|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вреќичка за спиење или ќебе?
21.11.2011 23:50:49   
nadica
јас немав проблем со надица си спиеше покриена со ќебе ама во последно време кога и да се разбудам таа е откриена user posted image  и незнам каде/дали има вреќи за спиење за поголемо дете бидејќи надица има 3г и 3м ама е повисока и сакам да и биде комотна па така да барам за 5 г дете

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Вреќичка за спиење или ќебе?
22.11.2011 7:33:55   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања РР

Леле гледам сите спијат во вреќичка плус покриени. Моето е чудо од дете. Ниту вреќа сака ниту прекривки. Многу е склетчика, ако ја прекријам со две кебенца одма се буди и плаче. Спие само со тенок јорган а преку ноќта  го турка и легнува врз него.


И Миа го прави истото. Затоа спиеме во топла просторија user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Вреќичка за спиење или ќебе?
22.11.2011 8:54:19   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања РР

Леле гледам сите спијат во вреќичка плус покриени. Моето е чудо од дете. Ниту вреќа сака ниту прекривки. Многу е склетчика, ако ја прекријам со две кебенца одма се буди и плаче. Спие само со тенок јорган а преку ноќта  го турка и легнува врз него.

Ееее Тања, и син ми не поднесува покривка, имав и класична вреќа, не ја трпеше, сега и јорганчиња, ќебиња.... кога ја видов вреќава со ногавици ко скафандер, ко господ да го видов од среќа... ем мрда, се врти, а покриен е, закон е за деца с'клетчии user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Вреќичка за спиење или ќебе?
22.11.2011 10:11:18   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР


ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања РР

Леле гледам сите спијат во вреќичка плус покриени. Моето е чудо од дете. Ниту вреќа сака ниту прекривки. Многу е склетчика, ако ја прекријам со две кебенца одма се буди и плаче. Спие само со тенок јорган а преку ноќта  го турка и легнува врз него.

Ееее Тања, и син ми не поднесува покривка, имав и класична вреќа, не ја трпеше, сега и јорганчиња, ќебиња.... кога ја видов вреќава со ногавици ко скафандер, ко господ да го видов од среќа... ем мрда, се врти, а покриен е, закон е за деца с'клетчии user posted image

Истоо и ние Џесика каде ги има тие вреќи како скафандер? Леона претерано сака и на ладно да спие ,кога ќе пуштиме повеќе греење се буди и кенка а на ладно не мрдаа топ е.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
22.11.2011 11:46:09   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Многу е убава вида,ептен,презадоволна сум.А гледав и во Стружанка и во Скопјанка не ми беа убави,многу крути некако.

Сакам и јас вреќичка, ние купивме од  Џамбо ама М. за 1 минута излезе од неа. Ај те молам ако можеш стави слика да ја видам вашата каква е, и  дали постои опција да излезе user posted image од неа? Нашата е без ракави, ќе ставам подоцна сликаЛуци еве ја нашата вреќичка,малку поголема му ја земав за да си има комоцијаuser posted image .Плус има ракави на нитни се,ама уште е сум му ги ставила.

user posted image

< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 22.11.2011 11:47:11 >


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
22.11.2011 11:49:51   
miana
Oj lele ubav toj decko user posted image
Kade ja kupivte vrekickava?

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
22.11.2011 13:29:14   
Luci
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Многу е убава вида,ептен,презадоволна сум.А гледав и во Стружанка и во Скопјанка не ми беа убави,многу крути некако.

Сакам и јас вреќичка, ние купивме од  Џамбо ама М. за 1 минута излезе од неа. Ај те молам ако можеш стави слика да ја видам вашата каква е, и  дали постои опција да излезе user posted image од неа? Нашата е без ракави, ќе ставам подоцна сликаЛуци еве ја нашата вреќичка,малку поголема му ја земав за да си има комоцијаuser posted image .Плус има ракави на нитни се,ама уште е сум му ги ставила.

user posted image

И јас вчера му купив на М. таква од Анжиuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
22.11.2011 13:31:32   
miana
Kolku pari se? i kolkavi golemini ima?

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
22.11.2011 13:35:43   
dostickage
Najdov vrekicki vo Toryan vo GTC a ima Toryan i vo Biser ; iscelo kako skafander so noze i so race.890 den.
za pogolemi decinja e od godinka nagore.
taka da ako ima nekoja majka so detence kako moeto sto osven sto se otkiva , se soblekuva navecer i gi vlece carsafite , bujrum vo Toryan user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
22.11.2011 14:03:56   
hrabra
a kade tocno e taa prodavnica vo biser???

