да пробам со Стефан.Каде можам да најдам со ракавчиња бидејќи сакам да им се покриени и рачињата а и за зимото сакам да ги спијам на ладно бидејќи сметам дека е поздраво.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
7.5.2009 11:40:06   
Anabel
Kerka mi od kako e rodena spie vo vrekicka vo zimo. Sega ima 5,5 godini i mi se javi problem da ne mozam da najdam dovolno golema vrekicka za nea. Slucajno vo edna prodavnica kaj pazarot vo Taftalidje najdov vrekicka i toa ja sijat po merka i so rakavi koi se vadat (so nitni). Mislam deka postojat prodavnici vo koi se sijat jastuci i jorgani i vo istite sijat i vrekicki kakvi sakate i so razlicna debelina i golemina.
Inaku porano i kupuvav mnogu kvalitetni vrekicki vo edna prodavnica do sobranie mislam deka Odesa se vika ama ne sum sigurna.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
7.5.2009 11:47:22   
mami
Лука цело зимо го преспа во вреќичка без ракави и ништо не му беше..а имаше само пижамки и боди со кратки одоздола..а инаку такви вреќички што се вадат ракавите гледавме на Зелен пазар во продавничките спроти тезгите за детска облека...а и не беа скапи а убав квалитет

(Одговор на членот Anabel)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
24.9.2009 7:31:53   
profesorica
Ние имаме тенка вреќичка и топ е, памучна, квалитетна е, се вадат ракавите и во неа си спие и + со ќебенце тенко.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
24.9.2009 9:12:18   
mami
Вреќа и плус ќебенце?? не е тоа малку топло?
Лука еве како залади го ставивме пак во вреќа, убава дебела, од Стружанка ја земавме мислам во Април некаде...тешко му беше првите два дена дека ненавикнат, цело лето спиеше гол нели...ама еве го сега си спие гајле нема, а како што планирам да го учам да спие во соба без греење ке одам да му купам од оние со ракави па ке си нанкаме нормално (лани око неможев да склопам од што незнам да спијам во топло)

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
24.9.2009 9:18:26   
profesorica
Топло/ладно заиси за кого како!!!
И Дамјан е навикнат на ладно но сепак кај нас во Волково е поладно, сепак е сама куќа на брдо и обично многу дува и е поладно од доле.А + вреќата и ќебето се од оние тенките летни па и не му е така топло.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
24.9.2009 11:15:15   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: Elena

Колку би било убаво да спиеше во врекичка,но кај нас тоа е невозможно,станува по неколку пати,рита,мрда се и е топло,па не памтам одкога е родена да сум преспала ноќ како што требаuser posted image слатки макиuser posted imageof lele majko,kako jas da se citam...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
1.10.2009 11:58:39   
profesorica
мамички кажете каде да најдам некоја подебелка вреќичка за спиење, залади а сакам некоја топла како јорганче

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
1.10.2009 12:00:22   
mami
Во стружанка има убави дебели, само се без ракави

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
1.10.2009 12:01:59   
Еца
А Мила уште од сега ќе почнам да ја ставам во вреќичка, додека е мала, ред да и фатам.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
1.10.2009 12:03:13   
profesorica
Дамјан се научи во вреќичка да спие ама имаме тенка што и се вадат ракавите, а сега сакам подебела, не е битно ако е без ракави, а колку чинат таквите во стружанка???

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
1.10.2009 12:03:24   
mami
Елена и Лука беше така колку Мила кога прв пат го ставивме, прво пливаше од што му беше голема ама се навикна па после неможеше да спие без неа

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
1.10.2009 12:03:38   
mis.
Во Супер тинекс имаше едни преубави меки и не беа скапи а сум видела во центар до јуник кај собранието продаваат јоргани перници постелнина а има и преубави вреќички.Си проверила во Стружанка?На зелен пазар има продавничка со тезга напред нозат роба од Џамбо од грција сигурно и таму има.
Стефан еве веќе 2 вечери како спие во вреќичка преубаво е.Колку е сладок кога ќе се разбуди доаѓа на спална и лази со неаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
1.10.2009 12:06:19   
mami
мислам дека во Стружанка беше 800 ден или така нешто...ама убава квалитетна мекичка..само пази на перење, првиот пат пушта боја, ние имаме жолта и среќа ја перев на рака кога пушти убава жолта боја само си ги замислив другите алишта какви би билеuser posted image user posted image user posted image а сега веќе нема гајле, си ја перам во машина на 60 степени

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
15.10.2009 10:48:52   
big_mama817
ние користиме фротирни пижами бидејќи ни е топло во собата user posted image

< Поракaта ја уредил big_mama817 -- 15.10.2009 10:49:10 >


_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mami)
Revisions: 1 | Непосредна врска до пораките: 19
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
15.10.2009 10:51:32   
profesorica
ааа да земавме од стружанка, многу убава плишана зелена вреќичка, без ракави е , мека е, 860 денари.си ја користиме веќе неколку дена.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
15.10.2009 10:57:50   
Anushka
дефинитивно ВРЕЌИЧКА! Ако ви се откриваат децата, па и летно време. Јас ги правев летните врекички од навлаки за перници. Отсечеш мал дело од горната страна на перницата за прерамки, сошиеш и ете ти летна вреќичка.
Инаку, едно време, кога станаа поголеми децава си ги откопчуваа вреќите, па излегуваа од нив, ама јас им го вртев паентот на грб, ха, ха

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
15.10.2009 12:23:07   
evgenija
Vrekicka 100% i plus kebence koga ke zaladi bidejki ne greeme vo taa soba

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
15.10.2009 12:28:34   
STRUMFETA
vrekickite se zakon,definitivno.I na Filip mu kupiv so rakavi debela ,i spie vo nea.Konecno na raat oko da skloopam i jas

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
15.10.2009 13:25:50   
mis.
Штрумфета од кај ја купи таа со ракави?

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
15.10.2009 13:29:35   
nadica
лани цела зима ја поминавме во вреќичка за спиење сега немоќев да најдам во нг ама ќе ја задолжам другарка мио во ск да побара user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?