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
22.11.2011 14:07:04   
dostickage
dole na prizemje.ako odis od kaj skalite na pocetok ti doagja od desna strana.kako vo prolaz e.ne mi teknuva vo momentov sto ima do nego.ama nema da ti treba mn baranje ke go najdes odma

(Одговор на членот hrabra)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
22.11.2011 14:10:48   
hrabra
fala mn ke ja najdam..poz

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
22.11.2011 14:52:31   
Luci
850 денари, а мислам дека имаше разни величини, јас купив 3-ка. за да не луташ до таму ако ти е далеку јави се на тел. и прашај си прво
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Kolku pari se? i kolkavi golemini ima?_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
22.11.2011 14:54:19   
Luci
Во пролазот кај Анхоч, до него е и Коле ( дуќан за кондури)
ИЗВОРНА ПОРАКА: hrabra

a kade tocno e taa prodavnica vo biser???


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот hrabra)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
22.11.2011 16:11:26   
kremco
user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
22.11.2011 16:12:21   
kremco
Mashala luci deckovo ti e neodolivuser posted image

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
4.12.2011 18:54:12   
bombica

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

Najdov vrekicki vo Toryan vo GTC a ima Toryan i vo Biser ; iscelo kako skafander so noze i so race.890 den.
za pogolemi decinja e od godinka nagore.
taka da ako ima nekoja majka so detence kako moeto sto osven sto se otkiva , se soblekuva navecer i gi vlece carsafite , bujrum vo Toryan user posted image

A kade e prodavnicava vo GTC?

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
5.12.2011 11:45:41   
arh_diz
Ne go pokrivam so nisto toplo e vo stanot .Vrekicka mu kupiv koga bevme na gosti spiese dva pati vo nejze i se potese mnogu.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
17.2.2012 11:54:00   
Annet
nie imame sekakvi vreki ,nisto ne trpi,mn se poti,epten kako banjata e
sinoka ja pokriv so kebence i jogranje i spiese cela nok
inaku place non stop,sega ke prodolzam vaka,mn se dvoumev sto da pravam,ama skletcija i I e.zatoa spieme na toplo na ogin do kaj 03 e toplo,a plus vo vreka i pokriene zesko e navistina,jas nea poloso sum i pravela...sega za pamet.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
1.3.2012 12:03:08   
teoecar
Нашиот Теодор спие во вреќичка со ногавици , од турско производство. Ништо подобро  не сме користеле, од како е роден спие во такви вреќи и презадоволни сме, детето секогаш е заштитено, а и дебелки се  user posted image . до сега сменивме 3 такви зависно од возраста.  

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
1.3.2012 12:11:45   
Emanuelapp
Нашето синче спие во вреќичка без ракави мајка ми ни ја шиеше. Инаку го покривам и со тенко ќебенце. Инаку со вреќичката раат спијам не се грижам дали е отскриен.

(Одговор на членот teoecar)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
21.3.2012 8:51:00   
Luci
Ние до завчера спиевме во зимската вреќичка ама М.ептен почна да се поти во неа и сега ја тргнавме. Ме интересира дали сте виделе негде да има вреќичка ама така тенка некоја, пролетна?

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Emanuelapp)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
21.3.2012 10:31:24   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: teoecar

Нашиот Теодор спие во вреќичка со ногавици , од турско производство. Ништо подобро  не сме користеле, од како е роден спие во такви вреќи и презадоволни сме, детето секогаш е заштитено, а и дебелки се  user posted image . до сега сменивме 3 такви зависно од возраста.  
.

Isto i nie godinava iznosivme edna takva.Vistinsko otkritie.Samo prasanjet e kaj da najdam takva letna.Kje treba vo Anzi da odam od kaj sto ja kupiv i zimskata

(Одговор на членот teoecar)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
21.3.2012 10:42:02   
vezilka RR
Никола не спие во вреќичка, туку бидејќи сабајлечки го носам кај моите заспан, го ставам во вреќичката да не му е ладно и така го транспортираме. Иначе буден, нема шанси да го пикнав во вреќичката.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
21.3.2012 10:56:18   
Felly RR
И Матеа не сака вреќичка, јас и ја ставам кога ќе заспие, ама и така понекогаш ме сеќава, и одма се буни. Па за да не ја расонувам ја оставам така. И сака само едно кебе, и ништо друго не сака за покривање. И цела ноќ само се открива, а јас ја покривам.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Фудбал. За кого навивате на ЕП 2024?
пеперутка16

За кого навивате на ЕП 2024?